Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
1025 Neulkizené ohradníky Vyřešeno

Dobrý den,
po 1/2 maratonu zůstaly ležet u parkoviště na chodníku naproti bývalé škole J.Palacha dva kovové ohradníky.
S pozdravem

Odpověď:

Zábrany budou odvezeny.

26.5.2017 4.7.2017
1024 Úklid autobus.zastávky Vyřešeno

Dobrý den,
prosím vás, bylo by možné pravidelně uklízet autobus.zastávku na Horním nádraží vedle novin.stánku a vedle odpadkové koše? Je zde už několik týdnů otřesný nepořádek a bohužel i reprezentativní vstup do lázeňského města.
Děkuji

Odpověď:

Úklid obou zastávek byl dnes proveden, vzhledem k vyšší frekvenci pohybu veřejnosti bude úklid probíhat min. 3x týdně.

26.5.2017 31.5.2017
1023 Problikávající pouliční osvětlení Vyřešeno

Dobrý den,
v ulici Petřín u domu č. 18 a v ulici Na Vyhlídce u domu č. 54 (viz přiložený obrázek) neustále zhasínají lampy pouličního osvětlení (chvíli svítí, pak zhasnou třeba na minutu, pak se zas na chvíli rozsvítí). Hlavně v ulici Petřín je to velmi nepříjemné, jelikož vzdálenost od odstatních lamp je zde velká, takže, když tato zhasne, je v celé ulici tma.
Děkuji za nápravu. Hezký den.

Odpověď:

Funkčnost VO byla prověřena, závada byla odstraněna.

26.5.2017 4.7.2017
1022 posekání trávy - nepřehledná křižovatka - Bohatice Vyřešeno

Žádám zdvořile o posekání trávy na pozemku č.586/20 v Bohaticích, který je v majetku města. Vyjíždění od ubytovny, z firmy Largos a z našeho rod.domu (Teplárenská 234/29) na silnici Teplárenskou je kvůli vysoké trávě velmi nebezpečné, viz foto. Posekaný metrový pás kolem silnice je zde naprosto nedostatečný.
Helena Bulková

Odpověď:

Dobrý den,co nejdříve posekáme.

25.5.2017 4.7.2017
1021 Čištění chodníků a úprava zeleně v Počernické ulici, Karlovy Vary-Rybáře Vyřešeno

Nedávno bylo u nás čištění komunikací. Bylo by dobré, kdyby někdo tuto službu, kterou jistě město platí zkontroloval. Chodníky byly pouze pokropené. V současné době byla sečena také zeleň před domy a větší hrůzu jsem ještě neviděla. Tráva není řádně pokosená a není shrabána, tak je větrem rozházená po chdnících. Zeleň si před domem sekám ve svých 70 letech sama, protože to takto vypadalo i v loňském roce.
Jarmila Sapoušková 360 05 Karlovy vary Počernická 52 tel.: 728 784 076

Odpověď:

Dobrý den,Starou Roli seká na objednávku najatá vysoutěžená firma a my opakovaně reklamujeme provedenou práci.Ještě dnes máme slíbené dosekávky a úklid chodníků.Za vzniklou situaci se omlouváme.

25.5.2017 4.7.2017
1020 Přerostlá tráva Vyřešeno

Dobrý den,stalo se již tradicí,že se neseká tráva v ulici Svobodova ve Staré Roli.Všude je tráva posekaná a u nás sahá až do pasu.Chápu,že je to jen malý kousek městského pozemku,ale i tak je Vaší povinností se o něj starat.Pokud by došlo k vydláždění,stejně jako již před lety u podobných zatravněných kousků výše v ulici,bylo by po problému.

Odpověď:

Dobrý den,najatá firma ve St.Roli seká na Okružní ul a bude pokračovat v Kryzánkově a Nejdlově.Po té se přesune na méně exponovaná místa,jako je třeba Husova,Letná,Rolavská ,Nádražní ul. apod.Celá St.Role by měla být posekána do konce příštího týdne.Od pondělí začínáme pozemky ve St.Roli sekat naším mulčovačem, v rámci 2.seče,který trávníky poseká velmi nízko.

