Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
646/2022 zarostlé dopravní zrcadlo Nahlášeno

Dobrý den, prosím o spěšné odstranění větví, které se odrážejí v dopravním zrcadle a brání ve výhledu při výjezdu z garáží ul. Mattoniho nábřeží. Prosím o prořez tak, aby bylo dobře vidět ze strmého výjezdu od garáží, proto zde bylo zrcadlo umístěno. Větve nyní zakrývají výhled. Dnes zde málem došlo ke střetu vozidel. Děkuji

4.7.2022 4.7.2022
645/2022 Parkoviště nebo vrakoviště aneb nové řešení parkovacích míst. Vyřešeno

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li by byla možnost dotažení auta po nejspíš nehodě. Nechápu vůbec, proč je odstavené vozidlo na parkovišti před garážemi pod ulicí Nákladní. Pochopím, kdyby šlo o majitele, který bydlí v této oblasti. Ale SPZ jak už napovídá, jedná se o ukrajinského občana. Nevidím důvod, proč by měla jeho bouračka zabírat minimálně jedno místo. Proto urguji pro co nejrychlejší odtažení. Momentálně je KVIFF a díky nelogickému omezení parkování na ulici Nákladní teď dochází k ucpávání parkovišť pro obyvatele Karlových Varů!
Děkuji za rychlé řešení.
S pozdravem
S. Ř.

Odpověď:

Aby bylo možno vozidlo označit za zjevně odstavené a po uplynutí stanovených lhůt (v ideálním případě minimálně cca půl roku) ho případně nechat odstranit, musí splňovat určité zákonné parametry. Samotné fakty, že vozidlo je zjevně po nehodě, či že nemá českou registrační značku, sami o sobě nestačí. Zatím pravděpodobně nic nenasvědčuje tomu, že jde o vozidlo odstavené, o které vlastník již nejeví zájem. Kromě toho Vaše tvrzení, že jeho provozovatel v místě nebydlí, je pouhou nepodloženou domněnkou. Je zde také značná pravděpodobnost, že se jedná o vozidlo válečných uprchlíků, což věc dále komplikuje z hlediska humánního. Nicméně vozidlo bude předběžně zaevidováno jako potenciálně odstavené a sledováno v rámci pravidelných kontrol této lokality.    

4.7.2022 4.7.2022
644/2022 Překážky na Tržnici Vyřešeno

Snažně vás prosím, předělejte ty obrovské už projekční chyby na Tržnici. Z široké pěší zóny v Zeyerově ulici naženete veškeré chodce do úzkého místa na přechod u "Knihy" a navíc doprostřed cesty dáte sloup osvětlení jako další překážku. Na druhé straně nástupiště je uprostřed mezi chodníky stánek, takže se musí obíhat. Stačilo přechod posunout o 2 metry.
Místo zbytečných reklamních banerů přidejte lavičky. Proč je chodník k Tržnici nesmyslně zahnut do zdi, místo aby mířil přímo na vchod do supermarketu také nepochopím :-( A v ideálním případě odstraňte ty šílené ploty - všude je ruší a ve Varech jsme je zavedli. Toto je jak stavba z divokého Balkánu. Větší amatérské ztvárnění jsem už dlouho neviděl. To je opravdu obrovský průšvih. Vytvořili jste spousty bariér, prodloužili cestu, nechali lucerny na původních místech takže teď překáží a přidali jste jen reklamní banery s ploty. Ach jo

Odpověď:

Dobrý den, stavba byla provedena dle vydaného stavebního povolení a řádně zkolaudována.

