Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:63

Nahlášeno:29.06.16

Aktualizace:12.07.16

Stav: Vyřešeno

Sražená cedule

Dobrý den, prosím o opravu cedule, která navádí návštěvníky MFF ke kinu Drahomíra. Vypadá to, že ji nejspíš shodil vítr. Nachází se hned na začátku nábřeží Jana Palacha (u zahrádky restaurace Repre). Děkuji.

Cedule je již odstraněna, MFF skončil.

Číslo:62

Nahlášeno:28.06.16

Aktualizace:12.07.16

Stav: Vyřešeno

Špatné parkování

Dobrý den, bylo by prosím možné vyznačit vodorovným značením nově vyasfaltované parkoviště ve vnitrobloku Vítězná 544/67? Majitel vozu i přes naše upozornění zřejmě nepochopil systém parkování a jedním vozem blokuje 3 parkovací místa. Možná je to podnět i pro MP. Vzhledem k tomu, jaký je večer problém najít volné místo, je zabírání 3 pakovacích míst slušný luxus. Děkujeme za pomoc.

Vodorovné dopravní značení bylo provedeno dne 29.6.

Číslo:61

Nahlášeno:28.06.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Lázeňská cesta č. 4

Dobrý den, již po několikáté žádáme o úpravu vstupu do lesa v Šumavské ulici . V bahně se brodí pěší, cyklisté i matky s kočárky /viz foto/. V těsné blízkosti přetékají kontejnery na plasty a papír. Ve Sládkově ulici "zdobí" okrasné záhony haldy plevele. Boží ráj to na pohled.

V letošním roce není tento pěšiny úsek v plánu oprav. O několik desítek metrů dál je jiný vhodný vstup do lesa.

Číslo:60

Nahlášeno:28.06.16

Aktualizace:13.07.16

Stav: Vyřešeno

nástupiště MHD u tržnice

Dobrý den, blíží se festival. Nebylo by, prosím, možné umýt nástupiště u tržnice? Jsou zde u laviček zaschlé zvratky, které působí opravdu nechutně, nemluvě o dnešním zápachu. Metař, který zde každé ráno uklízí, nemůže tyto nečistoty odstranit. Chce to opravdu kartáč a hlavně vodu. Děkuji

Nástupiště u tržnice bylo umyto tlakovou vodou v rámci večerního úklidu ve středu 29.6.16.

Číslo:60

Nahlášeno:27.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

"Hnízda" bezdomovců

Dobrý den,
s velkými rozpaky znovu upozorňuji na pobuřující stav v parčíku na Moskevské ulici (jen desítky metrů od sídla MP), kde se opět povalují bezdomovci, kteří si sem opět natahali plachty i s polštářem. Byl jsem svědkem, jak v autobuse MHD č.2 si cizinci při jízdě okolo tohoto parčíku, posměšně ukazovali na tento veřejné pohoršení vzbuzující stav. Městská policie to nevidí ?
S pozdravem PeCha

Dobrý den,

samozřejmě, že to městské policii vadí, ale otázka je jaké má možnosti tento jev dlouhodobě eliminovat. Tito lidé se rozhodli žít tímto způsobem, odmítají nabídky na využívání nízkoprahových sociálních služeb (ty mimochodem byly přes léto z důvodu nedostatečného financování přechodně omezeny) a pokud se dopouští protiprávního jednání, jejich postih se děje. Mimochodem, přestupek definovaný jako veřejné pohoršení vyžaduje přítomnost tří svědků, kteří jsou jednání dotyčného pohoršeni. Bohužel lidé odmítají svědčit a tak je v tomto případě i složité dotáhnout přestupek do zdárného konce, o vymahatelnosti ani nemluvě. Vykázání z místa, za předpokladu, že se dopouštějí protiprávního jednání, funguje po dobu přítomnosti hlídky. Po jejím odchodu se tito vracejí zpět. Obdobné problémy řešíme u tržnice i ve Smetanových sadech. Správa lázeňských parků několikrát provedla úklid Vámi zmíněného parčíku.

