Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
707/2021 pád z židle Vyřešeno

Židlička na odboru občanských pruůkazů při couvání při focení podjela. Došlo k pádu a k zlomenině obratle. ( 3.11.2020). Musela následovat operace páteře. Prosím o řešení tohoto problému.
Dle mých zkušeností řešíte podněty občanů k jejich spokojenosti a za to Vám děkuji. Jitka Lupíšková

Odpověď:

Dobrý den,

závada odstraněna, židle vyměněny Text pro adresáty tohoto emailu:

1) Kontrolou žadatelů ze dne 3.11.2020 bylo zjištěno, že autorka podnětu na oddělení OP,CD toho dne o doklad nežádala

2) Pád ze židle si nikdo nevybavuje, ale že se starším lidem ze židle špatně vstává, zaměstnanci oddělení ze zkušenosti potvrdili

3) Na židli jsem se byla podívat, zkusila si vstávání a sedání a musím uznat, že dodávka těchto židlí ze strany MVČR jako součást fotokabiny je sice účelná pro pořízení fotografie, ale nevhodná pro klienty. V případech zdravotních obtíží je kritika židlí od MVČR na místě

4) V kabině jsou ponechány a jako alternativa k nim byla přidána pevná židle s opěrkami na záda i na ruce. Původní nízká židle na kolečkách bude používána v případě, že by fotografie podle výšky klienta nešla z pevné židle pořídit.

S přátelským pozdravem Jindřiška Gallová

27.7.2021 28.7.2021
704/2021 Ještě jednou lavička Řeší se

Dobrý den
Při dnešní procházce okolo kapličky Ecce homo jsme narazili na toto silácké veledílo nějakého poznamenaného siláka. Nešlo by prosím postavit lavičku do původní polohy. Děkuji ČS

Odpověď:
Dobrý den,lavičku opravíme co nejdříve.
26.7.2021 27.7.2021
703/2021 Doubí - Nová, J. Truhláře, Lesní Vyřešeno

Dobrý den,

předem bych chtěl ocenit výsledek dlouholeté snahy o přijetí do UNESCO, jsem hrdý na SVÉ město a děkuji za práci při dosažení tohoto ocenění. Snad proto, že zápis je hlavně díky našemu dědictví , minulosti a výjimečnosti našich předků v oblasti stavebnictví, architektury, umění a tvorby krajiny, se "někdo" rozhodl těmto velmi šikovným a svědomitým lidem přiblížit... Oprava výtluků v ulici Nová v Doubí , která proběhla díky rozmarům počasí napotřetí... ( o zákazu parkování a velkému stěhování aut z ulice snad psát nebudu, připomíná to někoho pokus o šikanu, nebo spíš nejapný rozmar v době, kdy krátkodobá předpověď počasí myslím funguje dobře a značení o zákazu se dalo odstranit dříve. Alespoň se ale sídliště a mnoho okolních domů zmobilizovalo a ulice zela prázdnotou bez parkujících vozů , což naopak neocení okolní ulice, kde zmíněné vozy po mobilizaci parkují..) , mi připomněla historii ne tak dávnou jako tu, za které bylo město více nebo méně přijato, ale o něco mladší, kterou jsem viděl v roce 1992 u silničních umělců s lopatou a kýblem asfaltu s kamením v Rusku... Jaký význam má tato oprava, chápe myslím z ulice asi jen málokdo nebo spíš nikdo ... Ano, nerozumím technologii oprav výtluků a ani pracovnímu postupu , ale nechápu, proč máme mít v domech na dlažbě, podlaze, koberci kamínky obalené asfaltem, které se při díky zřejmě nedokonalé, či levné technologii nanesou a nalepí všude a na vše, proč máme neustále poslouchat nárazy těchto kamínků při průjezdu každého auta, proč máme čekat, kdy se nějaký cyklista na této značené stezce pro cyklisty přizabije při brždění před křižovatkou? Zkontroloval někdo výsledek "oprav" ? Najde se PROSÍM někdo, kdo to uklidí, opraví ,nebo spíš někomu "poděkuje za skvěle vykonanou" a myslím, že při stavu ulice a chodníku naprosto ZBYTEČNOU práci ? Pokud ano, moc děkuji nejen za sebe, ale myslím i za mnoho jiných občanů této okrajové čtvrti, kde dle mého názoru proběhla ukázka starších řemesel než by bylo záhodno v roce 2021... Pokud ne, asi nebude úplně moudré naší čtvrť moc prezentovat a ukazovat návštěvníkům města, které se bude pyšnit oceněním zápisu. Nějak si totiž stejnou "opravu" neumím představit v centru města, minimálně ve stejném provedení a kvalitě... S přáním vyřešení nastalého stavu a hezkého dne, L. Mestl.