  • PŘECHOD PĚŠÍ ZÓNA – DOPRAVNÍ TERMINÁL - jak je v podnětu uvedeno, jedná se o přechod z pěší zóny na dopravně frekventované místo, nelze očekávat, že na dopravním terminálu budou mít chodci stejnou volnost jako na pěší zóně, je nutno jejich pohyb usměrnit
  • UMÍSTĚNÍ PŘECHODŮ PRO CHODCE NA DOPRAVNÍM TERMINÁLU – přechody pro chodce jsou umístěny na okrajích nástupiště tak, aby vznikly dlouhé nástupní hrany, rovněž stánek je na okraji nástupiště
  • REKLAMNÍ BANNERY – názor pisatele na reklamní bannery je subjektivní názor
  • CHODNÍKY OD TRŽNICE NA NÁSTUPIŠTĚ – chodníky směřují na okraje nástupiště, délka tras od vchodu do Tržnice na okraje nástupiště by se podstatně nezměnila, pokud by došlo ke změně jejich tvaru; jedná se o subjektivní názor pisatele
  • POČET LAVIČEK – řešíme
  • OPLOCENÍ – rozsah se příliš nezměnil, plůtek před Tržnicí zamezuje sezení na opěrné zídce
  • ZÁBRADLÍ – zamezuje (omezuje) pohybu chodců v dopravně zatíženém prostoru.
3.7.2022 4.7.2022
643/2022 Nezajištěné výkopy Nahlášeno

Dobrý den. Na sídlišti Čankovská v K. Varech - Rybářích, ul. U Koupaliště probíhají v současné době výkopové práce pro pokládku optických kabelů. Pokud přehlédnu značný nepořádek, musím důrazně upozornit na to, že část výkopů je velmi špatně a některé vůbec zajištěny proti případnému pádu - viz přiložená foto. Hrozí tak velké nebezpečí vážného úrazu. Dále byl narušen bezbariérový přístup do domu U Koupaliště 915/7, 360 05 K. Vary - Rybáře, což nám činí značné potíže, neboť pečujeme o rodinného příslušníka na invalidním vozíku. Požádal bych Vás proto o urychlené zjednání nápravy. Děkuji.

2.7.2022 4.7.2022
641/2022 Čistění ulic Vyřešeno

Dobrý den,
bylo by možné, aby čistící vozy AVE, které pravidelně jezdí - čistí na trase Poštovní most, nábřeží J.Palacha, také zajížděly až k druhému schodišti vedoucímu na parkoviště k Thermalu a okolo domů? Dříve zde stála předzahrádka restaurace, ale ta už zde není, nic tedy nebrání čistit i tuto frekventovanou část pěší zóny. Ještě před několika lety to bylo běžné.
Děkuji

Odpověď:

Možnost přidání tohoto úseku do harmonogramu strojního čištění prověříme, strojní metení má nicméně technické limity, mimo jiné prostorové. V současnosti je tento úsek čištěn denně ručním metením.

2.7.2022 4.7.2022
640/2022 Vypadané kostky v chodníku Vyřešeno

Dobrý den,
před vchodem do kina Čas na třídě TGM na pravé straně u zdi je uvolněno a vypadáno cca 1m2 malých kostek, prosím o opravu.
Děkuji

Odpověď:

Děkujeme za zaslaný podnět. Zítra v úterý ( 5.7. ) v ranních hodinách bude povrch opraven.

2.7.2022 4.7.2022
638/2022 Překop ul. Svobodova/Školní Nahlášeno

Dobrý den, na ul. Svobodova je už skoro měsíc pozůstatek po překopání silnice. Nezbyla někde trocha asfaltu? Musíme týdny brzdit a ničit si tlumiče?
Chodníky v okolí jsou krásně začištěné, po výkopových pracích ani památky. Jenom hlavní silnice k vysílačce je stále neopravená.
Děkuji za nápravu.
V. Kakrda

1.7.2022 4.7.2022
636/2022 chybí infocentum poblíž autobus.a Dolního nádraží Nahlášeno

Ptali se mne turisté, kteří přijeli busem na Dolní nádraží, kde je nějaké infocentrum, že by si vzali plánek města, (případně jak zde funguje MHD, kde koupit jízdenky) a další základní informace o městě, kam přijeli poprvé. Chtěla jsem jim poradit, ale s podivem jsem zjistila, že město zrušilo ( prý už dávno) infocentrum na Dolním nádraží, kde končí dálkové autobusy i řada vlaků ( a kousek je velké parkoviště)- a kde tedy turisté potřebují základní informace. Že dokonce zrušilo i Infocentrum na ulici TGM, což bylo v dosahu pěšky... Takže první dojem po příjezdu a hned negativní!
Jediné Infocentrum je je umístěno v lázeňské části, nedostupné MHD, v podstatě pouze pro lázeňské hosty, kteří už jsou zde ubytováni a mohou dobře chodit.
Každé jiné město ( i mnohem menší a méně významné) má Informační centrum DOSTUPNÉ PRO LIDI? KTEŘÍ PRÁVĚ PŘIJELI a potřebují základní informace. Bude se to nějak řešit?

