Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:53

Nahlášeno:20.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Zametači

Dobrý den, proč vidím každé ráno osoby v oranžových vestách uklízet stále stejné místa na Sokolovské ulici. Mohli by jste je poslat také na sídliště?

Číslo:52

Nahlášeno:19.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Neodtažená dodávka při blokovém čištění

Při dnešním blokovém čištění na Krymské ul. byla všecka překážející auta odtažena, jen velká zelená dodávka 3KO-7206 s reklamou Victoria service a Pneuservice odtažena nebyla- viz foto.Toto auto tam stojí více půl roku. V listopadu 2O15 jsem osobně nahlásila na Měst.policii, že tam toto auto, v té době otevřené a vykradené, již několik měsíců parkuje a zabírá téměř dvě parkovací místa v lokalitě, kde je o parkovací místa velká nouze. Od té doby se změnilo jen to, že dříve otevřené auto je zamčené a má navíc ušlé pneumatiky.Čekali jsme, že zmizí alespoň při blokovém čištění, ale nestalo se tak. Majitel tohoto auta má nějaká v Karlových Varech nějaká zvláštní privilegia?? J.P.

Vozidlo je MP dlouhodobě evidováno jako právně nezpůsobilé k provozu (nemá pojištění), dle vyjádření PČR a ODMM, pokud není vozidlo v pohybu, majitel se nedopouští žádného přestupku. Není to ve městě jediný případ. Znaky vraku dle zákonné definice vozidlo nenaplňuje.

Číslo:51

Nahlášeno:19.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na parkovišti v Doubí

Parkoviště v Doubí cesta na Svatošské skály- Nepořádek strašný. Vždy po blokovém čištění bylo parkoviště uklizeno komplet. Letos pouze zameteno, Papíry, igelity, lave apod. zůstaly na svém nevábném místě. Vím, že někteří řidiči si pletou parkoviště se skládkou, ale někdo by měl alespoň 2x ročně toto parkoviště uklidit celkově.

Nepořádek bude co nejdříve uklizen.

Číslo:50

Nahlášeno:13.04.16

Aktualizace:01.06.16

Stav: Vyřešeno

Opravy chodníků v ulici Dr. Janatky

Dobrý den, již 16.3.2016 jsme nahlašování nutnost opravy chodníků v ulici Dr. Janatky u pojišťovny VZP. Do dnešního dne nebylo nic provedeno. Tento chodník je hodně využívaný staršími lidmi, kteří jdou na polikliniku lékaři. Bohužel jsme byli svědky toho, jak starší žena na chodníku zakopla a byla nucena jít na ošetření k lékaři. Znovu opakujeme, že se jedná o opravu chodníku po firmě , která zde prováděla pokládku kabelů a chodník - zámkovou dlažbu nedala do původního stavu. Není vysypaná pískem a zavibrovaná.

Opraveno.

Číslo:49

Nahlášeno:06.04.16

Aktualizace:27.05.16

Stav: Vyřešeno

Doplnění psích pytlíků

Dobrý den, prosím o doplnění psích pytlíků v ulici Národní (x Baarova) a opravu držáku v na pytlíky v ulici Mozartova (pod Hřbitovní). Děkuji

Pytlíky byly doplněny, držák je opraven.

Číslo:48

Nahlášeno:06.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na konci Šumavské ulice

Dobrý den,v cípu lesa v Tuhnicích na konci Šumavské ulice je stále větší nepořádek.Nyní spadly 2 veliké větve z dubu a jsou přes cestu. Také v ohraženém pozemku kde je vodojem je skládka, která občas zaroste, ale oplocení se dělalo už když tam odpadky byly, a stále přibývají. Také část plotu spadla, uhnilý sloupek. Přístup pro kance je zase volný a jdou dále. Dříve tu bylo pěkně.Také kolem kontejnerů se odhazuje kde co. Schází velkoobjemové kontejnery, zatím žádná zmínka o přistavení na obyklá místa. Děkujeme za nápravu.

OT: Dobrý den, v letošním roce se velkoobjemové kontejnery nebudou přistavovat. Celoročně jsou k dispozici sběrné dvory a to včetně víkendů. LL:Dobrý den. Plot není náš, je na soukromém a neudržovaném pozemku. Větve jsou dány na hromadu.

Číslo:47

Nahlášeno:04.04.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Úklid zadních prostor vchodů

Dobrý den, můžou metaři nebo zametací stroj uklidit zadní prostor vchodů v Hlávkova 711/712, Družstevní 706/710 a Svobodova. Vše je prostor města. Děkujeme

Prostranství před zadními vchody, stejně jako před hlavními, bylo ručně uklizeno.

