Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
208/2023 Lampy Nahlášeno

Dobrý den, nesvítí lampy v podchodu pod průtahem na Ostrov, číslo lamp je 104/27 a 104/28. Děkuji

21.3.2023 21.3.2023
207/2023 spadlý strom, okolí parkovišť u hotelu Marttel Vyřešeno

Dobrý den, přes lesní cestu od kamenictví Vejvoda k Jaru je spadlý strom. V okolí stezky je spousta odpadků. Okolí obou parkovišť hotelu Marttel je také plné odpadků.

Odpověď:
dobrý den, padlý strom bude odstraněn k zprůchodnění pěšiny, a zbytek stromu ponecháme na místě, je totiž v MCHÚ, rezervace, a tam jsou jistá pravidla dle AOPK, ponechání hmoty na místě. Odpadky budeme řešit postupně, a odklízet je všude…
20.3.2023 21.3.2023
206/2023 Vrak Vyřešeno

Dobrý den. Již vloni se tady řešil vrak stojící na horním parkovišti naproti domu Stará Kysibelská 29. Jedná se o modrý tranzit Peugeot. Vaší odpovědí bylo, že došlo k dohodě s majitelem vozidla a to bude do 31.12.2022 odstraněno. Bohužel, vrak stojí stále na svém místě.

Odpověď:
Dobrý den, provozovatel bohužel dohodu nedodržel. V současné době probíhá zajišťování technické stránky odstranění, protože obvykle užívanou techniku nelze u vozidel těchto rozměrů použít a k jeho realizaci by mělo dojít nejpozději začátkem dubna.
20.3.2023 21.3.2023
205/2023 Počerny - Nerudova ulice - zákaz vjezdu Nahlášeno

Dobrý den,
nedávno jsme byli s kočárkem na procházce z Počeren do Staré Role přes pole po silnici, kde je značka zákazu vjezdu a pokud se nemýlím, je to označeno jako cyklostezka. Neustále jsme se museli mít na pozoru, jelikož každou chvíli kolem nás projížděly auta a docela i větší dodávky. Někdo odstranil ze strany od St. Role závoru. Mohl by prosím někdo zajistit, aby si řidiči touto cestou nezkracovali cestu do St. Role a naopak? Cesta začíná být popraskaná. Děkuji. Macháček

20.3.2023 21.3.2023
204/2023 Parkování mimo označená místa - ulice Čankovská 8 Nahlášeno

Dobrý den,
tímto bychom Vás chtěli požádat, aby byla vyznačena místa, kde se nesmí stát v ulici Čankovská 8. Vozidla jsou zaparkována i tam, kde by stát vůbec neměla (v zatáčkách, na chodníku před hlavními vchody do domu), a to hlavně z důvodu potřebného průjezdu sanitky či hasičů. Nedávno nám do sanitky vezli maminku po ulici, kdy museli lékaři hledat co nejlepší sjezd z chodníku až na parkoviště, jelikož se sanitka vůbec nedostala ke vchodu paneláku. Je docela nepříjemné, když jde o život a chudáci lékaři běží s lehátkem s pacientem takovou dálku k sanitce… Stěhování nábytku také není zrovna příjemné. Při vyjíždění z parkoviště či od paneláku je situace nepřehledná. Vůbec nevidíte, zda jede někdo zprava. Žádáme o označení míst, kde se nesmí parkovat příslušnými značkami a občasnou kontrolu městskou policií. Velice Vám děkujeme za vyřízení naší žádosti.

