Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3494

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Nahlášeno

Fričova, no comment

Mohli by vozidla vyjíždějící z areálu důkladně očistit. Wapka ftw...

Číslo:3493

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

Oprava komunikace Stará Role-Rosnice

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat na logiku značení prací s datumem začátku 20.5.19.Jenže panely zmizely již 14.5. a nedá se tam chodit už teď viz.Foto.
Děkuji za odpověď.

Omlouváme se, ale panely vyndány dříve, než se počítalo. Během 23.5. a 24.5 by mělo dojít k opravě stávajícího povrchu.
Prosím, používejte k chůzi chodník podél Vančurovy ulice.
Děkujeme za pochopení.

Číslo:3492

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Nahlášeno

Stará Role - výtluk při vyjíždění z kruhového objezdu na průtah

Dobrý den,
bylo by možné Vaším prostřednictvím zažádat o opravu výtluku při výjezdu z kruhového objezdu ve Staré Roli ul. Okružní na průtah? Výtluk (prasklina) se po zimě zhoršil a nejde ho již objet.
Děkuji

Číslo:3491

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

Půlmaraton.

Dobrý den.
Jako každý rok se v tomto měsíci koná tradiční běh ulicemi našeho města, a jako každý rok se Magistrát dušuje, že nechce zbytečně zatěžovat občany jichž se týká dopravní omezení. Doufám že se to letos konečně povede a dopravní omezení bude pouze po nezbytnou dobu. Je nejspíš zbytečné aby dopravní značky zakazovaly zaparkovat obyvatelům auta ještě hodiny poté co celá akce skončí a vše je uklizeno. Děkuji.

Dobrý den,
na základě žádosti organizátora byla stanovena přechodná úpravu provozu na pozemních komunikacích v obci Karlovy Vary z důvodu konání sportovní akce „1/2 Maraton Karlovy Vary 2019“.

Zákazové značky B 28 „Zákaz zastavení“ jsou doplněny dodatkovou tabulkou s textem 18.5.2019 od 10.00 – 22.00 h. Doba je stanovena s ohledem na skutečnost, že žadatel má povinnost zajistit bezpečnost tratě pro závodníky, tzn. že při nerespektování dopravního značení musí zajistit odtahy vozidel po celé trati závodu, a to ještě před začátkem závodu. Po skončení závodu musí zajistit úklid tratě.
Z podkladů, které jsou součástí povolení této sportovní akce je zřejmé, že závodníci se mohou na trati pohybovat do cca 21:00 hodin; proto je čas na dodatkových tabulkách stanoven do 22.00 hodin. Organizátoři této sportovní akce mají povinnost odstranit přechodné dopravní značení po skončení průběhu posledního závodníka na trati a následného nezbytného úklidu s tím, že přechodné dopravní značení je umístěno na dobu nezbytně nutnou.

Pevně věříme, že dopravní značení bude odstraněno bez zbytečných průtahů, za respektování bezpečnosti závodníků a následně ostatních účastníků silničního provozu.

Číslo:3490

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Řeší se

Rozbité tabulové sklo u kontejnerů na separovaný odpad.

Stálo by za zamyšlení jak vyřešit recyklaci tabulového skla, které obyvatelé volně ukládají u kontejnerů na dělený odpad, neboť tyto nejsou přizpůsobené na tabulové sklo a autoskla. Zrcadla recyklovat patrně nejde proto patří do směsného odpadu, ale nějaký ten kontejner na tabulové sklo by přišel vhod. Předešlo by se situacím jaká nyní nastala u kontejnerů na Úvalské, kde děti z ubytovny odložené sklo rozbily.

Dobrý den,sklo co nejdříve uklidíme,ale toto sklo nepatří do separace.To by měl řádný občan odvézt na sběrný dvůr,kde ho zadarmo uloží.

Číslo:3489

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

kontejnery na tříděný odpad - Panorama

Dobrý den, po odstranění kontejneru na textil se na uvolněném místě hromadí odpadky. Nebylo by možné přidat jeden žlutý kontejner? Děkuji.

Sběrná nádoba na textil byla odstraněna z důvodu navýšení nejvíce vytížené komodity na tomto stanovišti.
V nejbližších dnech bude na tomto místě přistaven další kontejner o objemu 1100l.

Číslo:3488

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Nahlášeno

lavička na lesní cestě ke hřbitovu v Drahovicích - nad hřištěm Slavie

Dobrý den, lavička je zavalena odpadky.

