Senior Expres

Službu Senior expres zajišťuje město prostřednictvím Dopravního podniku Karlovy Vary. Zájemci o službu si mohou získat registraci a průkaz Senior Expresu v přepravní kanceláři Dopravního podniku v Zeyerově ulici u Tržnice. K vystavení průkazu je potřeba mít s sebou občanský průkaz, pasovou fotografii a žadatelé mladší 70ti let průkaz ZTP nebo ZTP/P.

 

Vozidlo Senior expresu
Vozidlo Senior expresu

 

Služba je určena občanům města starším 70ti let, držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P či obyvatelům domu s pečovatelskou službou nebo domova pro seniory v obci. Pro využívání služby je nutná předchozí registrace a průkaz Senior Expresu. Každý klient může službu využít až 4× za měsíc.

Službu je potřeba objednat minimálně jeden den a maximálně týden dopředu zavoláním na bezplatnou telefonní linku 800 100 951, při objednávání uvést jména, narození a bydliště přepravovaných osob, místo a čas nástupu a cíl cesty. Služba je dostupná v pracovní dny od 7:00 do 15:30 hodin a objednat službu či bezplatně zrušit objednávku je možné od 8:00 do 12:00 předchozího dne.

Cena za dopravu Senior Expresem je stanovena na 25 korun. Povolená čekací doba řidiče v cíli cesty je maximálně 15 minut a v takovém případě může cestující využít dopravy zpět bez úhrady další jízdy. Pokud čekací doba délku 15 minut přesáhne, řidič nečeká, cestující by si měl objednat i další jízdu zpět.

Řidič cestujícího nemůže doprovázet nebo mu pomáhat s nákupem apod. Pokud cestující takovou pomoc potřebuje, musí mít s sebou vlastní doprovod. Na doprovázející osobu se vztahují stejné podmínky jako na doprovázeného cestujícího. Pokud je cestující držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P, doprovod má jízdu zdarma. Služba nepřepravuje děti do 15 let a vozíčkáře, kteří nejsou schopni vozík sami opustit, případně jejich vozík nelze bezpečně přepravit.

Senior Expres se pohybuje pouze po území města Karlovy Vary, není s ním možné cestovat do sousedních obcí. (viz. Provozní podmínky Senior expres)

Provozní podmínky Senior Expresu

Za tuto stránku je zodpovědný/á: Jan Kopál

Poslední aktualizace: 24.3.2021

Chybí vám něco na této stránce? Napište nám