Číslo:46

Nahlášeno:04.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Blokové čištění Chomutovské ulice

Dobrý den, na posledním diskusním fóru s občany Rybář zazněla připomínka, že při blokovém čištění Chomutovské ulice je dlouhodobě opomíjeno zadní parkoviště za domy č. 8 až 18. Byla přislíbena náprava, ovšem při prvním letošním blokovém čištění, které proběhlo minulý pátek, nebylo toto parkoviště opět uklizeno.

Číslo:45

Nahlášeno:01.04.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpadkový koš na čankovské u nové lávky

Dobrý den, na čankovské u nové lávky pro pěší nedaleko Normy by bylo dobré osadit odpadkový koš a sáčky pro pejskaře. Podél cesty je velké množství exkrementů od psů a jsou tam i odpadky.

Koš byl nainstalován začátkem měsíce květen.

Číslo:44

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Oprava silnice z Růžového vrchu do Sedlece

Dobrý den, kdy se plánuje oprava silnice z Růžového vrchu do Sedlece? Horší silnice snad v KV není. Děkuji V. Kutný

Nedomnívám se, že komunikace z Růžového vrchu do Sedlece je ve špatném stavebním stavu. Oprava povrchu se samozřejmě připravuje , ale je časově koordinována s výstavbou rodinných domů, po pravé straně směr Sedlec.

Číslo:43

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Oprava silnice v ulici Nádražní stezka

Dobrý den, chtěla bych požádat o opravu silnice v ulici Nádražní stezka. Opětovně je zde po zimě vymlácený asfalt. Začíná to být bohužel rituál, rok co rok. Nebylo by ekonomičtější konečně strhnout celý povrch a položit nový koberec? Děkuji

Výspravy výtluků se provádí postupně, dle důležitosti, významu a dopravního zatížení jednotlivých komunikací ) v první etapě se provádí opravy na komunikacích, kde je vedena hromadná, autobusová doprava.

Číslo:42

Nahlášeno:24.03.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Více odpadkových košů Sedlec

Dobrý den, v Sedleci v okolí bývalé prodejny Alfa therm je už několik měsíců nepořádek -odpadky v živém plotu dokonce je tam i nějaký barel.. dále by jsme chtěli poprosit o nainstalování více odpadkových košů například na tomto místě nebo na zastávce Sedlec - Zahrádky a koš v centru Sedlece před kamnářstvím často nedostačuje, je přeplněn a odpadky jsou položeny kolem něj.. děkuji

V Sedleci byly nově nainstalovány 2ks psích odpadkových košů, četnost svozu byla navýšena na 2x týdně.

Číslo:41

Nahlášeno:23.03.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpadky na stáních a pozemcích podél trati

Dobrý den, dnes jsem jela vlakem z dolního nádraží do Sokolova a se mnou cestovali zahraniční studenti. Prostředí, kterým vlak projíždí v úseku z dolního nádraží na horní mne šokoval. Netuším komu patří stráně a pozemky podél trati, zda Ceským drahám nebo městu, ale je to projížďka mezi odpadky, místy se dá říci, že skládkami. Stráně za garážemi, pozemky za zahrádkami katastrofa. Množství rozesetého odpadu po celém úseku je neuvěřitelné. Myslím, že není až tak nutné rozlišovat koho je co, jako se spojit a úsek pořádně vyčistit. Bohužel při projížďce touto skládkou a vytřeštěných očích studentů mne poléval stud.

Černé skládky, nacházející se ve správním území města Karlovy Vary jsou průběžně likvidovány i za pomoci pracovníků veřejně prospěšných prací. Stížnosti na nepořádek kolem tratí ČD, ať již v okolí dolního nebo horního nádraží, jsou předávány pracovníkům ČD, v případě černých skládek na soukromých pozemcích jsou podněty a stížnosti postupovány na místně příslušný odbor životního prostředí.

Číslo:40

Nahlášeno:22.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Dosypání pásu kolem domu č. 12 a 14 na náměstí Václava Řezáče

Dobrý den, na náměstí Václava Řezáče po dokončení rekonstrukcí parovodu,vodovodu a povrchu vozovky zbyl u domu č. 12 a 14 pás podél domu, kde se kopaly nové rozvody jen nedostatecně zaházený hlínou, resp. spíše výkopovou sutí. Bylo by možné jej dosypat kameny(kačírkem) ? Chodí podél domu psi a ničí dům. Děkuji. za nájemníky domu

Váš požadavek byl předán firmě, která rekonstrukci prováděla, aby toto odstranila.

Číslo:39

Nahlášeno:16.03.16

Aktualizace:27.05.16

Stav: Vyřešeno

Rozbitý odpadkový koš

Dobrý den, na zastávce MHD Šumavská ve směru k tržnici je rozbitý odpadkový koš.

Odpadkový koš byl opraven.

Číslo:38

Nahlášeno:16.03.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Nezpevněná zámková dlažba

V ulici Dr. Janatky je nezpevněná zámková dlažba. Při chůzi se dlažba nepřïjemně vlní. Hrozí možnost úrazu.

