Závady a nedostatky

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
168/2024 chodník Nákladní ulice, Rybáře Nahlášeno

Dobrý den, v křižovatce na Nákladní ulici (Pod viaduktem) se jaksi podél zábradlí pozapomnělo na opravu chodníku. Chodník je samá díra a obrovské louže. Denně tudy jezdím s kočárkem a není možnost se loužím vyhnout. Prosím tedy alespoň o zadělání těchto děr, tak aby se netvořili obrovské louže.

167/2024 Náplavka Nahlášeno

Dobrý den. Rád a často se chodím procházet po Náplavce. Hezké a příjemné místo pro odpočinek. Toto místo je hojně využíváno a to nejen lidmi, ale i vodním ptactvem. Takže, časté krmení labutí a kachen je normální. Ovšem krmením zcela nevhodným pro tyto vodní ptáky. Bylo by možno Náplavku osadit nějakou informační tabulí, která by informovala o tom jak a čím v zimě přikrmovat a jaký má dopad nesprávné kremaní?
Děkuji B.

166/2024 nepořádek pod ořechem Nahlášeno

Je to asi dva měsíce, co jsem pod ořechem před domem Krymská 19 po vašich pracovnících dohrabala spadlé listí a posbírala popadané větve z ořechu, vše jsem přichystala na dvě hromádky. Tehdy jste slíbili, že hromádky neprodleně uklidíte. Jsou tam dosud, značně rozfoukané , a ulámané větve rozházené kolem nich. Navíc v trávníku naházená nějaká jablka. Popelářová.

165/2024 chodník Úvalská - NEOPRAVENO, ZABLÁCENO Vyřešeno

Č. 140/2024, Dobrý den, po demontáži pouliční lampy firmou TIMA byl rozježděn kraj trávníku u chodníku a zároveň velmi znečištěný chodník hlínou a ani déle trvající deště to nevyčistily, Vy následně po mém prvním oznámení napíšete ,, bude opraveno,, , ale co ?, lampa nebo zničený okraj trávníku a znečištěný chodník !!!

Odpověď:

Dobrý den, zničený okraj trávníku byl opraven a znečištěný chodník uklizen.

164/2024 Chodník Nová ulice Vyřešeno

Již po několikáté se ptám, kdy už bude konečně dodělán chodník v Noví ulici. Z důvodu parkujících dementům z paneláků proti vjezdům k rodinným domům jsem si opět pneumatiku, přes ostré hrany nedodělaného chodníků.

Odpověď:

Dobrý den, bohužel v současné době Vám nemůžeme sdělit termín, jelikož je to závislé na ČEzu, kdy si udělá rekonstrukce své podzemní sítě.

163/2024 parkování Bulharská - Smetanovy sady Nahlášeno

posílám pěkná foto našich spoluobčanů, kteří si prostě dělají ze všeho srandu....

162/2024 Zarostlý a zanesený chodník na Hřbitovní ulici Nahlášeno

Dobrý den, mohu požádat o prořezání a zametení chodníku na Hřbitovní ulici, tak aby se dal zase pohodlně užívat. Děkuji

161/2024 oprava komunikace Vyřešeno

Vážení,

ráda bych touto cestou upozornila na stav cesty u garáží směrem k ulici K. Kučery, kde se vyskytují vážné problémy s bezpečností a pohodlím pro řidiče a chodce. Cesta je v současné době děravá, s výtluky a nejednou již došlo k poškození vozidel při vjetí do děr. Tento stav představuje značné riziko jak pro vozidla, tak i pro chodce v této lokalitě.

Náprava této situace je nezbytná nejen z hlediska bezpečnosti, ale také s ohledem na zachování majetku občanů a bezproblémové užívání této cesty. Věřím, že rychlá oprava této komunikace povede ke zlepšení bezpečnostní situace a zvýší pohodlí všech uživatelů této cesty.