Odpověď:
Dobrý den, děkujeme za zaslání Vašeho podnětu. Bohužel v některých ulicích jsou stávající povrchy ve špatném stavu a opravy výtluků jinou metodou než tryskovou zde nejsou možné. Jedná se o technologii schválenou MDČR. Domníváme se, že se nejedná o zbytečnou práci, jako správci komunikací musíme zajistit bezpečnost silničního provozu, proto se snažíme dle našich možností a vzhledem ke stavebnímu stavu povrchu opravy provádět. Přebytečné kamenivo bude v nejbližších dnech zameteno. Za opakované přesouvání termínu – zákaz zastavení se omlouváme, ale bohužel klimatické poměry byly nepříznivé a v dalším termínu se rozbil píst u vozidla, který opravu zajišťuje, věřte nám, že termín se dá těžko plánovat, vzhledem k letošnímu počasí. Na ulici Nová se v současné době zpracovává projektová dokumentace (je nutná koordinace všech správců inženýrských sítí) a po vydání stavebního povolení dojde k realizaci. Předpoklad realizace podzim 2022 nebo rok 2023.
26.7.2021 26.7.2021
702/2021 Pravidelně přeplněný koš Řeší se

Koš na rohu Koptovy a nábřeží Jana Palacha je neustále plný (fotka je obvyklý stav), kolem se válejí odpadky, které mimo koš pak bohužel lidé dále hromadí. Bylo by možno zajistit větší nádobu, nebo poblíž další koš?
Ideálně i nějaký koš na tříděný odpad, koš je plný díky tomu, že tam lidé odhazují i PET lahve a plechovky...

Odpověď:
Dobrý den, požadavek na další koš sloužící k umístění drobného odpadu při pohybu osob po veřejném prostranství předáme svozové společnosti. Samostatné koše na tříděný odpad jsou pouze ve frekventovaných pěších zónách obchodního centra města a lázeňském území. V jiných lokalitách mohou občané využít stanoviště tříděného odpadu, v tomto případě se v blízkosti nachází hned 3 stanoviště na třídění odpad (nábř. J. Palacha x Foersterova, nábř. J. Palacha x Jateční, Jateční (u Lidlu) x Koptova).
25.7.2021 26.7.2021
696/2021 Lavičky Řeší se

Dobrý den
Děkuji za velmi rychlý úklid ve Skalníkových sadech. Byl proveden dříve než byl příspěvek zveřejněn.
Teď mám prosbu, jestli by nemohly být lavičky na Mlýnské kolonádě přemístěny zpět ke Skalnímu pramení, kde před rekonstrukcí původně byli. Nyní jsou většinou na druhé straně u řeky a tam se na nich dost nepohodlně sedí. Děkuji ČS

Odpověď:
Dobrý den,přesun několika laviček zařídíme.
23.7.2021 26.7.2021
695/2021 Hluk v Karlových Varech Vyřešeno

Jak můžete pořádat Ztraceného koncert 23.7. v centru města? Domy se otřásají, okna div nevypadnou. Není možné po práci si odpočinou ani o víkendu!!! Slyšeli jste někdy o tom, že ticho léčí? O to více by to mělo platit v lázeňské zóně, bohužel marnost nad marnost tady neplatí nic! Vyhlášku v odpověď nekopírujte, k ničemu není.

