Partnerské město Locarno, Švýcarsko

Locarno 

Město situované na jihu Švýcarska v italském kantonu Ticino, leží při severním břehu jezera Lago Maggiore na úpatí Alp. Žije zde přes 14 700 obyvatel.V Locarnu se pravidelně v první polovině srpna koná slavný filmový festival. Jako hlavní cena se uděluje „Zlatý leopard“. V období od 3.-13.8.2011 se bude konat již 64 ročník tohoto festivalu.

Internet: www.ascona-locarno.com

Stránky mezinárodního filmového festivalu:  http://www.pardolive.ch

Aktivity mezi Karlovými Vary a Locarnem

Na základě informací Velvyslanectví Švýcarské konfederace v Praze bylo zjištěno, že město Karlovy Vary podepsalo smlouvu o partnerské spolupráci v roce 1965.

Tato informace byla prověřena a v archivu byl dohledán záznam o podpisu těchto smluv mezi městem Locarno a městem Karlovy Vary. Město Locarno v zastoupení s primátorkou Carlou SPEZIALI projevilo velký zájem obnovit spolupráci s naším městem .Městská rada vyslala jednoho zástupce města Karlových Varů, který se v období 26. - 28.7.2010 setkal s vedením města Locarno. Bylo dojednáno, že se připraví koncepce společné spolupráce. Poté se vedení města znovu setká a nastaví plán společných aktivit.

Město Locarno nabízí širokou škálu kulturní spolupráce a vzájemnou propagaci v rámci cestovního ruchu. Do budoucna se projednává možnost využít podpory v rámci projektu partnerství „ Swiss Contribution“.

Za tuto stránku je zodpovědný/á: Helena Kyselá

Poslední aktualizace: 7.6.2023

Chybí vám něco na této stránce? Napište nám