20.3.2023 21.3.2023
203/2023 Rozježděný trávník ulice Karlovarská-Okružní Stará Role Vyřešeno

190/2023 Rozježděný trávník ulice Karlovarská 758/1 - Okružní 757/49, 360 17 Karlovy Vary Stará Role ,
V ulici Karlovarská - Okružní je neustále rozjížděn trávník vedle chodníku dodávkovými vozidly ( pošta, stavební firmy, kurýrní službou atd.), i když je tam značka STEZKA PRO CHODCE!! Navrhuji řešení pomocí zatravňovací parkovací dlažbou, nebo osazení sloupků k zamezení průjezdu vozidel po chodníku a následně přes trávník a tím vyjíždění hlubokých kolejí viz přiložené fotky.
Děkuji za kladné vyřízení.
Nevidím fotky, které jsem vložil. Fotky přikládám znovu.

Odpověď:

Dobrý den, osazení pevnými sloupky by omezovalo potřeby IZS. Není možné, abychom upravovali chodník pro vjezd vozidel, když se zde jedná o stezku pro pěší, která stanovuje: Značka přikazuje chodcům užít v daném směru takto označeného pruhu nebo stezky. Jiným účastníkům provozu na pozemních komunikacích, než pro které jsou tento pruh nebo stezka určeny, je jejich užívání zakázáno, pokud není stanoveno jinak. 

20.3.2023 21.3.2023
202/2023 rozkopané chodníky v Drahovicích Vyřešeno

Dobrý den, prosím o informaci kdy budou dokončeny (opraveny chodníky), v Drahovicích? A je úplně jedno v jaké části (Úvalská, Východní, Lidická, Gagarinova). Firma rozkopala všechny chodníky, kvůli pokládání novách kabelů, ale ani jeden nedokončili s úpravou, po které by projel kočárek. Opravdu bych Vám přála jít s kočárkem na procházku po Horních Drahovicích, vlastně musím chodit po silnici, protože se to jinak nedá!!
A další věc, od 27.3. chcete opravovat silnici v bloku Úvalská. Kde mají prosím lidi parkovat ?
Takže necháte rozkopat chodníky silnice a kudy máme chodit, jezdit parkovat?????
Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, Chodníky se začnou asfaltovat na začátku dubna, kdy se mají rozběhnout obalovny na výrobu živice.

 

parkovat v ul. Úvalská nebudete moci v den, kdy se bude povrch frézovat a pak v den, kdy se bude pokládat nový koberec. Od 16,00 hodin do rána do 8 hodin budete moct parkovat každý den. Opravit povrch komunikace musíme a nikde jiné parkování v dostupné vzdálenosti volné neexistuje.
20.3.2023 20.3.2023
201/2023 Malý park Rybáře - zamykání na noc Nahlášeno

Dobrý den, bylo by možné znovu na noc uzamykat malý park v Rybářích, jak tomu bylo před covidem? V parku se schází ve dne i po večerech bezdomovci od pivovaru, dělají zde hluk a zanechávají odpadky. Děti našly pod jednou lavičkou dokonce injekční stříkačku. Ač je park nepřístupný psům, jsou na trávě také výkaly.
Přes den do parku chodilo hodně lidí s dětmi a na lavičkách zde odpočívali senioři z blízkého okolí, teď mám pocit, že se většina raději parku vyhne.
Vzala bych si zamykání klidně na starost, ovšem bála bych večer vyhánět problémové občany ven.

20.3.2023 20.3.2023
200/2023 Parkování během rekonstrukce vozovky Vyřešeno

Dobry den,
jsem velice rád, že se bude konečně něco dělat se silnicí v Úvalské ulici.Rád bych se zeptal, jestli bude někde zajištěno náhradní parkování, když je tam na téměř měsíc zákaz zastavení na místních parkovištích? Moc Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Odpověď:
Dobrý den, parkovat nebudete moci v den, kdy se bude povrch frézovat a pak v den, kdy se bude pokládat nový koberec. Od 16,00 hodin do rána do 8 hodin budete moct parkovat každý den. Opravit povrch komunikace musíme a nikde jiné parkování v dostupné vzdálenosti volné neexistuje.
20.3.2023 20.3.2023
199/2023 Skládka v Rybářích před pivovarem Vyřešeno

