Závady a nedostatky

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
720/2024 Kanal Nahlášeno

Dobrý den, opět rozbitý kanál, při každém průjezdu vozidel vydává dosti hlucny zvuk. Jedná se o kanál.na silnici, před domem Nákladní 802/4. Dle meho nazoru sw jedna o kanal ve smeru Horni nádraží. Prosím o rychlou opravu jelikož se u takového zvuku nedá v noci spát. Děkuji.

719/2024 Silnice Moravská Vyřešeno

Dobrý den,

z důvodu včerejšího deště se propadla silnice v ulici Moravská, a zároveň byl na několika místech vyplaven štěrk. Vzhledem k tomu, co se stalo během přívalového deště minulý rok (kdy voda vyplavila okolní hotely) se bojíme podobného průběhu. Prosím o opravu silnice v co nejkratší možné době. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, bude opraveno v rámci reklamace stavby.

718/2024 Bezbariérový přístup Nahlášeno

Je prosím v plánu úprava bezprostředního okolí objektu COOP ve Staré Roli? Jedná se především o bezbariérový přístup, další přilehlé chodníky a také zeleň, které jsou ve velmi špatném stavu, stávající nájezdy bohužel v tomto stavu nejsou sjízdné.
Děkuji.

717/2024 Neposekaná silnice Vyřešeno

Prosím o posekaní trávy u silnice od Třeboňské až po kruhový objezd do Čankova. V zatáčkách není přehled dopravní situace. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, bude posekáno.

715/2024 opakovaná kaverna Nahlášeno

v Doubí na sídlišti Jahodová se opakovaně tvoří u frekventovaného chodníku směrem k zastávce BUS kaverna. Hrozí zde při nepozornosti pád psa či úraz. Kaverna je opravdu hluboká. Kanalizace si žádá kompletní opravu. Díru nestačí pouze zasypat, jak se několikrát stalo, do měsíce je zpět.

714/2024 Sekání trávy a řezání větví stromů Vyřešeno

Dobrý den, žádáme o úpravu městské zeleně v ulici Majakovského, Sladovnická. Větve stromů překáží v chůzi na chodnících a také o posekání trávy před rodinnými domy.

Děkujeme

Odpověď:

Dobrý den, větve prověříme a případně zakrátíme. Trávu posekáme souběžně s celou lokalitou Rybáře.

713/2024 Blokový úklid Růžový Vrch Vyřešeno

Dobrý den. Po dnešním ( 11.7.2024 ) blokovém úklidu na Růžovém Vrchu je na chodnících ( ul. Klínovecká - od trafa k domům 3a1 a ul. Plešivecká ) nepořádek. Chodníky jsou plné kamínků ze silnice - neboť se chodníky řádně neumyly. - viz. foto. Co je mokré, to je čisté. Asi nikdo dnes nekontroloval.

Odpověď:

Dobrý den, dočištění chodníku bude co nejdříve provedeno.

712/2024 Úklid popelnice a prostranství kolem ní Vyřešeno

Dobrý den, prosím o zajištění úklidu v Lázeňské ulici. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, odpadkový koš bude vyvezen, ostatní nepořádek bude ještě dnes uklizen.

711/2024 Rušení nočního klidu. Nahlášeno

Na pozemku Západní 53/b každou noc vytrvale štěká pes většího plemene, což zejména v letním období ruší noční klid a kvalitní odpočinek obyvatel přilehlého bloku. Pes je evidentně nevycvičený. Prosím o uvědomění majitele z pozice úřadu, aby zjednal nápravu a pokud není schopen zajistit noční klid, aby psa na noc zavíral. Volat v tomto případě Městskou policii je bezpředmětné, protože pes neštěká v jednom kuse celou noc, mívá záchvaty štěkání třeba 10 - 15 minut několikrát za noc. Majiteli je to bohužel naprosto bezohledně lhostejné. Osobně mám psy rád, ale také bych se rád alespoň občas v klidu vyspal. Zejména v současném parném období, kdy se asi každý snaží přes noc svůj byt vyvětrat a ochladit.
Předem děkuji.

710/2024 Sloupek na nedopalky Vyřešeno

Dobrý den,
naproti hlavní poště, vedle sběrných nádob, vypadlá část sloupku na cigaretové nedopalky.
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, sloupek bude odstraněn.

