Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
870 Velkoobjemové kontejnery Vyřešeno

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda budou na jaře přistaveny velkoobjemové kontejnery. Dříve byly přistavovány pravidelně cca 1x měsíčně, loni jen na podzim. To je z extrému do extrému. Šlo by vyladit harmonogram na cca 1x za dva měsíce? Jistě by uplatnění našly. Děkuji Brandtlová

Odpověď:

Dobrý den,

velkoobjemové kontejnery se přistavovat nebudou. Ve městě je možné využít zdarma sběrné dvory, které jsou otevřeny i o víkendu.

8.4.2017 10.4.2017
869 Vyznačení zákazuparkování Vyřešeno

Dobrý den. Prosíme o vyznačení zákazu stání v ulici Stará Kysibelská před chodníkem pro pěší k domům č.599/31 - 33 - 35 je to z té strany od bývalé autoškoly. Z fotky kterou zasílám jako přílohu je patrné že mezi auty projde stěží člověk, maminka s kočárkem pravděpodobně ne, již vůbec sanitka která sem dosti často zajíždí protože zde bydlí mnoho starších lidí a nedej bože že by sem musely zajet požárníci, my nesmíme zamykat chodbové balkony kvůli umožnění vstupu požárníků a takto nezodpovědní řidiči zatarasí jejich příjezd. A prosíme ještě o vyznačení zákazu před přístřeškem na popelnice který je hned vedle, vozidla zde stávají téměř u přístřešku ,někdy máme problém otevřít dveře abychom auto neodřeli. Děkuji

Odpověď:

V daném místě je již stávající svislé dopravní značení B29 – Zákaz stání.
Umístěním Vámi požadovaného vodorovného dopravního značení by byl popřen požadavek dle ustanovení 2, §78 zákona č. 361/2000 Sb. v platném znění na účelnost a plynulost silničního provozu. Došlo by k duplicitě místní úpravy provozu (svislé dopravní značení a vodorovné dopravní značení).

8.4.2017 19.6.2017
868 Označení ulice Vyřešeno

Tabulka s názvem ulice bývala na restauraci Smíchovský pavilon. Při rekonstrukci objektu ji sejmuli a už nenamontovali.
Označení Lidická ulice není až za stadion Slávie. Přitom Lidická je velmi frekventovaná a navštěvovaná.
Dík za opravu a pozdrav.

Odpověď:

Označení názvu ulice bylo objednáno a bude v ulici Lidická doplněno.

7.4.2017 11.4.2017
867 Osvětlení Lidická ulice Vyřešeno

Před domem č. 9 v Lidické ulici nesvítí již několik týdnů lampa veřejného osvětlení. Někdy se na chvíli rozsvítí, ale většinu noci nesvítí.
Děkuji za opravu.
Pozdrav.

Odpověď:

Opraveno.

7.4.2017 19.4.2017
866 Parkování v LÚ Vyřešeno

Jak je možné, že MP ignoruje parkování v Křižíkově ul. a i jinde v LÚ vozidlům s povolením z automatu za 20kč, když toto povolení je pouze na vjezd do LÚ bez parkování. Ještě v nedávné době nás bydlící v LÚ MP pokutovala za to samé parkování s tím, že je zde zákaz stání a do splnění předpisu o šířce jednoho jízdního schází půl metru. Konkrétně v Křižíkově ul. parkuje tolik vozidel za 20kč, že je tam průjezdný sotva jeden jízdní pruh. Také na našich vyhrazených park. místech parkují zaměstnanci různých podniků. Vše bez povšimnutí MP ! Na dotaz u MP mi nedokázali odpovědět, kde může parkovat vozidlo s červeným povolením. Už min. 2 týdny nesvítí 2 pouliční lampy na Zámeckém Vrchu.

Odpověď:

Situace parkování v Křižíkově ulici se v současné době řeší.

