Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:100

Nahlášeno:21.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

MEANDR

v areálu Meandr na hřišti vystupují ze země kovové úchyty .

Dobrý den,co nejdříve to dáme do pořádku.

Číslo:99

Nahlášeno:19.07.16

Aktualizace:19.07.16

Stav: Vyřešeno

psí výkaly

Kypí mi krev v těle když jdeme na procházku a musíme dávat pozor abychom nešlápli do h.... Povalují se všude kam se podíváte. Když psíčkaře upozorníte aby h.... sebral mnohý je na vás ještě vulgární, uvedu dva případy z mnohých - když jsem psíčkaře na toto upozornil, jeho odpověď byla že za psa platí nechť se o toto postará město - U nás z vedlejšího domu vyběhne vždy asi 12tileté děvče a na trávníku dělá tak zvané hvězdy, jaké bylo její překvapení když ji mezi prsty projelo iiž zmíněné h.... Myslím že psíčkaři kteří značně znečišťují a ničí hodnoty města(zmíněné exkrementy, počůrané a rozpadávající rohy domů, mapy na zdech od moči, rezavějící stožáry a sloupy, rezavějící okrasné dřevin od moči a další) myslím že poplatek za psa je velice nízký, měl by být minimálně 4 - 5 krát vyšší je to můj názor. Děkuji za pozornost. Jarda M.

Problematika chovu psů v městských aglomeracích je široká, složitá a všemi viditelná. Vnímání poplatků ze psů bývá nesprávné. Nejedná se o platby, za které by obec měla povinnost například zajišťovat pro vlastníky psů sáčky, či zajistit psí záchodky. Pro výši poplatku není rovněž směrodatné, kde vlastníci psů své „miláčky venčí“. Jde jednoznačně o místní daň z chovu psů, která v českých zemích byla zavedena již v roce 1867. Podle současného českého právního řádu jsou daně a poplatky příjmem státního, v našem případě obecního, rozpočtu a nelze je předem pevně účelově rozdělovat.
Maximální sazba u poplatku ze psů je stanovena zákonem o místních poplatcích a nelze ji vyhláškou zvyšovat (činí až 1500,- Kč ročně, u důchodců 200 Kč ročně). Vyhláška o poplatku vůbec neřeší a ani nemůže řešit povinnosti nad rámec zákona o místních poplatcích. Ten jednoznačně umožňuje pouze zpoplatnění, včetně motivačních úlev a osvobození (např. čipování) a evidenci psů. Práva a povinnosti vlastníků psů spadajících do problematiky veřejného pořádku (např. uklízení psích exkrementů) jsou proto řešeny v samostatné vyhlášce o pohybu psů.

Číslo:98

Nahlášeno:18.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

prostřihání zeleně

Žádáme o úpravu zeleně kolem DPS Severní 5, KV: ostříhání keřů, ale hlavně prostřihání stromů naproti hlavnímu vchodu, kde je schodiště,, ve stráni. V bytech je velká tma. děkujeme obyvatelé

Dobrý den,keře co nejdříve ostříháme,ale u stromů bude problém.Opakovaně provádíme vyvětvování a v současné době již tyto stromy nelze řezat.Situaci prověříme, ale pravděpodobně obyvatele DPS neuspokojíme.

Číslo:97

Nahlášeno:18.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy

Žádáme o posekání trávy kolem DPS Severní 5, KV. děkujeme obyvatelé

Dobrý den,kosení na sídlišti Čankovská bude probíhat pravděpodobně od příštího týdne včetně dosekávek.

Číslo:96

Nahlášeno:18.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

zarůstající chodník u stadionu Slavie

Myslíte, že se Vám podaří přimět majitele pozemku Slavie, aby odstranil prorůstající ostružiny plotem a větve z dřevin, vše zhoršující volný průchod chodníkem na Lidické tak, jak to zajistil MMKV v tomto prostoru? Díky JP

Byl vyzván majitel sousední nemovitosti k ořezání stávající zeleně, tak aby nezasahovala do průchozího profilu chodníku

Číslo:95

Nahlášeno:18.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Přebujelá vegetace kryjící dopravní značky.

Dobrý den,
přebujelá vegetace (vděčné to téma této rubriky), na mnoha místech přerůstá dopravní značky, brání výhledu do křižovatek. Domnívám se, že by se tomu měla věnovat větší péče, byť chápu, že se větru/dešti a růstu flóry poručit nedá. Např při výjezdu z ulice F.X. Šaldy do ulice U Trati není dobře vidět vpravo přes nějaké přerostlé houští. To je jeden příklad za desítky zarostlých dopravních/informačních značek po celém městě....řešení nechám s poděkováním na příspěvkových organizacích města, které by kontrolu stavu dopr. značení mohly zanést do pravidelného plánu akcí, abychom se tomu zase za rok nevěnovali.