Číslo:3486

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Vyřešeno

Sovětské Vary

Dobrý den,
velice by mě zajímalo kdo dovolil, umožnil či dokonce podporoval ten pochod "rudých", na který byl velice tristní pohled. Karlovy Vary tahle svoloč neosvobodila a přesto si dovolí tímto městem pochodovat se svým praporem, jež je potřísněn krví snad celé Evropy v čele s největším vrahem Stalinem! Pokud si chtějí slavit (ne)osvobození, ať si ho slaví na Rudém náměstí a ne v centru lázeňského města, ke kterému kromě toho, že ho zhyzdili svými "zemljankami" nemají žádný vztah. Hanba těm, kteří to vůbec umožnili, magistrát nevyjímaje!

Dobrý den, dovoluji si reagovat na Váš dotaz, a to v souvislosti s níže uvedeným veřejným shromážděním. Shromáždění, respektive pouliční pochod byl oznámen v souladu s ustanovením zákona o právu shromažďovacím (zákon č. 84/1990 Sb.)
Na shromáždění žádná obec, bohužel, nemůže vydávat jakékoliv povolení, neboť právo shromažďovací je potřeba v uceleném kontextu chápat jako naprosto základní lidské právo, které je obsaženo v Listině základních práv a svobod. Tato nejvyšší právní úprava přímo uvádí, že v demokratické zemi je právo pokojného shromáždění zaručeno, jakož i to, že má každý svobodné právo se vyjadřovat. Ke konání jakéhokoliv shromáždění je tak potřeba pouze včasné písemné oznámení o jeho konání. Magistrát města při aplikaci platného právního předpisu nikomu nic nedovoluje, nevydává tak žádné povolení, jak je shora uvedeno, protože to zákonná úprava neumožňuje.

Číslo:3485

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:15.05.19

Stav: Řeší se

Výhledy do křižovatek, přerostlé ostrůvky, zakrytá dopravní značení.

Stejně jako loni má příroda náskok...

Dobrý den,vše řešíme na základě podnětů Policie ČR,Městské Policie a úředníků MMKV.

Číslo:3484

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Řeší se

Sáčky...

Štúrova nejsou - již od neděle. Zpracujte to prosím procesně tak, aby byly vždy, jinak se snahy o čisté město zcela míjí účinkem.

Podnět byl předán svozové společnosti ke zjednání nápravy.

Číslo:3483

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Vyřešeno

Nezadělaná díra v silnici po odbočce z hlavní silnice směr Praha na Starou Kysibelskou

Dobrý den, již asi měsíc je po odbočení z hlavní silnice směr Praha na Starou Kysibelskou nezadělaná díra po nějaké opravě. Nejprve bylo místo zasypáno celkem velkými kamínky, poté to lidé svými auty projížděli a kamínky byly po celé silnici. Nyní jsou po silnici jak kamínky, tak je zde opět nijak neoznačený výmol. A o pár metrů dále při odbočení k čerpací stanici MOL jsou obrovské díry v silnici. Nechápu, že to na takto frekventovaném úseku nikoho nezajímá a musím na to po měsíc tedy upozornit. Vše viz foto.

Dobrý den,

dnes byla komunikace zaasfaltována.

Číslo:3482

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

kontejner na jedlý olej

Dobrý den,
jak je uvedeno na stránkách MMKV, měl být přistaven v České ulici u separace v Tašovicích kontejner na jedlý olej. Zatím nikde není. Prošla jsem všechna separační místa v Tašovicích. Kdy bude kontejner přistaven?
Děkuji za odpověď
Urbanová M.

Číslo:3481

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Vyřešeno

podnět 3469

děkuji za rychlé vyřízení

Číslo:3480

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

ubytovna pod Třemi kříži

Dobrý den, ubytovna pod Třemi kříži má opět vykopnuté dveře a stahují se sem bezdomovci.

Číslo:3479

Nahlášeno:12.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Řeší se

Vývoz odpadu - Moravská atd.

Dobrý den,

jsme moc rádi za rekonstrukci ul. Hynaisova, Petřín, Moravská, dopravní omezení je samozřejmostí a asi nikdo normální se zlobit nemůže ale potřebujeme Vaši součinnost kvůli vývozům odpadu - AVE, MARIUS PEDERSEN, RESUR - od začátky uzavírky se vývoz zhoršil tak, že odpadky u některých popelnic již nejsou vyvezeny od začátku rekonstrukce, někdo byl naštěstí inteligentní a začátk popelnic - těch větších převezl k restauraci Panorama (zavřená) ale ty ostatní ne... Nejsem si jist, ale myslím, že vývoz asi nebude ted možný, možná na začátek ul. postavit velký kontejner na odpad? Není to uplně klasická rekonstrukce ulice, Moravská je všichni víme s Kolmou a Ondřejskou jedna z nejhůře dostupných a sjízdných i za běžného stavu :) ... Moc prosíme o součinnost, PŘÍPADNÉ domluvy s 3 hlavními spol., které zajíždí do těchto ulic.
DĚKUJI MOC!