Dobrý den,
před pivovarem na veřejný pozemek (chodník a ulice Šmeralova) dnes odpoledne (19. 3. 2023) někdo vyhodil několik banánových krabic s potravinami. Krabice se povalují i na chodníku až u vchodu domu Sokolovská 104/89. Prosíme o rychlé řešení situace, jedná se o černou skládku
Veronika Vejvodová

Odpověď:
Dobrý den, bylo uklizeno.
19.3.2023 21.3.2023
198/2023 neprovedená údržba - prořezávka stromů Vyřešeno

Upozorňuji na neprovedenou celkovou údržbu dřevin především stromů klenoucích se do silnice a křovin po celé ulici Jáchymovská,
již po 3. sice nahlášeno, ale neprovedeno a nevyřešeno. Jde o parcely města p.č. 914/15 pod Růžovým vrchem, 519/10
a 986/1 vlastník české dráhy. Nechť příslušné úřady konají a pečují o lázeňské město.

Odpověď:
Dobrý den... Již dnes na Jáchymovské ulici pod Růžovým vrchem...bude provedena údržba dřevin a keřů....
19.3.2023 20.3.2023
197/2023 Úvalská komunikace Vyřešeno

Dobrý den.
Doufám, že bude zařízené náhradní parkování na ulici Úvalská kde dojde k opravě vozovky na celý měsíc. Je mi jasný, že to bude déle jak měsíc s tím tempem co firmy umí u nás.
Kde bude parkovat těch desítek aut? Na to jste nemysleli? To zas vymyslel člověk který tam nebydlí, pomalu se tam nebyl ani podívat, kolik je tam aut, jak se tam parkuje celkově.
Už jak dlouho je to co se dělají ty chodníky, celé rozkopané, nedá se tam chodit, zaměstnanci nikde. Úvalská 2 hromada asfaltu která je tam už X dní a nic se neděje, zaměstnanci nikde. Hlavně že chcete kopat silnici měsíc a firma není schopná udělat výkopy a opravyt chodníky. To je zas vizitka města. Lidi nasraný. Místo to ho abyste dodělali jednu práci, budete do toho dělat silnice a lidi budou dál nasraný.

Odpověď:

Dobrý den,

Jedná se o souběh dvou staveb. Bude probíhat rekonstrukce povrchu komunikace, která je zde ve špatném stavu. To je hlavním důvodem omezení dopravy v klidu. Parkovat nebudete moci v den, kdy se bude povrch frézovat a pak v den, kdy se bude pokládat nový koberec. Od 16,00 hodin do rána do 8 hodin budete moct parkovat každý den. Opravit povrch komunikace musíme a nikde jiné parkování v dostupné vzdálenosti volné neexistuje.
19.3.2023 20.3.2023
196/2023 Garáže na konci Majakovske ulice Vyřešeno

Dobrý den, rád bych upozornil na garáže na konci Majakovske ulice. Vidím tam často auta městské policie a zároveň státní policie, ale přesto je tam na denním pořádku, že přijdu ke garáži a je tam prestrihly zámek a je to na více garážích. Stále se "někdo "snaží do garáží dostat..a když jdu cestou okolo výměníku domů potkávám lidi kteří asi kouří trávu, poznám podle oderu, a po cestě je zároveň spousta infekčních strikacek. Myslím si, že tento prostor je nebezpečný. Co s tím Město hodlá dělat?