30.6.2022 1.7.2022
635/2022 ostuda světového lázeňského města Řeší se

Dobrý den, neuvažujete někdy o výstavbě koupaliště, které by bylo důstojnější pro město, které je v UNESCO a dosud má jenom koupaliště ROLAVA, kde je voda silně zněčištována zejména kachním trusem a asi i jinými výkaly. Okolní města, např. Ostrov má koupaliště na úplně jiné úrovni a je obyvatelům jedno, že nejsou v UNESCO -https://www.icostrov.cz/koupaliste-ostrov/ . Hlavně, že se vykoupou v čisté vodě a nemají strach, že budou mít nějaké kožní nebo jiné problémy.

Odpověď:
Dobrý den, Volnočasový areál je přírodní koupaliště resp. rybník, kde se kachny i jejich výkaly, bohužel, opravdu vyskytují. Vždy v ranních i večerních hodinách celý areál včetně pláží uklízíme. Také se každých čtrnáct dní provádějí rozbory vody, které splňují hygienické normy.
30.6.2022 1.7.2022
634/2022 Navrch huj, uvnitř fuj! Vyřešeno

Vážení,

dnešní opětovné ranní - letos již druhé - mytí či omývání, nebo jak tuto zcela zbytečnou činnost nazvat, třídy T. G. Masaryka jen potvrzuje, jak vedení města chce na poslední chvíli před festivalovými návštěvníky zapůsobit. Tak si to shrňme, dnes, tj. 30. 6. t.r. se to umyje, aby po festivalovém víkendu to opět bylo šmucig. V logicky uvažujícím člověku to budí pocit, že je to opravdu zcela zbytečné plýtvání vodou a lidskou silou. Nu což, blíží se komunální volby, tak doufejme, že Andrea Pepřová Ferklová, ano ta co má číslo na A. B. (agent Bureš), skončí v propadlišti dějin či s nějakou trafikou u již zmíněného.
Závěrem si laskavě uvědomte, že na třídě T. G. Masaryka působí různé kanceláře či provozovny, kdy při ranních teplotách okolo 20 °C je zcela nemožné, aby při hluku jež působí myč, si otevřít alespoň okno.

Odpověď:
Dobrý den, v ulicích Zeyerova a T.G.Masaryka provádíme mytí nejvíce ušpiněných míst od olejů,nápojů,zmrzlin,žvýkaček apod. Toto provádíme zejména před zahájením Lázeňské sezony a před MFF.Bohužel je pravdou,že dlažba dlouho čistá nevydrží.Omlouváme se za nepříjemnosti ,které způsobuje tlaková parní myčka,ale bohužel jinak to nejde.
30.6.2022 30.6.2022
633/2022 Parkování Nákladní ulice Nahlášeno

Dobrý den,

začal bych tím, že dát zákaz zastavení a začít rekonstrukci ulice, kde je nějakých cca 50 parkovacích míst před MFF je celkem odvážný krok. Myslím, že ten týden už by to vydrželo a návštěvníci MFF opět budou zabírat místa po celém městě rezidentům, kteří si je platí.

Dále chci pokračovat dotazem, jestli by nebylo tedy vhodné po dobu rekonstrukce nechat parkoviště na horním nádraží bez poplatku? Stejně je věčně prázdné a lidé pracující pro české dráhy a pro postu, kteří tam většinou přes den parkují to zajisté ocení.