6.4.2017 11.7.2017
865 Pravopisná chyba Vyřešeno

Dobrý den, rád bych upozornil na pravopisnou chybu, která je uvedena v dodatkové tabulce (viz foto). Správně se píše "výjimka", nikoli "vyjímka". Bohužel, chybu v tomto slově dělá spousta lidí. A pokud si nejste jistí, jak se dané slovo správně píše a skloňuje, tak bych vám doporučil používat pravidla českého pravopisu, zejména Příručku ÚJČ AV ČR.

Odpověď:

Společnost provádějící opravy na havárii horkovodu byla na nedostatek upozorněna.

6.4.2017 3.7.2017
864 Auto-nepojizdny! Vyřešeno

5.4.2017 probehlo na parkovisti ve Dvorakove ulici K.V.cisteni -uklid!Ocekaval jsem,ze bude odtazeno auto,ktere tu stoji priblizne 1 rok-prazdne pneumatiky,rozbita dvirka u nadrze tj.co se da videt!Auto zde zustalo nadale stat-parkoviste je stale preplneno ve vecernich hodinach!Nevim zda by moje auto zustalo nebo bylo odtazeno,nebo je uz jina vyhlaska a uklid se teto prekazce vyhne???Dekuji za vysvetleni veci!!!Mestska policie,pry s takovou veci nemuze nic delat-auto ma znacku!!!Pry!!!Rybacek Josef

Odpověď:

Předmětné vozidlo bylo odtaženo na podzim minulého roku a v souladu s platnou legislativou (zákon č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích) bylo vráceno zpět na původní místo, odkud bylo při blokovém čištění odstraněno. V současné době probíhá vůči vlastníku vozidla na návrh právního odboru MMKV soudní vymáhání nákladů, spojených se zpětným odtahem. V okolí vozidla byl proveden ruční úklid.

6.4.2017 11.7.2017
863 Úklid Vyřešeno

Dobrý den,
prosíme o úklid (odstranění plastů, plechovek, igelitů a pod.) stráně pod Ondříčkovou ulicí nad domy Vítězná 18 - 24.
Děkujeme
V.Čechura
Vítězná 20, K.Vary

Odpověď:

Dobrý den,pokusíme se to hned zítra uklidit.

4.4.2017 11.7.2017
862 Parkování u ZŠ Poštovní Vyřešeno

Jaký je důvod osazení dopravních značek Zákaz zastavení u ZŠ Poštovní. Pokud to bude trvale, tak prosím o vybudování pořádného parkoviště pro dostatek aut, aby byla možnost vyzvednout děti ze školy.
Každý kdo staví nový objekt nebo opravuje stávající, musí doložit dostatek parkovací míst. Bohužel toto asi neplatí pro instituce spravované městem.

Odpověď:

Zákaz zastavení je osazen z důvodu umisťování betonových svodidel, tak aby řidiči neparkovali v křižovatce ulic Moskevská x Šumavská.
Tyto práce jsou prováděny na základě požadavku Policie ČR – dopravní inspektorát z hlediska bezpečnosti dětí u ZŠ.

4.4.2017 5.4.2017
861 Vnitroblok Hlávkova - Družstevní Vyřešeno

Návrh revitalizace vnitrobloku Družstevní - Hlávkova - Závodu Míru - Svobodova???? Už je prosím nová studie hotová??? Pokud ne kdy se tak stane??? Děkujeme

Odpověď:

Dobrý den, studie bude dokončena do 30.4.2017.

4.4.2017 5.4.2017
860 Ulice Kpt.Jarose Vyřešeno

Dobrý den,
Upozorňovala jsem na nepořádek v náší ulici.Most přes Chodovský potok,zábradlí na začátku mostu jste opravili,ale na druhé straně mostu zábradlí asi někdo odcizil než se stačilo opravit,tráva stále rozjezdena a obrubník rozbitý.Okap vyvedeny na chodník kde se při dešti tvoří louže s tím se taky něco nedělo.Ale děkuji alespoň za tu jednu opravu zábradlí.