Číslo:59

Nahlášeno:27.06.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Příjezdová komunikace

Dobrý den, na silnici Tři kříže (Odbočka ze silnice Na Vyhlice) je vlivem oprav kanalizace a následných silných dešťů značně vymleta a poškozena silnice, asfalt se rozkouskoval na menší části a mohl by ohrozit projíždějící na hlavní silnici. Nehledě na to, ze je již skoro znemožněno vjíždět obyvatelům na svůj pozemek bez poškozeni automobilu. Chodci zde také opatrně našlapuji aby si neublížili. Velice děkuji za brzké vyřešení

Bude opraveno do konce měsíce srpna.
Povrch komunikace na Tři kříže byl opraven, kromě malé plochy ve spodní části, ta bude opravena dodatečně.

Číslo:58

Nahlášeno:26.06.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Odpadkové koše a větev

Na cyklistické stezce na Čankovské chybí /pravděpodobně byl odcizen/ odpadkový koš a to u říčky Rolava u odbočky do ulice Konečná.
Dále na stejné cyklostezce u odbočky do Mlýnské ulice je po bouřce nalomená větev a opírá se o dráty. Bylo by fajn to odstranit, aby se nikomu nic nestalo.
Děkuji za nápravu.

Koš byl již doplněn.

Číslo:57

Nahlášeno:26.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy

Dobrý den,nejsme spokojeni s kvalitou sekání trávy na sídlišti v Doubí Jahodové a Svatošské ulici.Při prvním sekání posekali jenom polovinu travnatých ploch,ale ani při jednom sekání nebylo vysekáno u obvodové dlažby okolo domů a okolo kanalizačních šachet.Jsou zde více jak metrové kopřivy a bodláky.Měl by někdo provedenou práci kontrolovat.Děkujeme.

Dobrý den,omlouváme se,ale sotva stíháme posekat velké plochy.Většina pracovníků jezdí s výkonnými sekačkami,aby nám tráva nepřerůstala.Dosekávky křovinořezy zatím nezvládáme.Musíme najmout externí firmu, která nám pomůže.V Doubí začneme dosekávat již zítra 28.6 a budeme pokračovat i na ostatních sídlištích.

Číslo:56

Nahlášeno:26.06.16

Aktualizace:04.07.16

Stav: Vyřešeno

Čištění kanálů

Dobrý den,
prosím o vyčištění kanálů na dešťovou vodu před domy I.P.Pavlova 15,17,I.P.Pavlova 13, J.Palacha 2,4 K.Vary. Nebyly již delší dobu čištěny a při větších srážkách(25.6.)díky zanešení pořádně neodtékají. Děkuji

Vyřešil/a:
Svatava Kopecká
s.kopecka@mmkv.cz ,

Všechny požadované kanály byly vyčištěny

Číslo:55

Nahlášeno:25.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Parkování v ulici I.P.Pavlova, K.Vary

Dobrý den,
prosím městskou policii o intezivní kontrolu parkování v ulici I.P.Pavova. Přestože je zde povoleno parkování pouze na povolení MMKV, opakovaně zde parkují vozy bez povolení, a to především naproti bývalé "hasičárně"(dnes restaurace, modlitebna), často stojí částí vozu na chodníku(je zde i značení zákaz zastavení). V podvečerních hodinách stojí na žlutých pruzích vjezdu do vnitrobloku domů I.P.Pavlova a J.Palacha nebo přímo ve dvoře. Vím, že je účelné přímo volat strážníky, ale znamenalo by to denně volat nesčíslněkrát.V této lokalitě je parkování nově zpoplatěno, myslím, že by tomu měla odpovídat i důsledná kontrola.Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za podnět, kterým se budeme zabývat. Parkování, resp. řešení dopravy v klidu se věnujeme v rámci tzv. zónového řešení. Velkou část naší kapacity v tomto období odčerpává řešení veřejného pořádku, především nikdy nekončící boj se žebráky a opilci z řad problémových bezdomovců a případné převozy na PAZS. Pro úplnost dodáváme, že od začátku roku sankcionovali strážníci v ulici I. P. Pavlova více jak 200 řidičů.
Ještě jednou děkujme za Váš podnět.

Číslo:54

Nahlášeno:24.06.16

Aktualizace:27.10.16

Stav: Vyřešeno

Vstup do lesa ze hřbitovní ulice

Dobrý den, bylo by možné opravit povrch u vstupu do lesa ze hřbitovní ulice. Po deštích z cest trčí kameny a je to o zranění. Zvláště pak pro starší lidi. Děkuji

V dohledné době tuto část cesty opravovat nebudeme. Prosím využijte asfaltové cesty, která je o několik desítek metrů vedle.

