Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:756

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Dětské hřiště Počerny

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se provádí kontrola bezpečnosti dětského hřiště v městské části Počerny, vypadá to tam celkově dost k pláči. Je možné provést kontrolu bezpečnosti a odstranit nedostatky a třeba daný prostor oplotit a přidat lavičky? Na daný prostor je dost smutný pohled bohužel. Děkuji.

Dobrý den,na hřiště se dělají každoroční revize.Hřiště zkontrolujeme a případně doplníme o lavičky.Plot je nutný pouze pokud DH má pískoviště.

Číslo:755

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Úklid dvora Majakovského

Dobrý den. Rád bych Vás požádal o úklid dvora za domy Majakovského 23, 25, 27. Jedná se o listí a větve, odpadky, které sem nafoukal vítr od kontejnerů ze dvora v Buchenwaldské ulice a také jsou zde zbytky materiálu po navrtání opěrné zdi, které zde zanechala provádějící firma.

Musím Vám poděkovat za urychlenou opravu chodníku před vchodem do domu č. 23 v Majakovského ulici, který byl proveden velmi rychle.

Dobrý den,
K nepořádku ve dvoře:
1/provádějící firma byla vyzvána k úklidu a vzhledem k další etapě stavebních prací předpokládáme brzké vyřešení tohoto problému
2/ pravidelně /naposledy 28.2.2017 /uklízíme nepořádek ve dvoře, žádáme občany přilehlých domů k odpovědnosti za vlastní komunální odpad

Číslo:754

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:22.11.17

Stav: Vyřešeno

lesní cesta

dobrý den, připomínám závadu - lesní cesta - u drahovického hřbitova a v příloze je foto inkriminovaného místa , jak se lidé snaží chodit po "původní" cestě.
Číslo:
528
Nahlášeno:19.01.17
Aktualizace:19.01.17
• Stav:
Řeší se
• lesní cesta
závada č.402- nahlášena 9.12.2016 - lesní cesta Dobrý den. Po výkopových pracech, prováděných firmou Vodakva, mezi vodojemy u hotelu Marttel a nad hřbitovem , nebyla uvedena do původního stavu lesní cesta – zůstala zasypaná materiálem z výkopu. Jedná se o úsek křížení lesní cesty nad hřbitovem s asfaltovou cestou na Tři kříže.Je to část cesty, která zde historicky byla a logicky je to pokračování cesty nad hřbitovem směrem na Vyhlídku . František Klingora Dobrý den. Lokalita křížení cest po výkopech je ve stavu běžném po jakémkoliv jiném upraveném výkopu. Vždy to bude alespoň trochu znát, kde výkop byl. V tomto případě se domnívám, že stav je odpovídající místu a způsobu odpovídající práce. Dobrý den , myslím , že vaše odpověď se netýká uvedeného problému. Přebytečná zemina byla během prací po celé délce výkopu nahrnuta na stráň, v místech kde bylo vidět vyústění cest byla zemina odstraněna aby byly znovu schůdné . Ale uvedená cesta byla zasypaná v celé délce metrovou vrstvou zeminy a není vůbec vidět - když není sníh. Při současné sněhové pokrývce si občané prošlapali ve sněhu alespoň špatně schůdnou cestičku , na místě zasypané. Jinak si myslím , že nikdo neprovedl místní šetření. Děkuji
Kontrola bude provedena v jarních měsících, dle příznivých klimatických podmínek. V současné době je plocha pod sněhem.

Nevidím jakýkoliv důvod v tuto chvíli, s touto cestou cokoliv dělat.

Číslo:753

Nahlášeno:01.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Lesní zátiší

Znám křišťálový potůček v Tuhnickém lese. Na rozcestí cest Tuhnická s odbočkami ke Skalce a Čertovu kopytu, poblíže zmiňovaného zurčící potůčku je zcela poničení lavička a vedle ní i rozcestník s ulomeným ukazatelem, který by velmi rád navedl turisty k oboře s jeleny. Zatím je pohozen na zemi.

