Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:34

Nahlášeno:07.03.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Úklid ulice Zítkova

Dobrý den, bylo by prosím možné uklidit ulici Zítkovu - konkrétně okolí dětského domova? Již několik týdnů je tam mnoho (stejných) odpadků.

Úklid byl proveden.

Číslo:33

Nahlášeno:22.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu na chodníku

Já bohužel reagovat musí. Pokud na zmíněném chodníku v Doubí, za tu dobu co úklid spadá do povinnosti majitele pozemku, je městem proveden úklid snad jednou, tak to asi není v pořádku. První rok, pouze ten první rok byl v ulici umístěn kontejner s posypovou solí, od té doby nic. Nic na posyp, žádný úklid. Kdybych musel vzít hrablo a uklidit to jednou za uherský rok, neřeknu ani slovo. Ale dělat práci za někoho, kdo je za to placený, pokaždé a zadarmo, když napadne sníh, se mi opravdu už nechce. Ve čtvrtek po sedmé hodině ranní jsem sledoval, jak pluh projíždí chodník ve Studentské, v Modenské ulici, ale o těch 50 metrů výše už nepřijede, i když projíždí kolem. Když už se na ten úklid kašle, tak by tam mělo být alespoň něco na posyp, nebo každému na něj přispět. Ono je asi levnější pak zaplatit za něčí zlomenou ruku.

Číslo:32

Nahlášeno:22.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Úklid chodníků

Dobrý den. Rovněž bych se rád vyjádřil k problematice úklidu chodníků. Je zimní období a tak se dá předpokládat, že občas napadne sníh a začne to klouzat. Stejně jako v případě motoristů by měl každý chodec volit kvalitní obuv na zimu. Je snad nejlepším řešením když při každém zasněžení projedou chodníky multikáry a naperou do sněhu metráky soli? To jak je sůl žíravá poznáme podle psů, kteří se kroutí bolestí při chůzi po prosoleném chodníku. Pokud má majitel třeba Jorkšíra tak není problém ho vzít do ruky a přenést, ale např. u větších plemen je to často nemožné. Někdo sice může namítat, že ho nějaký pes nezajímá, ale co asistenční psi? Může nevidomý odhodit hůlku a vzít labradora do náruče? Osobně si myslím, že by bohatě stačilo stáhnout chodník radlicí a solit jen když je to nezbytně nutné. Stejná sůl co rozežírá psům tlapy ničí i boty chodců. Vždyť k zimě sníh patří..

Číslo:31

Nahlášeno:21.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu - Čerťák

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy se odklízí napadaný sníh z chodníků a silnic, dnes je napadaný nový sníh a třeba na Čerťáku není nic odklizeno. Děkuji za odpověď J.Černá.

Číslo:30

Nahlášeno:20.01.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Odklízení sněhu Doubí

V Doubí, v Nové ulici opět a jako vždy neuklizeny a neposypány chodníky v majetku města. Je asi třeba, aby se tam někomu něco stalo. Poté by snad město začalo plnit své povinnosti důkladně a všude.

Číslo:29

Nahlášeno:20.01.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Dozor na přechodu u školy Krušnohorská na Růžovém Vrchu

Dobrý den, chci upozornit na nebezpečnou situaci v okolí školy Krušnohorská na Růžovém Vrchu. Před začátkem vyučování stojí dva příslušníci městské policie na přechodu před školou-to je v pořádku. Daleko horší situace je ale ráno po 6.hodině pro děti, které chodí do školní družiny. I když je do prostoru směrem ke školní jídelně zákaz vjezdu,provoz zde je velmi čilý.Rodiče-řidiči vjedou až k jídelně, vysadí své dítě, zamávají, prudce couvají-potřebují se otočit a spěchají do práce. Při tomto manévru jsou nepozorní a málem smetou jiné dítě, které jde pěšky. Dělejte s tím, prosím něco, než se stane neštěstí! Údržba cesty ke školní družině je v tomto období žalostná,není odhrabaný sníh ani posypáno.(udržuje město) Prosím,věnujte tomu pozornost, jde o bezpečí těch nejmenších školáků. Děkuji.

Dobrý den, Rozumím Vašim obavám, nic méně skutečnost je taková, že po šesté hodině ranní máme ve výkonu noční službu tz. dvě hlídky na celé město. Kapacitně a i v rámci plnění ostatních úkolů nejsme schopni stát u každé ranní družiny a dohlížet na bezpečnost dětí. Dále se domnívám, že v takto brzkých hodinách nedocházejí děti samy do ranní družiny, ale jsou vždy v doprovodu svých rodičů. Odpovědnost rodičů je v tomto případě jasná. Otázku ohledně údržby cesty Vám zodpoví odbor technický MM K. Vary.

