Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
994 Nádoba na bioodpad Vyřešeno

Dobrý den,u brány do zahrádkářské kolonie v Doubí , ulice Sokolská nad č.p. 206/41 máme už druhý týden nevysypanou nádobu na bioodpad.Bylo by možné ,aby se vysypávala pravidelně?Na podzim byla více jak měsíc nevysypaná a pak se rovnou odvezla.Z nějakého důvodu se na tento kontajnér zapomíná.Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

dle sdělení svozové společnosti je do kolonie pro svozovou techniku velmi nebezpečný přístup a hrozí zde reálné nebezpečí dopravní nehody. Z tohoto důvodu nebyly nádoby vyvezeny. V průběhu tohoto týdne se je pokusíme vyvézt a musí se přesunout na rozcestí, kde můžeme zaručit jejich bezproblémový svoz.

18.5.2017 3.7.2017
993 hřbitov Stará Role Vyřešeno

Jako každoročně je na tomto hřbitově neposekáno. Platíme stejné poplatky jako na hřbitově v Drahovicích, tak očekáváme stejnou údržbu.
Nebylo by k zamyšlení, zda firmy, které provádějí ve městě údržbu, stačí na městem placenou práci? Jak čtu, je nepořádek v celých Karlových Varech. Je to ostuda zastupitelů.

Odpověď:

Dobrý den,hřbitov je již posekán.Z ostatních ploch máme hotovo na více jak 50 %.Sekáme i o víkendech,jak nám počasí a i technika dovolí.Podle zákona máme provádět pouze 2 seče za rok,magistrát požaduje 3 seče a my provádíme až 6 sečí a láz.území dokonce 15 kosení.Během května nejsme schopni z kapacitních důvodů posekat celé město včetně sídlišť,areálů zdraví,škol a školek,průtahu městem a příkopů.Květem a červen jsou kritické měsíce,kdy tráva roste všude a najednou.Pomoc od najatých firem je mizivá a ani kvalita odvedené práce není uspokojivá.Omlouváme se a věřte,že děláme vše pro to,aby občané byli spokojeni.

18.5.2017 11.7.2017
992 Výjezd z Charkovské Vyřešeno

Dobrý den,

ráda bych upozornila na špatnou viditelnost při vyjíždění z Charkovské na Moskevskou. Zrcadlo naproti je nastavené na původní směr vyjíždění, ale teď se jezdí druhým, levým pruhem - je to prostě v jiném úhlu. Po levé straně na Moskevské stojí auta a brání tak výhledu na vozidla přijíždějící zleva. Je možné buď zrcadlo přenastavit nebo na ten konec Moskevské blízko křížení s Charkovskou dát dočasně zákaz zastavení? Kdy bude Charkovská hotová? Děkuji Brandtlová

Odpověď:

Stavba již byla dokončena.

18.5.2017 3.7.2017
991 Nedostatek č. 72 - chybějící značení u vyústění cyklostezky. Vyřešeno

Téměř pře rokem bylo slíbeno , že cyklostezka v místě https://mapy.cz/s/1EGJc bude osazena po souhlasu vlastníka dopravní značkou. Kdy?

Díky

Odpověď:

Dne 24.5.2017 byla zveřejněna odborem dopravy Magistrátu města Karlovy Vary Veřejná Vyhláška – Opatření obecné povahy č. 336/2016.
Na základě tohoto rozhodnutí bude dopravní značení na místní komunikaci osazeno.
Dopravní značení bylo na komunikaci umístěno.

17.5.2017 21.6.2017
990 Výhledy do křižovatek. Vyřešeno

Dobrý den,
jako každý rok bych rád (no, rád...opravdu si to nemůže někdo ze správy láz. parků zapsat např do Outlooku jako úkol, aby to na něj po roce píplo?), požádal o posekání travního porostu ve výjezdu z křižovatek dle bodů označených na mapě v přiloženém odkazu: https://mapy.cz/s/1EGDJ
Věčně zaparkovaná auta v bodě: https://mapy.cz/s/1EGFz také nikdo neřeší, přitom dost zásadně vadí ve výhledu směrem vpravo. Celý ten ravnatý pruh mezi E442 a ulicí Dalovickou by se dal využít jako parkoviště - nelze to zařadit do do pořadí na zpracování projektu, investiční záměr a další potřebné záležitosti?
Dotčená plocha http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=9BsxiHJHHu5PDQ… je v majetku města, není evidována jako zeleň, kde je tedy problém? Dalovická je díky zaparkovaným automobilům obtížně průjezdná obousměrně...