709/2024 695/2024 Doubí II Vyřešeno

Silnice jsou v majetku města, tak proč se obracet na ŘSD. Někdo to musel povolit, nehledě na to, že se nejedná o mimořádnou situaci, ale plánovanou opravu, tak ty značky měli být osazeny v dostatečném předstihu - mimimálně 7 dní. Značky jsou od 5. 7. což byl pátek, k tomu státní svátek, prodloužený víkend.Někdo se nad tím měl důkladněni zamyslet, ale myšlení poslední dobou velice bolí.
A to nemluvím o tom, že se to dalo rozdělit na lepší úseky a zpřístupnit tutu část Doubí lépe.
Další věcí je, že by měl někdo z města u ŘSD vyjednat kvalitnější kontrolu dodržování dopravních značek zákazu vjezdu vozidel nad 3.5 t. Neustále tam potkávám projíždět různé tahače (speciálně s ústeckou značkou) a jiná nákladní auta. Nepočítám ti co mají povolení (VAK, popeláři apod.)

Odpověď:

Dobrý den, dopravní značení přechodné úpravy povoloval silniční správní úřad Krajského úřadu Karlovarského kraje. S případným dotazem se obraťte na tuto instituci.

708/2024 Hluk ze stavby v majetku města Mozartova 444/6,K.V. Drahovice Vyřešeno

Dobrý den, opakovaně se na Vás obracím ohledně dění na budově v majetku města v ulici Mozartova 444/6, kde se dnes v 5⁰⁰h ráno začali sjíždět dělníci, kteří v 5¹⁵h začínají používat poměrně hlučný stavební výtah a začínají s pracemi. Na upozornění místních občanů nereagují a některé posílají do patřičných míst s tím, že si to máme vyřídit s městem. Takže???
Děkuji, Jan Hezina.

Odpověď:

Dobrý den, dle vyjádření technického dozoru a stavbyvedoucího zhotovitele nedošlo k žádnému porušení vyhlášky. V pátek dne 5.7. započaly bourací práce na střeše v době od 8 do 12 hodin, kdy na místo byla občanem (občany) přivolána hlídka Městské polici, která zkonstatovala, že neporušují žádnou vyhlášku města. V sobotu pracovali ve stejnou dobu, tedy od 8 do 12 hodin, a to už si nikdo stěžovat nepřišel. Co se týká dnešního dne (10.7.), kdy začali pracovat od 5 hodin, bylo to z důvodu, že byla odkrytá celá střecha a (dle předpovědi počasí hrozí silné bouřky s deštěm) musela se včas zakrýt, aby nedošlo k poškození majetku, nehledě na to, že byly i dnes vysoké teploty a s pracemi skončili ve 13 hodin. Zhotovitel ve spolupráci s paní ředitelkou se snaží práce přizpůsobit tak, aby nenarušoval a neomezoval provoz centra (například, když děti spí).

707/2024 Lavka uv Ulici u Brodu Vyřešeno

Dobrý den.12.6. jste uvedli, že příští týden budou instalovány trámy a hned bude montovaná mostovka z modřínových prken. Jak je tedy možné, že k dnešnímu dni 9.7.2024 je oprava lávky ve stavu viz.foto? Nehledě na to že jste termín ze dvou měsíců (červenec - srpen), vymysleli květen -srpen? Tedy o dva měsíce déle v letní sezóně. Možná pomůže video z časosběrné kamery. Jen zatim pro info: 6.6. zahájena demontáž prken mostovky do 8.6. Prkna okamžitě odvezena a dalších 21 dni žádná práce. Další měsíce sporadická prace. Proc? (Jsem místní občan a nova stavba této lávky včetně základů trvala 8 měsíců, protože se vše včas vyrobilo a připravilo)

Odpověď:

Dobrý den, nevím, kdo a kdy uvedl, že se budou trámy instalovat 12.6. Nejprve se musí otryskat starý nátěr z ocelové konstrukce ( což v současné době probíhá ), následně se musí natřít ochranným protikorozním nátěrem, teprve po zaschnutí se mohou osazovat trámy a na ně se postupně pokládá nová dřevěná mostovka. Všechen materiál je připravený, ale práce se provádí postupně, dle harmonogramu. Nic jsme nevymysleli, termín byl jednoznačně stanoven dle vhodných klimatických podmínek květen – srpen.

