Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:69

Nahlášeno:08.05.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Důsledky rozhodnutí zrušení velkoobjemových kontejnerů

Jen chci poukázat na to jaké důsledky má rozhodnutí zrušení velkoobjemových kontejnerů.A myslím,že toto bude přibývat.Dle mého názoru si město akorát přidělává práci.Ať žijí černé skládky.

Dobrý den, prosíme o upřesnění místa k úklidu černé skládky. V případě, že bude osoba zakládající černou skládku přistižena bude jí udělena vysoká pokuta.

Číslo:68

Nahlášeno:06.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zaslepení děr v chodníku

Žádám o zaslepení děr v chodníku po výměně osvětlení v ulici U Koupaliště 848/24,22,20 kde již několik měsíců rozdělaný chodník.

Chodník byl opraven.

Číslo:67

Nahlášeno:05.05.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Uvolněná značka invalidy

Dobrý den, opět je nakřivo - uvolněná značka invalidy na rohu ZŠ Školní. Děkujeme za snad už poslední a kvalitní opravu!!! Nora

Dobrý den, závada byla již odstraněna.

Číslo:66

Nahlášeno:04.05.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Průjezdnost ulice Komenského

Dobrý den chtěl bych se zeptat kdy bude zprůjezdněna v obou směrech ulice Komenského v Doubí rozkopala se zídka na soukromém pozemku a od té doby tam nikdo nepracuje.

Dobrý den, část komunikace je uzavřena v důsledku dopravní nehody, která způsobila havárii opěrné zdi, jež podpírá komunikaci v majetku Statutárního města Karlovy Vary. Zeď je v současné době provizorně zajištěna a po obstarání všech potřebných náležitostí musí být opravena - uvedena do stavu, který umožní provoz nad ní vedenou komunikací. Uzavření jednoho jízdního pruhu bylo nutné s ohledem na zajištění bezpečnosti zde se pohybujících osob a vozidel do doby opravy opěrné zdi, kdy bude tento úsek komunikace dočasně zcela uzavřen. Předpoklad plného zprůjezdnění odhadujeme na podzim tohoto roku, po dokončení díla.

Číslo:65

Nahlášeno:04.05.16

Aktualizace:15.08.16

Stav: Vyřešeno

Oprava držáku na psí sáčky

Dobrý den, děkuji za doplnění sáčků v ul. Mozartova pod Hřbitovem. Ale jak je vaším pravidlem dělat věci jen na půl. Tak držák na psí sáčky opraven nebyl. Takže sáčky tam vydržely, jen než začalo foukat. :-(

Opraveno.

Číslo:64

Nahlášeno:02.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Vjezd na parkoviště u areálů Rolava

Byla by dobrá náprava. Jedná se o vjezd na parkoviště u areálů Rolava.

Číslo:63

Nahlášeno:02.05.16

Aktualizace:04.07.16

Stav: Vyřešeno

Blokové čištění v Tašovicích

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jak je to s blokovým čištěním v Tašovicích. V KRL jsem nenašla ani jednu ulici, která by se týkala tohoto území. Dnes projel zametací vůz chodníky jen při hlavní silnici, ale ostatních se úklid netýká ? Kdy uvidíme uklízecí četu taky např. v Šikmé ulici a ne jenom při vjezdu do Tašovic ? Daně platíme všichni, chtělo by to věnovat pozornost i jiným místům. Děkuji S pozdravem Urbanová

Blokové čištění bylo provedeno.

Číslo:61

Nahlášeno:27.04.16

Aktualizace:12.07.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách

Dobrý den, připojil jsem se 29.3.2016 k požadavku na opravu ulice Slovanská v Tašovicích ze dne 7.3.2016, ale dále jsem tam upozornil na nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách, rovněž v Tašovicích. S podivem jsem se dne 21.4.2016 v této rubrice dověděl u obou požadavků, že jsou vyřešeny. Pravda je, že v lesíku byla vozovka provizorně opravena víceméně nesoudržnou drtí a v nájezdu od Tašovic byla položena "větší nežli malá" - cca 2 x 10m - záplata asfaltového koberce - patrně zbytek z toho dne prováděné opravy vozovky ve čtvrti Tašovice. V ulici V Chatách nebylo opraveno nic, je zde několik úseků s výtluky o větší hloubce nežli 10 cm, kde téměř není možno projet. Úsek u č.e. 99 a 105 je krajně nebezpečný zejména pro cyklisty. Připomínám jen, že celá dnešní ulice V Chatách byla před cca 40 lety asfaltová se štěrkovým podkladem. Rovněž upozornění na průklest křoví u ulice V Chatách zůstalo bez odezvy. Děkuji a jsem s pozdravem Vratislav Šteiner

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce července.