Díky za odpověď.

Odpověď:

PD na možnost parkování podél Dalovické ulice se již zpracovává. SLP: Dobrý den,děkujeme za upozornění a co nejdříve rozhledy upravíme.

17.5.2017 11.7.2017
989 Dezolátní stav zábradlí v celém městě. Vyřešeno

Zábradlí rezavé ,ulámané sloupky které mají držet kovové zábradlí to se povaluje na zemi,nejhorší nad bazénem hotelu Thermál.Ten stejný stav Ondříčkova ul.a další naproti pavilonu Dorotka a pokračuje dál.Ještě musím zmínit most od lázní 1 k Puppu .Blíží se MFF .Ostuda.

Odpověď:

O stavu zábradlí na těchto stezkách víme. Vzhledem k rozsahu tyto opravy evidujeme pro následující období.

17.5.2017 3.7.2017
988 Železnatý pramen Vyřešeno

Dobrý den,
chtěl bych poukázat na neutěšený, chátrající stav Železnatého pramene v K.Varech naproti Obchodní akademii. Když už není možné zprovoznit a řádně udržovat stavbu a tento jinak historický objekt, bylo by možné zde alespoň zajistit úklid? Nechceme se mi věřit, že je objekt odsouzen k postupné devastaci. Za stavbou směrem do stráně je doslova smetiště.
Děkuji

Odpověď:

S vedením Obchodní akademie jsme uzavřeli dohodu o poskytnutí pitné vody pro přivedení do pítka v pavilonu Železnatého pramene, taktéž nám poskytnou elektrickou energii.
Aktuálně probíhají práce v přívodní podzemní štole od zdroje pitné vody s cílem zprovoznit pítko pro návštěvníky alespoň s pitnou vodou – plánováno do konce července 2017.
Též proběhne výkop za účelem stabilizace posunutého sloupu a oprava maleb – předpoklad srpen 2017.
Správu lázeňských parků jsme požádali o spolupráci při zajišťování pořádku v okolí pavilonu.

17.5.2017 22.9.2017
987 Lavičky Vyřešeno

Dobrý den.
Bylo by možné umístit pár laviček naproti Lázním I., u sochy Karla IV ?
Je zda zastávka na Kome a pro autobusy, které vozí lidi na exkurze.
Lavičky jsou pouze v parku, ale mnoho lidí stává přímo před Lázněmi I.
Lidé z nedostatku místa k sezení stojí a leží na trávě. Myslím, že to není v centru lázní zrovna vhodné :-).

Děkuji.
Riedelová

Odpověď:

Dobrý den,prověříme ,zda je tam dost prostoru a kdyžtak lavičky převezeme.

17.5.2017 11.7.2017
986 Parkování Vyřešeno

Dobrý den můžete nám udelat nějaká parkovací místa na nákladní 25,23,21 máte tu nedostanek

Odpověď:

Nedostatek parkovacích míst není problémem pouze této oblasti, ale celého města Karlovy Vary.
V Nákladní je vytvořen parkovací záliv, který je určen pro možné parkování.

17.5.2017 21.6.2017
985 Úklid po úpravě zeleně Vyřešeno

Úklid stále nebyl proveden a všechno zarůstá plevelem. V ulici Baarova leží kus betonového bloku... Kdy bude proveden úklid?
Dobrý den, kdy bude proveden úklid V Drahovicích po posekaných keřích. Místa začínají zarůstat ale válí se tam spousty odpadků, sutě, listí a zbytky větví.
Dobrý den,odpadky uklízíme pravidelně a částečné vyhrabání větví a listí proběhne do konce dubna 2017.

Odpověď:

Dobrý den,úklid již proběhl ve slíbeném termínu,ale jak je vidno v neuspokojivé kvalitě.Chem.ošetření pravděpodobně kvůli horšímu počasí nezabralo.Do konce května proběhne tedy ruční pletí s pečlivějším úklidem.Po té budeme opakovat herbicidní postřik.Omlouváme se a z nekvalitní práce vyvodíme důsledky.

17.5.2017 11.7.2017
984 nákladní 25+27 Vyřešeno

prosím o uklizení pytlu s odpadky mezi baráky nákladní 25 a nákladní 27 ,už přes dva měsíce tu leží velké pytle s odpadky děkuji

Odpověď:

Dobrý den,pytle odvezeme ještě dnes.

