Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné. Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:2044

Nahlášeno:17.05.18

Aktualizace:18.05.18

Stav: Nahlášeno

2 Odstavené autovraky na ulici 1.Máje - Karlovy Vary Dvory proti rodiným domkům

Dobrý den, hlásím tímto 2 odstavené autovraky bez RZ, zaparkované na ulici 1.Máje proti rodiným domkům. Minulý týden tam byl 1 ks modrý RENAULT. Dnes, když jsem pořídil další fotky jsou již 2. Prosíme o pomoc a odstranění

Číslo:2043

Nahlášeno:17.05.18

Aktualizace:18.05.18

Stav: Nahlášeno

Sekání trávy a úprava

Dobrý den,
kdy skutečně dojde na sekání přerostlé trávy v Tuhnicích, ulice Krymská i v prostoru za domem Krymská 39. A kdy dojde na slíbenou úpravu plochy po podzimním vytrhání keřů? Současný stav tohoto prostoru je již zarostlý plevelem, pod lavičkami rostou kopřivy a cesta z ul.Moskevská (od zastávky MHD směrem do Krymské) je také zarostlá. Sliby - chyby ?
Za SVJ Krymská 39
PeCha

Číslo:2042

Nahlášeno:17.05.18

Aktualizace:17.05.18

Stav: Řeší se

Řidič autobusu

Dobrý den chtěla bych se obrátit na vás se stížnosti na pána řidiče Romana Kapsu od dopravní společnosti ligneta.
Tento pán je arogantní vůči starým lidem neodpovídá na pozdrav je vulgární při hovoru s kolegami či jeho přáteli který s ním jezdí zdarma klidně celý den.
Jezdí věčně pozdě tak že lidé od nás z vesnic nestíhají navazující spoje do zaměstnání .
Tutu stížnost jsem napsala i na dopravní společnost Ligneta s tím aby mu něco řekl jenže oni panu řidičovi řekl jméno kdo to napsal a on se optal na to svých známých který mně znají a jednou si na mně počkal na výstupní zastávce a vyhrožoval jestli to ještě jednou udělám tak mně zmlátí tak se obracím na vás s prosbou jestli by to šlo nějak vyřídit a ještě do zaměstnání i ze zaměstnání dojíždim městskou hromadnou dopravou a už se mi párkrát stalo že dopravní kontrola od společnosti DPKV,posílila černé pasažéry si k řidiči koupit lístek a tak mi to přijde nefér vůči ostatním např (bezdomovci) děkuju moc předem za odpověď a přeji vám hezký den

Dobrý den,

s tímto problémem se bohužel musíte obrátit přímo na společnost Ligneta. Není v našich kompetencích vyřídit vaši stížnost z důvodu, že Ligneta není společností města Karlovy Vary.

Číslo:2041

Nahlášeno:16.05.18

Aktualizace:17.05.18

Stav: Nahlášeno

Zákaz zastavení v ulici Mládežnická

Dobrý den. Můžu se prosím zeptat z jakého důvodu je zhruba od počátku měsíce května 2018 v ulici Mládežnická umístěna značka zákaz zastavení, platící vždy od úterý do čtvrtka v době od 8.00 - 15.00 hod. a do kdy tento zákaz bude trvat? Žádná informace na místě k tomu není a na místě se žádné opravy či úpravy komunikace neprovádějí...... V této ulici je i bez uvedeného zákazu nouze o parkovací místa a tento zbytečný zákaz situaci jen ztěžuje.
Děkuji Fidrovská

Číslo:2040

Nahlášeno:15.05.18

Aktualizace:17.05.18

Stav: Řeší se

ad/ skatepark před Thermalem?

dobrý den, děukji za odpověď, nedaří se mi vyledat již původní "závadu" podle čísla, takže čerpám jen z e-mailu, kde stojí, že tu najdu jméno zodpovědné osoby, která zřejmě odpovídala, ale tato jména v podstatě u žádných příspěvků stejně nejsou - chci se tedy jen ještšě zeptat, komu prostor před thermalem patří, ne-li městu - pokud vím, majitelem hotelu thermal je v současnosti stát - máme se tedy obracet se stížnostmi na hluk na policii čr? A námitka o to, že v noci jízda na skateboardech není hlučná mi přijde jako výsměch všem okolobydlícím lidem, zkuste si - snad máme právo si v létě vyvětrat byt, a nedusit se za zavřenými okny zkuste si otevřít okno a pokusit se při tomto randálu spát :-(.. pokkud vím, kdysi se psalo o tom, že si lidé velmi stěžovali na hluk ze skutečného skateparku v Bohaticích, musela se tam budovat protihluková stěna... takže původní odpověď mi přijde opravdu krutá a poněkud absurdní... přesto děkuji

Dobrý den, podnět byl přeposlán hotelu Thermal.