Podnět řešíme s příslušnými svozovými společnostmi.

Číslo:3478

Nahlášeno:09.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

Rozbité lavičky a podzimní listí na lázeňských cestách

Dobrý den, zasílám foto dvou rozbitých laviček na cestě za vodárnou (nad Hřbitovní ulicí). A chtěl bych požádat zda by bylo možné zamést cesty (i lavičky) pod 3 křížema, jsou zaváté podzimním listí. Děkuji

Číslo:3477

Nahlášeno:09.05.19

Aktualizace:13.05.19

Stav: Vyřešeno

Chybí dotaz na aplikaci Moje DPKV

Dobrý den, nemohu zde najít svůj dotaz ohledně aplikace Moje DPKV? Cenzura???

Dobrý den,

aplikace moje DPKV opravdu neumožňuje stornování již zakoupené jízdenky. Nebylo by to ani účelné, jelikož by to významným způsobem ztěžovalo výkon přepravní kontroly a poskytovalo prostor k různým manipulacím s jízdními doklady. Je to obdobný model jako u sms jízdenky, ani tu nelze po zakoupení stornovat. O porušení zákona se v žádném případě nejedná – ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory provozovny se nevztahuje na smlouvy, jejichž předmětem je přeprava osob - viz. § 1840 písmeno h) Občanského zákoníku.

Číslo:3475

Nahlášeno:08.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

Mlýnská kolonáda - chybějící skleněná část lustru

Dobrý den,
již několik let chybí skleněná část(cylindr)lustru na Mlýnské kolonádě. Lustr se nachází ve stropě přímo naproti pamětní desce stavitele kolonády Zítka.

Děkuji

Dobrý den,

chybějící stínidlo je speciální skleněný tenkostěnný výrobek, který vyráběla sklárna, která zanikla a není v dosahu alternativní výrobce.
Připravuje se jiné řešení svítidla, aby byla náhrada budoucích stínidel méně komplikovaná (nebude závislost na jediném výrobci).

Číslo:3474

Nahlášeno:08.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Nahlášeno

Výtluky v ulici Polní

Dobrý den,
bylo by možné opravit výtluky v ulici Polní- Olšová Vrata.
Děkuji

Číslo:3473

Nahlášeno:08.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Nahlášeno

Opakujici se Skládka - Nádražní ulice Stará Role c. 4

Opětovným nepořádek kolem garáží nádražní

Dekuji

Číslo:3472

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Řeší se

Pošozený Big Bell

Dobrý den,
na třidě TGM naproti kinu Čas chybí madlo na otvírání odpad.nádoby Big Bell, čímž je zařízení nefunkčí.

Děkuji

Číslo:3471

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:10.05.19

Stav: Vyřešeno

Dopravní situace

Přepošlete na Odbor dopravy tuto fotografii časté dopravní situace u nájezdu na R6 u Billy v Drahovicích. Situaci tam navíc komplikuje výjezd od Billy a od benzinky MOL. Vybudováním plnohodnotného připojovacího pruhu na R6 a také sjezdu z R6, by se podobné situace neopakovaly.

Dobrý den,

děkujeme za foto daného území. Samozřejmě tuto problematiku vnímáme a to nejenom město Karlovy Vary, ale i Policie ČR.
Zájmové území je projekčně připraveno k realizaci, která proběhne v rámci dostavby dálnice D6, kdy se bude jednat o investiční akci Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Číslo:3470

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Vyřešeno

Parkovací místa.

Dobrý den, po rekonstrukci silnice v ulici Chelčického v Tuhnicích, kde zde došlo k odebrání cca 15 parkovacích míst a poté zezačátku výstrah a nyní rozdávání pokut pro auta stojící mimo vyznačené pruhy.
Je zde cca 15 parkovacích míst kde můžeme parkova, ale ty jsou zabírány lidmi kteří v této ulici vůbec nebydlí, parkují zde lidé a pak jdou do práce do města či tak, a my kteří zde bydlíme nemáme kde parkovat. Příjde mi to jako nelogické. Vejde se sem mnohem více aut než je vyznačených míst. Prosila bych aby se to nějak vyřešilo ať zde tedy parkují jen ti co tu bydlí a né kdokoliv když už nám bylo odebráno tolik míst na parkování!!
Nebo nějaké řešení tohoto problému.
Děkuji.