Odpověď:
Dobrý den, děkujeme za Váš podnět. Akci, kterou zmiňujete pořádala soukromá agentura Yashica Events na soukromém pozemku hotelu Thermal. Nejednalo se o akci města Karlovy Vary, ani pod záštitou města. Akce byla ukončena řádně do 22:00 hodin. Mimo jiné podium bylo umístěno tak, aby hudba z reproduktorů a zvukové aparatury se šířila směrem od lázní na obchodní část města. Obecně závazná vyhláška města Karlovy Vary stanovuje noční klid, ten je v pracovních dnech, v nedělích a ve státem uznaných dnech pracovního klidu od 22:00 do 6:00 hodin. Organizátoři veřejných společenských a sportovních akcí konaných na venkovním prostranství jsou povinni tyto ukončit nejpozději do začátku nočního klidu. V tomto případě bylo dodrženo. Děkujeme za pochopení
23.7.2021 26.7.2021
693/2021 Sekání a údržba zeleně - Stará Role Letná Řeší se

Dobrý den,
Jaký je plán údržby zeleně ve čtvrti Stará Role Letná? Od kostela ve Staré Roli směrem na dětské hřiště na Letné je přerostlá tráva a keře. O veřejnou zeleň se zde tento rok nikdo nestará. Prosím o odkaz na oficiální plán a rozvrh údržby zeleně této části města.

Odpověď:
Dobrý den, ve St.Roli probíhá již 3. seč a 1. seč vysoké trávy,která byla úmyslně ponechána z ekologického hlediska.Byly zatím posekány větší plochy a na menší se dostaneme s malými sekačkami do 10.dnů.Vámi zmiňovaná lokalita byla posekána již 2 x a byly upraveny keře okolo chodníku ze Závodu Míru na Letnou.Zbývá ještě zastřihnout živý plot okolo chodníku kolem sochy pionýra.To bude pravděpodobně hotovo do konce příštího týdne.
21.7.2021 23.7.2021
691/2021 Vodotrysky u sochy TGM Vyřešeno

Z 12 trysek u sochy TGM jakžtakž funguje jenom 5 ( 21.7.) Jakýsi symbol toho, že ve Varech vše funguje jen tak napůl. A že asi to stálo hodně peněz z rozpočtu města, že...

Odpověď:
Dobrý den, trysky ve fontáně jsou rozdělené na 2 sekce,které se v nastavených intervalech střídají.
21.7.2021 23.7.2021
690/2021 Černá skládka Řeší se

Dobrý den. Chtěl bych upozornit na černou skládku na Mattoniho nábřeží pod pražským mostem, skládka je tam na více místech. Děkuji přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den,skládku uklidíme co nejdříve.
21.7.2021 21.7.2021
689/2021 Hluk - Volnočasový areál Rolava Vyřešeno

Prosím zajistěte, aby ty koncerty na Rolavě o víkendech nebyly tak hlasitý. Určitě to jde ztlumit. Dřív jsme o některých třeba vůbec nevěděli. Vadí nám, že jsou oba dny o každém víkendu. V těch vedrech musíme mít zavřený okna, aby jsme se doma vůbec slyšeli. Chci už mít o víkendu klid. A ta diskopárty co teď byla dopůlnoci o víkendu a řev do skoro jedný hodiny, to už bylo fakt moc.
Děkuju.

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Vaše upozornění a omlouváme se za vzniklé potíže. Nicméně níže posíláme část Obecně závazné vyhlášky města Karlovy Vary, kdy noční klid je v sobotu a neděli stanoven na dobu od 00:00 do 6:00 hodin. Po skončení některých vládních opatření lze zaznamenat větší zájem mladší generace o kulturní akce, mějte s ní, prosím, trpělivost. Budeme se snažit hluk co nejvíce omezit. Obecně závazná vyhláška města Karlovy Vary č. 5/2009 o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností Zastupitelstvo města Karlovy Vary se na svém zasedání dne 15.9. 2009 usneslo vydat na základě § 10 písm. a) a § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku: Čl. 1 Úvodní ustanovení (1) Touto obecně závaznou vyhláškou se podle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, regulují činnosti narušující veřejný pořádek hlukem na území města Karlovy Vary. (2) Činností, která by mohla narušit veřejný pořádek v obci, je zejména: a. rušení nočního klidu, b. používání hlučných strojů a zařízení v době dle článku 3, odst. 1 této vyhlášky.. Čl. 2 Noční klid (1) V pracovních dnech, v nedělích a ve státem uznaných dnech pracovního klidu je noční klid stanoven na dobu od 22:00 do 6:00 hodin. (2) V noci ze soboty na neděli je noční klid stanoven na dobu od 00:00 do 6:00 hodin. (3) V době nočního klidu je každý povinen zachovat klid a omezit hlučné projevy, jakož i zdržet se činností narušujících veřejných pořádek dle ustanovení článku 1 odstavec 2. této vyhlášky. (4) Organizátoři veřejných společenských a sportovních akcí konaných na venkovním prostranství jsou povinni tyto ukončit nejpozději do začátku nočního klidu.