Číslo:2039

Nahlášeno:15.05.18

Aktualizace:16.05.18

Stav: Vyřešeno

Autobusy

Dobry den, uvažujete o obnově vozového parku MHD? Některé autobusy jsou staré a v zimě jsou zamlžene a v létě vedro, už hodne měst má MHD s klimatizací. Nebylo by vhodne i použit v novych spojích omyvatelna sedadla jako mají v Praze, v rámci hygieny je to určitě praktičtější.
Nebo nasazení více harmonik? Netuším které trasy autobus muže jet ale i 2,6 a 1 by některé časy tento bus chtělo. Ale chápu, ze některé karlovarske trasy by asi autobus nevytocil.
Dekuji

Dobrý den, vozový park MHD je obnovován v pravidelných intervalech a nejnovější 3 vozy již celovozovou klimatizaci mají. I v rámci dalších dodávek nových autobusů (v horizontu jednoho roku bude pořízeno nejméně 8 nových vozidel pro MHD) se počítá, že všechny budou vybaveny klimatizací. Co se týče povrchu sedaček, i zde výhledově uvažujeme o změně právě z důvodů, které jste uvedl (omyvatelnost, hygiena). Kloubové autobusy se snažíme v provozu spíše eliminovat, vzhledem k vyšší spotřebě a obecně nákladům na údržbu. Je sice pravdou, že některé spoje na Vámi zmíněných linkách bývají relativně plné, ale po většinu dne by kapacita kloubového vozidla nebyla využita. Proto jsou kloubové autobusy nasazovány přednostně na linky do Horních Drahovic, kde je největší koncentrace školních zařízení a především v ranní špičce pracovního dne je tam nejvyšší poptávka cestujících. Chystanou optimalizací MHD od 1.1.2019 dojde k úpravě a sjednocení intervalů na nejvytíženějších linkách a tím i k lepšímu rozložení obsazenosti vozidel.

Číslo:2038

Nahlášeno:15.05.18

Aktualizace:16.05.18

Stav: Nahlášeno

Ad 2030

Ano, takže je uznáno, že vozidla zde parkující zde parkovat nemají. Parkují zde ale pořád. A policie to vidět musí, protože zde projíždí. Vím, že v sídlištích mají pokyn být tolerantní (řešeno zde v jiném příspěvku), také to nemají jednoduché. Na druhou stranu mám právo na bezpečný průjezd, což zde není zajištěno. Nebudu a nemohu pokaždé volat strážníky. A jak říkám, pokud by se striktně dodržovaly předpisy, nedalo by se parkovat ani v Kpt. Nálepky, ale ani např. v Dalovické, kde auta také kličkují a potkat zde autobus nebo náklaďák je o nervy, ani v F.X.Šaldy, která je jedinou vstupní cestou do vilové čtvrti v Bohaticích a kde se kličkuje. Nechci nikoho honit a posílat na něj hlídku, chci pouze bezpečně projet.
Děkuji Brandtlová

Číslo:2037

Nahlášeno:15.05.18

Aktualizace:16.05.18

Stav: Nahlášeno

odvoz kontejneru BIO odpad

v ulici Keřová, KV-Doubí zůstal naplněný kontejner bio odpadu, prosím o odvoz /mělo dojít ke stažení kotnejnerů a tento zřejmě omylem zapomenut/

Číslo:2036

Nahlášeno:15.05.18

Aktualizace:15.05.18

Stav: Nahlášeno

Skatepark

Proč je zavřený skatepark?

Číslo:2035

Nahlášeno:14.05.18

Aktualizace:15.05.18

Stav: Řeší se

cenzura příspěvků?

z jakého důvodu nebyl zveřejněn a zodpovězen můj příspěvek/dotaz z minulého týdne, týkající se stezky Příčná x Luční?

Část zámkové dlažby byla realizována jako pojízdná (dlažba tl. 8cm) z důvodu stávajících vjezdů a vchodů do nemovitostí. Záměrem bylo realizovat i zbývající chodník. Tento byl sice zaevidován v evidenci nutných oprav chodníků, avšak nebyl zařazen do plánu oprav vzhledem k omezeným finančním prostředkům pro roční období. Evidence potřebných oprav chodníků ve městě Karlovy Vary značně rozsáhlá a není možné realizovat všechny potřebné opravy najednou. Některé chodníky ve městě se oprav dočkají např. až po pěti letech po zařazení do této evidence. I přes to se podařilo z ušetřených peněz realizovat alespoň osazení nových betonových obrubníků a zhotovení krytu z asfaltového recyklátu. Tato varianta je schůdná a umožňuje kdykoliv dle zbývajících finančních prostředků realizovat pokládku asfaltové směsi nebo zámkové dlažby. V této lokalitě je spíše vhodnější asfalt z důvodu nízké frekvence chodců a tedy následného prorůstání zámkové dlažby.