17.5.2017 11.7.2017
983 Nákladní Vyřešeno

Můžu poprosit posekat trávu v ulici nákladní směr depo pošty děkuji

Odpověď:

Dobrý den,posekáme do konce května.

17.5.2017 11.7.2017
982 Tankodrom z Růžáku do Sedlece Vyřešeno

DOBRÝ DEN, MŮŽE UŽ KONEČNĚ MAGISTRÁT NECHAT OPRAVIT SILNICI OD HORNÍHO NÁDRAŽÍ DO SEDLECE ???
NEBO NÁM BUDETE PŘISPÍVAT NA OPRAVY VOZU??? PROBERTE SE !!!

Odpověď:

Oprava místní komunikace je zařazena v plánu oprav, v současné době se opravují povrchy komunikací, které jsou v horším stavebním stavu.

16.5.2017 11.7.2017
981 Znečištěný rybník u nádraží ve Staré Roli Vyřešeno

Dobrý den, pošlete prosím někoho, ať se podívá na rybník u nádraží ve Staré Roli (v majetku města). Voda v poslední době silně zapáchá, jako by do rybníku někdo vypouštěl splašky.

Odpověď:

Dobrý den, podnět byl předán na Český rybářský svaz.

16.5.2017 17.5.2017
980 Díry na silnici U Koupaliště 3,5,7 Vyřešeno

Dobrý den, bylo by možno v dohledné době opravit díry v silnici U Koupaliště 3 a u výjezdu od malého parkoviště. Děkuji Perglerová

Odpověď:

Bude opraveno v rámci oprav komunikací celého sídliště.

16.5.2017 11.7.2017
979 investice a podpora klubu SKP Hvězda Vyřešeno

Obracím se na Vás s dotazem, zda vůbec město podporuje tento klub. Jako podporuje HC Energii a další sporty. Byl někdo z Karlovarského kraje se podívat na budovu, v čem lidé trénují ? Osvětlení pomalu padá na hlavy, o oknech ani nemluvím. Tam kde není skleněná výplň, je provedena oprava montážní pěnou. Před 14 dny proběhly v této budově závody v judu - Velká cena Karlových Varů, Jsem se styděla za prostředí, kam se sjížděli lidé ze všech koutů ČR.

Odpověď:

Dobrý den, z rozpočtu Statutárního města Karlovy Vary jsou podporovány aktivity dětí a mládeže v oblasti tělovýchovy, sportu a volnočasových aktivit. Pokud se jedná konkrétně o Sportovní klub policie Hvězda Karlovy Vary, obdržel tento subjekt v roce 2017 finanční příspěvek z rozpočtu města ve výši 420 tisíc Kč, v roce 2016 se jednalo částku ve výši 370 tisíc Kč, v roce 2015 činila výše podpory města 355 tisíc Kč a v roce 2014 bylo schváleno 375 tisíc Kč.

16.5.2017 11.7.2017
978 osvětlení ul. Sládkova Karlovy Vary Vyřešeno

Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, proč v dnešní době není zavedeno osvětlení do ulice Sládkova ? Bydlí tam lidé, jsou tam garáže, zahrádky a navíc tam je oddíl SKP Hvězda, kam chodí spoustu dětí na Judo apod. Mají si snad svítit očima ?

Odpověď:

Děkujeme za Váš podnět, který předáme zhotovitelské organizaci, ale předem upozorňuji, že se jedná o účelovou komunikaci, na které se veřejné osvětlení nezřizuje, ale zkusíme s tím něco udělat.

16.5.2017 11.7.2017
977 dotaz k vyřešení příspěvku 827 Vyřešeno

Dobrý den,
jak to vypadá s vyřešením příspěvku č. 827 ? Je tam nahlášeno, ale nic se neděje, žádná odpověď. Dočkáme se kontejnerů?
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel na Vámi navrženém místě se nové stanoviště na separaci nemůže zřídit, neboť zde vede elektrické vedení. Místo pro nové stanoviště bylo navrženo na stejném pozemku, ale z ulice Česká.

16.5.2017 22.5.2017
976 Sekaní vysoké trávy Vyřešeno

Dobrý den, prosíme o posekání vysoké trávy ve stráni v Táborské ul. v Bohaticích. Předem děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,dosekávky ve stráni provedeme do konce května 2017.