21.7.2021 21.7.2021
687/2021 Znečištěné zavlažovací vaky Řeší se

Dobrý den, bylo by možné zkontrolovat a případně vyčistit zavlažovací vaky u stromů na ulici T. G. Masaryka? Bohužel, někteří neukáznění občané si z nich udělali odpadkový koš. Děkuji. Lukeš

Odpověď:
Dobrý den,děkujeme za upozornění a odpadky z vaku uklidíme.
20.7.2021 21.7.2021
686/2021 zastřižení přebujelé zeleně Řeší se

Tímto bych Vás chtěl požádat o zastřižení přebujelé zeleně v Karlových Varech na ulici Nová. Zeleň byla zastřižena naposledy myslím před čtyřmi léty, kdy již zasahovala do vozovky. Dnes je situace obdobná. Předem děkuji za vyřízení mé žádosti.

Odpověď:
Dobrý den, úpravu keřů provedeme co nejdříve.
20.7.2021 21.7.2021
683/2021 Nálety a úprava zeleně v Lidické ulici před domem 461/21 Řeší se

Dobrý den, dnes 20.7. proběhlo před naším domem sekání trávy, ale k vyřezání náletů Bezu černého a Javoru nedošlo, údajně z důvodu chybějící techniky (dle sdělení pracovníků, kteří sekání trávy prováděli). Nálety stíní vlastníkům bytů ve spodních patrech a navíc tento prostor vedle chodníku na Lidické ulici nevypadá upraveně a některé okrasné keře zasahují vlastníkům v přízemí až do oken. Prosíme o nápravu, děkuji.

Odpověď:
Dobrý den,děkujeme za upozornění a nálety a keře upravíme jak to bude možné.
20.7.2021 21.7.2021
682/2021 Schodiště Petřín &gt; Moravská/Kolmá Řeší se

Dobrý den,
schodiště z Petřína k elektrorozvodně v Kolmé (s odbočkou do Moravské k průchodu u hotelu Prezident) mělo být součástí rekonstrukce Moravské ulice. Dodnes se na schodiště nesáhlo, stav neutěšený. V odbočce k Prezidentu je kaverna, hrozí nebezpečí úrazu. Z kanálu pod kavernou navíc vytékají splašky k Prezidentu, hygienické podmínky jak ve středověku. S tímhle se hrdě ženeme do Unesco?
U elektrorozvodny je věčně nepořádek roztahaný všude kolem. O nějaké kulturní úpravě zeleně si můžeme nechat zdát. Džungle.
Stav Moravské - uvolněné kostky, špatně vyspádovaný příčný profil ulice - srážky tečou na domy, kanálky u bytového domu nejen Sv. Máří jsou zaplaveny štěrkem, kanál vyražený - čouhá 20 cm nad úroveň vozovky. Kostky jsou bez pojiva až dolů k faře.
Co s tím MMKV hodlá dělat?

Odpověď:

Dobrý den, předmětné schodiště nebylo nikdy součástí rekonstrukce ulice Moravská. Na opravu tohoto schodiště se v současné době zpracovává projektová dokumentace. Po jejím zpracování bude požádáno o vydání stavebního povolení a následně bude vypsáno zadávací řízení na zhotovitele stavby (předpoklad do konce roku 2021). Uvedené závady byly neprodleně reklamovány u zhotovitele rekonstrukce ulice.

20.7.2021 21.7.2021
681/2021 Hluk - Volnočasový areál Rolava Vyřešeno

Jak je možný, že v sobotu 17.7.2021 byla akce na Rolavě až do půlnoci!!! Rolava má provoz do 22:00 hodin. Kravál byl až skoro až do jedný hodiny v noci. Už toho máme plný zuby. Randál v sobotu i v neděli. Dělejte si ty akce někde jinde!

