Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné. Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.

Zimní údržba komunikací - kontakty

vložit nedostatek

Číslo:
833

Nahlášeno:28.04.17

Aktualizace:28.04.17

Stav:
Nahlášeno

Stromy

Dobrý den.Po dlouhé době jsem procházela ul.Moskevská kde krásně kvetou stromy . Větve jsou zatížené květama, dost zasahují do chodníku a jsou trochu přerostlé ale hlevně nízko.Hrozí nebezpečí úrazu píchnutí větve do oka a proto prosím o sestřihání přerostlých větví.Děkuji

Číslo:
832

Nahlášeno:27.04.17

Aktualizace:28.04.17

Stav:
Řeší se

Nedostatek parkovacícch míst

Nedostatek parkovacích míst v okolí domu Východní 1 - 13 stejně tak v ulicích Blahoslavova, Stará Kysibelská, Východní a Úvalská. Po 20 hodině nelze najít místo. Lidé parkují kde se dá, což městská policie řeší rozdáváním předvolánek. Nebylo by pro všechny lepší vytvořit nová parkovací místa?

Je zpracována PD na parkoviště ve Východní ulici.

Číslo:
830

Nahlášeno:27.04.17

Aktualizace:28.04.17

Stav:
Řeší se

ZŠ Poštovní 19

Dobrý den, každé ráno vozím syna do školy v Tuhnicích kde bych chtěla poukázat na nedostatek, který ohrožuje děti chodící do školy. V místě před branou do školy není žádný chodník naopak tam parkují rodiče i přes nově umístěné betonové zábrany.Sama jsem byla několikrát svědkem kdy při couvání řidiči neviděli procházející děti. Paradoxně občas hlídaný přechod pro chodce MP není tak nebezpečný jako následující povolené parkoviště a hojně využívané místo které není určené k parkování naopak má sloužit pro chodce. Doufám, že situaci vyřešíte dříve než to bude stát zdraví nebo život dětí. Děkuji Hudcová

Chápeme Vaše rozhořčení a obavu o vlastní dítě. Na druhou stranu musíme říct, že jsou to právě rodiče dětí chodících do školy a jen ti samí rodiče, kdo ohrožují své děti navzájem!!! Je to jen lenost rodičů zastavit tam, kde mohou a kde je to bezpečné a vyjet z domova o malou chvíli dříve, aby to stihli i časově. U této školy bylo vybudováno a vyhrazeno parkoviště pro rodiče s časových omezením stání tak, aby se vystřídali a měli kde děti bezpečně vyložit. Karlovarské školy byly stavěny před desítkami let, některé jsou i sto let staré. V té době byl zcela jiný trend docházky do školy. Bohužel není v silách dopravní policie být každý den ráno a odpoledne u každé školy v okrese. Na to kapacity nemají. Stavební úpravy na vjezdu do ZŠ Poštovní Policie ČR na jednání navrhovali, je to otázka finančních možností města. Již se udělalo několik úprav u této školy. Zmiňované betonové zábrany byly umístěny proto, že rodiče mají o své děti „takový strach“, že je dokážou s přehledem doslova „vykopnout“ z auta přímo ve vozovce v křižovatce. To se o ně nebojí? Asi ne. Okolí školy se Dopravní policie průběžně věnuje a spolupracuje i s vedením školy. Dokud se sami rodiče neproberou budou si ohrožovat své děti.

Číslo:
829

Nahlášeno:26.04.17

Aktualizace:28.04.17

Stav:
Vyřešeno

Oprava

Dobrý den.Chtěl bych upozornit na větrem rozbitou lampu VO v části Rosnice na pozemku 124/14,poslední lampa v komunikaci. Děkuji za opravu.

Vyměněna a vyzkoušena 28.4.2017.Opraveno.

Číslo:
828

Nahlášeno:26.04.17

Aktualizace:27.04.17

Stav:
Řeší se

kouření mladistvých a na zastávkách

Reaguji na příspěvek č. 820 a 825 , musím potvrdít, že je vše pravda. Ať se hlídky MP jdou projít a otevřou oči. Je až neskutečné, kde a kdo, dalo by se říct děti a dospívající kouří. Již si toho všimli i cizinci a jsou z toho v šoku, kolik "dětí " u nás kouří. Stačí se jít projít ke Střední zdravotnické škole v K. Jiřího kolem 7,40 hodin a poté co jim skončí vyučování. To je neuvěřitelný. Projít si plochu Tržnice a okolí. Nejenom jezdit v autě a z okna toho moc neuvidí. Nebo se zašít za křovím vedle garáží za KV arénou. Tam pravidelně v 5-6,30 ráno mají půlnoc :-)

Dobrý den, je možné, že Vás kouření dětí pobuřuje, ale samotné kouření nebo konzumace alkoholu osobou mladší 18 let není dle českého práva postižitelná. Zákon hovoří o zákazu prodání, podání anebo umožnění tabákového výrobku nebo alkoholického nápoje osobě mladší 18ti let. Pro představu, pokud osoba mladší 18ti let koupí cigarety, postihnout lze prodejce, ne dítě. Pokud toto kouří, nelze jej sankcionovat, jen v případě, že by cigaretu nabídlo kamarádům mladším 18ti let. Kontroly zaměřené na tento nešvar provádějí u škol hlavně strážníci preventisté, kteří své poznatky přenášejí do přednášek na školách a případy mladších dětí postupují na odbor sociálně právní ochrany dětí. Ten následně věc projednává s rodiči. Bohužel v ČR je jedna z nejvyšších tolerancí společnosti k tomuto nešvaru. Dospělí jsou dětem příkladem, bohužel špatným. Stačí zmínit nekonečné diskuse k zákazu kouření v restauracích.