Odpověď:
Dobrý den, v uvedené lokalitě garáže Majakovského, Karlovy Vary - Rybáře, provádí hlídky Městské policie Karlovy Vary (dále jen MP K. Vary ) v průběhu dne a noci namátkovou kontrolní činnost. O situaci vloupání do garáží víme, jelikož jsme při kontrolní činnosti zjistily poškozené zámky od několika garáží a zjištěné skutečnosti jsme předali kolegům od PČR. Jelikož není v silách MP K. Vary, být v uvedené lokalitě po celou dobu 24 hodin, budeme rádi za jakoukoliv informaci, která by pomohla k zadržení pachatele. Hlídky MP K. Vary budou i nadále provádět namátkové kontroly zaměřené na pohyb kriminálně závadových osob a na ochranu bezpečnosti osob a majetku. Děkuji Vám za Váš podnět a těším se na další spolupráci.
18.3.2023 21.3.2023
195/2023 Rozkopaný chodník Vyřešeno

Dobrý večer,
v Úvalské ulici u čísla dvě je již pátý den částečně zahrabán a nedodělán chodník,který byl vykopán kvůli pokládce optických kabelů.Místo není vůbec nijak zabezpečeno a nikdo z firmy už tam celou dobu nebyl.Nic se tam neděje.Přikládám foto.Prosím o dodělávku nebo nápravu zabezpečení.Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, stavební práce pořád pokračují, bude opravené.
18.3.2023 20.3.2023
194/2023 Přemístění dopravní značky a špatně zabezpečené výkopy Vyřešeno

Dobrý den,
Má stavební firma, která provádí výkopové práce pro optické kabely, povolení přemisťovat dopravní značku, která nás upozorňuje na zákaz zastavení z důvodu opravy komunikace pro svoje omezení proti zákazu vstupu před Úvalskou 16?Viz přiložené foto.Značka stála vedle kontejnerů a přemístěna byla přes silnici k obrubníku. A zároveň bych ještě rád upozornil, jak stavební firma nedostatečně zabezpečuje své výkopy.Viz foto. Žádná zábrana u výkopu,večer dost nepřehledné. Doufám,ze si to stavební firma dá do pořádku, než si tam někdo něco udělá. Podobně to vypadá po celé Úvalské. Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, dnes 20.3.2023 bude sjednána náprava.
18.3.2023 20.3.2023
193/2023 posyp solí Vyřešeno

Dobrý den, přestože letošní zima byla na sníh hodně skoupá, zaregistrovali jsme mimořádně intenzivní péči co se týče posypu solí. Vzhledem k tomu, že naposledy sněžilo ve středu, tak ve čtvrtek i v pátek bylo opět silně posypáno. Letos poprvé je sypáno i na zadní komunikace za domy Klínovecká 5 - 13 a to velice intenzivně. Nechceme být nevděční, ale někdy to vypadá, že už nevíte kam s tou solí, tak se to vysype za domem. Domy zde stojí cca 50 let a stejně tak je starý asfaltový povrch, který až do letošní zimy s drobnými opravami na výjezdu docela držel. Po letošní intenzivní prosolené péči však hodně degradoval. Jestli plánujete obnovu povrchu, tak by to snad šlo vyfrézovat (získat kvalitní broušenou) a položit nový asfaltový povrch. Ta sůl to sice taky rozežere, ale bude trvat déle. Nehledě na to, že lidi sůl roznáší všude po domě a zvířata také trpí. viz foto.

Odpověď:
Dobrý den, sůl byla již uklizena.
18.3.2023 20.3.2023
192/2023 zničený trávník Nahlášeno

Před vchodem a proti vchodu do školky Mozartova ulice, je po stavební činnosti uvnitř školky zničený trávník.Nejen rozježděný ale jsou zde i zbytky pomalu ale jistě tvrdnoucího betonu. Uvede stavební firma vše do poůvodního stavu nebo nikoliv? Předpokládám že MMKV jako investor akce provedl alespoň minimální stavební dozor a vyhodnocení práce při předání díla. Jako jednatel "Sdružení spoluvlastníků domu Lidická452/29" žádám o okamžitou nápravu a podání zprávy jak byla stížnost vyřešena.
Děkuji. Valášek Ladislav

18.3.2023 20.3.2023
191/2023 Poděkování Vyřešeno

Dobrý den, děkujeme za bleskovou opravu chodníku na Rolavské.

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme.