Odpověď:
Dobrý den, děkujeme za Vaše upozornění a omlouváme se za vzniklé potíže. Nicméně níže posíláme část Obecně závazné vyhlášky města Karlovy Vary, kdy noční klid je v sobotu a neděli stanoven na dobu od 00:00 do 6:00 hodin. Po skončení některých vládních opatření lze zaznamenat větší zájem mladší generace o kulturní akce, mějte s ní, prosím, trpělivost. Budeme se snažit hluk co nejvíce omezit. Obecně závazná vyhláška města Karlovy Vary č. 5/2009 o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností Zastupitelstvo města Karlovy Vary se na svém zasedání dne 15.9. 2009 usneslo vydat na základě § 10 písm. a) a § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku: Čl. 1 Úvodní ustanovení (1) Touto obecně závaznou vyhláškou se podle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, regulují činnosti narušující veřejný pořádek hlukem na území města Karlovy Vary. (2) Činností, která by mohla narušit veřejný pořádek v obci, je zejména: a. rušení nočního klidu, b. používání hlučných strojů a zařízení v době dle článku 3, odst. 1 této vyhlášky. Čl. 2 Noční klid (1) V pracovních dnech, v nedělích a ve státem uznaných dnech pracovního klidu je noční klid stanoven na dobu od 22:00 do 6:00 hodin. (2) V noci ze soboty na neděli je noční klid stanoven na dobu od 00:00 do 6:00 hodin. (3) V době nočního klidu je každý povinen zachovat klid a omezit hlučné projevy, jakož i zdržet se činností narušujících veřejných pořádek dle ustanovení článku 1 odstavec 2. této vyhlášky. (4) Organizátoři veřejných společenských a sportovních akcí konaných na venkovním prostranství jsou povinni tyto ukončit nejpozději do začátku nočního klidu.
20.7.2021 21.7.2021
680/2021 Bezpečné parkoviště u Severni 1, Rybáře Vyřešeno

Parkoviště u Severni 1 není bezpečné. Poslední dobou přibývají různé případy poškozování, vandalismu a krádeží zaparkovaných aut. Většina případů se uskuteční ve večerních a nočnich hodinách. Toto parkoviště není jako jiné v okolí monitorováno neboli jen výstražně označeno jako varování pro pachatele, kteří ničí cizí majetek. Je možné tuto smutnou skutečnost zlepšit a zvýšit tím bezpečnost obyvatel.
děkuji
obyvatel a poškozený na Severní 1

Odpověď:
Dobrý den, žádný kamerový bod Městského kamerového dohledového systému není primárně určen k střežení vozidel na veřejných parkovištích neboť se nejedná o stacionární kamery. Některá SVJ využily změnu legislativy a monitorují za zákonem stanovených podmínek tyto plochy.
19.7.2021 21.7.2021
679/2021 Louka za ulicí M.Rovenské Vyřešeno

Dobrý den, poseká už konečně někdo louku za ulicí M. Rovenské. Je tam prostor pro volný pohyb psů, kam už nikdo ani nechodí, jelikož se tam v té metr a půl vysoké trávě chodit nedá!!!!!!!!!!!!! Vždy bylo posekáno v červnu.

Odpověď:

Dobrý den,pozemky ve správě lázeňských parků jsou posekané.To co ještě stojí je pravděpodobně pachtýře,který si bude vyrábět seno.

19.7.2021 21.7.2021
678/2021 Zarostlá dopravní značka Řeší se

Dobrý den. Chtěl bych upozorni na zarostlou značku ze Staré Kysibelské do ulice Úvalská - značka zakazuje vjezd do protisměru do ulice ulice Úvalská, vpravo asi 2 metry je značka zákaz odbočení vpravo a dej přednost v jízdě jsou již také částečně zarostlé, to by bylo také dobré upravit. Přeji hezký den.

Odpověď:

Dobrý den, značku upravíme co nejdříve.

19.7.2021 20.7.2021
677/2021 Lavička - Lidická 67-71 Vyřešeno

Dobrý den,

před domem v Lidické ulici jste vytvořili díry v zemi na 3 lavičky a asi na 3 někdo zapomněl... Umístěno je pouze 2x a jsou teda pořád plné... Jsme za ně i tak rádi, ale 3 by byla fajn.
Chtěl jsem někam volat ale nevím jestli to dělají vaše správa kolonád a parků nebo firma.

