Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:721

Nahlášeno:23.03.17

Aktualizace:23.03.17

Stav: Nahlášeno

koupaliště ROLAVA

Dobrý den,
Co se udělá pro zlepšení kvality vody na Rolavě? Loni pokrývala menší rybník po dlouhou dobu odporná zelená břečka. Dojde někdy k vybagrování dna obou rybníků jak se to děje např. na Máchově jezeře atd.? Jinak se zlepšení kvality vody nedojde. To by určitě stálo méně peněz než ty, které se stále vrážejí do KV Arény.

Číslo:720

Nahlášeno:23.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Odstranění vraku

Celou zimu je na parkovišti v ul. Severní zaparkovaná bílá felicie. Nyní majitel odstranil poznávací značky a auto je tam stále zaparkované. Je zřejmé, že je nepojízdné. SPZ začínala KVK. Bohužel další čísla nevíme.

Vámi udané vozidlo Škoda Felicia nevykazuje známky autovraku podle zákona o komunikacích ani podle zákona o odpadech. Přes výše uvedené bude stav vozidla nadále sledován.

Číslo:719

Nahlášeno:22.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

OPRAVA CHODNÍKU

PROSÍM O ZVÝŠENÝ CHODNÍK V UL.JÁCHYMOVSKÁ NA ZASTÁVCE ELEKTROSVIT V OBOU SMĚRECH.JSOU TU DÍRY A PŘI VYSTUPOVÁNÍ TO VADÍ LIDEM VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ.DĚKUJI ŘEHÁKOVÁ

Požadavek evidujeme. Vzhledem k vysokým nákladům na úpravu zastávek MHD do normové podoby a s ohledem na rozsáhlost seznamu nutných a požadovaných oprav nelze sdělit přesný termín realizace. Takovýchto zastávek máme ve městě více.

Číslo:718

Nahlášeno:21.03.17

Aktualizace:24.03.17

Stav: Vyřešeno

ad příspěvek 710

A asi ze stejného důvodu nejsou pravidelně vyváženy kontejnery v ulici K Přehradě nedaleko domu č.133/75.

Dobrý den,

děkuji za Váš podnět, nádoby byly vyvezeny 22.3.2017.

Číslo:717

Nahlášeno:21.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Úklid dvora I.P.Pavlova 13,15.17....J.Palacha2,4,6,...Umístění inf.cedule znečišťování prostranství psy

Dobrý den,
chtěli bychom požádat o řádný úklid celého dvora I.P.Pavlova 13,15,17,....J.Palacha 2,4,6,...K.Vary a také o úpravu a ošetření keřů v tomto prostoru.
Dále bychom uvítali umístění inf.cedule o pravidlech při venčení psů, včetně sankcí za neúklid po nich(žádali jsme o ni již před několika měsíci.)

Děkujeme

Dobrý den,úklid provedeme do konce týdne,úpravu keřů do konce března,kdy končí vegetační klid,pravděpodobně nestihneme.
V současné době se o umístění dalších cedulí o postihu neuklizení psích výkalů neuvažuje. Odbor technický řeší jiné priority, především bezpečnost veškeré dopravy (silniční, pěší). Úklid psích výkalů vyplývá již z vyhlášky Statutárního města Karlovy Vary č. 7/2015. Domníváme se, že osazení cedulí tento problém neřeší. Vždy záleží na slušnosti a ohleduplnosti každého jednotlivého majitele psa.

Číslo:716

Nahlášeno:20.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

reakce na článek č.687 z 9.3. 2017

Dobrý den. Reaguji na článek č.687 ze dne 9.3.2017 Návštěvník- turista popisuje nepořádek v Karlových varech, neuklizené podzimní listí atd. Musím s ním souhlasit, projděte se také okrajovými částmi města aby jste tento nedostatek zaregistrovaly - podzimní listí, popadané větve ze stromů (Drahovice) samozřejmě i v jiných částech města. Ještě jedna poznámka: když náhodou po chodnících projede čistící stroj a jede prostředkem chodníku, nevymete nečistoty které jsou většinou u okraje a u obrubníku. Přeji hezký den děkuji.

Listí je postupně odstraňováno, většinou ručními počišťovači. Zbytky budou odklizeny při blokovém čištění, které započne 3.4.2017.
Dobrý den, během března probíhá hlavně kácení,mýcení a zmlazování dřevin.Generální úklid po zimě bude až v dubnu 2017,ale už i okrajově probíhá částečný úklid zelených ploch.Většina starého listí a větví bude pečlivěji uklizena až s 1. sečí trávníků.Za podněty na konkrétní lokality jsme velmi vděčni.