Dobrý den,
víme o tom, během měsíce dubna bude rozcestník i lavička opravená.

Číslo:752

Nahlášeno:01.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

ÚKLID

Prosím kdo má na starosti úklid altánu v Drahovicích ? ulice Stará Kysibelská ??
Chtělo by to uklízet, není to hezký pohled.
Děkuji Náhunková

Dobrý den,úklid altánu zajistíme obratem hned zítra 5.4.2017 a dohlédneme na častější úklid.

Číslo:751

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:10.01.18

Stav: Vyřešeno

anketa - co si lidé přejí na Rolavě

Na stránkách KV city se píše, že se letos začně s výstavbou nových parkovacích míst na Rolavě. Nemělo se ale nejdříve stavět bazénové centrum, které vyhrálo ve Vámi vyhlášené anketě? K čemu takové ankety vůbec jsou? Vary se za chvíli budou mít všude jenom samá parkoviště, z prostoru u Dolního nádraží už se stává také parkoviště, nic jiného na té obrovské ploše není. Hlavně, že to mělo být odpočinkové centrum! Jenom slibujete!

Dobrý den, podnět od občanů předáváme k vyjádření panu jednateli jmenované společnosti KV City.

Číslo:750

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

kácení v lázeňských lesích

Dobrý den,

Je to opravdu hrozné, jak to teď vypadá v lázeňských lesích. VŠUDE se intenzivně kácí a po lesnících zůstává v lese nepořádek. Lázeňské lesy se zaměřují hlavně asi o prodej dřeva, to je ta hlavní činnost, kterou se zabývají. Jestli to tak bude pokračovat, tak místo lesů budou všude jen mítiny. No nádhera! Hlavně, aby za to bylo dost peněz!! Není to ale městská organizace?

Dobrý den.
Ano jsme příspěvková organizace města Karlovy Vary.
Výše těžby, její umístění a rozsah je stanoven Lesním hospodářským plánem a příslušným zákonem s navazujícími vyhláškami. V lázeňských lesích se smí na základě zmíněného plánu těžit ročně 20 tisíc m3 dřeva. Již několik let těžíme ročně maximálně jen do 15 tisíc m3 dřeva.

Číslo:749

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:04.07.17

Stav: Vyřešeno

Ad 737

Dobrý den, nerozumím odpovědi na dotaz 737: po Kpt. Nálepky MHD nejezdí. Je to slepá ulice, díry se dají objíždět jen velmi obtížně. Po jedné straně je obrubník, z druhé zaparkovaná auta. Díry tam jsou dvě. Brandtlová

Výtluky byly opraveny.

Číslo:748

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:03.07.17

Stav: Vyřešeno

odpadky v parčíku před restaurací Jednota (Lidická)

Dobrý den, v parčíku v areálu restaurace Jednota v horních Drahovicích je spousta odpadků a nedopalků. Odpadkový koš je odmontován, takže vše je na zemi. Za úklid by stálo i dolní parkoviště u Pedagogické školy.

Úklid obou lokalit byl ve spolupráci se Správou lázeňských parků, p.o. proveden.

Číslo:747

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:04.04.17

Stav: Vyřešeno

přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu Míru-ul.Svobodova,Stará Role

V r.2016 byl konečně zřízen přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu míru a Svobodova ve Staré Roli.Žádám Vás,aby byl do plánu dopravního značení tento přechod zařazen a znovu vyznačen vodorovným dopravním značením,protože značení již není skoro vidět.Některým řidičům již snad nestačí dopravní značky,které vidí na poslední chvíli.Děkuji

Vodorovné dopravní značení bylo obnoveno.