Děkuji moc

Odpověď:
Dobrý den, ta zasypaná 3. díra vznikla po přesunu lavičky na žádost občanek z Lidické ul.Bohužel v letošním roce nebudeme již žádné lavičky instalovat.
19.7.2021 20.7.2021
676/2021 Spadlý strom a zúžený průjezd na cyklotrase Řeší se

Dobrý den,
přes cyklotrasu pod Chebským mostem směr na Tuhnice je spadlý strom.
Dále na cyklotrase od Čankovské na Starou Roli je z důvodu neposekané krajnice zúžena cesta na minimum. Děkuji za nápravu

Odpověď:
Dobrý den, spadlý strom uklidíme co nejdříve a cyklostezky dosekáme pravděpodobně příští týden po opravě příkopové sekačky.
19.7.2021 23.7.2021
675/2021 Vyvrácený kanál Řeší se

V ulici Moravská, hned u domu 22,je po bouřkách vyvrácený kanál a kolem rozházené dlažební kostky ,už několik dnů

Odpověď:
Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o nedávno zrealizovanou rekonstrukci komunikace, která je v záruční době, bude řešeno v rámci reklamace u stavebníka.
19.7.2021 20.7.2021
674/2021 Výtah na Zámecký vrch Řeší se

Dobrý den,
celé léto sleduji nefunkčnost výtahu na Zámecký vrch. Dnes ráno jsem byla svědkem, jak velmi staří lázeňští hosté s francouzskými holemi a chodítky přišli k výtahu a při zjištění nefunkčnosti výtahu řešili problém, jak se dostat do lázeňského domu Morava, kde jsou ubytováni. Problém s výtahem trvá již celý rok, jeden den jezdí, další tři dny je uzavřen nebo v poruše. Když jsem jela výtahem naposledy, byla šachta plná vody, následně byl výtah v poruše. Poté byl opraven a jezdil. Velmi špinavý, neudržovaný, plný různých odpadků, nevalné vůně, ale jezdil. V současné době je opět nefunkční.
V samém centru lázeňského města, kde se léčí především starší lidé, je spojení mezi údolím a ulicemi na kopcích velmi důležité. Nelze sem zajet autem, nejezdí sem autobus, spojení pro některé imobilní občany vlastně neexistuje. Můžeme doufat v nápravu nejen nefunkčnosti výtahu, ale i úrovně čistoty?

Odpověď:
Dobrý den, došlo k vážné poruše výtahu na Zámecké věži, výtah je dočasně odstaven, po jeho opravě bude dán zpět do provozu.
19.7.2021 20.7.2021
673/2021 Prořez stromů na ul. Okružní Řeší se

Upozorňuji na nutnost údržby stromů před Okružní 650 až 653.
Osika u chodníku je suchá - hrozí pád, nutno pokácet. Topoly mají proschlé silné větve, padají jejich kusy. Naposled spadla silná větev dlouhá ca 6 metrů ráno v sobotu 17.7.2021, tedy v době kdy ani nebyl vítr. Takovéto větve mohou zasáhnout chodník i zaparkovaná auta, přímo pod těmito stromy si hrávají děti. Topoly jsou staré cca 45 let, je vhodné snížit jejich terminál cca na polovinu a postranní větve klidně na čtvrtinu - tak se jejich život prodlouží o dalších 20 let.
Nyní je třeba větev odstranit a ošetřit jejím pádem poškozený javor.

Odpověď:
Dobrý den, stav prověříme a u stromů provedeme zdravotní a bezpečnostní řez.
18.7.2021 20.7.2021
672/2021 Rekonstrukce či oprava chodníků v ul. Chomutovská 2-18, Růžový Vrch, Karlovy Vary Řeší se

SVJ na ulici Chomutovská 2 -18, Karlovy Vary žádáme o opravu chodníků v této lokalitě na této adrese. Pokud to nejde hned, žádáme vás o začlenění této opravy do rozpočtu roku 2022, tak, aby došlo k opravám. Děkujeme

Odpověď:
Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, opravu chodníku samozřejmě zařadíme do plánu oprav a budeme se snažit opravu zrealizovat co nejdříve, dle našich finančních možností.
18.7.2021 20.7.2021
671/2021 Louka za ulicí M.Rovenské Vyřešeno

Dobrý den, prosím Vás, poseká už konečně někdo louku za ulicí M. Rovenské ve Staré Roli. Je tam prostor pro volný pohyb psů, nikdo tam nechodí kvůli vysoké trávě........ono se tam totiž ani nedá jít........ a všichni se toulají v okolí domů. Je to hnus, vždy bylo posekáno v červnu.