706/2024 Posekani travy Vyřešeno

Dobrý den, prosím můžete zajistit posekani trávy na krajnici mezi doubským mostem a zastávkou mhd směr město? Kličkuje nás tam hodně a nechceme chytit klíště. A víc vysekat keř, ať nemusíme skákat do silnice. Děkuji Řeháková KV

Odpověď:

Dobrý den, bude upraveno v co nejkratším možném termínu.

705/2024 Urezlá a upadlá značka označující pěší zónu a stezku pro cyklisty v lokalitě Konečná "u jezu" říčky Rolava Vyřešeno

Na základě návštěvy paní na stavebním úřadě z důvodu řešení stavebního povolení, bylo paní oznámeno, že v lokalitě jejího bydliště se nachází dopravní značka označující pěší zónu a stezku pro cyklisty, která je urezlá a leží vedle svého umístění na trávníku.

Vzhledem k velké migraci obyvatelstva v dané lokalitě a především dětí i s ohledem na probíhající letní prázdniny prosím o urychlené vyřešení situace.

Děkuji s pozdravem

Ondřej Plha
Magistrát města KarlovyVARY°
Úřad územního plánování a stavební úřad
oddělení stavební úřad – inženýrské sítě
U Spořitelny 2
361 20 Karlovy Vary
o.plha@mmkv.cz
tel. 353 152 504
mobil: 725 430 652

Odpověď:

Dobrý den, oprava je již objednána u dodavatelské firmy.

704/2024 Cyklostezka průjezdní profil Nahlášeno

Prosím o obnovení plného průjezdního profilu cyklostezky od sjezdu naproti Lidlu a dále v trase až k Dalovické lávce. Přesahující rostliny způsobují při vyhýbání nebezpečné situace pro cyklisty.
Děkuji

703/2024 Úklid a úprava dvora I.P.Pavlova, J.Palacha Nahlášeno

Dobrý den,
již po druhé v tomto roce žádáme o řádný úklid a také slíbenou likvidaci náletových rostlin ve dvoře I. P. Pavlova 13.,15.,17...J. Palacha 2.,4.,6...Např. schody vedoucí do dvora jsou již tak zarostlé, že jimi lze s obtížemi procházet. Dvůr není pravidelně uklízen, ač jde o majetek města(řádná péče hospodáře?). Zeleň jednou ročně částečně ošetřena po urgenci a prosbě. Věnujte, prosím, péči tomuto prostor, je v centru města a lázeňské zóny.
Děkujeme

702/2024 Nevyvyezené koše Vyřešeno

Na celém Růžovén vrchu nejsou celý týden vyvezené zelené odpadkové koše. Jejich obsah přetéká ven, nemluvě o zápachu, který se z nich line.
Bylo by možné co nejdříve koše vyvézt?
Děkuji Křehká

Odpověď:

Dobrý den, Váš podnět byl přeposlán svozové společnosti k řešení.

701/2024 Prořezání zeleně Nahlášeno

Když už bylo tak narychlo zakázáno zastavení v Nové ulici bez včasného upozornění, tak by se toho mělo využít i pro důkladné prořezání přerostlých stromů a keřů co zasahují do komunikace.

700/2024 Tráva za Nejdlovou Vyřešeno

Dobrý den, je 8. července a mezi ulicí Nejdlova, Kryzankova a M. Rovenské je neposekáno. Je to pozemek města. To, že ho má v nájmu zemědělec mi už bylo sděleno. Ale proč to není posekáno v tuto dobu nechápu. Děkuji za rozumné vysvětlení. A potom je ještě varianta, že se s Vámi rádi setkáme zde za Nejdlovou ulicí a můžete nám to vysvětlit osobně.

Odpověď:

Dobrý den, jak jsme již zmiňovali, pozemek je v gesci nájemce na základě uzavřené nájemní smlouvy. Udržuje si pozemek dle svého harmonogramu.

699/2024 Žádost o úpravu porostu - Bohatice Vyřešeno

Dobrý den,
obracím se na Vás se žádostí o úpravu porostu, který se nachází na křižovatce ulic Dalovická, Táborská a Teplárenská v Karlových Varech Bohaticích u autobusové zastávky Orlov (směr Sedlec). Chodník vedoucí z ulice Dalovická pokračuje chodníkem do ulice Táborská. Na vozovce však není vyznačen přechod. Výhledu a bezpečnému přechodu brání vzrostlé křoví. Aktuální situace viz. přiložené foto.
Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, prostor byl upraven. Zbylé pozemky ve vlastnictví ŘSD budou upraveny v co nejkratším možném termínu.