24.5.2017 4.7.2017
1019 Zahrádky u Nádražáku St. Role - reakce Vyřešeno

Děkujeme za rychlé posekání. Přejeme hezký den
Vyřízeno za dva dny super!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24.5.2017 25.5.2017
1018 Blokové čištění Chomutovské ulice Vyřešeno

Dobrý den, na diskusním fóru s občany Rybář v roce 2015 zazněla připomínka, že při blokovém čištění Chomutovské ulice je dlouhodobě opomíjeno zadní parkoviště za domy č. 8 až 18. Byla přislíbena náprava, ovšem od té doby proběhlo několik blokových čištění a toto parkoviště se stále neuklízí.

Odpověď:

Blokové čištění zpevněných asfaltových ploch bylo 19.6.2017 provedeno.

24.5.2017 3.7.2017
1017 Přeplněný chytrý kontejner na odpadky v Zeyerově ulici Vyřešeno

V Zeyerově ulici naproti Knize jsou rozházené plasty okolo chytrého kontejneru, který je přeplněný, ale má otevřená dvířka od oddílu s plasty a zřejmě kvůli této závadě nemůže vyslat signál o přeplnění.

Odpověď:

Nepořádek kolem kontejneru byl uklizen a dvířka uzavřena.

23.5.2017 30.5.2017
1016 Příspěvek č. 924 Vyřešeno

Dobrý den. Neberte to, prosím, nijak zle, nicméně chcete v odpovědi říct, že v křižovatce s takovým provozem necháte „nebezpečnou“ závadu bez opravy do konce června? To přeci není možné. Na stavbách, ale i v provozech v rámci BOZP musí být nebezpečná náprava zjednána ihned. V případě semaforů na této křižovatce bych opravu čekal nejpozději do cca týdne od nahlášení problému.
Tohle se dá označit jako systémová chyba…

Odpověď:

Samozřejmě, že nefungující žárovky v návěstidlech budou opraveny do konce tohoto týdne.
S celkovou opravou semaforů za Chebským mostem počítáme do konce měsíce června.
Asi jsme se špatně pochopili.
Omlouvám se.

23.5.2017 25.5.2017
1015 Utrhlé zemnění lampy Vyřešeno

Dobrý den,
hlásím utrhlé zemnění lampy č. 194/37. Bezručova smě vyhlídka. Šel jsem v sandálích, nevšiml si toho a AU AU. Dále jsem koukal že v tomto úseku je toho více. Děkuji za nápravu.

Odpověď:

Oprava uzemnění byla provedena.

23.5.2017 9.3.2018
1014 posekání vysoké trávy Bohatice Vyřešeno

Dobrý den, prosím o posekání vysoké trávy podél schodiště k lávce z Bohatic na Drahovický most. Ze schodiště se pomalu stává úzká stezka. Děkuji!

Odpověď:

Dobrý den,posekáme až při 2.seči Bohatic,která by měla být pravděpodobně okolo 10.6.

23.5.2017 11.7.2017
1013 Semafor u Tržnice - již druhá závada Vyřešeno

Dobrý den, na semaforu u Tržnice (pro auta) v dolní části nesvítí oranžové a zelené světlo. Horní část je v pořádku. Předchozí dotaz na semafor pro chodce stále nezodpovězen. Možná by stačilo objednat nové žárovky nebo provést kompletní výměnu, jako tomu bylo před měsícem u Becherplatzu. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den a děkujeme za Váš podnět.
Oprava semaforu za Chebským mostem se již plánuje a realizaci plánujeme cca do konce června.
Ostatní opravy semaforů se pak budou dělat následovně.