Byla zde zpracována PD, rekonstrukce byla provedena na základě platného vydaného stavebního povolení, řádně zkolaudována. Ulice je řešena jako obytná zóna, kde se může stát pouze na vyhrazených parkovacích místech.

Číslo:3469

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Řeší se

zavlažovací vaky

Dobrý den, nezbyly, prosím, ještě zavlažovací vaky? Byla by škoda, kdyby uschly nové stromy v Dykově ulici ve Staré Roli.
Děkuji

Dobrý den,prověříme a případně na Dykovu ul. osadíme.

Číslo:3468

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:07.05.19

Stav: Nahlášeno

Semafory Kpt. Jaroše

Nechte už konečně seřídit semafory na křižovatkách Závodní - Kpt. Jaroše a Chebská - Kpt. Jaroše. Proč je mezi rosvícenou šipkou do prava a rosvícením zelené na normálním semaforu časová podleva. Když se jede do prava, šipka zhasne tj. musí se zastavit a cca po 3 sekundách se rozsvítí normální zelená a můžu opět jet. Vždyť je to na hlavu.

Číslo:3467

Nahlášeno:07.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Vyřešeno

Poškozená dopravní značka

Na začátku ulice Nádražní naproti podniku Brooklyn někdo ulomil uchycení dopravní značky zákaz zastavení. Ta je nyní opřena o zeď a ničí prejzy na její vrchní straně. Je to opět ukázka chování návštěvníků podniku Brooklyn, kteří každou páteční a sobotní noc terorizují okolí,

Závada je nahlášená, dopravní značka bude opravená.

Číslo:3466

Nahlášeno:06.05.19

Aktualizace:13.05.19

Stav: Řeší se

Propadlý kanál na křižovatce Krokova (k zahrádkám) a silnice ke hřbitovu

Při nedávné akci ČEZu v Krokově ulici poškodilo nákladní auto AVE kanál na křižovatce Krokova (k zahrádkám) a silnice ke hřbitovu. Na přiložené fotografii je vidět, že se jedná o nebezpečnou situaci nejen pro auta ale i pro děti, které zde v doprovodu rodičů často procházejí. Zajistěte alespoň prozatímní zakrytí.

Dobrý den, bude okamžitě opraveno.
Místo propadu je prozatím – do provedení opravy – označeno dopravním značením.

Číslo:3465

Nahlášeno:06.05.19

Aktualizace:09.05.19

Stav: Vyřešeno

Oprava komunikace Majakovského

Děkujeme za odpověď , se kterou ovšem nesouhlasíme. Nejedná se o standardní postup opravy komunikací ve městě, je věc názoru a případného výkladu normy. Dnes se snažilo úklidové auto firmy AVE odsát část štěrku a to pouze na středu komunikace. Auta mají zapíchaný štěrk v pneumatikách, lidi si nosí domů štěrk v podrážkách. V ulici Celní se shrnuje štěrk k Sokolovské, časem se tím budou zanášet kanály . Tímto se záležitost pochybné opravy nevyřešila. Věříme, že dojde z vaší strany k pochopení nevhodnosti způsobu opravy a učiníte kroky k nápravě. Závěrem máme zato, že finance v tomto případě byly vynaloženy neúčelně.
S pozdravem Míčková

Tento technologický postup je standartní opravou korozního povrchu asfaltové vozovky, který odpovídá příslušným Technologickým postupům a ČSN. Výklad této normy není na posouzení stavebníka, ale touto normou se řídí !!, případný výklad a věci názoru normy není možný. Použité kamenivo je dle ČSN a z praxe není možné aby tato použitá frakce 2/5 mm, znehodnotilo pneu od vozidel, popř. obuv chodců. Přebytečné kamenivo je strojně zameteno po provedeném emulzním nátěru, k zanesení vpustí nedochází.
Zvolená technologie je standartní pro "údržbu" a prodloužení životnosti stávající silniční sítě města KV. Případná rekonstrukce dané lokality (chodníky, VO, zeleň, park.stání, povrch vozovky, atd.) je předmětem dlouhodobých plánů, zpracování projektové dokumentace a dalších potřebných dokumentů.

Číslo:3464

Nahlášeno:06.05.19

Aktualizace:07.05.19

Stav: Vyřešeno

Reakce na příspěvek 3449: Tohle město není pro mladý?