Děkuji a jsem s pozdravem

RR

Dobrý den,dopravní značky a rozhledy řešíme obratem na podněty občanů,úředníků MMKV,MP a Policie ČR.Pracovníci, kteří tyto věci dávají do pořádku pracují na jiných akcích v oblasti údržby městské zeleně.Na aktivní vyhledávání těchto problémů nemáme čas ani kapacity.

Číslo:94

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:23.08.16

Stav: Vyřešeno

Svod

Dobrý den, už pár let pozoruji mezeru v napojení svodu, který odvádí dešťovou vodu z průtahu v místě vyústění Rolavy do Ohře. Možná je to tak v pořádku, nevím, nechce se mi věřit, že by si toho člověk, který to má na starosti za tu dobu nevšiml.

Bohužel mi nejdou vkládat fotky, hlásí to chybu.

Předáno na ŘSD.
Závada byla odstraněna.

Číslo:93

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:14.07.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy v okolí panelových domů

Růžový Vrch - v okolí panelových domů byla sekána tráva ale nikdo již neprovedl odklizení posekané uschlé trávy /sena/
které tvoří v travnaté ploše jakési ostrůvky, znečišťuje okolí, je rozfokáno větrem. Jakým způsobem je prováděn dohled nad těmito pracemi?
Mám takový dojem, že se opět začínáme blížit jak se kdysi hanlivě říkalo k "rumunsku".

Dobrý den,tráva byla posekána systémem mulčovaní tzn, že se tráva rozseká najemno a zůstává na pozemku.Pokud je tráva vyšší nebo vlhčí můžou se občas udělat „cucky“, které poměrně rychle zaschnou a zetlejí.Další seče budou již se sběrem nebo mulčování bude prováděno na nižší trávě.Tento způsob kosení je kvůli ekonomické stránce preferován i v jiných městech ČR a také v zahraničí.Provedeme kontrolu na sídlišti a případně necháme opětovně zamést chodníky.

Číslo:92

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:18.07.16

Stav: Vyřešeno

Křižovatka Svobodova/Závodu míru ve Staré Roli

Parkující auta na pravé straně Svobodovy ul. při vyústění do ul. Závodu míru často vykukují do zatáčky nebo do křižovatky. Bylo by možné nakreslit přesně parkovací místa a žlutou čáru, která zakazuje parkování? Děkuji. V. Kakrda

V současné době se zpracovává PD na zřízení parkovacího zálivu podél spodní části Svobodovy ulice, auta nebudou parkovat až do křižovatky s ulicí Závodu míru, bude zde zřízen přechod pro chodce.
Realizace by měla proběhnout nejpozději do konce měsíce října.

Číslo:91

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Parkování I.P.Pavlova

U nové restaurace New York Diner v ul. I.P.Pavlova se parkuje velmi dobrodružně. Na horizontu je přechod pro chodce, naproti zastávka autobusu. Auta stojí běžně vedle sebe nebo na vyšrafované oblasti. Prosím o zvýšení dohledu Městské policie, než dojde k nehodě nebo sražení chodce na přechodu. Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který není k této ulici ojedinělý. V rámci zónového řešení dopravy se budeme špatným parkováním zabývat. Od počátku roku jsme zde již vyřešili téměř 250 dopravních přestupků, což potvrzuje oprávněnost Vašeho podnětu.

Číslo:90

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy Sibiřská ul - sídliště Čankovská

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat proč na celém sídlišti Čankovská je všude posekaná tráva a u nás v ulici Sibiřská 9 ,kde je nás 6 vchodů nikdo trávu neposeká. Ani u parkoviště. Je nějaký problém? Nestalo se to poprvé a když koukáme, jak ostatní vchody to mají hezky upravené, tak nás to docela zaráží ,proč u naší ulice to nejde. Chápeme ,že je ulice zastrčená, ale opravdu tento problém není poprvé. A přitom naproti jak je pečovatelský dům se sekalo a seká.
Děkuji za odpověď Kriegerová

Dobrý den,omlouváme se,že se na Vás nějakým nedopatřením zapomnělo.Ihned zítra vše řádně posekáme.

Číslo:89

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek za staveništěm Rezidence Moser

Nepořádek za staveništěm Rezidence Moser, igelitové pytlíky, polepy, obalový materiál,pet láhve, kolem cyklostezky a ve stráni směrem k řece.