16.5.2017 11.7.2017
975 Pravopisná chyba na infoplánku Vyřešeno

Dobrý den, když už musíte dělat informační plánky o uzavírce ulic z důvodu konání půlmaratonu, dělejte je takovým způsobem, aby v nich nebyla žádná stylistická či pravopisná chyba. Správný název objektu je "OC VARYÁDA", tedy s tvrdým "y", a nikoli "OC VARIÁDA" s měkkým "i". Vzhledem k tomu, že se papír nachází na vaší úřední desce, nevypadá to s tou chybou vůbec dobře a navíc to vidí spousta dalších lidí, kteří dole prochází přes náměstí Dr. Horákové.
Děkuji.

Odpověď:

Návrh stanovení předložila firma HAREX jako přílohu k žádosti o stanovení dopravního značení pro ½ Marathon.
Správní orgán není oprávněn měnit předložený text v žádosti ani v přílohách.

16.5.2017 17.5.2017
974 Vlakové spoje Čertův ostrov Vyřešeno

Dobrý den, mohl bych vědět, zda nedošlo k posílení vlakových spojů na dolní nádraží podél řeky přes Čertův ostrov? Poslední dobou se mi zdá, že vlaky tudy projíždí neustále. Kdykoli jede vlak na železniční most je to dost velký hluk. Dalo by se s tím něco udělat? Mám na mysli zkontrolovat přípustnou hlučnost. Děkuji za odpověď. J.S. ,, je plno lidí, kterým tento problém vadí"

Odpověď:

Dobrý den, bohužel toto není v naší kompetenci, obraťte se prosím s dotazem na České dráhy a s řešením hlučnosti na Hygienickou stanici.

16.5.2017 17.5.2017
973 Křižovatka ulic Vítězná / Jateční Vyřešeno

Dobrý den,
protože se blíží léto a s ním pravděpodobnost bouřek a přívalových dešťů, žádáme o důkladné pročištění kanálových vpustí v oblasti křižovatky ulic Vítězná / Jateční, aby se snížilo nebezpečí zatopení sklepů v domech v této oblasti, ke kterému při přívalových deštích dochází. Jedná se celkem o 6 kanálových vpustí.
V.Čechura
Vítězná 20 KV

Odpověď:

Běžně dostupné uliční vpusti na kř. ulic Vítězná x Jateční budou zrevidovány a popř. vyčištěny tlakovou vodou během příštího týdne. Uliční vpusti, které jsou na opačné straně komunikace v parkovacím zálivu, budou vyčištěny během nejbližšího blokového čištění.

15.5.2017 11.7.2017
972 Nejdecká ulice-K. Vary Vyřešeno

Dobrý den, skoro každý rok urguji úklid ulice Nejdecká v K. Varech, opětovně není uklizena plocha u garáží za domem Nejdecká 247/10 v K. Varech, není posekaná tráva a o hrušni, která je v hrozném stavu ani nemluvím. Žádám Vás tedy o zřízení nápravy, za což děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, tráva byla posekána, větve budou odvezeny. Hrušeň prověří Správa lázeňských parků.

15.5.2017 4.7.2017
971 černá skládka Vyřešeno

Dobrý den,
počínající černá skládka v lese na konci Fügnerovy ulice, tam také celkem nebezpečný odložený kus pletiva - viz foto.

Odpověď:

Dobrý den,pletivo zítra odvezeme.

15.5.2017 11.7.2017
970 Oprava děr na silnici Vyřešeno

Dobrý den,
bylo by možno v dohledné době opravit díry v silnici na křižovatce silnic Šumavská a Sládkova. Tyto ulice jsou dosti frekventované a díry se neustále prohlubují .
Dále prosím o sdělení kdy bude opraven chodník v Šumavské ulici vedoucí kolem ohrady a chátrající a rozpadající se budovy bývalého Autoservisu. Chůze po tomto chodníku je nebezpečná nejen vzhledem k úplně rozbitému chodníku , ale i opadávajících stavebních prvků z budovy-cihly , prkna a střešní krytiny.
Děkuji

Odpověď:

Tento chodník je zahrnut v projektové dokumentaci na realizaci bytového domu v ulici Šumavská. Dle PD by zde mělo dojít k novému šířkovému uspořádání komunikace.

14.5.2017 11.7.2017
969 Semafor pro chodce u Tržnice Vyřešeno

Dobrý den, prosím o opravu semaforu pro chodce u Tržnice. Zelený panáček funguje standardně, ale červený nesvítí vůbec. Na vině tak bude nejspíš prasklá žárovka. Děkuji.