Číslo:715

Nahlášeno:19.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Hluboká díra na dětském hřišti

Dobrý den, na dětském hřišti pod školkou Na Kopečku ulice Mozartova (asfaltové veřejné hřiště) přístupné z ulice B. Němcová - je zde pod košem na košíkovou velmi hluboká díra - propadlina. .... prosíme o opravu, je to hodně nebezpečné. Děkuji Jelínek Drahovice

Dobrý den,děkujeme za upozornění a co nejdříve opravíme.

Číslo:714

Nahlášeno:19.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

prořezání křoví

Dobrý den, vidíme že v horních Drahovicích probíhá prořezání křoví a náletů, prosím nezapomeňte na "džungli" za bytovým domem Anglická 26 a 28, a spojovací chodník do Vrchlického a přilehlé dětské hřiště. Předem děkuji Jelínek

Dobrý den,omlouváme se,ale do konce března 2017 nestihneme již vyřezávat další lokality.Pokusíme se je stihnout,ale pravděpodobně keře budou vyřezány až na začátku další zimy.

Číslo:713

Nahlášeno:18.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Nefunkční osvětlení - prosím neopravujte

Dobrý den, před domem nám přestala svítit lampa. Neopravujte ji prosím, večer nám nesvítí do okna a lépe se nám usíná. Děkuji M.

Dobrý den, bohužel nevíme o jakou lokalitu se jedná.

Číslo:712

Nahlášeno:17.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Úklid Východní

Dobrý den, prosím o úklid nehorázného nepořádku okolo výměníku ve Východní ulici (vznikající skládka)
a u popelnic tamtéž. Děkuji.

Dobrý den,uklidíme ještě dnes 17.3.

Číslo:710

Nahlášeno:17.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den, kontejnery na tříděný odpad (plast, papír a sklo) v lokalitě ul. Jahodová, K. Vary - Doubí, nejsou opět už více jak dva týdny vyvezeny. Kdy už někdo zjedná nápravu, aby se to pořád neopakovalo.

Dobrý den,

přílohou zasílám výpis GPS souřadnic, které dokazují, že se řidič snažil svoz uskutečnit. Bohužel 20.2, 6.3, 13.3 se na stanoviště nedostal, neboť zde parkovala vozidla po obou stranách, čímž byl zúžen jízdní profil vozovky. Dnes byl proveden náhradní svoz. Pokud budou řidiči takto parkovat i nadále, není svozová společnost schopna pravidelný svoz dodržet. Podotýkám, že svozové vozidlo je širší než vozidlo svážející komunální odpad.

Číslo:709

Nahlášeno:16.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Veřejně osvětlení

Prosím o opravu veřejného osvětlení v ulici Hřbitovní a části ulice Mozartova v Drahovicích. Některé lampy sítí z poloviny, nebo vůbec. Děkuji .

Oprava VO byla provedena.

Číslo:708

Nahlášeno:16.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Zjednosměrnění Mozartovy ulice

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit důvod zjednosměrnění Mozartovy ulice v úseku cca 50m směrem od dyslektické školy? Když pominu fakt, že zákaz nikdo nedodržuje, včetně vozidel taxi, policie, svozové služby atd., nechápu, proč když jede člověk s dítětem do školy nebo parkuje u rybníčku a dále pokračuje směrem na Vítěznou, musí projet celé Drahovice, aby se dostal zpět. Nehledě na to, že i ulice Chodská je jednosměrná a spoustu řidičů si s tím hlavu neláme, takže v zatáčce u školy nastávají velmi časté nebezpečné situace. Jestli nevěříte, zkuste si tam na chvíli stoupnout. Včera jsem napočítala 3 auta během 5 minut.

Ulice Chodská byla zjednosměrněna na základě „dlouholetého“ požadavku obyvatel ulice. Tato úprava legalizovala parkování v ulici Chodská, kdy stávající šíře komunikace neumožňuje s parkováním vozidel průjezd v obou směrech (3 m pro každý směr jízdy).
Ulice Mozartova (úsek od garáží směrem k ulici Chodská) byl zjednosměrněn na základě požadavku Základní školy Mozartova 7. Této úpravě předcházela jednání s PČR – DI Karlovy Vary, vedením ZŠ Mozartova 7 a Městské Policie Karlovy Vary. Zejména v ranních a odpoledních hodinách zde docházelo k nebezpečným situacím, kdy vozí rodiče své děti do/ze školy.