Dobrý den,uklidíme pouze kolem cyklostezky,zbytek pozemků není v majetku Města KV.

Číslo:88

Nahlášeno:13.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

posekání trávy

Dobrý den, chtěl bych upozornit na " džungli" pod jezem u tržnice na pravé straně Ohře směrem k Ostrovskému mostu,
je to hned vedle SLPPL. Od jezu proti proudu bylo posekáno, zde nevím proč ne! Dříve bylo udržováno.
Zřejmě vodáci toto místo využívají jako WC , když na ně není přes vysokou trávu není vidětí, děkuji.

Dobrý den,tento pozemek pravděpodobně nebude ve vlastnictví Města K.V., ale Povodí Ohře.Prosíme o upřesnění lokality na tel:602 582 426.Děkujeme

Číslo:87

Nahlášeno:12.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Burza.

Dobrý den. Nebylo by možné zajistit dodržování nočního klidu během pořádání pravidelné nedělní burzy? Trhovci najíždějí na prostranství už kolem 4 hodiny ranní a okamžitě začnou s rámusem vykládat zboží, stolky a přístřešky. Pouští nahlas hudbu, zkoušejí sekačky, motorové pily a jiné přístroje, překřikují se a troubí. Myslím si že přesunutí burzy na 30 metrů od oken desítek domácností nebyl k obyvatelům Gorkého ulice právě nejšetrnější tah. Zvláště během parných dnů kdy každý rád přes noc větrá otevřenými okny není takové probuzení vůbec příjemné. Děkuji..

V rámci plánovaných kontrol burzy v červenci se zaměříme i na tento problém.

Číslo:86

Nahlášeno:12.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Neuklizené kupy listí

Dobrý den,

v parku na chodníku mezi křižovatkou Havlíčkova - Bezručova a Thermalem jsou už dva měsíce shrabané a neuklizené pomalu tlející a rozfoukané kupy listí.

Dobrý den,omlouváme se za chybu mistra,který si práci nezkontroloval a listí nenechal odvézt.Zítra vše uklidíme a děkujeme za upozornění.

Číslo:85

Nahlášeno:12.07.16

Aktualizace:22.09.16

Stav: Vyřešeno

Č.45 Překážející větve nad chodníkem

Č. 45
Ve Staré Roli v ulici Jedlová 9, ze soukromé zahrady, zasahují větve stromů na chodník tak, že se pod nimi nedá projít. Viz foto. Prosím, zda se dá sjednat náprava.
Nahlášená závada zatím není odstraněná, po chodníku nelze procházet, musí me to obcházet po silnici.

Majitel nemovitosti byl vyzván k nápravě. Větve byly obratem upraveny.

Číslo:83

Nahlášeno:12.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

hriste jablonova

Zdravim...pri ceste do prace,videt tento mega bordel,v tomhle stavu tam deti nemuzou!!!! Snad nabehne ceta v oranzovych vestickach a uklidi to,ale vsechno!!!!! Dekujeme

Dobrý den, dnes bude vše pečlivě uklizeno.

Číslo:82

Nahlášeno:11.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Kdy se dočkáme pořádné silnice a chodníku v ulici 5. května

Dobrý den, kdy se konečně dočkáme pořádné silnice a chodníku v ulici 5. května (od Hřbitovní k Bezručově)?
Silnice se rozpadá a chodník je také v tragickém stavu. Doufám že oprava bude brzy. Děkuji za odpověď. K.R.

Veškeré opravy místních komunikací ve městě probíhají dle množství přidělených finančních prostředků, dle zařazení do evidence nutných oprav a dle rozsahu poškození.
Vzhledem ke stavu komunikace a chodníku však nelze nápravu stavu provést pouze opravou (nutné snížení nivelety vozovky, odstranění přídlažeb, řádné odvodnění, výška nášlapu obrubníků apod.).
Vzhledem k rozsahu nutných úprav a jejich finanční náročnosti Váš požadavek evidujeme pro následující období.

Číslo:81

Nahlášeno:11.07.16

Aktualizace:03.01.17

Stav: Vyřešeno

Nefunkční osvětlení

Dobrý den, chtěl bych požádat o opravu veřejného osvětlení na schodišti ve Skalníkových Sadech. Několik lamp již delší dobu nesvítí. Možná se o tomto nedostatku díky zvýšené četnosti kontrol z MM již ví, nicméně světlo stále nesvítí.

Závada byla odstraněna.

Číslo:80

Nahlášeno:11.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

oprava parkování

Prosíme o opravu dlažebních kostek na parkovacích místech na Čertově ostrově.