Děkuji

29.6.2022 30.6.2022
632/2022 Zastávka Elite Nahlášeno

Dobrý den, velice prosíme o posílení hlídek policie na zastávce Elite a přilehlém okolí. (Schody k hornímu nádraží). Neustále se tady veřejně popíjí alkohol, je tady neskutečný řev do nočních hodin a bordel. Každé ráno v 7 hodin rachot začíná a končí až po půlnoci. V celé naší ulici je podle vyhlášky města z roku 2020 zakázáno požívat veřejně alkohol. Především na autobusové zastávce. Zároveň si zde lidé nemají kam sednout když čekají na autobus. Jakmile prší, všichni pracující stojíme na dešti a bezdomovci si vesele popíjejí na zastávce. Děkujeme.

29.6.2022 30.6.2022
630/2022 Mozartova - oprava silnice ale chodníky NE Nahlášeno

Dobrý den, můžete mi zde podat vysvětlení proč v Mozartově ulici opravujete jen silnici ale chodníky ne? Mám to chápat tak, že auta po rozbité silnici jezdit nemohou ale lidé po rozbitém chodníků chodit mohou? Chodíme tudy s dětmi od auta a chodník je v tragickém stavu, navíc zarostlý křovím a ještě jsou tu od minulého roku střepy. Posílám označenou mapu: zeleně silnice, červeně chodníky

28.6.2022 29.6.2022
629/2022 Tržnice: nedostatek laviček, špatná kvalita podhledů Vyřešeno

Dobrý den, bude se, prosím, něco dělat s nedostatky na centrální zastávce MHD Tržnice? Podhledy jsou viditelně špatně udělané ( různé velikosti mezer, nerovnosti okolo sloupů, nedolakované věci, osvětlení jak z veřejných záchodů) , totální nedostatek laviček (už dříve jich bylo málo a teď ještě zmizely, navíc jsou nerovnoměrně rozmístěny. Místo laviček tam jsou reklamní banery, což cestujícím nepomůže a jen překáží :-( ). Zůstala tam stále nesmyslná mezera v zastřešení, takže na lidí zbytečně prší. Také byla slibována ochrana proti větru a ta žádná nevznikla. Jen nové ploty. Hlavně vytvoření nových bariér pro pěší je krok zpět - do supermarketu Albert i na pěší zónu se musí obrovskou obklikou a navíc užšími koridory: lidé se ve špičce v těch koridorech dost tlačí a je to velmi uživatelsky nepohodlné a stresující. Pro hůře chodící je to opravdu velká překážka. Takže kromě toho, že je lepší asfalt a teď je to čisté se rekonstrukce nepovedla, protože nepřinesla žádné nové vylepšení, funkce... jen překážky a časově omezenou čistou. Co s tím budete dělat?

Odpověď:
dobrý den, lavičky se řeší, prozatím se osadí mobilní. Nedostatky u podhledů budou do 14 dnů odstraněny. Ostatní je dle schválené PD a řádně zkolaudováno.
28.6.2022 30.6.2022
628/2022 Živý plot Nahlášeno

Dobrý den, 30.5.2022 (č.526/2022), jsem žádala o úpravu živého plotu v ul. Sládkova 1622/12. V odpovědi bylo uvedeno, že do 14 dnů plot upravíte, ale ani po měsíci nabyla úprava provedena.
O.Poulová

28.6.2022 29.6.2022
627/2022 Bohatický park Vyřešeno

Dobrý den, chtěla bych nahlásit nepořádek v Bohatickém parku naproti Lomené ulici.
Je tam mnoho odpadků, skla a eletroodpadu.
V parku není žádný koš. A celý je zanedbaný.
Prosím o nápravu.
Děkuji Králová

Odpověď:
Dobrý den,park dáme do pořádku během příštího týdne.
28.6.2022 29.6.2022
626/2022 Oplocení dětského hřiště v ulici Boženy Němcové Vyřešeno

Dobrý den, můžete prosím opravit oplocení na dětském hřišti v ulici Boženy Němcové. Plot je roztrháný a na vrátkách jsou dráty zamotané z venku takže já i moje dcera už jsme si rozřízli prsty. PS: kdyby město dalo na každé pískoviště nějaké bábovky a lopatky (za pár korun), bylo by to pěkné..
Přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den,děkujeme za upozornění a vše opravíme co nejdříve.
27.6.2022 29.6.2022
625/2022 Odpadky na zastavce Sedlec zahradky Vyřešeno

Vysypany kos na zastavce Sedlec Zahradky.