Proto bychom Vás chtěli požádat, aby byla provedena oprava této cesty co nejdříve. Děkujeme za Vaši pozornost k této záležitosti a těšíme se na Vaši odpověď.

S pozdravem,

Odpověď:

Dobrý den, plochy komunikace jsou v majetku vlastníků garáží.

160/2024 oprava chodníku u domu Karla Kučery 245/2 Vyřešeno

Vážení,

ráda bych touto cestou upozornila na stav chodníku před domem na adrese K.Kučery č. 245/2, kde se vyskytují značné problémy s bezpečností a pohodlností pro chodce. Chodník je v současné době děravý, hrbolatý a v jednom místě dokonce dochází k propadání, což představuje značné riziko zejména pro obyvatele, kteří jsou ve věku důchodovém a zde bydlí.
Tento stav komunikace představuje potenciální nebezpečí zranění pro obyvatele i pro ostatní chodce v této lokalitě. Náprava této situace je nezbytná nejen z hlediska bezpečnosti, ale také s ohledem na komfort a pohodlí všech uživatelů této komunikace.

Proto bychom Vás chtěli požádat, aby byla provedena oprava tohoto chodníku co nejdříve. Věříme, že takovýto krok pomůže zvýšit bezpečnost a pohodlí v této části našeho města.

Děkuji za Vaši pozornost k této záležitosti a těším se na Vaši odpověď.

S pozdravem,

Odpověď:

Dobrý den, oprava chodníku bude zařazena do plánu oprav.

159/2024 Louže u přechodu pro chodce Nahlášeno

Dobrý den.
Minulý rok jsem Vás upozornil na tvořící se velikou louží u velmi frekventovaného přechodu pro chodce na křižovatce ulic Truhlářská a Okružní. Při projetí automobilem touto louží docházelo k ohrožení procházejících chodců. Provedli jste nějaké technické úpravy a pokusili se vodu odvést do zelené. Za to díky. Vše fungovalo, ale jen pár měsíců. Odtok se nejspíše zanesl a louže se objevuje znovu. Na fotce je stav dva dny starý. Asi je potřeba průběžně odtok čistit. Prosím o zjednání nápravy.
Děkuji a s pozdravem
BS

158/2024 Zábor Nahlášeno

Dobrý den
Mezi našim domem Hlávkova 17 a střediskem si někdo staví na konci parkoviště nedovolený zábor z betonových dlaždic. Další hromada dlaždic se nachází kousek dál na trávníku. Žádám vás o jejich odstranění. Děkuji

157/2024 Plesnivé a špinavé květináče na Kolonádě Nahlášeno

Květináče a křoví před hotelem Astoria na Mlýnské kolonádě jsou ve strašném stavu. Na takovém reprezentativním místě by měli vypadat o dost lépe. Hnus

156/2024 Hřiště se skládkou - Vrchlického Vyřešeno

Dobrý den, mohu požádat o úklid dětského hřiště a poté kontrolu odpovědného vedoucího? Na dětském hřišti a v těsné blízkosti se nachází zbytky asfaltu (v křoví u chodníku), kamení na hřišti a biologický odpad (hned vedle plotu) a dále pak v okolí odpadky. Děkuji JN

Odpověď:

Dobrý den, bude uklizeno v co nejkratším možném termínu.

155/2024 Skládka - Horní Drahovice Nahlášeno

Dobrý den, mohu Vás požádat o řádný úklid v Horních Drahovicích a poté kontrolu odpovědného vedoucího? Vaši zaměstnanci mají problém rozeznat odpadky. Jedná se hlavně o úsek na obrázku, kde nejvíce odpadků je hlavně v křoví. Jedná se o opakované znečištění takže bych Vás chtěl požádat s tím něco udělat. Děkuji JN

