Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:365

Nahlášeno:15.11.16

Aktualizace:16.11.16

Stav: Nahlášeno

Chodník v Olšových Vratech

Dobrý den, chtěla bych dát podnět k tomu, aby se někdo zabýval absencí chodníků v Olšových Vratech. Podél hlavní silnice na letiště byl sice jeden zbudován, ale chybí zde chodníky přímo v centru obce, především na konečné autobusu. Není přeci možné, aby cestující vystupovali přímo do silnice, na točně. V blízkosti je velice nebezpečná zatáčka, do které není ani vidět. Zároveň je tam dost velký provoz i k nedaleké betonárce.
Nevím, jakým bezpečným způsobem mohou dojít malí školáci od mateřské školky na autobusovou zastávku. Po silnici?
Děkuji předem za odpověď.
J. Havlíková

Číslo:364

Nahlášeno:15.11.16

Aktualizace:01.12.16

Stav: Vyřešeno

Chybejici cast zabradli

Ve Stare Roli mezi vjezdem do porcelanky MZ a mostem reky Rolava ,hned u koleje je castecny zabradli,predstava,ze zde jde maminka s ditetem a staci chvilka a dite je v rece ,ktera je zde mozna 3m dole,nemuselo by toto dopadnout dobre!Kdysi zde asi byla nejaka havarka a toto se opravilo jen jednim spojem zabradli!Myslim,ze je to dost nebezpecne!Dekuji za vyrizeni- bude to asi patrit zeleznicarum!Rybacek Josef

Podnět předán na SŽDC.
Oprava zábradlí byla provedena.

Číslo:363

Nahlášeno:15.11.16

Aktualizace:06.12.16

Stav: Vyřešeno

Rozbité lavičky

Na konečné zastávce MHD č. 15 ve Staré Roli jsou rozbité lavičky (obě).

Děkujeme za informaci. Oprava objednána.Lavičky jsou opravené.

Číslo:362

Nahlášeno:13.11.16

Aktualizace:23.11.16

Stav: Vyřešeno

venkovní fitness

Dobrý den, začátkem měsíce září bylo v denním tisku zveřejněno, že do šesti týdnů bude na Šibeničním vrchu v K. Varech, Máchově ulici vybudováno venkovní fitness s cvičebními přístroji. Dnes je 13.11. a nic se nekoná. Upustilo se od tohoto záměru? Děkuji

Dobrý den,fitness hřiště máme již složené v garáži naší organizace.Pracovníci ,kteří budou hřiště instalovat pracují na výstavbě nového sběrného dvora a na rekonstrukci dlažby v areálu krematoria.Hřiště zabudujeme nejpozději do března 2017,ale pravděpodobně instalaci stihneme mnohem dříve.

Číslo:361

Nahlášeno:12.11.16

Aktualizace:15.11.16

Stav: Vyřešeno

Kilometrovník

Dobrý den,
už je to pár let co někdo u železničního přejezdu, přes který se dřív jezdilo z centra do Staré Role, povalil patník na kterém jsou vyznačeny kilometry a dosud ho nikdo neukrad, ani nevrátil na své místo.

Dobrý den,
podnět byl přeposlán na SŽDC.
SŽDC:
Děkujeme za Váš podnět.
Kilometrovník byl dnes zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty s.o. odstraněn.

Číslo:359

Nahlášeno:11.11.16

Aktualizace:14.11.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování - 355 - archiv záznamů.

Dobrý den,
děkuji za snahu vyřešit požadavek 355.

R. Rumlena

Číslo:358

Nahlášeno:11.11.16

Aktualizace:23.11.16

Stav: Vyřešeno

Šumavská ulice špína

Dobrý den
chci upozornit na zabahněnou a zašpiněnou vozovku v Šumavské ulici hlavně od křižovatky sládkova k Moskevské. Je silně znečištěna od náklaďáků a bagru, které tu jezdily kvůli výměně teplovodu. Předpokládali jsme, že si znečištěnou vozovku a chodníky po sobě také uklidí. Potěšilo nás, že opravili rozježděný vjezd na louku.
Děkuji za ochotu věc řešit Kolář

Při pravidelné kontrole nebylo zjištěno žádné znečištění povrchu komunikace. Zhotovitelská firma byla přesto upozorněna, že veškeré znečištění povrchu komunikace musí neprodleně očistit, umýt.

Číslo:357

Nahlášeno:11.11.16

Aktualizace:19.12.16

Stav: Vyřešeno

Úklid listí

Prosíme o úklid listí v ulici Šumavská 17,listí na kaštanech už není,další spad nehrozí. Na chodníku to nebezpečně klouže.