Dobrý den.
Již několik let občané poprávu kritizují nadměrný hluk z hudebních akcí(rockových, punkových, pop a pod.), které pořádá město v centru města v těsné blízkosti bytové zástavby nebo v lázeňských lesích(chráněná kraj.oblast Slavkovský les!!!). Bohužel bez výsledku s konstatováním: příslušné orgány se vaším podnětem budou zabývat. Nezabývají se a navíc se chystají zavřít Letní kino jako ideální místo pro tyto produkce.

Je zásadně nutné podpořit všechny, kteří si stěžují na neúměrnou hlukovou zátěž paradoxně v centru LÁZEŃSKÉHO MĚSTA a lázeňkých lesích !!! Přitom samo město tyto akce organizuje a do této lokality umisťuje. Asi má jiné poznatky o hluku a jeho škodlivém dopadu na pacienty a zde bydlící občany a absolutně zde neplatí: Svoboda jedněch končí tam, kde začíná svoboda druhých.
(....)(Převzato z internet. zdroje)...Dovolte mi zamyšlení nad vysokým počtem decibelů. Jednoznačně se ví, že je hluk rizikovým faktorem, jenž nenápadně přispívá k chronickým nemocem, a to nejen sluchového orgánu, ale i mozku a celého těla.
Hladina hluku na diskotéce se pohybuje kolem 80 decibelů, což je podobné tomu, když máte blízko ucha vysavač, nebo kolem projede vlak. Pokud bude na pracovišti hluk této intenzity, musí si zaměstnanec podle hygieniků povinně chránit uši. Ochrana před nadměrným hlukem začíná u hranice 85 decibelů. Při živé rockové hudbě, zvláště když stojíte v před reproduktorem, na vás působí 110 decibelů: To se již blíží hluku, které vydává startující proudové letadlo (120 decibelů), když jste od něj 300 m. Práh bolesti z hluku bývá kolem 130 decibelů. Když se k onomu startujícímu letadlu přiblížíte na 10 metrů, zasáhne vás 140 decibelů a hrozí vám akustické trauma.
Tónová audiometrie již naznačí blížící se poškození hlukem. Čím déle hluk působí, tím méně stačí jeho intenzita k poškození. Nejprve dochází k dočasnému, následně trvalému posunu sluchového prahu.
"Dítě" v 16 letech, které je vystavováno výše popsaným útokům na smysly, si evidentně zhorší prospěch ve škole. V tomto věku se kapacita mozku zvětšuje a je připravena přijímat informace - vědomosti, ale popsaným útokem se ničí milióny buněk mozku, které jsou důležité pro paměť. Zhorší se soustředění. Dochází k nenávratným škodám.
Organizmus reaguje na hluk jako na poplašný signál, spouští celou řadu obranných mechanizmů a reaguje na hluk zvýšením krevního tlaku, zrychlením tepu, stažením periferních cév, zvýšením hladiny adrenalinu, ztrátami hořčíku.
Do poradny nám píší mladí lidé, zvláště dívky. Hledají příčiny, proč mají nedostatek hořčíku a musejí užívat hořčík v tabletkách. A hle, najednou je tu vysvětlení, kde mohou hledat - mimo jiné - takou příčinu jejich problémů.
Dlouhodobé vystavování nadměrnému hluku pak způsobuje hypertenzi (vysoký krevní tlak), poškození srdce včetně zvýšení rizika infarktu, snížení imunity, chronickou únavu a nespavost.
Výzkumy prokázaly, že výskyt civilizačních chorob přímo vzrůstá s hlučností daného prostředí.
Za hlavní příčinu sluchové ztráty již není v současné době považováno stárnutí, nýbrž hluková zátěž. Poškození sluchu je přitom většinou nevratné.
Braňme své děti, udělejme si na ně více času, orientujme je více na sport, přírodu, aktivní muziku u táboráku s melodií v hrdle. Odsuňme „BUM-BUM“ na vedlejší kolej
MUDr. P. Šácha (zdroj www.symbivita.cz/skodlivost- decibelů -clanek-2386.html))

Dobrý den,
děkujeme Vám za podnět, který jste zaslali do rubriky Závad a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se Váš podnět netýká této rubriky byl přeposlán na vědomí na příslušný odbor nebo organizaci.

Číslo:3463

Nahlášeno:05.05.19

Aktualizace:06.05.19

Stav: Řeší se

Psí sáčky

Dobrý den, proč se nedoplňují psí sáčky v Kolárově ulici u školy v Horních Drahovicích? Chodím tam denně a o sáček jsem tam nezavadil už asi měsíc. Stejně tak v blízkém okolí v Horních Drahovicích, když jdu kolem nějakého boxu na psí sáčky, jsou permanentně prázdné. Šlo by s tím něco udělat?

Podnět byl předán svozové společnosti ke sjednání nápravy.