Číslo:53

Nahlášeno:24.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Douglasky u Lidické ulice

Dobrý den, v listopadu 2015 jsem Vám psal, že z jehličnatých stromů u Lidické ulice opadávájí větve a ohrožují chodce. Bylo mi zděleno, že stromy nejsou v dobrém stavu a budou pokáceny . Je červen a stále se nic neděje. Předpokládám že je pro úředníky magistrátu pohodlnější počkat až stromy spadnou sami.
Nebo proběhne rekultivace za novou výsadbu?

Dobrý den,suché větve jsme odstranili a stromy nejsou v havarijním stavu.Čekáme na povolení ke kácení,které bude pravděpodobně provedeno až v době vegetačního klidu(od 1.10-31.3).Na uvolněné místo plánujeme vysadit některý kultivar borovice.

Číslo:51

Nahlášeno:23.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Dosekání svahu

Prosím o dosekání trávy na svahu naproti vchodům Východní 13 a 15. (metrové kopřivy)
Děkuji.

Dobrý den,omlouváme se , ale dosekávky zatím nestíháme.Veškeré pracovníky máme nasazeny v láz.území před nadcházejícím MFF.Ostatní sekáči jezdí na sekačkách po sídlištích,aby nám trávníky nepřerostly.Práce provedeme v co nejkratším možném termínu.

Číslo:50

Nahlášeno:23.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek - odpady

Dobrý den,
opět prosíme o sběr a úklid drobného KO v prostoru veřejné zeleně v Krymské ul. (za prodejnou nábytku). Jako vždy jej zde odhazuje cikánská mládež z ubytovny Charkovská.
Také jsem zaznamenal, že na Moskevské ul. v parčíku naproti pivnici "Černá plzeň" se po úklidu, který jste zde provedli, opět objevilo další hnízdo z odpadu, ve kterém se povaluje bezdomovec. Strážníci MP asi nevidí...
S pozdravem PeCha

Dobrý den, tyto lokality uklízíme pravidelně 1 týdně.Vícekrát to není technicky a ani lidsky možné.

Číslo:49

Nahlášeno:22.06.16

Aktualizace:13.07.16

Stav: Vyřešeno

Problém s parkováním v Anglické ul.

Dobrý den,
rádi bychom se zeptali na vzniklý problém s parkováním v Anglické ulici.
V jednom z věžových domů na konci zmiňované ulice bydlí majitel taxislužby ( KV Taxi ), který vlastní několik vozidel pro tuto živnost ( cca až 6 vozidel ). Tyto auta jsou permanentně zaparkována ať už na místech vyhrazených pro parkování, tak i na trávnících, žlutých čarách zakazující stání apod. Jako majitelům vozidel se nám zdá za vzniklé situace, kdy jsme rádi za každé volné stání, dosti nefér, když někdo v ulici se 6-ti auty zabírá parkovací místa s firemnímy vozy.
Dá se s touto situací něco udělat, případně jak bojovat proti neohleduplnému sousedovi, který nám svou živností zabýrá místo v půli ulice.
Předem děkujeme za odpověď. RV.

Dobrý den,
V lokalitě Anglické ulice není nikterak omezené stání vozidel. Myslím tím, že každý může mít libovolný počet vozidel. Pokud ovšem budou vozidla zaparkovaná v rozporu s právními předpisy, jak popisujete na trávnících, žlutých čarách apod., tak tuto skutečnost stačí oznámit na operační středisko Městské policie K. Vary na tel. 353118911. Hlídka na místě situaci vyhodnotí a přestupky vyřeší.

Číslo:48

Nahlášeno:22.06.16

Aktualizace:23.06.16

Stav: Vyřešeno

Houpací most Svatošské skály

Dobrý den,
lávka má chybějící prkno, hrozí nebezpečí úrazu. Chybějící část je ze strany u skal.

Děkuji za opravu

Dobrý den,

Tento podnět nespadá do kompetence města Karlovy Vary.Je nutné se obrátit na MÚ Loket n/Ohří.

Číslo:47

Nahlášeno:22.06.16

Aktualizace:23.06.16

Stav: Vyřešeno

Houpací most Svatošské skály

Houpací most Svatošské skály- je tam upadlé prkno, docela nebezpečné pro všechny :-(...foto bych přiložila , ale bohužel to nejde přiložit...pokud chcete dejte mi email kam toto zaslat.

