Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné. Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:2354

Nahlášeno:12.07.18

Aktualizace:13.07.18

Stav: Nahlášeno

Dvory, V Aleji

Dobrý den, Karlovy Vary - Dvory, ulice V Aleji: Nějaký ten pátek už tu nebyl smeták, skoro denně jezdí po Chebské, sem ale asi nemůže projet přes větve a křoví podél cesty, i popeláři mají problém. Brzy tu bude cestička jako v pralese.

Číslo:2353

Nahlášeno:12.07.18

Aktualizace:13.07.18

Stav: Vyřešeno

Mozartova ul.

Dobrý den, dovolím si upozornit na velmi nebezpečnou situaci v ulici Mozartova v okolí rybníčku. Je zde značena jednosměrná ulice. Stačí však chvíli postát a nestačíte se divit, kolik řidičů toto dopravní označení nerespektuje a ten krátký úsek projíždí v protisměru. Je zajímavé, že by to nevěděli (stále stejní každý den) řidiči KV taxi, kteří zde parkují (3x během 5ti minut), svozový vůz AVE, návštěvníci i zaměstnanci organizací v bývalých jeslích u rybníčku, každý den zásobovací vůz minimlékárny pro školku, stroje SLP apod. Ostatně tam je navíc z ulice Mozartova zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou. Chápu to tak, že návštěvníci i zaměstnanci bývalých jeslí jsou dopravní obsluha? Čeká snad MP nebo PČR až do chvíle, kdy se něco stane? Nebo snad všechna tato vozidla mají vyjímku ze zákona o provozu na pozemních komunikacích? Ať zkusí MP ve školním roce postát mezi 7 a 8 ráno v tomto místě a nebude se stačit divit. Tady snad s vymahatelností práva nebude mít problém....nebo možná bude lepší tento 50m úsek raději rovnou zrušit, ty značky tam stejně nemají žádný význam, jak je vidno.

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který předáme kolegům z Policie ČR, neboť jak jistě víte, strážníci během školného roku v tomto čase zajišťují každodenní dohled na přechodech u základních škol, což je naší prioritou. Pěkný den.

 

Číslo:2352

Nahlášeno:11.07.18

Aktualizace:12.07.18

Stav: Vyřešeno

k příspěvku č. 2120, Úvalská, ,,dle MMKV-diskutující,, ne zase opilé řvoucí stádo z boku vietnamského obchodu

jak už je napsáno v názvu, tak to je a dne 11.07., trvalo to minimálně 3 hodiny večer, pak to náhle ztichlo, divné, všichni ,,diskutující,, zdrhli, zřejmě kromě jediného a po nějaké době přijela MP, a potom záchranka, dle MMKV je tato lokalita celkem v klidu, není, jak přišlo nato ,, z MMKV,, že to jsou jenom ,,diskutující,, když na ně, někdo zavolá policii, tak ztlumí, ztichnou, a proč volat policii, když to stejně nepomůže, až se vše uklidní přijdou zas ,,diskutující,, ,ať je všední den, který dokáží prodiskutovat, nebo víkend, který nám dokáží pěkně zkazit tito ,, diskutující ,, , jsou to asi 3 týdny, plný altánek diskutujících naproti HESTII, za nějakou dobu všichni zase zmizeli, kromě jednoho, jedné, zase přijela MP a záchranka, chtělo by to novou vyhlášku MMKV proti těmto ,, stále diskutujím ,, a když nepracují, co s nimi ….

Dobrý den,

bohužel nesdílíme Váš názor, že vyhláška problém vyřeší. Vezměte kolik zákonů existuje a přesto se porušují jak na běžícím páse. Podstatou je totiž vymahatelnost práva a ta je v ČR bohužel velmi nízká. Představa, že vyhláška o zákazu alkoholu umožní ukládat pokuty je správná, ale u bezdomovců je stejně nevymůžete, což logicky vyhlášku devalvuje. Pokud dochází v Úvalské ulici k narušování veřejného pořádku, zavolejte MP nebo Policii ČR. Hlídky na místě sjednají pořádek. Pokud zjistí jiné porušení zákonných norem (rušení nočního klidu, znečištění veřejného pořádku apod.) uloží rovněž sankci. Jak uvádíte v příspěvku, opakovaně zde MP zajišťovala převoz opilce na protialkoholní záchytnou stanici, což rovněž vypovídá o snaze věc řešit. MP si dokonce pro tyto účely musela pořídit převozní sanitu. Ročně takto strážníci odvezou přes 200 opilců.