Číslo:
827

Nahlášeno:26.04.17

Aktualizace:26.04.17

Stav:
Nahlášeno

Přistavení nádob na třídění odpadu

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, zda-li by bylo možné přistavit nádoby na třídění odpadu sklo, papír, plast, plech, oděvy nebo aspoň na papír, plast a sklo v Tašovicích na parkoviště u starého obchodu, nyní tam stojí kontejner na bioodpad nebo za obchod. Děkuji Urbanová

Číslo:
826

Nahlášeno:26.04.17

Aktualizace:26.04.17

Stav:
Nahlášeno

Úklid sídliště Růžový vrch

Dobrý den, prosím o uklizení nepořádku u křovin a chodníků na Růžovém vrchu. Po Sokolovské ulici vidím uklízecí četu minimálně 2X týdně. Děkuji

Číslo:
825

Nahlášeno:26.04.17

Aktualizace:27.04.17

Stav:
Řeší se

Kouření na zastávkách

Dobrý den, reaguji na připomínku č.820 - má pravdu, Kdyby tam hlídka MěP opravdu chodila (ne, jenom se projet v autě Varšavskou ulicí), těch hříšníků by bylo opravdu dost. A o zastávce Horní nádraží, směr město, v době 7.15 - 7,45, ani nemluvím, Potkat tam ráno i sedm mladých kuřáků přímo v zastávce - není problém. Samozřejmě se pak nedopalek odhodí na zem ......... Jinak děkuji za vylepení zákazu kouření, protože pokud tam nebyl, jenom se vysmáli. Přeji hezký den

Dobrý den, městská policie, jak už je uvedeno níže, se problematice kuřáků také věnuje. Svědčí o tom téměř osmdesát řešených kuřáků od počátku roku, kdy s pětadvaceti z nich byl přestupek řešen domluvou a ostatním byly uloženy blokové pokuty v celkové částce 16 000,- Kč. Samozřejmě budeme v kontrolách pokračovat a zaměříme se i na lokality vámi uvedené. Nutno ovšem podotknout, že v ranních hodinách je pro nás prioritní dohled na přechodech pro chodce u škol. Děkujeme za podnět.

Číslo:
824

Nahlášeno:25.04.17

Aktualizace:25.04.17

Stav:
Nahlášeno

Park v Tašovicích

Dobrý den prosím o posekání trávy v parku v Tašovicích,protože v neděli se chystá pálení májky a tráva už je dost vysoká.Děkuji s pozdravem Markéta Chvapilová.724729312

Číslo:
823

Nahlášeno:24.04.17

Aktualizace:25.04.17

Stav:
Řeší se

oplocení dětského hřiště, nepořádek, čištění vozovek, viditelnost Palackého nám.

Dětské hřiště na konci ulice Vrchlického je bez oplocení - rep. má jen několik plotových rámů, ale rozhodně není oplocené cele - k čemu tohle je, když pískoviště znehodnocují kálením psi a kočky? Vysypaná plná taška odpadu ve svahu na stezičkách nad Ovo barem ( v zeleni mezi keříky) nad ulici I.P.Pavlova Zbytky lahví a papírů pod lavičkami u rybníčku v ulici Mozartově Kdy se plánuje čištění vozovek v ulici Vrchlického? Vždycky bývalo v dubnu, nejpozději v květnu ( zatím se žádné cedule s blokovým čištěním neobjevily) Dojde v nejbližší době k plánované rekonstrukci Palackého nám.? Pokud ne, pak by bylo opět vhodné prořezat keře - špatná viditelnost při dávání přednosti v jízdě z ulice Jiráskovy (přijíždějící vozidla z Pal. nám.)

Dobrý den, termín nejbližšího blokového čištění je 17.5.2017.Harmonogram na 1. pololetí 2017 je uveden v připojeném souboru na níže uvdené adrese. Stránka: https://mmkv.cz/cs/blokove-cisteni-nocni-myti-komunikaci-2017. ORI: Dobrý den, rekonstrukce Palackého náměstí nebyla schválena v rozpočtu pro rok 2017. SLP: Dobrý den,oplocení na DH doděláme.Úklidy na Thermálenských svazích a u jezírka v Mozartově ul. provádíme pravidelně min 1x týdně.Na tyto lokality se ještě více zaměříme.