Číslo:28

Nahlášeno:07.01.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Vyvážení košů před školou ve Školní ulici

Dobrý den, koše nejsou vysypány ani na novém náměstí před školou ve Školní ulici. Dodatek k dotazu ze 4.1.16. Náměstí neuhrabané a neposypané !Že by nevzhledná železokostkatá krása byla jen naoko? A za těžký peníze? Nora

Odpadkové koše jsou již pravidelně vyváženy.

Číslo:27

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Pravidelná údržba komunikace v zimním období

Dobrý den, chtěl bych požádat o pravidelnou údržbu v zimním období komunikace ve dvoře I.P.Pavlova 13,15,17,...J.Palacha 2,4,6,8,.. K.Vary-protažení, solení, aby se vozy svážející odpad komunální i tříděný mohly dostat k nádobám. Pokud není silnice sjízdná-jako např. 6.1.016, nikdo do dvora nevjede ani z něj nevyjede. Děkuji

Komunikace ve vnitrobloku I.P.Pavlova je zařazena mezi účelové místní komunikace, tyto komunikace nejsou během zimního období pravidelně ošetřovány. V případě komplikací s vývozem komunálního odpadu lze kontaktovat dispečerské pracoviště zimní údržby na tel. 775 599 420. Společnosti, zajišťující svoz o této možnosti vědí a v případě komplikací posyp vozovky touto cestou objednávají.
Dotazem na pracovištích svozových služeb nebyly v průběhu zimního odbobí ze strany řidičů zaznamenány se sjízdností žádné problémy.

Číslo:26

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Zveřejnění kontaktu na dispečera zimní údržby

Dobrý den, bylo by možné zveřejnit na stránkách MMKV a na dalších místech kontakt na dispečera zimní údržby pro město i pro kraj? Děkuji. V. Kakrda

Dispečinky zimní údržby :
• Místní komunikace v majetku SMKV …… AVE sběrné suroviny, a.s. ……………….… 775 599 420
• Silnice I.II. a III. tříd … Krajská správa a údržba silnic karlovarského kraje ………… 353 504 299

Číslo:25

Nahlášeno:06.01.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Odklízení sněhu ve St. Roli

Dobrý den, dnešní nadílka 5cm sněhu zaskočila celé město:-) Úklid R6 vůbec nekomentuji. Poprosím jenom o zvednutí priority u Okružní ul, dále pak Husova a Žižkova ul. ve St. Roli. Ještě v 8,00 nebyla Husova ul. ani protažena pluhem. Sněžilo už ve 4,00!!! Předpověď je jasná. Děkuji. V. Kakrda

Priorita provádění zimní údržby je stanovena operačním plánem zimní údržby, každoročně schvalovaná radou města. Doba a frekvence výjezdů je řízena dispečerem zimní údržby v návaznosti na posouzení konkrétní situace (současná teplota vzduchu a počasí obecně, stav komunikací při kontrolních průjezdech aj.)

Číslo:24

Nahlášeno:31.12.15

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Zdražení plavání v KV Areně

Dobrý den, proč dochází k tak vysokému zdražení plavání v KV Areně - jedná se o 25% od ledna 2016, To máme platit za drahý provoz Areny, za to přece nemůžeme, že tato stavba je vysoce ztrátová, to se vědělo od začátku.Provoz tohoto objektu stojí denně velké peníze. Vedení města se nepodařilo vyhrát soudní spor a teď na nic nebudou peníze, protože hokejisti museli mít novou halu. Ve Varech se už tak bídně žije - nízké platy, jedna z nejdražších daní z nemovitostí v republice a sportování se nyní také prodraží. Vůbec se nedivím mladým lidem, že tady nechtějí bydlet a radši po studijích zůstávají v Praze, Plzni a dalších městech, kde se daleko lépe žije

Podnět předát KV Areně. S dalšími dotazy se prosím obracejte přímo na KV Arénu.

Číslo:23

Nahlášeno:24.03.15

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Mini skládka

Druhá fotografie miniskládky pro dokreslení. Děkujeme, nájemníci z domu Kosmonautů 12-Rybáře.

Číslo:22

Nahlášeno:16.03.15

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Přemalování vodorovného dopravního značení v ulicích Čankovská a Železniční

Dobrý den, prosím o přemalování vodorovného dopravního značení v ulicích Čankovská a Železniční (u Normy; viz mapa). Odbočovací pruhy již nejsou skoro vidět. Děkuji. K. Lukeš.