23.5.2017 11.7.2017
1012 Cedule o parkování v trase závodu Vyřešeno

Dobrý den, půlmaraton již skončil, ale v některých ulicích na lampách VO jsou stále cedule upozorňující na zákaz parkování v trase závodu. Při mé včerejší cestě autobusem MHD jsem je viděl v ulicích Závodní a Moskevská, ale možná se mohou objevit i jinde, tedy v místech, kam už jsem se nedostal. Pokud je to možné, můžete je prosím odstranit? Děkuji.

Odpověď:

Cedule budou sundány nejpozději do konce týdne.

23.5.2017 11.7.2017
1011 Betonová deska vyčnívá z retardéru, ulice Nejdlova Vyřešeno

Dobrý den. Chtěl bych požádat o opravu retardéru v Nejdlově ulici před domem 942/ 13. V retardéru je uvolněna jedna z betonových desek, která se viklá a vyčnívá nad povrch retardéru. Je riziko proražení pneumatiky. Přejížděním dochází k dalšímu uvolňování této desky.
Díky

Odpověď:

Opraveno.

23.5.2017 24.5.2017
1010 Lázeňská cesta č.4 Vyřešeno

Již několikrát jsme žádali o úpravu lázeňské cesty č. 4 v Šumavské ulici. Pokusy byly provedeny, ale úspěch žádný nepřinesly. Prostředkem bahniště teče potůček,který přináší bahno až na silnici. A dostat se do lesa suchou botou vyžaduje dost umění, natož když člověk před sebou tlačí kočárek. Pak už šance není žádná.

Odpověď:

Dobrý den, k podnětu Vám sdělujeme, že nápravu zjednáme do konce týdne.

23.5.2017 11.7.2017
1009 Lesní zátiší ad 753 Vyřešeno

Začátkem dubna jsme žádali o opravu lavičky na Tuhnické cestě. Odpověď zněla, že náprava bude provedena během dubna. Blíží se konec května a moc se nezměnilo. Na sedátko bylo použito opěradlo. Sedí se na tom moc dobře.

Odpověď:

Dobrý den,

k podnětu Vám sdělujeme, že nápravu zjednáme do konce týdne.

23.5.2017 11.7.2017
1008 Poškozený chodník Vyřešeno

Chtěla bych upozornit na vyčnívající dlažební kostku uprostřed chodníku ul. Stará Kysibelská za zásobovacím vjezdem do ZŚ Komenského pod novou okružní křižovatkou.

Odpověď:

Opraveno.

23.5.2017 19.6.2017
1007 Vyčnívající betonová deska na retardéru Vyřešeno

Dobrý den,
Rád bych požádal o opravu retardéru v ulici Nejdlova. Z tohoto retardéru vyčnívá betonová deska a viklá se. Domnívám se, že se přejížděním retardéru stav ještě horší a dojde k poškození auta, které na retardér vjede. Tento retardér je naproti domu Nejdlova 13. Přikládám pár fotek pro představu. Děkuji snad za časné řešení.
S pozdravem Freml

Odpověď:

Opraveno.

22.5.2017 24.5.2017
1006 Neplatné vodorovné značení Vyřešeno

Dobry den,mam dotaz ohledne nove nakresleneho vodorovneho znaceni v ulici Konečná 17,19. Takoveto vod.znaceni neni platne a neexistuje. Zajima me kdo ho zde nechal namalovat a chci vas pozadat jako spravce komunikace o jeho smazani. Pochybuji ze je toto znaceni schvaleno dopravnim inspektoratem PČR. Dekuji M.

Odpověď:

Vodorovné dopravní značení je zde již „historicky“ a je opakovaně obnovováno. Slouží k zajištění přístupu pěších na chodník mezi zaparkovanými vozidly.