Číslo:60

Nahlášeno:26.04.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav v Tašovicích k chatám

Dobrý den, oprava která byla provedena v Tašovicích k chatám nebude bohužel trvalá ani do léta, ale že se někam pošlete lidi a neprojdou celou ulici je smutné. Zasílám foto o dvě zatáčky dál,kdy opravdu hrabanka nestačí. Perglerová

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce června.

Číslo:59

Nahlášeno:25.04.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách

Dobrý den, připojil jsem se 29.3.2016 k požadavku na opravu ulice Slovanská v Tašovicích ze dne 7.3.2016, ale dále jsem upozornil na nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách, rovněž v Tašovicích. S podivem jsem se dne 21.4.2016 v této rubrice dověděl u obou požadavků, že jsou vyřešeny. Pravda je, že v lesíku byla vozovka provizorně opravena víceméně nesoudržnou drtí a v nájezdu od Tašovic byla položena "větší nežli malá" - cca 2 x 10m - záplata asfaltového koberce - patrně zbytek z toho dne prováděné opravy vozovky ve čtvrti Tašovice. V ulici V Chatách nebylo opraveno nic, je zde několik úseků s výtluky o větší hloubce nežli 10 cm, kde téměř není možno projet. Úsek u č.e. 99 a 105 je krajně nebezpečný zejména pro cyklisty. Připomínám jen, že celá dnešní ulice V Chatách byla před cca 40 lety asfaltová se štěrkovým podkladem. Rovněž upozornění na průklest křoví zůstalo bez odezvy. Děkuji a jsem s pozdravem Vratislav Šteiner

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce června.

Číslo:58

Nahlášeno:23.04.16

Aktualizace:01.06.16

Stav: Vyřešeno

Propadající se chodník nad židovskou synagogou

Dobrý den, chci upozornit na propadající se chodník u opěrné zdi (chodník tvořen černými kostkami)nad židovskou synagogou ústící do Bezručovy ulice. Deska na opěrné zdi,která byla již jednou vandaly zničena, je poničena a utržena opět. Děkuji

Opraveno.
Deska byla odstraněna.

Číslo:57

Nahlášeno:21.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

(ne)odtažení zelené dodávky při blokovém čištění

Dobrý večer, Vaše reakce na (ne)odtažení zelené dodávky při blokovém čištění v Krymské ulici mě doslova zvedla ze židle. Znamená to snad, že pokud budu poctivě platit všechny poplatky a povinné ručení, bude mi auto při blokovém čištění odtaženo. Pokud ne, mohu na území města vesele dlouhodobě "parkovat" bez jakékoliv obavy, že budu odtažen?! Proč není měřeno všem stejně a dodávka není odtažena a neparkuje na placeném odtahovém parkovišti? Majitel by se jistě "rozhýbal". Děkuji za vysvětlení

Číslo:56

Nahlášeno:21.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

(ne)odtažení zelené dodávky při blokovém čištění

V případu dlouhodobě zaparkované zelené dodávky na Krymské ulici jste mi vysvětlili, že auto tam může parkovat neboť nemá charakter vraku. Stále mi však není jasné, proč auto nebylo odtaženo před blokovým čištěním, když byla odtažena jiná auta, která evidentně neměla charakter vraku? J.P.

Číslo:55

Nahlášeno:20.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Kamenná deska z plošiny

Dobrý den na stezce Jeana De Carro za hotelem pod kočkou na plošině někdo chtěl schodit zřejmě dolů kamennou desku z plošiny ale ta zůstala pod plošinou viz foto.

Číslo:54

Nahlášeno:20.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Vypadlá deska s odvodňovacího kanálu

Dobrý den na stezce Jeana De Carro za hotelem pod kočkou je vypadlá už 2 roky deska s odvodňovacího kanálu a zacpává se při deštích průtok,taky tam někdo zabetonoval do toho ještě plastovou trubku při montáži satelitu ale ten už tam není.Potom na plošině někdo chtěl schodit zřejmě dolů další desku z plošiny ale ta je tam viz foto.

Číslo:53

Nahlášeno:20.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Zametači

Dobrý den, proč vidím každé ráno osoby v oranžových vestách uklízet stále stejné místa na Sokolovské ulici. Mohli by jste je poslat také na sídliště?