Požadavek evidujeme. Prioritou je obnova přechodů pro chodce, následně bude vodorovné dopravní značení prováděno postupně dle zbývajících finančních prostředků.

Číslo:21

Nahlášeno:23.02.15

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Zvýšení ostrahy o víkendech u Restaurace Morava

Dobrý den, není možné nějak zvýšit ostrahu o víkendu u Restaurace Morava??? Co se děje na ulici Závodu míru, nás v celém domě už dost štve!!! Nebo ať tu stojí v noci městskáči od čeho je máme. To parkování v obou směrech je hrůza. Děkuji Kladenská ulice

Dobrý den, rozumím Vaší naštvanosti a ve spolupráci s PČR zde skutečně probíhá každý víkend opatření k diskotéce Brooklyn. Proběhla zde i součinností akce více subjektů na podávání alkoholu mládeži a minulý týden na nelegální taxikáře. Parkování se zde rovněž řešilo, ale to není ten největší problém, který nás ve vztahu k provozu diskotéky tíží. Jinak "městkáči" jak píšete určitě nemají prioritně řešit dopravu, ze zákona totiž v oblasti BESIPu vystupují subsidiárně k pozici Policii ČR. Obvodní oddělení navíc máte hned v Rolavské ulici. Občané se však v drtivé většině obracejí na nás a pokud jste zaznamenali článek v místním tisku minulý týden, tak uvedená čísla hovoří jasně. Věřte, že dotčené lokalitě budeme nadále věnovat svoji pozornost, nyní jednáme s jedním SVJ o možnosti přemístit kamerový bod k Moravě, což by nám výrazně pomohlo. Podobné aktivity občanům vítáme.

Číslo:20

Nahlášeno:11.02.15

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Havarijní stav balkonů v domě Merkur na Vítězné ulici

Dobrý den, chtěl bych upozornit na havarijní stav balkonů v domě Merkur na Vítězné ulici. Chodím tudy denně s dětmi a z balkonů opadává omítka a zároveň kusy štuků na chodník ve Vítězné ulici. Je možné, aby MM upozornil vlastníky domu, aby si je dali do pořádku, popřípadě natáhli sítě pod balkony a zajistili tím bezpečnost pohybu pod nimi? Přeci jen se jedná o frekventované místo. Děkuji. Ing.Vít

Podnětem se budeme znovu zabývat.

Číslo:19

Nahlášeno:14.12.14

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Vyasfaltování úzké cesty za Moravou ve St. Roli

Dobrý den, prosíme o vyasfaltování úzké cesty za Moravou ve St. Roli směrem k ul. Hlávkova 817. Již několikrát tam byla navezena štěpka,ale dlouho to nevydrží a cesta je zde hojně využívána. Děkuji Marek

Číslo:18

Nahlášeno:24.11.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Odstranění nepoužívané restaurační zahrádky v dolních Drahovicích

Bylo by možné odstranit nepoužívanou restaurační zahrádku se stříškou v dolních Drahovicích (vedle býv. Tipsport baru - budova č.p. 390/51)? Zídka této stavby a vydlážděný prostor pod ní využívají opilci a narkomani pro posedávání a toaletu. Zápach, pohozené odpadky... (viz. foto) obtěžují. Dle informací obyvatel domu, se jedná o nepovolenou stavbu, prosíme o prověření a a v případě pravdivosti informace, by nemělo být odstranění stavby a případné zatravnění a upravení terénu by nemělo být problém. Děkujeme.

Záležitost prověříme a dle zjištění situaci napravíme. Je stále v řešení. Jedná se však o složitější problém, proto bylo předáno na právní odbor k doporučení dalšího postupu. Bližší informace: j.hnatikova@mmkv.cz, tel: 353118439, 725533206. Prozatím do vyřešení situace jsme požádali o úklid tohoto zákoutí pracovníky veřejné služby.

Číslo:17

Nahlášeno:24.11.14

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Žádost o odstranění zábran na "starém" mostě v dolních Drahovicích

Žádost o odstranění zábran na "starém" mostě v dolních Drahovicích. Na těchto betonových "panelech" posedávají opilci a narkomani, přilehlé travnaté plochy využívají jako toaletu a znečišťují je odpadky. Nevhodné chování a hluk je jejich vysedávání součástí. Pokud jsou tyto zábrany na mostě dnes pro pěší nutné, lze je nahradit samostatnými sloupky, aby jim bylo znemožněno posedávání a popíjení alkoholu? Děkuji.