Číslo:707

Nahlášeno:16.03.17

Aktualizace:22.03.17

Stav: Vyřešeno

Propadlý chodník Bohatice

Po zimní údržbě sypačem Multicar se propadá okraj chodníku v ulici F. X. Šaldy mezi křížením s ulicí Štúrova a Jasmínová. Okraj je bez obrubníků a asfalt je rozježděný a propadá se do trávníků. V letošním roce má ČEZ provádět výměnu kabelů NN. Bylo by možné v rámci této stavby opravit chodník a doplnit jej o obrubníky?

V rámci výměny kabelů NN bude kryt chodníku opraven v celé šíři. Zhotovitel na tyto práce bude od data předání držet 3 roky záruku. V tomto místě je osazení obrubníků „zbytečné“. Vodící linii tvoří oplocení nemovitostí a proto je žádoucí, aby voda na chodníku mohla odtékat také do zeleného pásu mezi chodníkem a vozovkou. Požadavek bude řešen při předání staveniště zhotoviteli na základě cenové nabídky a zbývajících finančních prostředků.

Číslo:706

Nahlášeno:15.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Ploty

Dobrý den,

bylo by proím možné opravit plot kolem hřiště na býv. areálu zdraví v Bohaticích? Leckde je vyvrácený a jsou v něm díry. Zároveň bych ráda upozornila na mizející plot kolem parčíku při vjezdu do Lomené za nádobami na tříděný odpad. Děkuji Brandtlová

Dobrý den,plot určitě opravíme a mizející plot zaurgujeme na MP.

Číslo:705

Nahlášeno:14.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Nefunkční veřejné osvětlení

Již druhou noc je v Tašovicích nefunkční veřejné osvětlení.

Už se na tom pracuje, poruchu se budeme snažit co nejdříve odstranit.

Číslo:704

Nahlášeno:14.03.17

Aktualizace:16.03.17

Stav: Vyřešeno

Odklizení listí v okolí dětského hřiště.

Dobrý den.Dnes nám uklidili dětské hřiště vedle ZŠ Krušnohorská.Za hřiště děkujeme.Psala jsem ale do nedostatků,že by bylo třeba i odklidit listí podél plotu.Tento nedostatek bohužel nebyl odstraněn.Při větru bude listí zpět na hřišti.Podél plotu jsou vysázené keře.které jsou plné napadaného listí.

Dobrý den,omlouváme se a ihned sjednáme nápravu.

Číslo:703

Nahlášeno:14.03.17

Aktualizace:15.03.17

Stav: Vyřešeno

Lávka pro pěší Drahovický most > Bohatice

Předpokládaný termín otevření lávky pro pěší je prosím kdy?

Z důvodu nevhodných klimatických podmínek je termín dokončení opravy lávky na základě rozhodnutí Rady města Karlovy Vary posunut do 23.5.2017.

Číslo:702

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:11.04.17

Stav: Vyřešeno

Autovraky

Dobrý den, v ulici Rosnická č. 118 K. Vary - Sedlec, proti bývalému velkoobchodu Hopi jsou odstavena dvě vozidla - autovraky. Bylo by dobře tyto zlikvidovat. Děkuji

Autovraky byly olepeny výzvou k odstranění , pokud nebudou odstraněny majitelem do dvou měsíců od upozornění, budou odstraněny na pokyn Statutárního města K. Vary.

Číslo:699

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:14.03.17

Stav: Vyřešeno

Nesrovnalost v termínu zahájení čištění ulic...?

Dobrý den, v dnešních aktualitách píšete, že čištění ulic začne v dubnu, ale již v pátek 3. března probíhalo celkové důkladné čištění V Jugoslávské, Varšavské a Bulharské - začalo přesně v půl osmé, ani nás nenapadlo sledovat značky kvůli přeparkování, protože již podle minulých let jsme předpokládali začátek čištění až od dubna... auta podle všeho ani odtahována nebyla, ale jak je možný takovýto rozdíl mezi zveřejněnými informacemi a skutečným stavem. Děkuji. Gregor