Číslo:52

Nahlášeno:19.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Neodtažená dodávka při blokovém čištění

Při dnešním blokovém čištění na Krymské ul. byla všecka překážející auta odtažena, jen velká zelená dodávka 3KO-7206 s reklamou Victoria service a Pneuservice odtažena nebyla- viz foto.Toto auto tam stojí více půl roku. V listopadu 2O15 jsem osobně nahlásila na Měst.policii, že tam toto auto, v té době otevřené a vykradené, již několik měsíců parkuje a zabírá téměř dvě parkovací místa v lokalitě, kde je o parkovací místa velká nouze. Od té doby se změnilo jen to, že dříve otevřené auto je zamčené a má navíc ušlé pneumatiky.Čekali jsme, že zmizí alespoň při blokovém čištění, ale nestalo se tak. Majitel tohoto auta má nějaká v Karlových Varech nějaká zvláštní privilegia?? J.P.

Vozidlo je MP dlouhodobě evidováno jako právně nezpůsobilé k provozu (nemá pojištění), dle vyjádření PČR a ODMM, pokud není vozidlo v pohybu, majitel se nedopouští žádného přestupku. Není to ve městě jediný případ. Znaky vraku dle zákonné definice vozidlo nenaplňuje.

Číslo:51

Nahlášeno:19.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na parkovišti v Doubí

Parkoviště v Doubí cesta na Svatošské skály- Nepořádek strašný. Vždy po blokovém čištění bylo parkoviště uklizeno komplet. Letos pouze zameteno, Papíry, igelity, lave apod. zůstaly na svém nevábném místě. Vím, že někteří řidiči si pletou parkoviště se skládkou, ale někdo by měl alespoň 2x ročně toto parkoviště uklidit celkově.

Nepořádek bude co nejdříve uklizen.

Číslo:50

Nahlášeno:13.04.16

Aktualizace:01.06.16

Stav: Vyřešeno

Opravy chodníků v ulici Dr. Janatky

Dobrý den, již 16.3.2016 jsme nahlašování nutnost opravy chodníků v ulici Dr. Janatky u pojišťovny VZP. Do dnešního dne nebylo nic provedeno. Tento chodník je hodně využívaný staršími lidmi, kteří jdou na polikliniku lékaři. Bohužel jsme byli svědky toho, jak starší žena na chodníku zakopla a byla nucena jít na ošetření k lékaři. Znovu opakujeme, že se jedná o opravu chodníku po firmě , která zde prováděla pokládku kabelů a chodník - zámkovou dlažbu nedala do původního stavu. Není vysypaná pískem a zavibrovaná.

Opraveno.

Číslo:49

Nahlášeno:06.04.16

Aktualizace:27.05.16

Stav: Vyřešeno

Doplnění psích pytlíků

Dobrý den, prosím o doplnění psích pytlíků v ulici Národní (x Baarova) a opravu držáku v na pytlíky v ulici Mozartova (pod Hřbitovní). Děkuji

Pytlíky byly doplněny, držák je opraven.

Číslo:48

Nahlášeno:06.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na konci Šumavské ulice

Dobrý den,v cípu lesa v Tuhnicích na konci Šumavské ulice je stále větší nepořádek.Nyní spadly 2 veliké větve z dubu a jsou přes cestu. Také v ohraženém pozemku kde je vodojem je skládka, která občas zaroste, ale oplocení se dělalo už když tam odpadky byly, a stále přibývají. Také část plotu spadla, uhnilý sloupek. Přístup pro kance je zase volný a jdou dále. Dříve tu bylo pěkně.Také kolem kontejnerů se odhazuje kde co. Schází velkoobjemové kontejnery, zatím žádná zmínka o přistavení na obyklá místa. Děkujeme za nápravu.

OT: Dobrý den, v letošním roce se velkoobjemové kontejnery nebudou přistavovat. Celoročně jsou k dispozici sběrné dvory a to včetně víkendů. LL:Dobrý den. Plot není náš, je na soukromém a neudržovaném pozemku. Větve jsou dány na hromadu.

Číslo:47

Nahlášeno:04.04.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Úklid zadních prostor vchodů

Dobrý den, můžou metaři nebo zametací stroj uklidit zadní prostor vchodů v Hlávkova 711/712, Družstevní 706/710 a Svobodova. Vše je prostor města. Děkujeme

Prostranství před zadními vchody, stejně jako před hlavními, bylo ručně uklizeno.

Číslo:46

Nahlášeno:04.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Blokové čištění Chomutovské ulice

Dobrý den, na posledním diskusním fóru s občany Rybář zazněla připomínka, že při blokovém čištění Chomutovské ulice je dlouhodobě opomíjeno zadní parkoviště za domy č. 8 až 18. Byla přislíbena náprava, ovšem při prvním letošním blokovém čištění, které proběhlo minulý pátek, nebylo toto parkoviště opět uklizeno.