Odpověď:

Dobrý den, jedná se pouze o provizorní úpravy, jelikož od měsíce července se zde bude realizovat rekonstrukce mostu přes Chodovský potok.
Co se týká vyvedeného okapu na povrch chodníku, řešíme jako závadu, ale tu v tomto případě ji musí odstranit vlastník nemovitosti.

4.4.2017 29.9.2017
859 264 - Tragický chodník od Jara ke Hřbitovní Vyřešeno

Dobrý den, kdyby bude opraven chodník??? "Chodnik" podél parkovacích stání od Jara ke Hřbitovní --- Dobrý den, bylo by možné uvést do schůdného stavu chodník od Jara ke Hřbitovní ulici. Jeho stav je katastrofální, povrch z asfaltové drti se při každém dešti více vymývá a vznikají větší rygoly. Pro kočárek je naprosto nesjízdný, ale i při chůzi si člověk koleduje o úraz a jediné řešení je tedy jít po silnici, což není bezpečné vzhledem k rychlosti projíždějících aut. Děkuji --- Kryt chodníku odpovídá materiálu (frézovaný recyklát). Povrch je částečně vymletý v horní a spodní části chodníku – v místech kde voda při dešti nabírá sílu. Pokládku asfaltu evidujeme pro následující období dle obnosu přidělených finančních prostředků. Při dosypání recyklátu by byl sypký materiál splaven na zastávku MHD.

Odpověď:

Chodník byl opraven.

4.4.2017 4.7.2017
858 562,544,435 - Oprav cesty po těžbě dřeva, co s areálem Ferdy Mravence Vyřešeno

562,544, 435 - Dobrý den, jak město bude postupovat dále v této věci? Děkuji za odpověď. Reaguji na odpověď - oprava cesty po těžbě dřeva. Prosím o vysvětlení (pro ostatní obyvatele)
Dobrý den, jestli jsem Vás správně pochopil. ZNAMENÁ TO, ŽE ODBOR, KTERÝ MÁ POD SEBOU LÁZEŇSKÉ LESY. PO TĚŽBĚ (DUBOVÉHO) DŘEVA Z KTERÉHO MÁ NEMALÝ ZISK. NEMÁ PENÍZE NA TO, ABY UVEDL CESTU KTERÁ BYLA PŘI TĚŽBĚ PONIČENA? Dle klimatických podmínek se provede kontrola na základě venkovního posouzení bude rozhodnuto.

Odpověď:

Dobrý den,
oblast pod třemi kříži a Drahovicemi se začne tento týden uklízet a upravovat. Vzhledem k tomu, že nevíme přesně o kterou část některé z mnoha cest je veden spor o její úpravě, lesník pan Kraus se nabídl, že je ochoten se na základě telefonické domluvy sejít a ujasnit si přesně lokality o které jde. Mobil na lesníka Je 602 450 561.
Snad jen upřesnění v lokalitě nad Drahovicemi se netěžil žádný dub ale buk.

4.4.2017 11.4.2017
857 Úprava stránek - vyhledávač Vyřešeno

Dobrý den, bylo by možné upravit tyto stránky, tak aby se zde dalo vyhledávat i podle pořadového čísla? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

systém umožňuje vyhledávání podle klíčových slov a stavu vyřizování závady/nedostatku. O vyhledávání podle pořadových čísel v blízké době neuvažujeme.
Vaši připomínku ale předáme autorovi stránek vzhledem k tomu, že se v budoucnu počítá s přepracováním vyhledávacího nástroje.

4.4.2017 5.4.2017
856 Černá skládka Vyřešeno

Dobrý den,
chtěl bych nahlásit černou skládku ve dvoře I.P.Pavlova 13.,15.,17.,...J.Palacha2.,4.,6.,K.Vary a požádat o odstranění.Dřevěné regály a další věci jsou vyhozeny u nádob na tříděný odpad.
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,ještě dnes se je pokusíme uklidit.