Přílohy: jpg jpg
698/2024 Horni zamecky pramen Nahlášeno

Nesviti svetlo nad hornim zameckym pramenem, prosim o vymenu zarovky.

697/2024 Ulomená houpací motorka na hřišti Karlovarská ul., Karlovy Vary Nahlášeno

V noci z 5 na 6.7 2024 někdo ulomil na dětském hřišti Karlovarská ulice houpací motorku na pružině a tím vnikla ostrá a nebezpečná hrana o kterou se mohou děti zranit. Děkuji za rychlé řešení.

696/2024 Cyklostezka Vyřešeno

Dobrý den jela jsme dnes se synem od Intersparu do Drahovic a cyklostezka je na několika místech zarostlá, že není vidět do zatáčky. Nejvíce kde se napojuje na Meandr a potom za Chebským mostem. V Drahovicích na úrovni průtahu zasahují do cyklostezky kopřivy, růže, bodláky a větve stromů. Chtělo by to zase prořezat a posekat okolí. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, pozemky v úseku od Intersparu k Meandru a za Chebský mostem nejsou ve vlastnictví SMKV, ostatní pozemky kolem cyklostezky budou posekány.

695/2024 Doubí Vyřešeno

Krásný den, chtěla bych se zeptat kde mají obyvatelé ulice Nová v Doubí parkovat. Odedneška je tam cedule zákaz zastavení ( to že je to teď jediná cesta do jedné poloviny Doubí ani nekomentuji) Né všichni mají možnost parkovat na svém pozemku, proto parkuji na ulici ale teď? Nejen že když chceme někam jet např. do zaměstnání tak musíme o půl hodiny dříve, aby jsme se vůbec dostali do kolony aut na hlavní silnici ale teď už nemáme ani kde parkovat.

Odpověď:

Dobrý den, jedná se o dopravní značení v rámci stavby ŘSD silnice I/20 opravy ulice Studentská, kde teď je možné vyjíždět do sídelního útvaru a ulic v lokalitě pouze ulicí Novou a U Lomu. Z toho důvodu je třeba se obrátit na ŘSD.

694/2024 Bolševník velkolepý Nahlášeno

Dobrý den, opět na stejném místě na ul. Mattonihu nábřeží u SVO č.70/58 roste nebezpečný Bolševník Velkolepý. Prosím o likvidaci této rostliny. Děkuji Stýskala Petr

693/2024 Zahájení bouracích prací ve st. svátek 5.7. Vyřešeno

Dobrý den, děkujeme našemu statutárnímu městu a jeho vedení, že v době státního svátku 5.7. v 7³⁰h spouští hlučné a prašné bourací práce na svém objektu Mozartova 444/6 a dodržuje klid v dobách st. svátků. Super, díky, hlavně že Festival má zelenou, jen tak dál.
Jan Hezina.

Odpověď:

Dobrý den, Odbor životního prostředí prověří případné porušování obecně závazné vyhlášky města.

692/2024 Posekání zeleně Nahlášeno

Dobrý den,

prosíme o zajištění posekání zeleně kolem schodů, které sousedí s hotelem Karlsbad Grande Madonna. Děkuji

691/2024 Žádost o úklid schodiště a jeho prostoru Vyřešeno

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na neudržované schodiště na růžovém vrchu vedoucí k obchodu. Ve spodní části schodištěm prorůstá bujná vegetace. U druhé části schodiště v meziprostoru si někdo dělá veřejnou skládku a odpadkový koš. Již delší dobu tam leží dva bojlery a kovové zárubně od dveří. Také se tam povaluje hromada odpadků a nedopalků.

Odpověď:

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek který není ve vlastnictví statutárního města Karlovy Vary jsme předali Váš podnět na OŽP k dalšímu řešení.

Dobrý den, úklid už řeší vlastník pozemku.

690/2024 Zarostlé informační cedule Vyřešeno

Na cyklostezce Směrem na Kozodoj jsou zarostlé informační cedule

Odpověď:

Dobrý den, můžete být prosím konkrétnější? Na této trase se nacházejí pozemky, které jsou soukromé, tak i v obhospodařování jiných subjektů.