22.5.2017 29.5.2017
1005 Zahrádky u Nádražáku St. Role Vyřešeno

Dobrý den, právě bylo provedené sekání ulice Vančurova. Opět nebylo možné vysvětlit sekáčům ať posekají i cestu k rybníku Nádražák. Je možné prosím provést posekání jediné příjezdové cetsy k zahrádkám od ulice Vančurova k rybníku. A pokud možno ať to rovnou postříkají Roundupem a nebude to růst. Děkujeme zahrádkáři

Odpověď:

Dobrý den,zítra tam pošleme náš cepák,který seká stráně a příkopy ve St.Roli.Sekačky se sběrem a křovinořezy raději necháme na sídlišti SR mezi domy.

22.5.2017 11.7.2017
1004 ad č. 912 Vyřešeno

Dobrý den, plně souhlasím s tímto podnětem s tím, že tento problém je i dalších ulicích města kde je zavedeno zpoplatněné parkování pro rezidenty, nebo abonenty, např. Moskevská, Svahová, Kr.Jiřího a můžeme pokračovat dále.
To je takový problém pro MP zkontrolovat platnost parkovací karty za oknem vozu ? Pokud je zakrytý nebo nečitelný datum platnosti, případně karta chybí zcela, okamžitě by měla následovat sankce jinak si každý bude dělat co se mu zlíbí.
Jak k tomu přijdou občané, kteří si kartu řádně zaplatí a nemají kde zaparkovat? Nějaká tolerance určitě, ale ne anarchie. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

souhlasím s Vámi, v komentáři se jen objevila informace, že vzhledem k uvedeným okolnostem není interval kontrol tak vysoký. Ono nejde jen o kontrolu, ale především pak o důsledek, tj. instalace TPZOV a následné řešení. Pokud toto děláte v jedné lokalitě, již máte méně času na tu druhou. Proto také zmínka o tzv. zónovém řešení dopravy. Čísla v závěru jasně dokládají, že této činnosti je věnována nemalá pozornost. Děkujeme za podnět bude předán do výkonu.

22.5.2017 11.7.2017
1003 Sekání trávy? Vyřešeno

Začne město ještě letos sekat trávu? Mimo lázeňské území nevidím skoro nikde posekáno. Loni začalo město sekat až v druhé polovině června. Bude to letos dříve? Kolik musí měřit tráva? Tato u řeky mezi Chebským mostem a Tuhnickou lávkou už má metr. Je plná klíšťat, aby se člověk bál pustit dítě nebo psa do trávy.

Odpověď:

Dobrý den,kosení velkých ploch mulčovačem za velkým traktorem začalo již před zahájením LS tj začátek května.Máme posekáno min.70% velkých ploch.V současné době je traktor ve St.Roli a pravděpodobně do konce tohoto týdne poseká i louky v okolí řeky a podél cyklostezek.Ostatní menší sekačky a křovinořezy máme na sídlištích.

22.5.2017 11.7.2017
1002 Sekaní trávy Rybáře Vyřešeno

Dobrý den, na kdy plánujete posekání trávy v Rybářích?Pak také podél cyklo stezky na straně u Jipu,včetně keřů?Po cyklo stezce se stěží minou dvě kola a děti,psy tam nemůžou kvůli klíšťatům ani vlézt do trávy.JS

Min.rok jste zde sekali až v druhé půlce června,což je dost pozdní termín.

Odpověď:

Dobrý den,dnes započalo po opravě mulčovače další sekání parku u Horního nádraží a mělo by se pokračovat přes parčíky U Spořitelny,Za Elite,Šmeralovou ul a Sokolovskou.Pokud bude vhodné počasí posekáme vše do konce tohoto týdne.Po dosekávkách v Sedleci hned nastoupíme i na Rybáře,zejména Sokolovskou ul.

22.5.2017 11.7.2017
1001 Placené parkování a stání autobusů s turisty. Vyřešeno

Dobrý den, mám dva problémy, které nás v centru Karlových Varů trápí.