Číslo:746

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:04.07.17

Stav: Vyřešeno

Výtluky Bohatice

Dobrý den,
bylo by možné opravit vzniklé výtluky v ulici u Trati? Od odbočky z Teplárenské ulice až k "novému" mostu přes železnici z Dolního na Horní nádraží je "radost" jezdit. Kličkovaná jak na motokárách. Úsek vyžadující urgentní opravy označen zde: https://mapy.cz/s/1w6od

Úsek od konečné stanice autobusové linky č. 5 směrem k Teplárenské by snesl návštěvu čistícího vozu, taktéž možno projevit skromné přání?

Děkujeme předem.

Komunikace byla strojově zametena, celkový úklid zpevněných ploch bude proveden při blokovém čištění. Výtluky byly opraveny.

Číslo:745

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Suť na silnici

Na silnici k Meandru Ohře je u rozpadajícího se domu spadlá omítka, chtělo by to odklidit, než se nějaký bruslař zraní.

Omítka byla uklizena.

Číslo:744

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:03.04.17

Stav: Vyřešeno

veř.osvětlení

Dobrý den přeji. Již řadu týdnů nesvítí světlo na VO vedle našeho domu vzhledem ke stavu chodníku je nebezpečí úrazu.
Pokud se postavíte zády ke vchodu Lidická 452/29 Karlovy Vary, tak po levé ruce na pravé straně chodníku směrek k hřišti je onnen stožár s nefunkčním světlem.
Děkuji za odstranění závady.
Valášek Ladislav - jednatel SSD Lidická 29

Opraveno.

Číslo:742

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

tříděný odpad

Dodatek 734.Kontejnery by mohly být umístěny na polní cestě mezi nemovitostmi 19 a 25 jiná varianta v ulici Žižkova mě nenapadá.Děkuji Šebvá

mapy.cz/zakladni?x=12.8223302&y=50.2451187&z=18&pano=1&pid=45685203&yaw=4.213&fov=1.570&pitch=-0.064&source=addr&id=8933070&q=Žižkova%20293%2F19

Dobrý den,

na Vámi navržené místo bohužel nádoby na separaci nemůžeme umístit, protože tam jsou soukromé pozemky a vysoké napětí.

Číslo:741

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:30.03.17

Stav: Vyřešeno

příspěvek 732

Nezlobte se ale bydlim přímo na nákladní 21 a popelnice na třídění odpadu v pátek na 100% nebyly vysypane děkuji

Dobrý den,

v pátek 24.03.2017 ve 12:30 hodin byla provedena kontrola stanoviště separovaného odpadu v Nákladní ulici, při které byla zjištěna přeplněná nádoba na papír. Na základě toho bylo okamžitě vysláno vozidlo s posádkou k provedení výsypu přeplněné nádoby a úklidu stanoviště.
Stanoviště bylo osobně kontrolováno znovu 24.03.2017 v 16:15 hodin a bylo vše v pořádku.
V pondělí 27.03.17 v ranních hodinách bylo stanoviště opět přeplněné. Svozová společnost provedla vývoz jak papíru, tak plastu.

Číslo:740

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

podélné stání Jáchymovská

Prosím o umístění dopravní značky stání na chodníku dovoleno (např IP11g). Na ulici Jáchymovská je množství administrativních budov a šlo by stát auty (např. naproti Flora centru) podél vozovky, avšak pro bezpečné stání je lepší stát 2 koly na chodníku (chodník je široký a zůstane stále velké místo pro průchod chodců). Děkuji

Uvedený podnět byl dnešního dne projednán s dotčeným orgánem Policií ČR – dopravní inspektorát Karlovy Vary. Ten vyslovil zamítavé stanovisko s odůvodněním, že takto zaparkovaná vozidla by tvořila překážku v rozhledových poměrech vjezdů.
Zároveň konstrukční vrstvy chodníku nejsou uzpůsobeny pro parkování vozidel.