Opraveno.

Číslo:37

Nahlášeno:14.03.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Víko kanálu

Dobrý den, v ulici Plzeňská mezi modlitebnou a restaurací u draka schází poklop na kanál který je přímo na chodníku. Ten je překrytý pouze dřevěnou deskou.

Číslo:36

Nahlášeno:14.03.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Řeší se

Opravy Nové ulice v Doubí

Dobrý den, už se město dohodlo s VAKem na termínu opravy Nové ulice v Doubí. Na kanálech, za těch pár letošních měsíců, již bylo poškozeno několik vozidel. Celá komunikace včetně chodníku je v hrozném stavu.

Číslo:35

Nahlášeno:10.03.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Ucpaný kanál

Dobrý den, ve spodní části Kolmé ulice je zcela ucpaný kanál pro dešťovou vodu, předpokládám, že na rozdíl od splaškové se o ni stará město.

Uliční vpusť byla vyčištěna.

Číslo:34

Nahlášeno:07.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Úklid ulice Zítkova

Dobrý den, bylo by prosím možné uklidit ulici Zítkovu - konkrétně okolí dětského domova? Již několik týdnů je tam mnoho (stejných) odpadků.

Úklid byl proveden.

Číslo:33

Nahlášeno:22.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu na chodníku

Já bohužel reagovat musí. Pokud na zmíněném chodníku v Doubí, za tu dobu co úklid spadá do povinnosti majitele pozemku, je městem proveden úklid snad jednou, tak to asi není v pořádku. První rok, pouze ten první rok byl v ulici umístěn kontejner s posypovou solí, od té doby nic. Nic na posyp, žádný úklid. Kdybych musel vzít hrablo a uklidit to jednou za uherský rok, neřeknu ani slovo. Ale dělat práci za někoho, kdo je za to placený, pokaždé a zadarmo, když napadne sníh, se mi opravdu už nechce. Ve čtvrtek po sedmé hodině ranní jsem sledoval, jak pluh projíždí chodník ve Studentské, v Modenské ulici, ale o těch 50 metrů výše už nepřijede, i když projíždí kolem. Když už se na ten úklid kašle, tak by tam mělo být alespoň něco na posyp, nebo každému na něj přispět. Ono je asi levnější pak zaplatit za něčí zlomenou ruku.

Číslo:32

Nahlášeno:22.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Úklid chodníků

Dobrý den. Rovněž bych se rád vyjádřil k problematice úklidu chodníků. Je zimní období a tak se dá předpokládat, že občas napadne sníh a začne to klouzat. Stejně jako v případě motoristů by měl každý chodec volit kvalitní obuv na zimu. Je snad nejlepším řešením když při každém zasněžení projedou chodníky multikáry a naperou do sněhu metráky soli? To jak je sůl žíravá poznáme podle psů, kteří se kroutí bolestí při chůzi po prosoleném chodníku. Pokud má majitel třeba Jorkšíra tak není problém ho vzít do ruky a přenést, ale např. u větších plemen je to často nemožné. Někdo sice může namítat, že ho nějaký pes nezajímá, ale co asistenční psi? Může nevidomý odhodit hůlku a vzít labradora do náruče? Osobně si myslím, že by bohatě stačilo stáhnout chodník radlicí a solit jen když je to nezbytně nutné. Stejná sůl co rozežírá psům tlapy ničí i boty chodců. Vždyť k zimě sníh patří..

Číslo:31

Nahlášeno:21.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu - Čerťák

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy se odklízí napadaný sníh z chodníků a silnic, dnes je napadaný nový sníh a třeba na Čerťáku není nic odklizeno. Děkuji za odpověď J.Černá.

Číslo:30

Nahlášeno:20.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu Doubí

V Doubí, v Nové ulici opět a jako vždy neuklizeny a neposypány chodníky v majetku města. Je asi třeba, aby se tam někomu něco stalo. Poté by snad město začalo plnit své povinnosti důkladně a všude.

Číslo:29

Nahlášeno:20.01.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Dozor na přechodu u školy Krušnohorská na Růžovém Vrchu

Dobrý den, chci upozornit na nebezpečnou situaci v okolí školy Krušnohorská na Růžovém Vrchu. Před začátkem vyučování stojí dva příslušníci městské policie na přechodu před školou-to je v pořádku. Daleko horší situace je ale ráno po 6.hodině pro děti, které chodí do školní družiny. I když je do prostoru směrem ke školní jídelně zákaz vjezdu,provoz zde je velmi čilý.Rodiče-řidiči vjedou až k jídelně, vysadí své dítě, zamávají, prudce couvají-potřebují se otočit a spěchají do práce. Při tomto manévru jsou nepozorní a málem smetou jiné dítě, které jde pěšky. Dělejte s tím, prosím něco, než se stane neštěstí! Údržba cesty ke školní družině je v tomto období žalostná,není odhrabaný sníh ani posypáno.(udržuje město) Prosím,věnujte tomu pozornost, jde o bezpečí těch nejmenších školáků. Děkuji.