Odpověď:
Dobrý den, pozemky ve správě Lázeňských parků jsou posekané. To co ještě stojí je pravděpodobně pachtýře,který si bude vyrábět seno.
18.7.2021 20.7.2021
668/2021 Neskutečný nepořádek v Jaltské ulici Řeší se

Sobota dopoledne 17.7. Od rohu Jaltské ulice( Generali pojišťovna) až po květinářství neuvěřitelný nepořádek - rozbité skleněné lahve, množství kelímků a plastových lahví ,rozsáhlé plochy nedopalků , vše na chodníku a parapetech provozoven. Turisté jdoucí po silnici a kroutící hlavou. Ano, obchodní centrum lázeňského města K.Vary. Zapomněl jsem na zvratky. Maximum v okolí vchodu do občerstvení Burger. Uvnitř sedí zřejmě 2 provozovatelé, nemají co dělat. Je jim to zřejmě jedno. Volám na Městskou policii. Reakce typická. Nemohou s tím nic dělat. Po delším naléhání, že je to ostuda K.Varů , slíbí,že se pokusí sjednat úklidovou firmu. Mám nafoceno,pokusím se poslat. Neměla by Městská policie zasahovat proti lidem, kteří nepořádek vytvářejí ,v okamžiku kdy se tak děje ? Pokud to dnes nikdo neuklidí, bude to tam celý víkend. Děkuji . MUDr.Milan Petrisko, Krále Jiřího 33

Odpověď:
Dobrý den, bude uklizeno v co nejkratším možném termínu.
17.7.2021 20.7.2021
667/2021 Suchý strom Vyřešeno

Nahlásil jsem suchý strom u křižovatky buchenwaldská a plešivecká.vaše reakce byla vyřešeno.Asi se čeká až bude pořádný vítr způsobí malér.

Odpověď:
Dobrý den, strom se nenachází na pozemcích ve vlastnictví Města K.Vary.
16.7.2021 20.7.2021
666/2021 Parkoviště školka Východní Vyřešeno

Dobrý den, neměla by mít školka ve Východní své vlastní parkoviště? Je v plánu? Rodiče parkují na chodníku, my bydlící ve Východní a okolí tam parkujeme z nouze také, není ani místo na průjezd, věčně odřená auta, zničené chodníky, lidé jsou na sebe kvůli tomu zlí, neustálé pokuty....
Druhý dotaz, kdy je v plánu oprava nebezpečných chodníků kolem Východní?
Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, mohu Vám sdělit, že projektová dokumentace stavební akci: „Karlovy Vary, ulice Východní – rozšíření parkoviště“ je připravena k realizaci, čekáme pouze na vydání stavebního povolení, termín se prodloužil vzhledem k tomu, že jsme se museli vypořádat s připomínkami místních občanů. Předmětem této projektové dokumentace je rozšíření stávající místní komunikace ul. Stará Kysibelská a podstatné rozšíření počtu parkovacích míst stávajícího parkoviště v ul. Východní, které mohou sloužit i pro potřeby návštěvníků školky. V letošním roce byla provedena oprava povrchu chodníků ve Východní ulici podél č.p. 1 – 7. Opravy chodníku realizujeme podle sestaveného plánu oprav a dle stavebního stavu povrchu po celém městě a dle výše přidělených finančních prostředků.
16.7.2021 22.7.2021
665/2021 Černá skládka Vyřešeno

Dobrý den, chtěl bych nahlásit černou skládku a poprosit o její odstranění v Hřbitovní ulici v Drahovicích u hájovny, vedle nádob na bioodpad někdo vyhodil koberce . Děkuji.

Odpověď:
Dobrý den, skládku uklidíme co nejdříve.
16.7.2021 20.7.2021
664/2021 Akátová Vyřešeno

Dobrý den, bylo by,prosím,možné zasypat štěrkem díry v ulici Akátová?
Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, vozovka byla dnes vyspravena asfaltovým recyklátem.
16.7.2021 20.7.2021