154/2024 Nesprávné a nebezpečné parkování - ulice u Imperiau Nahlášeno

V ulici U Imperialu začali motoristé parkovat u chodníku v místech, kde je to velmi nebezpečné. Je to v místech, kde není ulice doost široká. Pokud se teď jedoucí vozidla v ulici míjí, obtížně se vejdou do jízdních pruhů. Pokud se míjí automobil s autobusem, je to vysloveně nebezpečné. V místech se také pohybuje množství dětí a lázeňských hostů Stojící řada aut je navíc nebezpečná př výjezdu ze Zítkovy ulice, kde brání bezpečnému rozhledu. A vozidla někdy stojí na křižovatce ulice U Imperialu s Libušinou ulicí. Prosím o kontoly situace strážníky městské policie. Anebo o změnu dopravního značení, tak, aby se v tomto místě vůbec neparkovalo Parkovat v tomto místě lidé nemusejí, za rohem je velký, nevyužitý parkovací dům. Posílám ilustrační foto.... Děkuji a přeji hezký den. Zdeněk Trnka

153/2024 Nepořádek na schodech od hlavní pošty na ulici Krále Jiřího a dále za domy v ulici Krále Jiřího Vyřešeno

Dobrý den, při procházce městem jsem byla překvapená, jak velký nepořádek je na schodech vedoucích od hlavní pošty k ulici Krále Jiřího (rozbité lahve a schody plné střepů) a dále za domy v ulici Krále Jiřího pod Sokolákem (plechovky, láhve, papíry, vysypané pytle s odpadky). Prosím o uklizení uvedených míst. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, schody uklidíme.

Ulice Krále Jiřího pod Sokolákem uklizena.

152/2024 Plné odpadkové koše Nahlášeno

Dobrý den,
prosím o vysypání košů a doplnění psích sáčků v ulici Majakovského a Celní.
Bylo by možné umístit koš se psími sáčky také do parku před kostelem v Rybářích?
Děkuji
Volfová

151/2024 Nepořádek Vyřešeno

Dobrý den, žádám o odstranění nedostatku v ulici Šmeralova - u odpadních nádob na tříděný odpad, v blízkosti jídelny ZŠ Šmeralova.
Děkuji, s pozdravem
Karg.

Odpověď:

dobrý den, ul. Šmeralova uklizena.

150/2024 Oprava obrubniku Vyřešeno

Dobry den, chtěl bych nahlásit nebezpečně vystouplý obrubník chodníku na adrese Plzeňská 1606/23, a tím požádat o opravu. Dekuji

Odpověď:

Dobrý den, oprava obrubníku je zaevidována, provedena bude v nejkratším možném termínu.

Dobrý den, usazení obrubníku bude opraveno do konce tohoto týdne.

149/2024 Skládka v Rybářích před pivovarem Vyřešeno

Dobrý den,
hlasíme velké množství odpadu před hlavním výstupem u bývalého pivovaru v Rybářích, roh na začátku ulice Šmeralova a Sokolovské (zadní vstup do bývalé prodejny piva / večerky). Prosím o rychlé odstranění, popelnice na bio odpad není odtud, je zřejmě odcizená z jiného místa. Nově přibyla také stará matrace.
Děkujeme

Odpověď:

Dobrý den, ulice byla uklizena, nádoba na bioodpad bude přemístěna svozovou společností AVE.

148/2024 Keře - Bohatice Vyřešeno

Dobrý den, prosíme o omlazení a celkovou úpravu keřů ve stráni mezi silnicemi v Táborské ul. v Bohaticích. Vysoké křoví a okolí u podchodu na cyklo by stálo také za úvahu. Děkuji mnohokrát.

Odpověď:

Dobrý den, místo prověříme a upravíme.

147/2024 Vchod do vestibulu Horního nádraží Vyřešeno

Dobrý den, mohl by se prosím opravit nebo zprovoznit druhý vchod do vestibulu Horního nádraží. Ohromně by se tak ulevilo cestujícím co pospíchají na vlak nebo na autobus. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, zprovoznění druhého vchodu vestibulu je v gesci vlastníka budovy - ČR Správy železnic, s.o.