Opakovaně uklízeno.

Číslo:356

Nahlášeno:11.11.16

Aktualizace:14.11.16

Stav: Vyřešeno

Úklid listí

Prosíme o úklid skluzavky z listí ve Skalníkových sadech.

Listí je uklizeno.

Číslo:355

Nahlášeno:10.11.16

Aktualizace:11.11.16

Stav: Vyřešeno

Archiv záznamů ze Zastupitelstva - sekce různé.

Dobrý den,
žádám, pokud je to v silách firmy zpracovávající záznam pořízený na zasedání Zastupitelstva města, jestli by nemohla dělit sekci různé na jednotlivá témata dle přihlášených (z posledního záznamu např. paní Světlana Klečková, sochař p. Stehlík). Popis jednotlivých bodů by mohl být v řádcích zalamován, aby byl vidět celý text a nebylo nutné najíždět kurzorem myši pro zobrazení celého popisu. Pokud by se podařilo vložit výběr různých datových toků dle kvality připojení, bylo by to skoro na oslavu.

Děkuji

R. Rumlena

Vážený pane Rumleno,

děkujeme za podnět, určitě s dodavatelem projednáme, zda by mohl on the fly indexovat jednotlivé sekce v bodě „Různé“. Není to však zcela jednoduché, protože v bodě „Různé“ se mohou témata prolínat, diskuse k nim nebývá vždy lineární, řečníci mezi nimi přeskakují nebo se k nim vrací.

Primárním účelem videopřenosů ze zastupitelstva je umožnit lidem, kteří se nemohou zastupitelstva zúčastnit, jeho sledování on-line. Videozáznam pak je v podstatě jen vedlejším produktem tohoto přenosu. Jeho účelem není vytvářet sekce podle hovořících, ale dokumentovat diskusi zastupitelstva při jeho rozhodování o věcech, o kterých nikdo jiný ze zákona rozhodnout nemůže. Tento dokumentační účel videozáznam, členěný podle projednávaných bodů, plní. Město neuvažuje o tom, že by objednávalo další zpracovávání videozáznamu.

Co se týče zalamování popisu bodů a streamování v různé kvalitě, projednáme věc s dodavatelem. Pokud to nebude představovat dodatečné náklady, požádáme jej, aby toto upravil.

Číslo:354

Nahlášeno:10.11.16

Aktualizace:15.12.16

Stav: Vyřešeno

Uklid sněhu z chodníků

Uklid sněhu z chodníků v Tuhnicích je pravděpodobně prováděn vozy, které nemají technickou. Půjdete-li po chodníku po průjezdu vozidla, které odstraňuje sníh a provádí posyp, tak se budete pohybovat v olejových skvrnách, které jsou všude a po celé délce očištěných chodníků. Mám pocit, že auta udržby nadělají úklidem více škody na životním prostředí, než užitku. Tento stav byl již minulou zimu a letos je situace stejná.

Vyjádření spol. AVE CZ, provádějící v Tuhnicích zimní údržbu komunikací: Vůz Mcar26, SPZ 7A5 52-80 který má na starosti chodníky v Tuhnicích, jezdí s platnou technickou kontrolou, poslední technickou kontrolou prošel bez závad ve 47 týdnu. Všechny naše vozy mají platnou technickou kontrolu, řidič by ani nevyjel ze dvora kdyby jí neměl.
Proběhla i kontrola vozu na unik phm/oleje našim automechanikem a vše bylo v pořádku.

Číslo:353

Nahlášeno:09.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Pochvala devcatum v ZOO ve Stare Roli!

Dnes naopak!Chtel bych pochvalit pracovite devcata,ktere je denne videt s nacinim na zahrade!Za plotem vyrostl novy pavilon pro ruzne operence,byli u toho a kopali,dnes rozhazovali pisek pod konske odpocivani,zkratka devcata stale makaji a to nejsou zadne obr zeny,ale opravdu devcata!Projevte jim pochvalu,myslim,ze si to zaslouzi!Drive tam clovek ani zadneho pracanta nevidel a verim,ze tam sluzba urcite byla!Dekuji Rybacek Josef

Podnět přeposlán na DDM.

Číslo:352

Nahlášeno:09.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Chodník a úprava prostoru pro volný pohyb psů u sídliště na Čankovské

Chtěl bych začít pochvalou rozšiřujících se košů se sáčky na exkrementy v okolí sídliště Čankovská.