Odpověď:
dobrý den, vše bylo uklizeno.
27.6.2022 29.6.2022
624/2022 Kukaté zrcadlo na Prašné ulici Vyřešeno

Při z sjezdu s horních drahovic na značce stop spadlo kulaté zrcadlo, leží již dva dny ve strani.

Odpověď:
Dnes bylo opraveno, zrcadlo je na svém místě.
27.6.2022 27.6.2022
623/2022 Nové dětské hřiště v Drahovicích - nápad vs. realita poslední foto Nahlášeno

Poslední foto

26.6.2022 27.6.2022
622/2022 Nové dětské hřiště v Drahovicích - nápad vs. realita Vyřešeno

DOBRÝ DEN PANÍ PRIMÁTORKO, DOUFÁM ŽE SE K VÁM DOSTANE TENTO DOTAZ. POSÍLÁM VÁM FOTKY Z DLOUHO OČEKÁVÁNÉHO (SPÍŠE VYMODLENÉ) DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ. POSÍLÁM JE DNES KDY JE HŘIŠTĚ TEPRVE DRUHÝ TÝDEN V PROVOZU. LAICKÝM OKEM A Z DÁLKY JE KRÁSNÉ NOVÉ. ALE KDYŽ PŘIJDETE BLÍŽ TRAGÉDIE. ZATRAVŇOVACÍ KOBEREC POD KLOUZAČKOU VYTAŽENÝ JAKO BY HO CHTĚL NĚKDO UKRÁST, OKRAJE DOPLNĚNY ZBYTKY TAKŽE ČASEM JE NĚKDO VYTRHNE PROTOŽE NEJSOU ZAKLESLÉ V ZÁMCÍCH. DOLE U HOUPACÍHO ZVÍŘETE JE PERFEKTNÍ MEZERA PRO DĚTSKÉ PRSTY. A TO NEJLEPŠÍ NA ZÁVĚR: CELÉ HŘIŠTĚ JE DOSYPANÉ SKLÁDKOVOU SMĚSÍ OBSAHUJÍCÍ SKLENĚNÉ A PORCELÁNOVÉ STŘEPY A ŠKVÁRU. POKUD NEVÍTE CO JE TO ŠKVÁRA, POSÍLÁM INFORMACE Z WIKIPEDIE. (Struska je hrubozrnný materiál černého zabarvení s ostrými hranami a skelným leskem.[1] Vzniká spontánně při vulkanické činnosti nebo jako vedlejší produkt mnoha termických a spalovacích průmyslových procesů. Strusky pocházející z lidské činnosti můžeme rozdělit na metalurgické, vznikající při tavení a rafinaci kovů, a strusky jako produkt spalování pevných paliv či odpadů.)
DLE KVALITY ZASYPÁNÍ NEPŘEDPOKLÁDÁM ŽE SEM BYLI PŘEVEZENY LÁVOVÉ KAMENY ALE SPÍŠE TOXICKÝ RAKOVINOTVORNÝ MATERIÁL.
TAKŽE VÁŽENÁ PANÍ PRIMÁTORKO, ŽÁDÁM VÁS ABYSTE SE PODÍVALA NA ZHOTOVENÍ A POTÉ SE ZDE VYJÁDŘILA. PŘEJI VÁM HEZKÝ DEN

Odpověď:
Dobrý den, po osobní kontrole nového DH v Maďarské ul. musíme bohužel uznat nedostatky uváděné v podnětu občana. Zatravňovací dopadové rohože byly dosypány naší kátrovanou zeminou ve které se opravdu nachází drobné střepy včetně několika kousků strusky.Nedovedu si vysvětlit,kde se tento nevhodný materiál v našem kompostu vzal.Jediné možné vysvětlení by mohlo být,že byl dovezen s nějakou ornicí ,která byla namíchaná s možnou navážkou.V každém případě takový zásyp na DH nepatří.Jako opatření provedeme pečlivé ruční vysbírání střípků včetně dosetí novým osivem a zásypem čistým pískem.Toto bude případně provedeno po kontrole i na dalších DH. Dopadové rohože jsme již reklamovali u dodavatelské firmy a co nejdříve bude sjednána náprava.
26.6.2022 28.6.2022
621/2022 Chodník a strom před panelákem Konečná 899/13, Karlovy Vary, 36005 Řeší se