Číslo:739

Nahlášeno:28.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Veřejné osvětlení

Dobrý den, všiml jsem si, že v pondělí navečer svítilo veřejné osvětlení v celém městě a do toho svítilo sluníčko. Pravděpodobně nebyl nastaven letní čas.
Děkuji. V. Kakrda

Dobrý den, již je všechno v pořádku.

Číslo:737

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Díra v silnici

Dobrý den, bylo by prosím možné opravit dvě díry v ul. Kpt. Nálepky? Jedna na proti vchodu Kpt. Nálepky 1 u kanálu, druhá o kousek dál proti Kpt. Nálepky 3. Je to na té straně, kde se neparkuje, kde se jezdí. Děkuji Brandtlová

Požadovanou opravu evidujeme. Bude provedena dle dodávky asfaltové směsi a dle harmonogramu oprav, který je sestaven dle priorit s ohledem na trasy MHD a bezpečnost silničního provozu. Opraveno.

Číslo:736

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:11.04.17

Stav: Vyřešeno

Kácení a oplocení Tuhnického lesa

Dobrý den,
v sobotu jsem si šla do lesa uklidnit nervy, ale bohužel jsem odcházela v hluboké depresi a se slzami v očích. Lesníci zde kácí stromy tak intenzivně, že na mnoha místech podél Tuhnické cesty vznikají mýtiny. A navíc, a to je mnohem horší, od lávky u daňků k Rybářské baště a dál (tam už jsem raději ani nešla) vyrostly desítky (možná i stovky) metrů nového plotu. Jestli to tak půjde dál, tak za chvíli bude celý les oplocen. Nechci místo lesa cirkus a turistickou atrakci, ráda bych se kochala zpěvem ptáků, posadila se do mechu a jen tak v klidu pozorovala přírodu v její přirozené kráse, a ne jen zavřená a ochočená zvířata škemrající o potravu a spoustu uřvaných lidí, kteří všude dělají jen binec. A když už vše oplocujete, měli byste také myslet na odpadkové koše a toalety - samozřejmě zdarma, jelikož odpadků je v lese čím dál tím víc a kvůli plotům si člověk ani nemá kam odskočit. A také mě dost zarazilo to, že asi před 3 týdny v lese lesníci rozdělali několik menších ohňů a nikdo to nijak nekontroloval, nechali to prostě bez dozoru hořet.

Dobrý den,
Těžba dřeva probíhá dle stanoveného Lesního hospodářského plánu, který se schvaluje Státní správou lesů a také následně kontroluje. Výše roční těžby je stanovena na maximální výši 21. tis m3 . My na základě domluvy s vedením Města Karlovy Vary těžíme kolem 15 tis. m3.
Co se týká oplocení obory, tak ta je také součástí projektu obnovení Sv. Linharta a je také schválena. Mrzí mne, že to vidíte jen cirkus a turistickou atrakci a zavřená a zvěř v oboře, jako ochočená zvířata škemrající o potravu a spoustu uřvaných lidí, kteří všude dělají jen binec. Je to Váš postoj, ale další návštěvníci lesa tyto aktivity kvitují. Celý les opravdu plotit nebudeme, bude zaploceno 70 ha z 1980 ha lázeňského lesa což je 3,5%.
Odpadkové koše po špatných zkušenostech instalovat nebudeme. A ohně při pálení klestu byly průběžně kontrolovány.

Číslo:735

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Tříděný odpad

Dobrý den bylo by možné v Doubí u hřbitova vyměnit kontejnery na tříděný odpad za popelnice s odklopným výkem děkuji

Dobrý den,

v celém městě jsou rozmístěny nádoby se spodním výsypem typ iglú. Pouze doplňkově především v lázeňsko – obchodní zóně (kde je nedostatek místa) jsou umístěny nádoby s horním výsypem. Stanoviště Terezínská (u hřbitova) tyto podmínky nesplňuje, proto zde budou ponechány stávající nádoby se spodním výsypem.