Oprava bude provedena v rámci dopravního značení na blokové čištění dne 2.9.2016.

Číslo:79

Nahlášeno:11.07.16

Aktualizace:13.07.16

Stav: Vyřešeno

parkování na Čerťáku

Dobrý den, na Čerťáku se nyní musí platit za kartu na parkování, ale v době festivalu se nedá kam zaparkovat, jelikož zde parkují úplně cizí auta, které nemají žádné povolení, lidé, kteří tady bydlí nemají možnost zaparkovat, proč není na festival zřízeno parkoviště, kde by mohli návštěvníci parkovat a nezabírat místa, která jsou placená? Děkuji.

Město se snaží návštěvníkům festivalu vycházet vstříc a po dobu konání MFF je umožněno dopravním značením parkování na Slovenské ulici a Bezručově ulici.

Pokud se týká nerespektování dopravních značek, tato problematika nepřísluší odboru dopravy, ale MP nebo PČR.

Číslo:78

Nahlášeno:10.07.16

Aktualizace:12.07.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování

Dobrý den,
dovolte mi, abych touto cestou poděkoval pracovníkovi (zřejmě lázeňských lesů a parků), který celou sobotu procházel s křovinořezem Drahovice v oblasti nad nemocnicí přes rodinné vilky až ke Slavii. Tak pečlivě posekaná tráva v místech, kam se sekací traktůrky nedostanou, tady snad ještě nebyla. Kéž by takto nedostupná místa obsekával každý.
Děkujeme.

Číslo:77

Nahlášeno:09.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy

Dobrý den, chtěli bychom požádat o posekání trávy na pozemku města mezi domy Západní 18 a 20 v areálu bývalé Vodárny.

Dobrý den,posekáme do konce příštího týdne.

Číslo:76

Nahlášeno:09.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Svahová ul.

Děkuji za nový povrch na komunikaci ve Svahové ul.
Bylo by možné ještě vyznačit vodrovným značením parkovací místa? Někteří řídiči neumí parkovat a dochází při parkování k poškozování vozů, děkuji.

Nejdříve musí být obnoveny všechny přechody pro chodce, důležité křižovatky a závady, které jsou hlášeny PČR – DI Karlovy Vary a musí být odstraněny z důvodu bezpečnosti silničního provozu.
Následně dle zbývajících finančních prostředků bude postupně prováděno vodorovné dopravní značení dle požadavků občanů.
Předem však upozorňujeme, že po provedení parkovacích stání dle ČSN dojde k úbytku parkovacích míst (základní šíře stání, odstup od jednotlivých vozidel, nutný prostor pro výjezd vozidla z parkovacího stání, vjezdu, apod). Z tohoto důvodu zpravidla i sami občané dávají přednost parkování dle svého citu a místních zvyklostí, tak aby nedocházelo k úbytku možností k parkování.

Číslo:75

Nahlášeno:09.07.16

Aktualizace:18.07.16

Stav: Vyřešeno

"KOUPALIŠTĚ" ROLAVA

Dobrý den, ve větším rybníku koupaliště Rolava je viditelně zelená špinavá zakalená voda plná odpadků. Kdy bude sjednána náprava?

Dobrý den,

po ukončení filmového festivalu se provedl celkový úklid Volnočasového areálu Rolava včetně vodní hladiny. Podle měření kvality vody ke koupání, které provedla Krajská hygienická stanice dne 11.7.2016 se voda mírně zlepšila a v současné době je na základě provedených rozborů voda v Mlýnském rybníku vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.
Z důvodu malého vzedmutí vodní hladiny po předchozím dešti a vyčištění vody v řece Rolavě budeme měnit vodu v Mlýnském rybníku ve Volnočasovém areálu Rolava dne 15. 7. 2016 od odpoledních hodin. K výměně vody bude docházet po celou letní sezónu vždy, když se zhorší kvalita vody v Mlýnském rybníku a podmínky v řece Rolavě budou vhodné k napouštění.

Aktuální stav kvality vody ve Volnočasovém areálu Rolava je zveřejněn na internetových stránkách khskv.cz.

Číslo:74

Nahlášeno:07.07.16

Aktualizace:13.07.16

Stav: Vyřešeno

Parkování na Čerťáku

Dobrý den, chtěli jsme se zeptat, jak je to s parkováním na čerťáku v době festivalu, lidé, kteří zde bydlí, si musí koupit parkovací kartu a v době festivalu není možné zde zaparkovat, jelikož tu parkují cizí auta a nikdo to neřeší, proč není zbudované parkoviště po dobu festivalu, kde by mohli lidé parkovat? je to každý rok s tím rozdílem, že od letošního května se zde musí karta zaplatit. Občané Čertova ostrova.