Dobrý den, jsem majitelkou bytu č.3 v přízemí a
chtěla bych se zeptat, zda se dá něco provést se starým nebezpečným chodníkem před vchodem číslo 13, na Konečné 899, Rybáře? Dlaždice před hlavními dveřmi jsou rozpadlé a už jsem párkrát šlápla špatně kvůli kotníku. Po celé délce chodníku prorůstá tráva a dlaždice se lámou. Vypadá to i nevzhledně.
Dále u betonového krytu (nevím přesně, co to je) je suchý jehličnan a jelikož bydlím v přízemí, mám v kuchyni a v obýváku málo světla. Tudíž bych se chtěla zeptat, zda by šel strom odstranit?
A poslední prosba, zda by mohla být před vchodem alespoň jedna lavička na sezení? Bylo by to pěkné a útulnější.
Děkuji za pochopení. S pozdravem
Hodinová Dana (přikládám foto)

Odpověď:

Dobrý den, suchý strom odstraníme a lavičku bychom byli schopni instalovat za předpokladu doložení jakési petice či usnesení SVJ,že tam většina obyvatel domu lavičku chce.Většinou lavičku okupují nepřizpůsobiví občané a obtěžují nájemníky.

26.6.2022 27.6.2022
620/2022 popelnice Nahlášeno

Dobrý den, v příloze Vám zasílám fotografie popelnic ve dvoře za Elitou. Nejméně 2 roky slibujete, že popelnice budou uzamčené, ale stále se nic neděje.
Jak vidíte, z popelnic je sběrný dvůr (pneumatiky, satelit, kočárek, televize...). Stále říkáte "za Vary čisté". Možná v centru, ale v okolí to vypadá takto. Je to hrůza, když na to celé sídliště musí koukat. Proč jste nenechali původní stanoviště poplenic, tam byla alespoň stříška a nebylo na nepořádek tolik vidět. Teď je na očích a je to děs. Cizí lidé přijedou autem, nahází pytle do poplenic a odjedou. Už s tím laskavě něco udělejte!!! Makovičková

26.6.2022 27.6.2022
619/2022 Plánované akce ve Smetanových sadech během MFF Vyřešeno

Dobrý den, s hrůzou jsme se právě dozvěděli, že se letos mají po celou dobu MFF na území parku před AL konat diskotéky a koncerty Rohlíku.cz, denně od šestnácti hodin neohraničeně, zřejmě tedy do noci,. Všichni, co bydlí v okolí, jako např. my v Bulharské, víme, jak se každá taková akce nepředstavitelně rozléhá, a že devět dnů a nocí nepřetržitého hluku těžko bude moci někdo, kdo si nemůže vzít dovolenou a odjet, kdo musí pracovat pro chod festivalu, ubytování ap., a musí tudíž každé ráno i o festivalu vstávat do práce, nebo je starý, nemocný, invalidní a odjet prostě ani nemůže, jak toto přežije.

Jak je možné, že Město toto povolilo? S hlukem u Thermalu každý počítá, ale rozšiřovat takovéto extrémní hlukové katdodenní zatížení ještě i dále do obydlené zóny na celý festival, to se ještě nikdy v historii konání MFF nedělo. Jsme z toho naprosto zoufalí a prosíme o pomoc, nejde-li to už jinak, tedy alespoň o nastavení hlukových limitů nižších o deset DB než je obvyklé - tak, jak to mají teď upraveno v Praze - a o omezení času, aby hluk denně nepřekračoval 22 hodinu.
Děkujeme.