Dobrý den, Rozumím Vašim obavám, nic méně skutečnost je taková, že po šesté hodině ranní máme ve výkonu noční službu tz. dvě hlídky na celé město. Kapacitně a i v rámci plnění ostatních úkolů nejsme schopni stát u každé ranní družiny a dohlížet na bezpečnost dětí. Dále se domnívám, že v takto brzkých hodinách nedocházejí děti samy do ranní družiny, ale jsou vždy v doprovodu svých rodičů. Odpovědnost rodičů je v tomto případě jasná. Otázku ohledně údržby cesty Vám zodpoví odbor technický MM K. Vary.

Číslo:28

Nahlášeno:07.01.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Vyvážení košů před školou ve Školní ulici

Dobrý den, koše nejsou vysypány ani na novém náměstí před školou ve Školní ulici. Dodatek k dotazu ze 4.1.16. Náměstí neuhrabané a neposypané !Že by nevzhledná železokostkatá krása byla jen naoko? A za těžký peníze? Nora

Odpadkové koše jsou již pravidelně vyváženy.

Číslo:27

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Pravidelná údržba komunikace v zimním období

Dobrý den, chtěl bych požádat o pravidelnou údržbu v zimním období komunikace ve dvoře I.P.Pavlova 13,15,17,...J.Palacha 2,4,6,8,.. K.Vary-protažení, solení, aby se vozy svážející odpad komunální i tříděný mohly dostat k nádobám. Pokud není silnice sjízdná-jako např. 6.1.016, nikdo do dvora nevjede ani z něj nevyjede. Děkuji

Komunikace ve vnitrobloku I.P.Pavlova je zařazena mezi účelové místní komunikace, tyto komunikace nejsou během zimního období pravidelně ošetřovány. V případě komplikací s vývozem komunálního odpadu lze kontaktovat dispečerské pracoviště zimní údržby na tel. 775 599 420. Společnosti, zajišťující svoz o této možnosti vědí a v případě komplikací posyp vozovky touto cestou objednávají.
Dotazem na pracovištích svozových služeb nebyly v průběhu zimního odbobí ze strany řidičů zaznamenány se sjízdností žádné problémy.

Číslo:26

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Zveřejnění kontaktu na dispečera zimní údržby

Dobrý den, bylo by možné zveřejnit na stránkách MMKV a na dalších místech kontakt na dispečera zimní údržby pro město i pro kraj? Děkuji. V. Kakrda

Dispečinky zimní údržby :
• Místní komunikace v majetku SMKV …… AVE sběrné suroviny, a.s. ……………….… 775 599 420
• Silnice I.II. a III. tříd … Krajská správa a údržba silnic karlovarského kraje ………… 353 504 299

Číslo:25

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Odklízení sněhu ve St. Roli

Dobrý den, dnešní nadílka 5cm sněhu zaskočila celé město:-) Úklid R6 vůbec nekomentuji. Poprosím jenom o zvednutí priority u Okružní ul, dále pak Husova a Žižkova ul. ve St. Roli. Ještě v 8,00 nebyla Husova ul. ani protažena pluhem. Sněžilo už ve 4,00!!! Předpověď je jasná. Děkuji. V. Kakrda

Priorita provádění zimní údržby je stanovena operačním plánem zimní údržby, každoročně schvalovaná radou města. Doba a frekvence výjezdů je řízena dispečerem zimní údržby v návaznosti na posouzení konkrétní situace (současná teplota vzduchu a počasí obecně, stav komunikací při kontrolních průjezdech aj.)

Číslo:24

Nahlášeno:31.12.15

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Zdražení plavání v KV Areně

Dobrý den, proč dochází k tak vysokému zdražení plavání v KV Areně - jedná se o 25% od ledna 2016, To máme platit za drahý provoz Areny, za to přece nemůžeme, že tato stavba je vysoce ztrátová, to se vědělo od začátku.Provoz tohoto objektu stojí denně velké peníze. Vedení města se nepodařilo vyhrát soudní spor a teď na nic nebudou peníze, protože hokejisti museli mít novou halu. Ve Varech se už tak bídně žije - nízké platy, jedna z nejdražších daní z nemovitostí v republice a sportování se nyní také prodraží. Vůbec se nedivím mladým lidem, že tady nechtějí bydlet a radši po studijích zůstávají v Praze, Plzni a dalších městech, kde se daleko lépe žije

Podnět předát KV Areně. S dalšími dotazy se prosím obracejte přímo na KV Arénu.