Děkuji za vyřešení

Dobrý den,

tento podnět nespadá do kompetence města Karlovy Vary. Je nutné se obrátit na MÚ Loket n/Ohří.

Číslo:46

Nahlášeno:22.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Vysoká tráva

Dobrý den. Tomu říkáte posekaná stráň v Táborské ul.? Viz foto. Akorát si děláte z lidí srandu... Přeji Vám hezký den!

Dobrý den,obsekali jsme pouze schody,aby byl umožněn průchod.Na ostatních místech stála auta.Zbytek svahu bude posekán po vyparkování všech vozidel.Do konce týdne budou instalovány dopravní značky a příští týden bude vše řádně dosekáno a vyřezáno.

Číslo:45

Nahlášeno:21.06.16

Aktualizace:13.07.16

Stav: Vyřešeno

Překážející větve nad chodníkem

Ve Staré Roli v ulici Jedlová 9, ze soukromé zahrady, zasahují větve stromů na chodník tak, že se pod nimi nedá projít. Viz foto. Prosím, zda se dá sjednat náprava.

Majitel nemovitosti byl vyzván k nápravě

Číslo:44

Nahlášeno:21.06.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Skládka na chodníku

Dobrý den, prosím o úklid chodníku za domem Krymská 1717/35. Bezdomovci na chodník nanosili staré gauče.
Děkuji Štěpán K.

Úklid bude proveden co nejdříve.

Číslo:43

Nahlášeno:21.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Vysoká tráva v Táborské ul.

Dobrý den, píši již potřetí... Žádám Vás a prosím o posekání vysoké trávy v Bohaticích v Táborské ul. Zejména před vchodem č. 41, kde jsou schody a lampa. Doseč křovinořezem byla slíbena na konci května, na konci minulého týdne a stále nic. Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,omlouváme se, ale v Bohaticích jsme sekali asi jiné cesty.Ještě dnes posekáme společně s Orlovem.

Číslo:42

Nahlášeno:20.06.16

Aktualizace:06.12.16

Stav: Vyřešeno

Jungmanova ulice

Dobrý den ,
mezi nově vybudovaným povrchem ulice Jungmannova a spojovacím chodníčkem k rybníku (ul. Mozartova) je cca 15cm schod . Spojovací chodník není , v současné době ,ani průchozí - je zarostlý " živým plotem" . Přiložené foto.

Dobrý den,keře zatvarujeme do konce tohoto týdne.Výškový rozdíl byl vyrovnán.

Číslo:41

Nahlášeno:18.06.16

Aktualizace:22.06.16

Stav: Vyřešeno

Odstavená auta u městské tržnice

Dobrý den,
již několik měsíců stojí na parkovišti u městské tržnice na místě vyhrazeném pro Albert(naproti Pupíku) dva černé Mercedesy pražských poznávacích značek. Jeden má proraženou zadní pneumatiku. Je možné prověřit, že je zde vše v pořádku? Děkuji.

V současné době se řidiči těchto vozidel ničeho nedopouštějí, vozidla nejsou v pátrání, mají platné technické kontroly a nikdo ze společnosti Albert nás nekontaktoval, že by na jejich vyhrazených parkovištích tato vozidla stála neoprávněně.

Číslo:40

Nahlášeno:18.06.16

Aktualizace:20.06.16

Stav: Nahlášeno

Úklid Masarykovy třídy

Dobrý den,
chci upozornit na nekvalitní úklid Masaryk.třídy v centru města. Je jasně patrné, že technické čištění je nedostatečné. Bylo by dobré, aby se zodpovědní pracovníci podívali na špínu kolem, podél domů příslušné ulice např. okolo prodejny Rossmann, podél domů až k Perle, okolo samotné sochy Masaryka a dále až k poště po obou stranách ulice, Poštovní most atd. Je tu neuklizené neuvěřitelné množství špíny a nedopalků od cigaret mezi kostkami. Zde musí být provedeno důkladné a pravidelné ruční zametání. Stroje se blízko k domům nedostanou.Víte o tomto problému a řešíte ho?Jak? Nebylo by od věci, kdyby si zodpovědní pracovníci udělali detailní kontrolní vycházku touto lokalitou. Děkuji

Číslo:39

Nahlášeno:17.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Úklid v areálu OKRS. Archivu

Dobrý den.Již po několikáté nahlášen nepořádek v zahradě okre. archivuv Rybářích problém stále nevyřešen.