A k problému: Přijde mi přinejmenším pošetilé nastavit vcelku dost svazující pravidla co se týče psů ve městě a jejich volného pohybu a poté utvořit pouze čtyři zóny pro volný pohyb psů. Či-li jsou tyto čtyři místa jedinými možnými místy, kde se může pes proběhnout bez vodítka legálně. "Psí zóna", která se mě týká je u ulice Konečné. Má několik hlavních nedostatků.
1. Bylo by vhodné umístit dopravní značku zakazující vjezd na toto území.
2. Člověk by si rád poseděl, zatímco si pes běhá. To ovšem nejde, neboť tři lavičky jsou totálně zlikvidované a dvě další jsou v havarijním stavu a zarostlé v křoví.
3. V některých zákoutích lze nalézt stříkačky a obaly od nich. Je to velice nebezpečné jak pro psy, tak také pro malé děti!
4. Mírně zpevnit cesty (například vysypat štěrkem) nebo odvodnění svahovitého terénu. Jakmile zaprší, lze využívat jen malou část této louky.
5. V letních měsících je také velice nedostatečný způsob a frekvence úpravy travnaté plochy. To, že je tráva sekána nějakým traktorem, který ani neumí sekanou trávu odebírat a zanechává ji na původním místě je také nevyhovující.
6. I přes iniciativu pejskařů, není dobrá situace ani kolem odpadků. Je tam jedna nádoba na odpad, která je polorozpadlá a občas někdo přinese pytel na odpadky. Někdo je alespoň tak slušný, že odpadky vhodí do toho pytle. Ale už se nenajde nikdo, kdo by ho odnesl a tak problém s odpadky přečkává stále. Bylo by tedy vhodné rozmístění minimálně dvou odpadkových košů.
7. A to hlavní. Přístup na tuto louku je NAPROSTO žalostný. V době, kde se budují chodníky a přechody pro chodce naprosto všude, je neomluvitelné, že na tuto louku chodník nevede. A musí se i nebezpečně přecházet přes silnici. Celá silnice dělící sídliště a tuto louku je velice široká. A určitě by měl být chodník alespoň na jedné straně.

Dobrý den,za SLP K.Vary lavičky opravíme a budeme provádět častější úklid.Seče provádíme pouze mulčováním a to nejméně 4 x do roka.S kosením se sběrem nepočítáme,ten se provádí pouze na sídlištích a LÚ a to i v kombinaci s mulčováním.Na tuto lokalitu máme zpracován projekt na Lesopark Na Šlemu,kde se počítá i s agility hřištěm pro pejskaře.Čekáme pouze na nějakou vhodnou dotaci,která by vše uhradila.
OT: Žádost o instalaci nových odpadkových košů byla zařazena do plánu instalace nových odpadkových košů na jaro 2017

Číslo:351

Nahlášeno:09.11.16

Aktualizace:03.01.17

Stav: Vyřešeno

Osvětlení - Šumavská

Dobré odpoledne,
u vchodu Šumavská 22 nesvítí již několik týdnů lampa, prosíme o opravu. Moc díky

Závada byla odstraněna.

Číslo:350

Nahlášeno:09.11.16

Aktualizace:07.12.16

Stav: Vyřešeno

Propad v chodníku

Dobrý den, všiml jsem si propadajícího se chodníku v ulici Jáchymovská, nad H.Nádražím. V asfaltu vznikl již otvor a lze vidět, že zmizelo podloží. Asfalt se již prostorově propadá. GPS pozice: 50.2376847N, 12.8693075E ..foto připojuji.
Děkuji za vyřešení

Kaverna po dřevěném stožáru byla odstraněna. Povrch byl dorovnán. V jarním období dojde k asfaltaci.

Číslo:349

Nahlášeno:09.11.16

Aktualizace:08.12.16

Stav: Vyřešeno

Chomutovska ulic!

Jiz jsem psal prispevek c.319 a vlastne nevim co je v planu-kdy?Jde o prostor hlavne kolem sochy-zelene- stary asfalt a rozpadajici se schody pred restauraci U Prusu!Dekuji za odpoved!Rybacek J.

Opravu schodiště a asfaltových ploch evidujeme pro následující období.

Číslo:348

Nahlášeno:07.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Uprava zelene - Jizni

Dobry den,

doposud nebyla zastrizena, pripadne odstranena a upravena zelen za domem Jizni ul., prosime tedy zda se to povede nez zacne snezit. Bylo by fajn natrit i lavicky, sou mistnimi obyvateli hojne vyuzivany. Dekuji

Dobrý den,keře ořežeme pravděpodobně v prosinci 2016.V současné době všichni pracovníci uklízejí spadané listí.