Odpověď:

V měsíci červnu bylo opraveno.

12.5.2017 4.7.2017
968 Přeplněné velkoobjemové kontejnery na tříděný odpad Vyřešeno

Dobrý den,

opět plné kontejnery na sídlišti Růžový vrch. Hlavně neodpovídejte, že nebylo možné vyvézt z důvodu parkujících aut.

Odpověď:

Dobrý den,

vývoz nádob proběhl 11.5.2017 v odpoledních hodinách, po obdržení podnětu dne 15.5.2017 byla provedena kontrola a nádoby byly plné z poloviny. 16.5.2017 byl proveden pravidelný svoz (dle svozového plánu).

12.5.2017 22.5.2017
967 POMNÍK OSVOBOZENÍ v SEDLECI Vyřešeno

Dobrý den, nevím, kdo má na starost údržbu pomníků v našem městě, ale chtěl bych se vyjádřit ke stavu POMNÍKU OSVOBOZENÍ v Sedleci.
Každý den procházím kolem zmiňovaného pomníku a pohled na něj a hlavně na jeho okolí je víc než žalostný. Je smutné, že ani v tyto dny, kdy si připomínáme 72. výročí osvobození nikoho nenapadne pomníky uvést do stavu za který by jsme se nemuseli stydět.
Keře u pomníku viděly zahradníka dle jejich stavu naposledy, když je sázely. Spadané listí tvoří nehezkou peřinu což má jediné plus a to, že není moc vidět plevel, který prorůstá na rádoby chodníčku. Plůtek a vrátka ohraničující pomník by si mohli okamžitě dle vzhledu zahrát v historickém filmu. Na pomníku samotném je zničené okénko, které se maskuje za plechovou vázou.
Celé místo tak vypadá velice neuctivě .Lidé, kteří bojovali a umírali za naší svobodu si toto rozhodně nezaslouží.
Pokud by snad někdo nevěděl, kde se tento pomník nachází, tak na konečné autobusu č.5 za kostelem.
Žádám tedy odpovědnou osobu, aby se toto místo opět proměnilo v důstojný koutek našeho města.
Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď:

Dobrý den,okolí pomníku upravíme do konce tohoto týdne.

11.5.2017 11.7.2017
966 špinavá komunikace Vyřešeno

Dobrý den. Bydlíme v zadních Rosnicích kde se staví nové domy. Navážejí tam zeminu a různé sutě. Podklad je jílový a vše z kol nakladeních aut zůstává na místní komunikaci a hrozně se z toho práší a na opak, pokud zaprší komunikace klouže. Stavby vedoucí říká, že s tím nemá nic společného. Prosím o radu, jak vyřešit čistou silnici, a tím omezit prach v ovzduší. Petra Zemanová Rosnice 60

Odpověď:

Dobrý den,
na základě oznámení ze dne 11.5.2017 hlídka MP řešila problém znečištěné komunikace se zástupcem stavebníků. Vzhledem k informačnímu šumu mezi stavebníky neproběhl úklid. Po zásahu hlídky sjednána náprava. Dnes provedena kontrola, vozovka je čistá a dle vyjádření stavbyvedoucího je průběžně uklízena. V případě problému kontaktujte MP. Z uvedeného lze dovodit, že by se jednalo o správní delikt, který by strážníci zadokumentovali a postoupili správnímu orgánu.

11.5.2017 16.5.2017
965 Dotaz na osvětlení a datmovku Vyřešeno

Dobrý den, rád bych se zeptal proč už v parku u Alžbětiných lázní nevysazujete truhlíky s datem a dále, proč jste v rámci oprav dlažby na třídě T.G.M. nechali zrušit světla v dlažbě před Národním domem, restaurací a bankou? Děkuji za info. Petr

Odpověď:

Při reklamačním odstraňování závad na T.G.M., byl vytvořen nový reliéf pokládané dlažby, dlažba byla uložena do betonového lože, z důvodu častých závad na osvětlení v konstrukci komunikace byla proto dlažba vyndána.Dobrý den,s kalendářem čekáme až nebudou přízemní mrazíky a nakvetou nám více afrikány.Ostatní květiny již jsou nakvetlé,ale afrikány mají zpoždění.Kalendář bude pravděpodobně až tak do 14 dní.

10.5.2017 11.7.2017