3.4.2017 11.7.2017
855 stezka od Jara k Ovobaru Vyřešeno

Dobrý den, kolem stezky od Jara k thermalenskému bazénu a dále k Ovobaru je množství odpadků. Nad schůdky u Ovobaru je smetiště.

Odpověď:

Dobrý den,zítra vše uklidíme.

3.4.2017 11.7.2017
852 Rozbitá silnice po výkopech a štěrk po celé šíři silnice- Vodárenská ulice, Růžový vrch- Karlovy Vary Vyřešeno

Dobrý de, bydlím na Růžovém vrchu, v ulici Vodárenská a cca před měsícem byl prováděn výkop na této komunikaci. Je to již delší dobu a tato komunikace není dosud opravená, popřípadě není dána do takového stavu, ve kterém byla před výkopem. Také v této ulici, konkrétně před domem Vodárenská 1- 7 , je tato komunikace v dezolátním stavu. Vím, že toho máte jistě hodně, ale mohl by minimálně touto ulicí projet buď zametač, či dokonce by zde mohl být natažen nový povrch asfaltu. Jelikož to záplatování je z Vaší strany nedůstojné a hlavně odfláknuté. Děkuji za brzké a kladné vyřízení tohoto nedostatku v této ulici.

Odpověď:

Úklid bude proveden co nejdříve.Důkladnější úklid bude proveden při blokovém čištění 7.6. 2017 středa- Komunikace : Klínovecká, Vodárenská, Plešivecká, Buchenwaldská, Jana Opletala, Sedlecká, Merklínská.

3.4.2017 11.7.2017
851 Cyklostezky - horizontální značení Vyřešeno

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že je stávající značení sotva viditelné, bylo by možné jej nejen obnovit, ale vzhledem k ignoranci chodců jej pořádně zahustit? U transfůzní stanice je pouze na začátku a konci, od hasičů směrem k Rolavě to není o moc lepší. Krymská to také snese a úsek od hasičů k Mc Donaldu by se také neměl opomenout.

Za cyklisty díky.

Odpověď:

Požadavek evidujeme.
Vzhledem k omezenému rozpočtu na vodorovné dopravní značení jsou prioritou přechody pro chodce, důležité křižovatky, zastávky MHD a symboly ZTP. Ostatní značení bude realizováno dle zbývajícího obnosu finančních prostředků.

3.4.2017 10.4.2017
850 Rekonstrukce Lidické ulice (724) Vyřešeno

Dobrý den, kdy je plánovaná CELKOVÁ rekonstrukce Lidické ulice? Jako je silnice, chodníky, zastávky a parkovací místa, atd? Ukazujete jak město za stovky milionů zrekonstruovalo Starou roli, ale na tak "banální" opravu jako je Lidická ulice nejsou peníze??? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Mezi financováním Lidické a financováním oprav ve Staré Roli je značný rozdíl. Opravy komunikací ve Staré Roli byly financovány z dotačních titulů. Nyní je připravena projektová dokumentace na druhou etapu stávající stavby (po křižovatku s ulicí Mozartova). Bude realizována dle zbývajících finančních prostředků (prioritou zde byl zejména přechod pro chodce, který se nyní dokončuje). Vzhledem k nutným úpravám komunikací, zastávek MHD, atd. aby splňovali podmínky stanovené platnými ČSN, je tato stavba značně finančně nákladná.

3.4.2017 5.4.2017
849 Dětské hřiště Počerny Vyřešeno

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se provádí kontrola bezpečnosti dětského hřiště v městské části Počerny, vypadá to tam celkově dost k pláči. Je možné provést kontrolu bezpečnosti a odstranit nedostatky a třeba daný prostor oplotit a přidat lavičky? Na daný prostor je dost smutný pohled bohužel. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,na hřiště se dělají každoroční revize.Hřiště zkontrolujeme a případně doplníme o lavičky.Plot je nutný pouze pokud DH má pískoviště.