18.3.2023 20.3.2023
190/2023 Rozježděný trávník ulice Karlovarská-Okružní Stará Role Vyřešeno

V ulici Karlovarská - Okružní je neustále rozjížděn trávník dodávkovými vozidly ( pošta, stavební firmy, kurýrní službou atd.), i když je tam značka STEZKA PRO CHODCE!! Navrhuji řešení pomocí zatravňovací dlažbou, nebo osazení sloupků k zamezení průjezdu vozidel po chodníku a následně přes trávník a tím vyjíždění hlubokých kolejí viz přiložené fotky.
Děkuji za kladné vyřízení.

Odpověď:

Dobrý den, osazení pevnými sloupky by omezovalo potřeby IZS. Není možné, abychom upravovali chodník pro vjezd vozidel, když se zde jedná o stezku pro pěší, která stanovuje: Značka přikazuje chodcům užít v daném směru takto označeného pruhu nebo stezky. Jiným účastníkům provozu na pozemních komunikacích, než pro které jsou tento pruh nebo stezka určeny, je jejich užívání zakázáno, pokud není stanoveno jinak. 

17.3.2023 21.3.2023
189/2023 Odpadky v Rybářích - černá skládka Vyřešeno

Dobrý den, ve čtvrtek 16. 3. odpoledne naházel nějaký člověk z dodávky krabice a pytle s prošlými potravinami na vrata bývalého pivovaru v Rybářích. kromě toho, že je to nelegální, potraviny budou lehká kořist pro potkany, kteří už tak sužují místní obyvatele. prosím o řešení,
Děkuji, Veronika Vejvodová

Odpověď:
Dobrý den, bylo uklizeno.
17.3.2023 21.3.2023
188/2023 Kouření na zastávkách Vyřešeno

Dobrý den,

rád bych upozornil na obrovský nedostatek a tím je ochrana cestujících, kdy jsme nuceni čím dál tím častěji trpět kouření cigaret, nahřívaného tabáku, ale i liquid cigaret na autobusový zastávkách od spolucestujících. Můj postřeh je takový, že se kouří kdekoliv a v jakoukoli hodinu bez ohledu věku a nikdo to neřeší. Toto je spíše podmět pro městkou policii. Nedávno jsem slečnu upozornil na skutečnost, že se na zastávkách nekouří, na což mi s ukrajinských přízvukem řekla, že jen pod střechou a odmítala odejít s cigaretou dál. Přitom stála pod časovou cedulí. No samozřejmě když přijel autobus, tak to hulila do něj a lidem vystupujícím do obličeje. Proběhla tu také jakási akce ,,Město bez kouře,, ale v KV se kouří od té doby víc než před covidem. Jistě by stálo za to označit zastávky nejen přeškrtnutým znakem cigarety, ale třeba i šipkami kolik metrů od označení zákazu. (Nesmí se kouřit pět metrů za cedulí s názvem zastávky a třicet metrů před ní a pod. ) Lidé, kteří kouří na a zastávkách jsou mi krajně odporní a to jsem dokonce kuřák! Doporučuji se na tento nešvar na měsíc zaměřit, rozdat pár pokut a bude klid. Děkuji, S pozdravem Tomáš Fousek.

Odpověď:
Dobrý den, kouření na zastávkách strážníci řeší, důležité je pochopitelně přistihnout osobu při tomto jednání. V loňském roce strážníci vyřešili přes 140 přestupků, které popisujete, nemluvě o dalších porušení plynoucích ze zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Vámi popsané jednání pochopitelně vypovídá o úrovni společnosti a chování jednotlivce v ní. Děkujeme za podnět a přestože nelze být všude, problematice se věnujeme.
17.3.2023 21.3.2023
187/2023 Vyhozené prošlé potraviny - nelegální skládka Vyřešeno