1. v ulicích Varšavská, Horova, Jugoslávská a Bulharská je povoleno parkování na kartu, a to pouze vlastníkům aut, kteří zde mají trvalý pobyt, nebo provozovnu.
Od léta 2016 se za toto povolení MUSÍ platit. Situace je však taková, že zde parkují auta, která mají povolení neplatná, nebo nemají povolení vůbec.
Situaci MP řeší, ale málo, nebo vůbec. Když jim zavolám, tak zrovna řeší parkování v lázeňském území, a nemají čas a nemají lidi, a botičky nerozdávají vůbec, maximálně dávají lístek za stěrač.
Když řidiče upozorním, že je zde RESERVE, na povolení MM, tak se mi vysmějí, že to MP stejně neřeší a že zde normálně parkují zadarmo!!!
Cizince MP pokutovat nemůže. Prý jim to zákon nedovoluje, aby z nich pokutu vymáhali. Nechápu, však v cizině jsou za tyto přestupky pro nás hodně vysoké pokuty.
MYSLELI JSME SI, ŽE PLACENÉ KARTY TYTO PROBLÉMY VYŘEŠÍ
Naopak, přístup MP je nedostatečný, zvlášť při akcích jako je 1/2 maraton, nebo filmový festival, kdy nám policie tvrdí, že máme být TOLERANTNÍ :-(((((
Žádám o prošetření, mé telefonáty jsou určitě nahrávány.

Prosím, aby byla situace s placeným parkováním, pro občany s trvalým pobytem, nebo provozovnou, konečně vyřešena.

2. Ve Varšavské ulici je dopravní značka " zákaz zastavení " ,kde je povoleno zastavení pouze pro MHD.
Denně zde zastaví minimálně na 15 minut 20 autobusů s turisty.
MP neřeší a dopravce toto nezajímá, protože zajíždět na KOME, nebo na dolní nádraží je daleko.
Hluk, zápach nás obtěžuje!!!
Žádám o nápravu.
Přikládám jedno foto, další nelze přidat, ale kdykoli můžu zaslat emailem.

Děkuji a děkuji za rychlé vyřízení,
s pozdravem Jitka Plhová, Varšavská 700/3, Karlovy Vary

Odpověď:

Dobrý den, paní Plhová,
rozumím Vašemu podnětu, ale věřte, že okolnosti se mají trochu jinak. V prvé řadě nemá městská policie ambici vyřešit všechny dopravní přestupky, protože to prostě není v jejich silách. Aktuálně máme 14 strážníků podstav. Doba, kdy se MP primárně věnovala veřejnému pořádku je dávno pryč. Přestože nás v posledních letech velmi zaměstnává problematika bezdomovectví, doprava je z pohledu statistických výstupů dominantní přestupkovou činností. Řešení prostřednictvím výzvy pro nepřítomného pachatele dopravního přestupku je velmi efektivní, neboť použití tzv. "botičky" je časově náročné a váže hlídku primárně do jedné lokality. Proto také MP několik let v této oblasti využívá tzv. zónové řešení. V případě zmíněné výzvy je řidič povinen přestupek dořešit na MP, v opačném případě správní orgán věc řeší s provozovatelem vozidla, tzv. objektivní odpovědnost. MP vyřeší takto 65% všech výzev, zbylých 35% je postoupeno na odbor dopravy. Těmito daty nedisponujeme, ale lze předpokládat, že v rámci zmíněné objektivní odpovědnosti provozovatele je drtivá většina přestupků "sankčně potrestána".
V době konání významných sportovních a společenských akcí je nutné počítat s dílčí tolerancí, protože většina personálního zajištění bezpečnostních složek je vázána právě na tyto akce. To je běžný krátkodobý dopad akcí v každém větším městě. Závěrem mi dovolte zmínit několik čísel vztahujících se k dané problematice. V roce 2016 MP využila "botičku" v téměř 6.000 případech a udělila na pokutách 1,5 mil. Kč. Výzvu strážníci dali v téměř 5.500 případech a ve Vámi uvedené lokalitě strážníci v loňském roce řešili přes 2.200 událostí. Děkujeme za podnět.