Pozemek bude do konce týdne uklizen.

Číslo:38

Nahlášeno:17.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

POSEKÁNÍ TRÁVY V ŠIKMÉ ULICI

Děkuji za posekání trávy před domem a v blízkém okolí.

Urbanová

Číslo:37

Nahlášeno:17.06.16

Aktualizace:27.06.16

Stav: Vyřešeno

čištění silničních vpustí - sjezd z průtahu u Kauflandu v Rybářích směr Cheb -> Ostrov

Dobrý den, bylo by možno zajisti vyčištění silničních vpustí na sjezdu z průtahu (D6) v Rybářich u Kauflandu ve směru z Chebu do Ostrova jsou již delší dobu bez údržby, připomínají spíš zelení osázené místa v silnici. Dnes když pršelo bylo vidět že zeleň ve vpustích už vytvořila takový drn že voda vpusti obtéká a teče volně po silnici. Jedná se minimálně o šest vpustí které jsou zcela ucpané. Díky

Předáno na ŘSD.
Vpusti byly již vyčištěny.

Číslo:36

Nahlášeno:16.06.16

Aktualizace:03.08.16

Stav: Vyřešeno

"Ubytovna nad Vyhlídkou"

Dotaz na stav ubytovny nezodpovězen. Domu se město patrně již dávno zbavilo, i když má svoji historii. Podle mých informací ji nechal postavit von Lutzov jako vilu Hubertusburg v 19. st. Před cca 30 lety tam byl funkční domov důchodců, pamatuji se, jak se vyhřívali na sluníčku. A dnes, díky nerozumnému nakládání města s majetkem, tam brzy bude ruina.. v těch krásných lesích pod Třemi křížemi. Ach, ach.

Objekt není majetkem SMKV , jedná o soukromý majetek.

Číslo:35

Nahlášeno:16.06.16

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

reklamace - nesplění daného slibu

Již v loňské roce jsem žádala o opravu výtluků komunikace u domu Na Stezce 222/8, Karlovy Vary. Bylo mi sděleno, že je "výhledově" v plánu celkové zpevnění silnice, tato odpověď mě ale neuspokojila ( asi za 2 hodiny jste uvedli, že nedostatek je odstraněn), tedy pouze papírově - elektronicky, tzn. že jste mi odepsali. Psala jsem znovu, že ste provedli "záplatu výtluků" u domu v téže ulici asi o 2 domy níže, tak nevím, jestli je tam nějaká "známost" či co? Poté jste odpeslali tedy, že záplatování provedete až nebude mrznout. Mrazům již definitivně odzvonilo. léto je již za 5 dní a díry se zvětšují a zvětšují, pod projíždfějícími auty se klepe celý barák, mám obavy o statiku (jsme přímo na hranici silnice) vchod mám přímo do ulice a dále mi projíždějící auta znečišťují fasádu. Tuto situaci jsem též nahlásila na pojišťovnu. Žádám o co možná nejrychlejší řešení.

V průběhu loňského roku se prováděla v ulici Na Stezce oprava výtluků několikrát. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci této ulice.

Číslo:34

Nahlášeno:16.06.16

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

reklamace - nesplění daného slibu

Již v loňské roce jsem žádala o opravu výtluků komunikace u domu Na Stezce 222/8, Karlovy Vary. Bylo mi sděleno, že je "výhledově" v plánu celkové zpevnění silnice, tato odpověď mě ale neuspokojila ( asi za 2 hodiny jste uvedli, že nedostatek je odstraněn), tedy pouze papírově - elektronicky, tzn. že jste mi odepsali. Psala jsem znovu, že ste provedli "záplatu výtluků" u domu v téže ulici asi o 2 domy níže, tak nevím, jestli je tam nějaká "známost" či co? Poté jste odpeslali tedy, že záplatování provedete až nebude mrznout. Mrazům již definitivně odzvonilo. léto je již za 5 dní a díry se zvětšují a zvětšují, pod projíždfějícími auty se klepe celý barák, mám obavy o statiku (jsme přímo na hranici silnice) vchod mám přímo do ulice a dále mi projíždějící auta znečišťují fasádu. Tuto situaci jsem též nahlásila na pojišťovnu. Žádám o co možná nejrychlejší řešení.

V průběhu loňského roku se prováděla v ulici Na Stezce oprava výtluků několikrát. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci této ulice.