Číslo:16

Nahlášeno:07.11.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Vánoční trhy a výzdoba

Vánoční trhy a výzdoba ... Dobrý den, Vánoční výzdoba je v K. Varech každý rok velmi chudá, na Růžový Vrch, Petřín, Tuhnice, Dvory, Drahovice a Doubí se docela dost zapomíná ... Most je ozdoben jen Chebský, např. Tuhnický či "Talmaňák" by byl ozdobený pěkný ... Strom je vždy také chudší, sice chápu, že jej někde pokácíte, kde by se stejně kácelo ale jeho výzdoba a především OSVĚTLENí je ostudou města ... nevím zda si to někdy uvědomujete, že skupiny turistů se nám asi poté vysmívají ... Vánoční trhy - zeptete se Karlovaráků, město a zastupitelé si asi myslí, že jsou všichni spokojeni, ale Otevírací doba je krátká ! (Většina rodičů končí v práci po 16té hod. a déle a trhy jsou už mezi 18-19 hod. zavřené... Catering je předražený a není nic moc, berete již několik let jednu společnost ! Talířek halušek stojí 80Kč .. apod., mohli byste se než na tuto zprávu odpovíde samozřejmě tak, že budete podporovat trhy zamyslet nad tím, že vezmete 3 děti po práci a když ještě stihnete otevřený nějaký stánek, tak tam necháte za drobné občerstvení aj. doopravdy ne málo peněz ! Nemůže hrát také po celý den CD s vánoční hudbou ? Doporučuji 27.11. kdy se otevírá v Bavorsku a Sasku většina Vánočních trhů navštívit tyto a inspirovat se jak výzdobou, programem tak trhy samotnými. Každý rok se na výzdobach vymění pouze žárovičky ale zakoupit nové ... ? A né jen vyzdobit lázenňkou část a ulici TGM...

Domníváme se , že vánoční výzdoba v centru Karlových Varů je dostatečná a důstojná tohoto města. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků není možné zdobit ostatní lokality Karlových Varů. Osazení vánoční stromu vždy zajišťuje p.o. Správa lázeňských parků, kterou oslovují i místní občané a nabízejí jí své vlastní stromy. SLP p.o., pak vytipuje a vybere ten nejhezčí strom.

Číslo:15

Nahlášeno:07.10.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Prořezání okolo lampy

a okolo té lampy by to také chtělo prořezat

Dobrý den, co nejdříve zajistíme.

Číslo:14

Nahlášeno:07.10.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Úprava povrchu v ulici I.P.Pavlova

Dobrý den, díky za nový povrch v ulici I.P.Pavlova. Kanály, hlavně v tunelu, ale úplně ideální nejsou. Povrch asfaltu je o pár cm výše. Při jízdě je to znát. Nově opravené kanály po městě jsou provedené mnohem lépe. Děkuji. V. Kakrda

Číslo:13

Nahlášeno:16.09.14

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Oznámení o autovracích

Oznámení o autovracích. Jedná se o parkoviště ve vnitrobloku Okružní ulice za vchodem 752. První automobil Alfa Romeo bez STK je zde odstaven minimáln 1 rok. Druhý je Suzuki Swift ten nemá RZ a je zde odstaven minimálně 3 měsíce a třetí automobil Peugeot 106 sice má platnou STK, ale je zde odstaven též několik měsíců a vypadá nepojízdně.

Číslo:12

Nahlášeno:14.09.14

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Přechod v ulici Bezručova

Dobrý den, prosím vás o návod jak přejít ulici Bezručova v místě zastávky u nemocnice. Marek Tyc

Číslo:11

Nahlášeno:11.09.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Závady a nedostatky

Dobrý den, za včerejší a dnešní cestu do práce několik drobných postřehů: 1)Nesvítila světla na průtahu mezi Bohatickou skálou až k bývalé lidové škole umění v Táborské ulici. 2) Již dvakrát opravovaná díra v Teplárenské ulici 50.2422172°N, 12.8806417°E není od zimy opravená. Tentokráte by chtělo opravu provést opravdu důkladně, aby se po zimě opět neopravovalo a další každý rok znovu a znovu... 3) Cestou směrem opačným je vypadlý obrubník a hrozí, že si o něj někdo urazí kolo. Cca. 50.2422319°N, 12.8813300°E 4) V Moravské ulici vznikla před LD Ambiente docela pěkná díra po sobotním lijáku (Mezi kostelem sv. Máří a Ambiente). 5) Zcela ucpaný kanál v Libušině ulici - již minimálně rok...50.2217025°N, 12.8847828°E 6) Pokud by se ještě v klimaticky příhodných podmínkách povedlo zalepit fisuru mezi dvěma pásy asfaltu na výjezdu z kruhového objezdu do Bezručovy ulice, bude jistě objem prací a fin. prostředků potřebných na sanaci menší než příští rok. Cca. 50.2321047°N, 12.8727081°E 7) Prosím o prořezání keřů a posekání travního porostu/kopřiv zejména v horní části průchodu do Bohatic z pěší lávky přes průtah. Zejména nad přemostěním trati - GPS napoví: 50.2374950°N, 12.8790981°E Děkuji za brzkou nápravu. Rumlena

4.) Kaverna v asfaltu byla opravena. Vyjádření SLP: 7.) Posekání kopřiv zajistíme do konce tohoto týdne.