22.5.2017 11.7.2017
1000 Dětské hřiště Stará Role Vyřešeno

Dorý den,
chtěla bych upozornit na poškozené pletivo (vyčnívající dráty) a rozbitou branku na dětském hřišti ve Staré Roli mezi ulicemi Kryzánkova Nejdlova.
Na dětském hřišti se v současném teplém počasí pohybuje velké množství dětí a hrozí tak nebezpečí úrazu.

Odpověď:

Dobrý den,děkujeme za upozornění a co nejdříve opravíme.

22.5.2017 11.7.2017
999 Posekání trávy ulice Konečná, stále neposekáno Vyřešeno

Dobry den,kdy mate v planu sekani travy v teto lokalite,je jiz hodne vysoka. Dekuji

Dobrý den,kosení sídliště Čankovská začalo toto pondělí a k Vám se dostaneme pravděpodobně již v pátek 12.5. - je 21.5. A stále není posekáno.

Odpověď:

Dobrý den,kosení opravdu započalo 12.5,ale potom byly sekačky odvolány na láz.území a na trasu 1/2Maratonu.Pokud počasí dovolí budeme na sídliští Čankovská pokračovat již zítra 24.5 sekačkou se sběrem a na odlehlejší místa pošleme i malý mulčovač.Bohužel dosekávky stihneme až při 2.seči.Dosekáváme Sedlec,St.Roli,Drahovice a plánujeme Rybáře.Více lidí na křovinořezy bohužel nemáme.

21.5.2017 11.7.2017
998 Koupaliště Rolava Vyřešeno

Dnes mne potěšilo, že již začalo napouštění koupaliště Rolava. Bohužel první vlna spláchla do koupaliště vše, co se od posledního napouštění nahromadilo v kanálu od rolavského jezu. Na podzim minulého roku jsem si myslel, že se u mostu přes Rolavu buduje napouštěcí šachta pro koupaliště. Ale když jsem na jaře viděl, že je nápustní otvor nad hladinou a mohl by nasávat pouze vzduch, tuto myšlenku jsem opustil. A tak se chci touto cestou zeptat na pravý účel této stavby. A pokud by měla opravdu sloužit k napouštění koupaliště, pak by mne zajímala její cena a způsob financování.

Odpověď:

Dobrý den, dotaz přeposíláme správci KV City.
Děkujeme za podnět. Napouštěcí kanál vedoucí od rolavského jezu, kterým jsou napouštěny vodní nádrže ve Volnočasovém reálu Rolava, je před napouštěním pravidelně čištěn našimi zaměstnanci, i za pomoci pracovníků veřejné služby. Tráva a další vegetace, která v něm roste, pak slouží jakou přirozený filtr nečistot. Není tak pravdou, že by byly při napouštění spláchnuty do vodních nádrží nečistoty, které se v kanálu za poslední rok nahromadily.
Čerpací stanice nemá primárně sloužit k napouštění koupaliště, na to nemá kapacitu. Jejím účelem je průběžné dopouštění a ochlazování vody v nádržích, které by mělo přispět k udržení kvality vody v průběhu sezóny. Stavba byla financována z rozpočtu města na základě výběrového řízení a její vysoutěžená cena byla necelých 700 000 Kč.

20.5.2017 22.11.2017
996 Kanál Vyřešeno

Kanál mezi Vítěznou 66 a trafostanicí. Asi jich takových bude po KV více, protože toto je tady už mnoho let. Neměl by být na to nějaký plán kontroly a čištění vpustí?

Odpověď:

Dobrý den, 23.5.2017 bylo vyčištěno.

19.5.2017 24.5.2017
995 Nepořádek v trávníku mezi finančními úřady Západní a Krymská ulice Vyřešeno

Po odstranění křovin zůstaly na jejich původním místě odpadky a stavební suť (azbestová roura) atd.
Prosíme o jejich odstranění.
Děkujeme

Odpověď:

Dobrý den, pokusíme se uklidit ještě dnes.

19.5.2017 11.7.2017