Město se snaží návštěvníkům festivalu vycházet vstříc a po dobu konání MFF je umožněno dopravním značením parkování na Slovenské ulici a Bezručově ulici.

Pokud se týká nerespektování dopravních značek, tato problematika nepřísluší odboru dopravy, ale MP nebo PČR.

Číslo:73

Nahlášeno:05.07.16

Aktualizace:18.07.16

Stav: Vyřešeno

koupání v Karlových Varech v létě - žádné možnosti

Dobrý den,

Nebudete náhodou po festivalu vypouštět a znovu napouštět koupaliště Rolava? Voda už je tam na koupání nepoužitelná. Jenom proplachování nestačí, to se ukázalo loni, že už se to nezlepšilo.

Dobrý den,

kvalita vody Mlýnského rybníku (koupaliště Rolava) je závislá na kvalitě a množství vody, která protéká v řece Rolavě. Do dnešního dne nebylo z důvodu nízkého průtoku vody možné zahájit výměnu vody v koupališti Rolava. Z důvodu malého vzedmutí vodní hladiny po předchozím dešti a vyčištění vody v řece Rolavě budeme měnit vodu v Mlýnském rybníku ve Volnočasovém areálu Rolava dne 15. 7. 2016 od odpoledních hodin. K výměně vody bude docházet po celou letní sezónu vždy, když se zhorší kvalita vody v Mlýnském rybníku a podmínky v řece Rolavě budou vhodné k napouštění.

Aktuální stav kvality vody ve Volnočasovém areálu Rolava je zveřejněn na internetových stránkách khskv.cz.

Číslo:72

Nahlášeno:04.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Cesta k Nádražáku

Dobrý den, dnes 4.72016 stále není hotové!!!!! Vančurova ulice asi pžed týdnem, ale cesta vesele zarůstá. Děkuji za nápravu.

Dobrý den, kdy se bude sekat tráva kolem ulice Vančurova??? Je možné při té příležitosti prosekat silnici z ulice Vančurova k zahrádkářské kolonii u Nádražáku jako loni??? Při průjezdu k zahrádkám horzí poškrábání auta. Pokud ano, posekat pouze trávu kolem cesty ne okrasné keře u druhé zahrádky jako loni. Děkuji Burza

Dobrý den,tráva je již posekaná a cestu k rybníčku posekáme příští týden do 10.6.15.

Dobrý den,obratem posekáme do konce tohoto týdne.

Číslo:71

Nahlášeno:04.07.16

Aktualizace:18.07.16

Stav: Vyřešeno

špinavá Rolava

Dobrý den, kdy začnete opět měnit vodu v koupališti Rolava? Opět se tam nedá koupat, na okrajích se objevuje velice nechutná pěna, která neznačí nic dobrého a voda již na první pohled je špinavá a trochu i zapáchá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kvalita vody Mlýnského rybníku je závislá na kvalitě a množství vody, která protéká v řece Rolavě. V současné době je v jednání s Povodím Ohře, s.p., Rybářským svazem a příslušnými správními orgány průplach vodních ploch i v období nízkého stavu průtoku vody v řece Rolavě, v téměř bezesrážkovém období. Voda pro koupání by tak měla být v odpovídající kvalitě i v problematickém teplém období. Z důvodu malého vzedmutí vodní hladiny po předchozím dešti a vyčištění vody v řece Rolavě budeme měnit vodu v Mlýnském rybníku ve Volnočasovém areálu Rolava dne 15. 7. 2016 od odpoledních hodin.
V současné době je voda v koupališti vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.
Aktuální stav kvality vody ve Volnočasovém areálu Rolava je zveřejněn na internetových stránkách khskv.cz.

Číslo:70

Nahlášeno:03.07.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

velke hriste u zs truhlarska

Dobry den,kdy bude spraveny plot na velkem hristi? Kdy bude dodana nova klouzacka??? Muze dojit ke zraneni!!!!!!!!!!!!!!! Rozbity domecek,neporadek po mladezi atd atd...jestli funguje kamerovy system proc MP nezasahne..chodi sem skolni druziny,kdy dohlizi pedagogicky,aby se deti nezranilx ci neco neznicily...snad dojde tez k naprave

Dobrý den,plot bude opraven do konce tohoto týdne,skluzavka by měla dorazit do konce příštího týdne a opravu té další dodavatel zatím neřekl.