2.4.2017 11.7.2017
848 Úklid dvora Majakovského Vyřešeno

Dobrý den. Rád bych Vás požádal o úklid dvora za domy Majakovského 23, 25, 27. Jedná se o listí a větve, odpadky, které sem nafoukal vítr od kontejnerů ze dvora v Buchenwaldské ulice a také jsou zde zbytky materiálu po navrtání opěrné zdi, které zde zanechala provádějící firma.

Musím Vám poděkovat za urychlenou opravu chodníku před vchodem do domu č. 23 v Majakovského ulici, který byl proveden velmi rychle.

Odpověď:

Dobrý den,
K nepořádku ve dvoře:
1/provádějící firma byla vyzvána k úklidu a vzhledem k další etapě stavebních prací předpokládáme brzké vyřešení tohoto problému
2/ pravidelně /naposledy 28.2.2017 /uklízíme nepořádek ve dvoře, žádáme občany přilehlých domů k odpovědnosti za vlastní komunální odpad

2.4.2017 11.7.2017
847 lesní cesta Vyřešeno

dobrý den, připomínám závadu - lesní cesta - u drahovického hřbitova a v příloze je foto inkriminovaného místa , jak se lidé snaží chodit po "původní" cestě.
Číslo:
528
Nahlášeno:19.01.17
Aktualizace:19.01.17
• Stav:
Řeší se
• lesní cesta
závada č.402- nahlášena 9.12.2016 - lesní cesta Dobrý den. Po výkopových pracech, prováděných firmou Vodakva, mezi vodojemy u hotelu Marttel a nad hřbitovem , nebyla uvedena do původního stavu lesní cesta – zůstala zasypaná materiálem z výkopu. Jedná se o úsek křížení lesní cesty nad hřbitovem s asfaltovou cestou na Tři kříže.Je to část cesty, která zde historicky byla a logicky je to pokračování cesty nad hřbitovem směrem na Vyhlídku . František Klingora Dobrý den. Lokalita křížení cest po výkopech je ve stavu běžném po jakémkoliv jiném upraveném výkopu. Vždy to bude alespoň trochu znát, kde výkop byl. V tomto případě se domnívám, že stav je odpovídající místu a způsobu odpovídající práce. Dobrý den , myslím , že vaše odpověď se netýká uvedeného problému. Přebytečná zemina byla během prací po celé délce výkopu nahrnuta na stráň, v místech kde bylo vidět vyústění cest byla zemina odstraněna aby byly znovu schůdné . Ale uvedená cesta byla zasypaná v celé délce metrovou vrstvou zeminy a není vůbec vidět - když není sníh. Při současné sněhové pokrývce si občané prošlapali ve sněhu alespoň špatně schůdnou cestičku , na místě zasypané. Jinak si myslím , že nikdo neprovedl místní šetření. Děkuji
Kontrola bude provedena v jarních měsících, dle příznivých klimatických podmínek. V současné době je plocha pod sněhem.

Odpověď:

Nevidím jakýkoliv důvod v tuto chvíli, s touto cestou cokoliv dělat.

2.4.2017 22.11.2017
846 Lesní zátiší Vyřešeno

Znám křišťálový potůček v Tuhnickém lese. Na rozcestí cest Tuhnická s odbočkami ke Skalce a Čertovu kopytu, poblíže zmiňovaného zurčící potůčku je zcela poničení lavička a vedle ní i rozcestník s ulomeným ukazatelem, který by velmi rád navedl turisty k oboře s jeleny. Zatím je pohozen na zemi.

Odpověď:

Dobrý den,
víme o tom, během měsíce dubna bude rozcestník i lavička opravená.

1.4.2017 11.7.2017
845 ÚKLID Vyřešeno

Prosím kdo má na starosti úklid altánu v Drahovicích ? ulice Stará Kysibelská ??
Chtělo by to uklízet, není to hezký pohled.
Děkuji Náhunková

Odpověď:

Dobrý den,úklid altánu zajistíme obratem hned zítra 5.4.2017 a dohlédneme na častější úklid.