Rozumíme povzdechu, že situace se po odjezdu hlídek po nějaké době bude opakovat, ale stejné je to u řidičů, kteří překračují povolenou rychlost, než se objeví na komunikaci policejní hlídka. Ani to však negeneruje soustavnou kontrolu, protože není logicky reálná. Oznámení o narušování veřejného pořádku je tedy nejvhodnější formou řešení. K sociálním aspektům dnešní společnosti se nevyjadřujeme, neboť bezdomovectví a absence pracovní morálky nejsou tématem pro bezpečnostní složky. Věřte, že zmíněné problémy, které jsou dnes tak typické pro většinu větších měst trápí i nás, neboť jsou soustavné a řešení není efektivní, což zvyšuje frustraci. Hlídka MP opakovaně kontaktovala obsluhu s upozorněním na zákaz prodeje alkoholu podnapilým osobám, ke konci června zde iniciovala kontrolu ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí. Opakovaně zde proběhly namátkové kontroly a řešení na základě oznámení občanů s vykázáním bezdomovců.

 

Číslo:2350

Nahlášeno:11.07.18

Aktualizace:13.07.18

Stav: Vyřešeno

Živé ploty

Prosím o ostříhání živých plotů kolem chodníků na dvorku ulice Úvalské. Zasahují do poloviny chodníků. Děkuji.

Dobrý den,živé ploty,co nejdříve upravíme.

Číslo:2349

Nahlášeno:11.07.18

Aktualizace:13.07.18

Stav: Vyřešeno

Chodník - Konečná čp. 7 - 15

Žádáme o úpravu větví stromů před vchody Konečná 7 - 13. Větve jsou nad chodníkem tak nízko, že při procházení se musí člověk krčit.
Také by bylo nutné opravit dlažbu na chodníku, která je na mnoha místech popraskaná, nerovná a značně zarostlá.

Dobrý den,co nejdříve upravíme průchozí profil.

Číslo:2348

Nahlášeno:11.07.18

Aktualizace:11.07.18

Stav: Vyřešeno

cenzor ?

Kam zmizely podněty č. 2270 - 2286, že by byly někomu nepříjemné?

Podněty nikam nezmizely, jen se jijich zveřejňování a vyřizování zdrželo z důvodu dovolených

Číslo:2346

Nahlášeno:10.07.18

Aktualizace:11.07.18

Stav: Vyřešeno

zpustlá louka - několik let nesekaná tráva

Dobrý den, proč není udržovaná louka - prostor pro volný pohyb psů na Čankovské u trati? Nechali jste to úplně zpustnout, vůbec se tam neseká tráva a není možné jít po louce, aby se člověk vyhnul frekventované silnici, která vede z Čankovské směrem do Čankova a Staré Role, kde není žádný chodník. Dřív se tam tráva sekala. Je totady všude čím dál horší, nic se neudržuje.

Dobrý den,louku pro volný pohyb psů na Železniční ulici jsme sekali již 3x.Zbytek pozemku tvoří zarůstající trvalý travní porost,který se pomalu mění v lesopark.Máme již zpracovaný projekt na vybudování velkého lesoparku Na Šlemu,který by zatraktivnil bydlení na sídlišti Čankovská.Bohužel investice je tak velká,že se čeká na nějaký vhodný dotační titul.Tato louka se nikdy nesekala,naposled snad za doby státního statku Sedlec.Prosím o kontakt,abychom případně našli prostor,který bychom případně vysekali a zprůchodnili tak spojku mezi Čankovskou a St.Rolí.M.Kučera - 602582426.MK

Číslo:2345

Nahlášeno:10.07.18

Aktualizace:11.07.18

Stav: Nahlášeno

Zábradlí ul. Polská

Původní zelený nátěr na zábradlí již po létech prosvítá na základní červený nátěr. Je nejvyšší čas na nový nátěr.

Číslo:2344

Nahlášeno:10.07.18

Aktualizace:11.07.18

Stav: Nahlášeno

koupaliště Rolava

Dobrý den, opět je zkažená voda na koupališti Rolava, naši rodinu a známé svědí po koupání celé tělo i když jsme se pořádně po plavání osprchovali. Nejsou tam zase cerkálie?

Číslo:2343

Nahlášeno:10.07.18

Aktualizace:10.07.18

Stav: Nahlášeno

alej v ulici Krále Jiřího

Dobrý den, každým dnem sleduji, jak stromy v nepovedené aleji v Krále Jiřího chřadnou nedostatkem vláhy. Bylo velkou chybou krásné lípy pokácet a zasadit jeřabiny, kterým se vůbec nevede. Když už se to stalo, bylo by potřeba nové stromy zalívat , podpírat a vysazovat nové, namísto suchých. Takto jsou v nejhezčí ulici v Karlových Varech nejošklivější stromy, suché a nakřivo, o které nikdo nepečuje. Nejhorší situace je na kopci u zdravotní školy. Prosím o nápravu. Perglová