146/2024 Oprava chodníků a příjezdové cesty na parkoviště " Dvůr ELITE " Hybešova ul. Nahlášeno

Vážení radní , jelikož chodníky i příjezdová cesta jsou na pozemku města bylo by možné Vás požádat o opravu chodníků a cesty?
Bydlí tady plno starších lidí a chodníky jsou ve stavu ,že se zvedá povrchový asfalt jsou tam praskliny ,stojí na nich voda ..... roky na ně nebylo sahnuto !!!
To samé je to s příjezdovou cestou ,která je v dezolátním stavu tak si myslím ,že opravu by si to zasloužilo.
Děkuji
Jan Pickenhan, předseda SVJ ELITE , Hybešova 166+167, K.Vary

145/2024 Opakovane založena skládka Krale Jiřího u prádelny Vyřešeno

Prosím o umístění foto pasti a zvýšení dohledu na odpadovem hospodářství na začátku Krale Jiřího. Ukrajinci jsou zvykli zde vyhazovat pravidelně velke množství odpadu jiz od zacatku valky z důvodu ze nemaji popelnice a pravděpodobně bydli naproti nebo vedle

Odpověď:

Dobrý den,pokyn k úklidu byl již předán.

144/2024 Ořezání větví na stromech ve dvoře ELITE Vyřešeno

Dobrý den , mohli by jste vyřezat a ořezat suché větve na stromech ve dvoře ELITE ,které visí nad chodníky a nad parkovištěm aut, je to jen otázka času kdy to někoho zraní nebo poškodí vozidlo při silném větru. Jaro ještě není tak je ideální čas na tuto práci a je to na pozemku města.
Děkuji J.Pickenhan - předseda SVJ Elite ,Hybešova 166+167, K.V.

Odpověď:

Dobrý den, stromy prověříme.

143/2024 Neuklizené odpadky Vyřešeno

Dobrý den, prosím o kontaktování firmy a odklizení odpadků, které zůstaly po opravě viaduktu nad ulicí Pod lesem v Doubí. Odpadky sice před asi 2 měsíci uložili do pytlů, ale nechali na místě. Zvířata odpadky roznesla po celém okolí a dochází i ke kontaminaci vody a každým dnem je to horší. Proto prosím o rychlou reakci a nápravu situace. Děkuji N. Horáková

Odpověď:

Dobrý den, vyzvali jsme zástupce od SŽDC, která je investorem akce, aby stavební firma provedla úklid. Telefonicky byla přislíbena neprodlená náprava.

142/2024 Špatně schůdná přístupová cesta ze Závodu míru - Areál Rolava Nahlášeno

Dobrý den, přístupová cesta ze Závodu míru - Areál Rolava je velice zanešená spadaným listím které se již mění v bahno . Cesta hodně klouže a vrstva bahna z listí je někde i několik centimetrů vysoká.

141/2024 Díra v zemi Vyřešeno

Dobrý den. Již X měsíců je tu vykopaná díra v zemi ( ul. Kollárova) a nic se tu nadále nekope. Jáma není ani patřičně označená a nachází se v blízkosti ZŠ, SŠ a a školky kde hrozí větší riziko úrazů dítěte. Prosím o nápravu

Odpověď:

Dobrý den, bylo opraveno.

Přílohy: jpg jpg
140/2024 chodník Úvalská Vyřešeno

Dobrý den, firma TIMA demontovala pouliční lampu ve vnitrobloku sídliště Úvalská a takhle to dopadlo.

Odpověď:

Dobrý den, bude opraveno.

139/2024 Nesvítící osvětlení ulice Horní Kamenná a stezka pod ní Vyřešeno

Již několik dní zůstává neosvětlena ul. Horní Kamenná a zejména stezka pro pěší i cyklisty pod ní (spojující Dolní Kamennou a Sokolovskou ul.) v Rybářích.

Odpověď:

Dobrý den, opraveno 15.2. V RVO byly vypadlé dva jističe.