Dobrý den, ve čtvrtek 16. března odpoledne přijela dodávka k bývalému pivovaru v Rybářích, z dodávky vyházel krabice a pytle s prošlými potravinami a naházel je za plot a vrata pivovaru a odjel. Obyvatele přilehlých domů trápí potkani a takhle se situace jen zhoršuje. Prosíme o řešení, děkuji
Veronika Vejvodová

Odpověď:
dobrý den, bylo uklizeno.
17.3.2023 21.3.2023
186/2023 chodník u paneláku Úvalská 26 Nahlášeno

Po výkopech na chodníku u paneláku Úvalská 26 pokládají dělníci zpátky původní betonové desky, které jsou celkem volně položené a viklající a i v okolí, kde se nic nedělalo jsou dosti poničené stářím.

16.3.2023 17.3.2023
185/2023 ulice Blahoslavova Nahlášeno

V části chodníku mezi Dallasem a kruhovému objezdu je podélná nerovnost dlažby.

16.3.2023 17.3.2023
184/2023 chodník u objektu Blahoslavova 5 Nahlášeno

U objektu Blahoslavova 5, kde je výjezd ze dvora je po výkopu na chodníku po novém betonování nerovnost a kraje mezi betonem a dlažbou to taky není ideální pro pěší chůzi.

16.3.2023 17.3.2023
183/2023 Nepořádek mezi Majakovského a Železnični pod tratí Vyřešeno

Dobrý den, děkuji za rychlé vyřešení. Nepořádek byl uklizen obratem👍(závada 168 a 169/2023)

16.3.2023 17.3.2023
182/2023 Chybné cedule v parcích... Vyřešeno

Pro příchozí cizince máme v KV parcích výstražné cedule v ukrajinštině, zřejmě aby nevstupovali na trávníky v parcích... Na těchto cedulích máme napsáno : netočte pedály resp. nejezděte na kole!! Asi se nám smějí že neumíme přeložit ani tuto jednoduchou větu (mají nás za hlupáky) kdo prosím vás se na tomto paskvil podílel?? Zkuste zjednat nápravu prosím... Viz foto... Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, děkujeme za upozornění, máte pravdu měl tam být ještě piktogram kola, který je o kousek dál na další ceduli. Cedule v brzké době odstraníme, květiny už budou odkvetlé.
16.3.2023 20.3.2023
181/2023 Nesprávné dopravní značení na objížďce v Drahovicích Nahlášeno

Dobrý den, bylo by možné nechat uvést dopravní značení na objízdné trase vedoucí přes ul. 5. května do souladu s předpisy? Zneplatnění značek "hlavní pozemní komunikace" a "dej přednost v jízdě" je na všech místech provedeno pouze přeškrtnutím, což odporuje vyhlášce č. 294/2015 Sb., která v § 3 odst. 8 písm a) tento způsob výslovně zakazuje pro značky upravující přednost. Vznikají kvůli tomu četné konfliktní situace, protože dočasné značení není tak výrazné a je někdy i částečně skryto za parkujícími vozidly. Je s podivem, že ani u takto rozsáhlé změny místní úpravy nikdo z odboru dopravy značení nezkontroluje.

16.3.2023 17.3.2023
180/2023 úprava travnaté plochy - před domem Nejdlova 2 Nahlášeno

Před domem Nejdlova 2 (trávník) se prováděl velký výkop (ukládání optických kabelů nebo něco podobného) po zahrnutí nedošlo k obnově trávníku, proto tam vznikl nevzhledný prostor (viz foto z podzimu 2022). Můžete prosím buď dohnat k nápravě firmu, pokud to měla ve smlouvě obnovit, nebo zajistit obnovení této travnaté plochy (zničit pelmel a zasadit trávník) z Vašich zdrojů?
Děkuji.

16.3.2023 17.3.2023
179/2023 Propadlý chodník. Vyřešeno

Dobrý den, na ul. Rolavská u domu č.p. 30 se opět propadá chodník.

Odpověď:
Dobrý den, bereme na vědomí, zjistíme příčinu a opravíme.
16.3.2023 17.3.2023