Číslo:347

Nahlášeno:06.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Odstavená vozidla Dolní Drahovice

Dobrý den, prosíme o zkontaktování majitelů vozidel,která jsou dlouhodobě odstavená v dolních Drahovicích - jedno auto - favorit,píchlá pneu ale s SPZ u Východní 19, druhé auto - parkoviště za Uvalskou 43 poslední místo.

Přestupek provozovatele vozidla Škoda Felicia (ne Favorit) z ulici Východní byl postoupen na magistrát města k dalšímu řízení. Rovněž vozidlo Renault 19 na ulici Úvalské je městské policii známé. Přestože auto má propadlou pravidelnou technickou prohlídku, není provozováno a není tedy páchán přestupek. Rovněž nevykazuje známky vraku ve smyslu zákona o pozemních komunikacích či zákona o odpadech. Nejen v těchto případech však činíme kroky k odstranění obdobných vozidel z komunikací či veřejných prostranství ve spolupráci s příslušnými odbory magistrátu města, o čemž svědčí odstranění 28 vozidel v roce 2015 a v letošním roce již 34 vozidel.

Číslo:346

Nahlášeno:06.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Odstranění stromů

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy bude káce douglasky v Lidické ulici naproti zastávce Národní. Popřípadě na koho se mám obrátit aby mi podal bližší informace o datu kácení? Děkuji J.B.

Kácení provedeme do Vánoc 2016.

Číslo:345

Nahlášeno:06.11.16

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

Hřiště Kaštánek

Dobrý den, prosím, plánuje se ještě rekonstrukce hřiště Kaštánek u Myslivny? Asi dva roky zpátky jsem tu četla, že se má rekonstruovat, ale hřiště nadále chátrá, byla odstraněna skluzavka, pískoviště se rozpadá, houpačky už neexistují. Škoda, je to na pěkném místě. Děkuji Brandtlová

Dobrý den, vzhledem k tomu, že toto hřiště již je velmi málo navštěvované a dětmi nevyužívané uvažujeme spíše o jeho likvidaci.

Číslo:344

Nahlášeno:06.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Okrasné křoví - podchod u cyklostezky

Dobrý den, bylo slíbeno, že v zimních měsících radikálně zkrátíte okrasné křoví u podchodu v Táborské ul. Připomínám, že je tam lampa, která je křovím doslova obklopena a neplní svůj účel. Prosím o konkrétnější odpověď. Také upozorňuji na rozbitou bus zastávku Bohatice, most - směr Ostrov. Děkuji mnohokrát.

Rozbité boky u přístřešku na autobusové zastávce byly již demontovány.
Na Táborské zmladíme keře do konce roku.Prioritou je úklid spadaného listí.

Číslo:343

Nahlášeno:05.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

chodníček Třeboňská ulice

k č. 292 - chodníček Třeboňská ulice
Mohli byste upřesnit termín "následující období"? Díry jsou vzhledem k šíři chodníčku opradu velké.
Děkuji Dvořáková

Vzhledem k tomu, že jsou finanční prostředky pro letošní rok vyčerpány, opravu uvažujeme příští rok po zlepšení klimatických podmínek. Termín opravy nelze jednoznačně určit, evidence nutných oprav je značně rozsáhlá a současně nelze předpokládat rozsah a finanční náročnost nově vzniklých havarijních stavů s vyšší prioritou.

Číslo:342

Nahlášeno:05.11.16

Aktualizace:10.11.16

Stav: Vyřešeno

Zasypané příkopy

Dobrý den, na nově zrekonstruované cestě k Meandru Ohře jsou již zcela zasypané příkopy. Nevím který inženýr to takto navrhl, ale určitě ho za mě pochvalte.

Příkopy byly vyčištěny.

Číslo:341

Nahlášeno:05.11.16

Aktualizace:08.11.16

Stav: Vyřešeno

Děkuji za rychlé vyřešení - trávník Smetanovy sady

Dobrý den, děkujeme za velmi rychlé vyřešení nepořádku - dotyčné "palety" byly již odstraněny a trávník je uklizen. S pozdravem MS

Číslo:340

Nahlášeno:04.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Hodiny na kostele Máří Magdalény

Dobrý den, prosím o správné seřízení hodin na kostele Máří Magdalény. Hodiny vlevo (na fotografii z mého pohledu od Vřídelní kolonády) ukazují správný čas, kdežto hodiny vpravo ukazují čas cca o půl hodiny později. Děkuji za opravu.