Číslo:734

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den.Prosím o umístění kontejnerů na tříděný odpad v ulici Žižkova ve Staré roli.Kontejner v ulici Husova je neustále plný odpad se válí okolo a kontejnery u garáží jsou pro nás na naprosto nevyhovujícím místě a navíc jsou oba trochu z ruky.Děkuji za vyřízení.Šebová

Dobrý den,

děkuji za nahlášení, nádoby byly vyvezeny. Vzhledem k častějšímu naplnění v poslední době bude upraven harmonogram svozu na 1x týdně, tak aby nedocházelo k přeplňování. Pokud v ulici Žižkova víte o vhodném pozemku pro umístění nádob, prosím kontaktujte mne (tel. 725 996 525) a společně se svozovou společností se sejdeme na místě.

Číslo:733

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Bezrohá koza na kulaťáku

Na kruhovém objezdu u Arény (objezd na straně k Intersparu) je chudák koza bez rohů. Kozel má chválabohu vše jak má mít, ale chudáka kozu zase nějaký "dobrák" připravil o rohy. Vypadá chudinka bídně. Protože vandalové tam ty pěkné sochy poškozují opětovně, bylo by na místě instalovat šikovnou fotopast nastavenou tak, aby nezabírala provoz vozidel, ale jen pohyb u těchto soch.

Dobrý den,rohy máme objednané u kolegů z Láz.lesů K.V. a co nejdříve je opravíme.Instalace fotopasti je však technicky komplikovaná a tudíž o ní neuvažujeme.

Číslo:732

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:27.03.17

Stav: Vyřešeno

Nákladní

Prosím můžete u nás vysypavat častěji popelnice na třídění odpad neustale jsou plný a když volame ohledně vysypání tak nám je slíbeno že je vysypou a stejně ne

Dobrý den,

svoz byl proveden v pátek odpoledne a následně dnes ráno.

Číslo:731

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:730

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:729

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:728

Nahlášeno:25.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

betonová cesta spojující Jáchymovskou ulici Elektrosvit s Bohaticemi - železniční přejezd

dobrý den, po této cestě projde denně docela dost lidí, po zimě je ale její okolí v dolní části k přejezdu lemováno odpadky zřejmě z ubytovny, střepy na cestě jsou stále, není to dobrá vizitka, děkuji Patejdlová

Nepořádek byl uklizen.

Číslo:727

Nahlášeno:25.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

odpadky v křovinách

Dobrý den, kolem schodů a stezky od nemocnice ke kruhovému objezdu se ve svazích a křovinách nachází značné množství odpadků (zejména pod Obchodní akademií). Dále velké množství odpadků je v křovinách kolem dolního nádraží ve směru od Tržnice. Odpadky jsou též naházené v kolejišti.

Dobrý den,odpadky necháme vysbírat pracovníky přes ÚP do konce tohoto týdne.

Číslo:726

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Odstranění vraku

Po celou zimu je na parkovišti v Severní ulici odstavené bílé auto - Felicie a minulý týden z něj zmizely i SPZ. Ty začínaly na písmena KVK ... Majitel toto auto evidentně odhlásil a tímto považuje vše za vyřízené. Žádám o odstranění vraku.

Vámi udané vozidlo Škoda Felicia nevykazuje známky autovraku podle zákona o komunikacích ani podle zákona o odpadech. Přes výše uvedené bude stav vozidla nadále sledován.

Číslo:725

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Úklid listí nad Thermálem

Dobrý den, bylo možné konečně řádně uklidit listí okolo chodníků nad hotel Thermal a okolí bazénu. Proberte se tam je březen a tady to vypadá jako v listopadu !!! Děkuji

Dobrý den,během března se zaměřujeme na kácení,vyřezávání a zmlazování keřů a náletů.Úklid se zaměřuje na sběr odpadků na zelených plochách a v keřích.Během měsíce dubna budeme celé město připravovat na zahájení nové láz.sezony a vše řádně uklidíme.