Číslo:10

Nahlášeno:18.06.14

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Neposekaná tráva na Čankovské

Další foto k neposekané trávě na Čankovské

Dobrý den,kosení na Čankovské začalo 16.6 a budeme hotovi pravděpodobně do konce června vč. dosekávek.

Číslo:9

Nahlášeno:23.01.14

Aktualizace:11.10.16

Stav: Vyřešeno

Námět k možnému řešení snížené propustnosti ulice Dalovická

Zasílám námět k možnému řešení snížené propustnosti ulice Dalovická (při jízdě ze směru od Dalovic je nutné dát přednost protijednoucím vozům z důvodu zúžení vozovky zaparkovanými vozidly). Travnatý pás mezi průtahem města a touto ulicí se přímo nabízí k vybudování parkoviště pro rezidenty a návštěvníky (veterinární klinika MVDr. Štekla např.) Při vhodném zpracování by zůstala podstatná část travnatého pruhu k dosavadnímu využití - venčení psů. JInak je tento prostor zcela nevyužit a rapidně by se zlepšila propustnost komunikace.

Číslo:8

Nahlášeno:06.01.14

Aktualizace:05.10.16

Stav: Vyřešeno

Vyhozené křeslo v proluce vedle domu v Moravské 205/14

Dobrý den, v proluce vedle domu v Moravské 205/14 je již několik týdnů vyhozené křeslo. Je možné ho odklidit? Děkuji.

Křeslo bude zítra odvezeno.Křeslo bylo dne 7.1.2014 uklizeno.

Číslo:7

Nahlášeno:09.12.13

Aktualizace:11.10.16

Stav: Vyřešeno

Most u školy J. Palacha

Jedná se o most u školy J. Palacha směrem na Nábřeží osvobození. Je to 2-3 roky, (to budete vědět lépe) když někdo po Varech (tržnice i zde)kopal rýhy do kterých se dávaly různě barevné kabely. V té době byla plocha začínající na mostě šikovně vyasfaltována do oblouku, který tvoří na mostě kaluž, která nevysychá ani v tropických vedrech. Stovky lidí a turistů ve velkých skupinách chodí krajem mostu po výstupku při zábradlí. Když v zimě kaluž zamrzne, pokryje ji lehký poprašek sněhu, není vidět a lidi se tam válejí.

Číslo:6

Nahlášeno:09.09.13

Aktualizace:11.10.16

Stav: Vyřešeno

Stav komunikace na pozemku p. č. 348/13 v k. ú. Stará Role

Dobrý den, dne 5. 8. 2013 jsem se na Vás obracel se stížností ohledně dlouhodobě neřešeného stavu komunikace na pozemku p. č. 348/13 v k. ú. Stará Role. Stížnost je nyní v bloku článků 51-60 a stále je u ní napsáno pouze: řeší se. Chci se tedy zeptat, zda situaci opravdu někdo řeší, a pokud ano, v jaké fázi řešení se tento problém nachází. Děkuji. Petr Divíšek

Číslo:5

Nahlášeno:11.06.13

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Dopravní značení v ulici Mariánskolázeňská/Slovenská

Dobrý den, v ulici Mariánskolázenská/Slovenská . opět auta na soukromém parkovišti zasahují do veřejné silnice, stále chybí slíbené dopravní značení. oznámeno: 17.9.2012 9:25:26 Aktualizace: 7.11.2012 12:16:36 Stav: Vyřešeno Řeší: Odbor technický ..........Vodorovné dopravní značení musí být nejprve schváleno dopravním inspektorátem Karlovy Vary a stanoveno odborem dopravy Magistrátu města Karlovy Vary, z důvodu klimatických podmínek bude provedeno v následujícím období.

V současné době se v dané ulici připravuje změna místní úpravy provozu a současně musí být zaměřeny hranice pozemků (uváděné parkoviště je soukromým pozemkem). Následně bude provedeno veškeré vodorovné dopravní značení.