Podnět byl předán na Římskokatolickou farnost.
Děkuji za upozornění, už se na tom pracuje. Bude to trvat asi dva týdny.

Číslo:339

Nahlášeno:04.11.16

Aktualizace:08.11.16

Stav: Vyřešeno

Přístup k MŠ Na kopečku

Dobrý den, bylo by možné průběžně čistit cestu od ulice Lidická k MŠ Na kopečku (Mozartova), je tam vrstva spadaného mokrého listí a chůze po něm je velmi nebezpečná jak pro děti tak i dospělé. Děkuji

Přístupové chodníčky byly v pátek uklizeny, informace o častějším úklidu předána příslušným ručním počišťovačům.

Číslo:338

Nahlášeno:03.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Odpadky u domu v ulici I.P.Pavlova

Dobrý den, prosím o úklid odpadků u domu č.p. 441/27 v ulici I. P. Pavlova. Děkuji

Nepořádek byl uklizen.

Číslo:337

Nahlášeno:03.11.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Podivné předměty na trávníku ve Smetanových sadech brání vysávání listí

Trávník v zadní části Smetanových sadů - kde je vjezd do OD Perla, není možné v poslední době účelně uklízet pro těžko identifikovatelné předměy - dnes probíhalo vysávání listí, pracovník to nejprve úplně vzdal, pak se ještě jednou vrátil, ale nemohl se za žádnou cenu vytočit mezi celkem 7 kusy podivných předmětů, které tam jsou umístěny od letošního jara - 3 betonové kvádry snad se souhlasem Správy parků, budiž, ty se ještě objet jakž tak dají, ale přibyly zcela svévolně provozovatelem sousedního baru umístěné čtyři další jakési palety připomínající lavičky bez opěradel, nepravidelně "poházené" po celém tomto trávníku. což je zejména nyní v zimním období naprosto absurdní.. přece si nikdo nemůže takto trvale zabírat park pro své soukromé aktivity - v noci tam posedávají opilí a zfetovaní hosté z koncertů a diskoték, které probíhají v dotyčném baru Café crux o víkendech, a přes den zase často bezdomovci s igelitkami atd... je smutné, že místo upravené části parku s krásnými stromy musíme se teď koukat na tuhle zvůli a nepořádek .. prosíme o nápravu a uvedení do původního důstojného stavu.

Dobrý den,budeme kontaktovat kavárnu Crux a požadovat odstranění paletových laviček.

Číslo:336

Nahlášeno:03.11.16

Aktualizace:04.11.16

Stav: Vyřešeno

Semafory Chebský most (ad č. 325)

Dobrý den, příspěvek týkající se semaforů na konci Chebského mostu u MMKV II. zůstal bez reakce. Situace už trvá týden. Semafory nejsou v provozu.
Jedná se pravděpodobně o nějaký zásadnější problém. Děkuji za vysvětlení.
V. Kakrda

Velice se omlouváme za zdlouhavou opravu funkčnosti semaforu.
Bohužel se jedná o starší typ řadicích desek, které se nám nepodařilo dříve sehnat.
V současné době pracujeme na celkové výměně všech zastaralých řadičů, tak aby nedocházelo k tam častým výpadkům.

Číslo:335

Nahlášeno:02.11.16

Aktualizace:09.11.16

Stav: Vyřešeno

Silnice a chodník v Bezručově jsou tragické

Dobrý den, kdy bude opravena ulice Bezručova??? Od Nemocnice k Ondřejské ulici. Silnice a chodník je zde tragický už několik let a město stále nic nedělá. Předpokládám že mi odpovíte že město nemá finance (v lepším případě že nemáte zpracovanou projektovou dokumentaci).
Bohužel je ve městě více takových to ulic. A výmluvy jsou stále stejné!!! :(

Chodník i vozovka v ulici Bezručova jsou již delší dobu zaevidovány v evidenci nutných oprav komunikací. Tato evidence je však rozsáhlá a vzhledem k množství přidělených finančních prostředků není možné provádět všechny opravy najednou.
Jedná se značný rozsah potřebných oprav. Vhodnější by byla spíše rekonstrukce včetně řádného odvodnění, podkladních vrstev atp.
Termín opravy nelze sdělit s ohledem na schvalovací proces rozpočtu, který probíhá v závěru roku.
PD je zpracována je k dispozici na ORI, do letošního roku nebyla realizace odsouhlasena v rozpočtu města.