Odpověď:
Dobrý den, netušíme, odkud uvedené informace pramení, město nic takového nepovolilo. Veškeré akce v souvislosti s MFF podléhají platným zákonným předpisům (např. OZV města č. 8/2021 o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností). Co se týká konkrétně Rohlíku.cz, tak dle nám dostupných informací má být v této zóně puštěna do 19 h pouze podkresová hudba tak, aby nerušila hovor přítomných ani děti v dětské zóně, která je součástí záboru, a pouze 4x za dobu festivalu v době cca od 20:00 do 21:00 h zazní akustický koncert, nicméně max. od 22:00 h by měl být tímto partnerem již dodržován noční klid, a to i přesto, že dle výše uvedené OZV je v době pořádání MFF začátek nočního klidu posunutý až na 0:00 h.
26.6.2022 28.6.2022
618/2022 Omezení rychlostí Zapadni ul. Nahlášeno

Auta v Západní ul. jezdí strašně rychlé, hluk nesnesitelny pro bydlení podél Západní ul. Vadí nejen obyvatelém, které tady v okolí bydlí ale i školkám. Navrhuji snížení rychlostí v obou směrech V Západní v obydlené oblastí na 30 km/h.

26.6.2022 27.6.2022
617/2022 Tržnice Vyřešeno

Dobrý den, nenašla jsem, kam se konkrétně obrátit s dotazem k opravě zastávky Tržnice. Toto je finální podoba nebo tam ještě něco chybí? Děkuji, Bischofová

Odpověď:
Dobrý den, tyto nedostatky budou odstraněny do 14 dnů.
25.6.2022 28.6.2022
616/2022 Odstranění trávy Nahlášeno

Dobrý den,
prosím o odstranění trávy, plevele u obrubníků před domy J.Palacha směrem k Thermalu i podél nábřeží.
Děkuji

25.6.2022 27.6.2022
615/2022 Zrušení parkoviště ul. Konečná ( u Normy) Nahlášeno

Dobrý den,
rád bych apeloval na kritickou situaci parkovacích míst ulice Konečná (parkoviště u prodejny Norma) x Čankovská. V nejbližší době si majitel plochu uzavře a my, místně bydlící nebudeme mít kde parkovat. O přeplnění okolních parkovišť se asi nebudeme bavit. Dříve zde bylo veřejné parkoviště a to nám město vzalo. Parkoviště město zrušilo, respektive majitel plochy za účelem postavení „obchodního areál“ Nám všem bylo v té době MMKV garantováno alespoň jedno parkovací místo na domácnost. Co se tedy bude dít a jak bude pro místní občany, kteří zde měli kdysi parkoviště, zajištěné stání vozidel?

24.6.2022 27.6.2022
614/2022 Tráva a prolomená stezka od garáží ul. Majakovského směrem na sídliště Čankovská (stezka pod železniční tratí) Vyřešeno

Přeji dobrý den, tak jako loňského roku apeluji na údržbu stezky pod tratí, směrem od garáží ul. Majakovského na sídliště Čankovská (k základní škole Konečná). Stezka je hojně využívaná, ale v žalostném stavu. Neposekaná tráva, náletové křoviny, veřejné osvětlení ve špatném stavu, nebo žádné a asfaltový povrch - katastrofa. Matky s kočárkem nemají šanci tudy bez úhony projít, o dětech ani nemluvě. Je to takový problém, udržovat něco ve schůdném stavu? Děkuji a věřím, že se konečně zjedná náprava.

Odpověď:
Dobrý den,úpravu vegetace provedeme co nejdříve.V současné době máme veškeré kapacity na úpravě Láz.části před nadcházejícím MFF.
24.6.2022 27.6.2022
613/2022 kanalizační vpusti Nahlášeno

Dobrý den,
žádáme o pročistění kanalizačních vpustí na komunikaci v oblasti křižovatky Vítězné a Jateční ulice. Jedná se celkem o 7 vpustí se kterými je problém při přívalových deštích, čímž vzniká nebezpečí zatopení sklepů. . Vpusti jsou zanesené.
V.Čechur
Vítězná 20, K.Vary

24.6.2022 27.6.2022