Číslo:45

Nahlášeno:01.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpadkový koš na čankovské u nové lávky

Dobrý den, na čankovské u nové lávky pro pěší nedaleko Normy by bylo dobré osadit odpadkový koš a sáčky pro pejskaře. Podél cesty je velké množství exkrementů od psů a jsou tam i odpadky.

Koš byl nainstalován začátkem měsíce květen.

Číslo:44

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Oprava silnice z Růžového vrchu do Sedlece

Dobrý den, kdy se plánuje oprava silnice z Růžového vrchu do Sedlece? Horší silnice snad v KV není. Děkuji V. Kutný

Nedomnívám se, že komunikace z Růžového vrchu do Sedlece je ve špatném stavebním stavu. Oprava povrchu se samozřejmě připravuje , ale je časově koordinována s výstavbou rodinných domů, po pravé straně směr Sedlec.

Číslo:43

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Oprava silnice v ulici Nádražní stezka

Dobrý den, chtěla bych požádat o opravu silnice v ulici Nádražní stezka. Opětovně je zde po zimě vymlácený asfalt. Začíná to být bohužel rituál, rok co rok. Nebylo by ekonomičtější konečně strhnout celý povrch a položit nový koberec? Děkuji

Výspravy výtluků se provádí postupně, dle důležitosti, významu a dopravního zatížení jednotlivých komunikací ) v první etapě se provádí opravy na komunikacích, kde je vedena hromadná, autobusová doprava.

Číslo:42

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Více odpadkových košů Sedlec

Dobrý den, v Sedleci v okolí bývalé prodejny Alfa therm je už několik měsíců nepořádek -odpadky v živém plotu dokonce je tam i nějaký barel.. dále by jsme chtěli poprosit o nainstalování více odpadkových košů například na tomto místě nebo na zastávce Sedlec - Zahrádky a koš v centru Sedlece před kamnářstvím často nedostačuje, je přeplněn a odpadky jsou položeny kolem něj.. děkuji

V Sedleci byly nově nainstalovány 2ks psích odpadkových košů, četnost svozu byla navýšena na 2x týdně.

Číslo:41

Nahlášeno:23.03.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpadky na stáních a pozemcích podél trati

Dobrý den, dnes jsem jela vlakem z dolního nádraží do Sokolova a se mnou cestovali zahraniční studenti. Prostředí, kterým vlak projíždí v úseku z dolního nádraží na horní mne šokoval. Netuším komu patří stráně a pozemky podél trati, zda Ceským drahám nebo městu, ale je to projížďka mezi odpadky, místy se dá říci, že skládkami. Stráně za garážemi, pozemky za zahrádkami katastrofa. Množství rozesetého odpadu po celém úseku je neuvěřitelné. Myslím, že není až tak nutné rozlišovat koho je co, jako se spojit a úsek pořádně vyčistit. Bohužel při projížďce touto skládkou a vytřeštěných očích studentů mne poléval stud.

Černé skládky, nacházející se ve správním území města Karlovy Vary jsou průběžně likvidovány i za pomoci pracovníků veřejně prospěšných prací. Stížnosti na nepořádek kolem tratí ČD, ať již v okolí dolního nebo horního nádraží, jsou předávány pracovníkům ČD, v případě černých skládek na soukromých pozemcích jsou podněty a stížnosti postupovány na místně příslušný odbor životního prostředí.

Číslo:40

Nahlášeno:22.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Dosypání pásu kolem domu č. 12 a 14 na náměstí Václava Řezáče

Dobrý den, na náměstí Václava Řezáče po dokončení rekonstrukcí parovodu,vodovodu a povrchu vozovky zbyl u domu č. 12 a 14 pás podél domu, kde se kopaly nové rozvody jen nedostatecně zaházený hlínou, resp. spíše výkopovou sutí. Bylo by možné jej dosypat kameny(kačírkem) ? Chodí podél domu psi a ničí dům. Děkuji. za nájemníky domu

Váš požadavek byl předán firmě, která rekonstrukci prováděla, aby toto odstranila.

Číslo:39

Nahlášeno:16.03.16

Aktualizace:27.05.16

Stav: Vyřešeno

Rozbitý odpadkový koš

Dobrý den, na zastávce MHD Šumavská ve směru k tržnici je rozbitý odpadkový koš.

Odpadkový koš byl opraven.