Statutární město Karlovy Vary s nastupujícími jarními dny započalo s prováděním jarního úklidu na území města. Jeho cílem je zejména hrubé odstranění zbytků zdrsňovacích materiálů, nečistot, neshrabaného listí a různého komunálního odpadu na komunikacích, chodnících a v zeleni, které se na území města objevily s ubývajícím sněhem po letošním zimním období. Jarní úklid je zahajován neprodleně po odtátí většiny sněhu z komunikací v jednotlivých lokalitách a i s ohledem na klimatické podmínky a dlouhodobou předpověď počasí. V závislosti na počasí již v těchto dnech rovněž započalo i zametání inertních posypových materiálů ručními počišťovači a v omezeném režimu i samosběrnými stroji. Toto čištění probíhá prozatím bez vymísťování motorových vozidel, od 3.4. bude již úklid na území našeho města probíhat dle pravidelného harmonogramu letního čištění, na řadu přijde i klasické a účinnější blokové čištění místních komunikací včetně nočního mytí komunikací v lázeňském území a v obchodně správním centru. Rozpisy na jednotlivé měsíce budou stejně jako v minulých letech zveřejněny na oficiálních webových stránkách města Karlovy Vary a na úřední desce magistrátu města Moskevská 21.

Číslo:698

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Objekt u hřiště u ZŠ Truhlářská

Dobrý den,
ráda bych upozornila na příšerný stav objektu patřícímu TJ DDM Stará Role u hřiště u ZŠ Truhlářská ve Staré Roli. Budova je v hrozném stavu, částečně vyhořelá, plná odpadků, starého zařízení, skla z vytlučených oken. Není nijak zajištěna proti vstupu, takže do ní lezou děti a hrají si tam. Připomínám, že objekt se nachází přímo vedle základní školy! Kromě toho, že se nepořádek odsud rozšiřuje do okolí, tak zde hrozí nebezpečí zranění. Prosím o brzké vyřešení této situace.

Dobrý den,
pozemek není ve vlastnictví města. Odbor životního prostřední posoudil stav pozemku z hlediska výskytu odpadů. Majitel pozemku byl vyzván k jeho úklidu.

Číslo:697

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:06.06.17

Stav: Vyřešeno

Propadlá vozovka v ulici Šípková

Prosím vyspravit propadlou vozovku u kanalizace v ulici Šípková před číslem popisným 19. Stav se po zimě znatelně zhoršil. Děkuji

Bude opraveno až po spuštění obaloven-předpoklad v dubnu.Opraveno

Číslo:696

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:11.01.18

Stav: Vyřešeno

Okolí ZŠ Truhlářská, Stará Role

Dobrý den,
dostat se bezpečně z objektu tělocvičny ZŠ Truhlářská cestou okolo zdemolovaného objektu:

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=BBC1rsCM_pVXP9s...

je s ohledem na množství střepů, nepořádku a nesvítícím lampám trošku dobrodružné. Sem tam, jak je ve Varech zvykem leží neuklizená psí nadílka...

Co to pískové (nebo jaký byl původní povrch) hřiště a sousední travnaté? Plánuje se někdy používat jiank, než k venčení psů a k umístění cirkusu?

Podnět byl na místě prověřen. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o majetek soukromého subjektu, nikoliv SMKV, podnět byl postoupen na stavební odbor MMKV k dalším právním úkonům.

Číslo:695

Nahlášeno:13.03.17

Aktualizace:12.06.17

Stav: Vyřešeno

Díra v komunikaci

Prosím o vyspravení díry u kanálu Doubské Nové ulici (jen dle jména) směrem od Studentské.
Dále by se hodilo přestat neustále se sliby a dotčenou komunikaci už opravdu důkladně opravit. Na vylezlých kanálech už bylo zničeno dost aut, ale asi město ještě nikdo nezažaloval, pak by se snad už něco dělo.

Oprava Nové ulice je zařazena do plánu oprav, musí být zařazena do rozpočtu města . Oprava musí být zkoordinována s opravou kanalizace a veřejným osvětlením.

Číslo:694

Nahlášeno:12.03.17

Aktualizace:22.03.17

Stav: Vyřešeno

Chodník

Dobrý den,bydlím v ulici Závodu Míru 227/94 Stará Role.Máme vjezd k domu přes chodník, který je hodně poničený( hluboké díry ).Ničím si tím auto.A i ostatní co jsem jezdí parkovat.Mám děti a s kočárkem se špatně přes chodník jezdí.Prosím o úpravu chodníku.Děkuji Manová

Požadavek evidujeme. Realizace bude probíhat v závislosti na dodávce asfaltové směsi a harmonogramu plánovaných oprav.