1.4.2017 11.7.2017
844 anketa - co si lidé přejí na Rolavě Vyřešeno

Na stránkách KV city se píše, že se letos začně s výstavbou nových parkovacích míst na Rolavě. Nemělo se ale nejdříve stavět bazénové centrum, které vyhrálo ve Vámi vyhlášené anketě? K čemu takové ankety vůbec jsou? Vary se za chvíli budou mít všude jenom samá parkoviště, z prostoru u Dolního nádraží už se stává také parkoviště, nic jiného na té obrovské ploše není. Hlavně, že to mělo být odpočinkové centrum! Jenom slibujete!

Odpověď:

Dobrý den, podnět od občanů předáváme k vyjádření panu jednateli jmenované společnosti KV City.

31.3.2017 10.1.2018
843 kácení v lázeňských lesích Vyřešeno

Dobrý den,

Je to opravdu hrozné, jak to teď vypadá v lázeňských lesích. VŠUDE se intenzivně kácí a po lesnících zůstává v lese nepořádek. Lázeňské lesy se zaměřují hlavně asi o prodej dřeva, to je ta hlavní činnost, kterou se zabývají. Jestli to tak bude pokračovat, tak místo lesů budou všude jen mítiny. No nádhera! Hlavně, aby za to bylo dost peněz!! Není to ale městská organizace?

Odpověď:

Dobrý den.
Ano jsme příspěvková organizace města Karlovy Vary.
Výše těžby, její umístění a rozsah je stanoven Lesním hospodářským plánem a příslušným zákonem s navazujícími vyhláškami. V lázeňských lesích se smí na základě zmíněného plánu těžit ročně 20 tisíc m3 dřeva. Již několik let těžíme ročně maximálně jen do 15 tisíc m3 dřeva.

31.3.2017 5.4.2017
842 Ad 737 Vyřešeno

Dobrý den, nerozumím odpovědi na dotaz 737: po Kpt. Nálepky MHD nejezdí. Je to slepá ulice, díry se dají objíždět jen velmi obtížně. Po jedné straně je obrubník, z druhé zaparkovaná auta. Díry tam jsou dvě. Brandtlová

Odpověď:

Výtluky byly opraveny.

31.3.2017 4.7.2017
841 odpadky v parčíku před restaurací Jednota (Lidická) Vyřešeno

Dobrý den, v parčíku v areálu restaurace Jednota v horních Drahovicích je spousta odpadků a nedopalků. Odpadkový koš je odmontován, takže vše je na zemi. Za úklid by stálo i dolní parkoviště u Pedagogické školy.

Odpověď:

Úklid obou lokalit byl ve spolupráci se Správou lázeňských parků, p.o. proveden.

31.3.2017 3.7.2017
840 přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu Míru-ul.Svobodova,Stará Role Vyřešeno

V r.2016 byl konečně zřízen přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu míru a Svobodova ve Staré Roli.Žádám Vás,aby byl do plánu dopravního značení tento přechod zařazen a znovu vyznačen vodorovným dopravním značením,protože značení již není skoro vidět.Některým řidičům již snad nestačí dopravní značky,které vidí na poslední chvíli.Děkuji

Odpověď:

Vodorovné dopravní značení bylo obnoveno.

30.3.2017 4.4.2017
839 Výtluky Bohatice Vyřešeno

Dobrý den,
bylo by možné opravit vzniklé výtluky v ulici u Trati? Od odbočky z Teplárenské ulice až k "novému" mostu přes železnici z Dolního na Horní nádraží je "radost" jezdit. Kličkovaná jak na motokárách. Úsek vyžadující urgentní opravy označen zde: https://mapy.cz/s/1w6od

Úsek od konečné stanice autobusové linky č. 5 směrem k Teplárenské by snesl návštěvu čistícího vozu, taktéž možno projevit skromné přání?

Děkujeme předem.

Odpověď:

Komunikace byla strojově zametena, celkový úklid zpevněných ploch bude proveden při blokovém čištění. Výtluky byly opraveny.

30.3.2017 4.7.2017