Číslo:693

Nahlášeno:12.03.17

Aktualizace:22.03.17

Stav: Vyřešeno

parkování a poškozený chodník vyřežávání dřevin Východní 1-15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda město počítá s problémem parkování ve Východní 1-15. parkoviště před domem i z domem jsou často plně obsazená a není kde zaparkovat. Dále bych chtěla upozornit na špatný stav chodníku a schodů, které se v ulici nacházejí. Obyvatelstvo ulice stárne a je to i pro ně dost nebezpečné. Co se týče dřevin a jejich výřezu na trávnících před domy nám bylo několikráte přislíbeno ale nic z toho se neuskutečnilo. Dovolila bych si též touto cestou znovu upozornit na ojedinělou břízu, která se nachází za domem Východní 9. Bříza nejen že stíní, ale je pro některé obyvatele velmi nepříjemná, neboť jsou alergici. Nedávno i překážela při snosu nemocné ženy, která musela být snesena z balkonu. děkuji

Dobrý den,svah za domem pravidelně na základě podnětů občanů upravujeme a bohužel s břízou nelze nic dělat.Jedná se o zdravý a perspektivní strom s nenarušenou provozní bezpečností.Stínění,alergie a spad listí není z hlediska ochrany přírody argumentem pro jakýkoliv zásah.Stromy v zástavbě mají celou řadu jiných důležitých funkcí.
O nedostatku parkovacích míst v této oblasti víme. Z tohoto důvodu byla v nedávné době zjednosměrněna ulice Úvalská, aby došlo k navýšení/legalizování parkovacích míst. Statutární město Karlovy Vary má zpracovanou projektovou dokumentaci na parkoviště podél ulice Stará Kysibelská pod domy Východní 1 – 15. V plánu pro letošní rok však realizace prozatím není.
Chodník včetně schodů je již delší dobu zaevidován v evidenci nutných oprav komunikací. Ty však ve městě probíhají v závislosti na přidělených finančních prostředcích, dle nově vzniklých havarijních svahů, dle rozsahu poškození a dle zařazení do evidence nutných oprav.

Číslo:692

Nahlášeno:12.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na dětském hřišti.

Dobrý den.Bylo by možné poklidit a zbavit popadaného listí uvnitř a v okolí oploceného dětského hřiště?Jedná se o hřiště vedle ZŠ Krušnohorská.Listí tam zůstalo od podzimu.Děkujeme.

Dobrý den,DH uklidíme hned 14.3.

Číslo:691

Nahlášeno:10.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

ad příspěvek 687

Dobrý den,

musím naprosto souhlasit s příspěvkem č. 687. Je to tak do očí bijící, že už i turisté a přespolní si toho všimli. Jak je možné, že se problémy neřeší okamžitě při jejich vzniku? Dlažba před Mlýnskou kolonádou a Lázněmi III je katastrofa. Stav Mlýnské kolonády, to by jeden zaplakal... A můžu směle pokračovat. Zvedněte se jednou prosím ze svých židlí, vyjděte z kanceláří a projděte si lázeňské území, budete dost překvapeni, kolik závad na první letmý pohled uvidíte. Děkuju Veselý

V současné době se připravuje celoplošná oprava, kterou se budeme snažit, co nejdříve zrealizovat.

Číslo:690

Nahlášeno:10.03.17

Aktualizace:10.03.17

Stav: Vyřešeno

ad příspěvek č.636

Prosím, můžete sdělit jméno - název provádějící společnosti? A v jakém zhruba časovém horizontu se oprava schodiště plánuje?

Zhotovitel byl vybrán na základě výběrového řízení „Běžná údržba místních komunikací“. Realizace by měla proběhnout nejpozději do konce měsíce dubna.

Číslo:689

Nahlášeno:10.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Skládka u silnice

Je to asi 3 dny, co se objevila skládka rozbitého nábytku u silnice na výjezdu z Mattoniho nábřeží a nájezdu na Pražský most ( směr na Ostrov ). Bezdomovci tímto lakovaným a jinak chemicky upravovaným odpadem topí a zamořují celé střední a dolní Drahovice jedovatým dýmem. Prosíme o opakované kontroly, třeba i odboru pro životní prostředí.

Děkujeme za podnět, v případě pálení odpadu, který zmiňujete ve svém příspěvku, oznamte tuto skutečnost na městskou policii, která na místo přijede a věcí se bude zabývat. Je to nejefektivnější způsob řešení.