Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:774

Nahlášeno:07.04.17

Aktualizace:19.04.17

Stav: Vyřešeno

Osvětlení Lidická ulice

Před domem č. 9 v Lidické ulici nesvítí již několik týdnů lampa veřejného osvětlení. Někdy se na chvíli rozsvítí, ale většinu noci nesvítí.
Děkuji za opravu.
Pozdrav.

Opraveno.

Číslo:773

Nahlášeno:06.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Parkování v LÚ

Jak je možné, že MP ignoruje parkování v Křižíkově ul. a i jinde v LÚ vozidlům s povolením z automatu za 20kč, když toto povolení je pouze na vjezd do LÚ bez parkování. Ještě v nedávné době nás bydlící v LÚ MP pokutovala za to samé parkování s tím, že je zde zákaz stání a do splnění předpisu o šířce jednoho jízdního schází půl metru. Konkrétně v Křižíkově ul. parkuje tolik vozidel za 20kč, že je tam průjezdný sotva jeden jízdní pruh. Také na našich vyhrazených park. místech parkují zaměstnanci různých podniků. Vše bez povšimnutí MP ! Na dotaz u MP mi nedokázali odpovědět, kde může parkovat vozidlo s červeným povolením. Už min. 2 týdny nesvítí 2 pouliční lampy na Zámeckém Vrchu.

Situace parkování v Křižíkově ulici se v současné době řeší.

Číslo:772

Nahlášeno:06.04.17

Aktualizace:03.07.17

Stav: Vyřešeno

Pravopisná chyba

Dobrý den, rád bych upozornil na pravopisnou chybu, která je uvedena v dodatkové tabulce (viz foto). Správně se píše "výjimka", nikoli "vyjímka". Bohužel, chybu v tomto slově dělá spousta lidí. A pokud si nejste jistí, jak se dané slovo správně píše a skloňuje, tak bych vám doporučil používat pravidla českého pravopisu, zejména Příručku ÚJČ AV ČR.

Společnost provádějící opravy na havárii horkovodu byla na nedostatek upozorněna.

Číslo:771

Nahlášeno:06.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Auto-nepojizdny!

5.4.2017 probehlo na parkovisti ve Dvorakove ulici K.V.cisteni -uklid!Ocekaval jsem,ze bude odtazeno auto,ktere tu stoji priblizne 1 rok-prazdne pneumatiky,rozbita dvirka u nadrze tj.co se da videt!Auto zde zustalo nadale stat-parkoviste je stale preplneno ve vecernich hodinach!Nevim zda by moje auto zustalo nebo bylo odtazeno,nebo je uz jina vyhlaska a uklid se teto prekazce vyhne???Dekuji za vysvetleni veci!!!Mestska policie,pry s takovou veci nemuze nic delat-auto ma znacku!!!Pry!!!Rybacek Josef

Předmětné vozidlo bylo odtaženo na podzim minulého roku a v souladu s platnou legislativou (zákon č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích) bylo vráceno zpět na původní místo, odkud bylo při blokovém čištění odstraněno. V současné době probíhá vůči vlastníku vozidla na návrh právního odboru MMKV soudní vymáhání nákladů, spojených se zpětným odtahem. V okolí vozidla byl proveden ruční úklid.

Číslo:770

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Úklid

Dobrý den,
prosíme o úklid (odstranění plastů, plechovek, igelitů a pod.) stráně pod Ondříčkovou ulicí nad domy Vítězná 18 - 24.
Děkujeme
V.Čechura
Vítězná 20, K.Vary

Dobrý den,pokusíme se to hned zítra uklidit.

Číslo:769

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

Parkování u ZŠ Poštovní

Jaký je důvod osazení dopravních značek Zákaz zastavení u ZŠ Poštovní. Pokud to bude trvale, tak prosím o vybudování pořádného parkoviště pro dostatek aut, aby byla možnost vyzvednout děti ze školy.
Každý kdo staví nový objekt nebo opravuje stávající, musí doložit dostatek parkovací míst. Bohužel toto asi neplatí pro instituce spravované městem.

Zákaz zastavení je osazen z důvodu umisťování betonových svodidel, tak aby řidiči neparkovali v křižovatce ulic Moskevská x Šumavská.
Tyto práce jsou prováděny na základě požadavku Policie ČR – dopravní inspektorát z hlediska bezpečnosti dětí u ZŠ.

Číslo:768

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

Vnitroblok Hlávkova - Družstevní

Návrh revitalizace vnitrobloku Družstevní - Hlávkova - Závodu Míru - Svobodova???? Už je prosím nová studie hotová??? Pokud ne kdy se tak stane??? Děkujeme

Dobrý den, studie bude dokončena do 30.4.2017.

Číslo:767

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:29.09.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jarose

Dobrý den,
Upozorňovala jsem na nepořádek v náší ulici.Most přes Chodovský potok,zábradlí na začátku mostu jste opravili,ale na druhé straně mostu zábradlí asi někdo odcizil než se stačilo opravit,tráva stále rozjezdena a obrubník rozbitý.Okap vyvedeny na chodník kde se při dešti tvoří louže s tím se taky něco nedělo.Ale děkuji alespoň za tu jednu opravu zábradlí.

Dobrý den, jedná se pouze o provizorní úpravy, jelikož od měsíce července se zde bude realizovat rekonstrukce mostu přes Chodovský potok.
Co se týká vyvedeného okapu na povrch chodníku, řešíme jako závadu, ale tu v tomto případě ji musí odstranit vlastník nemovitosti.

Číslo:766

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:04.07.17

Stav: Vyřešeno

264 - Tragický chodník od Jara ke Hřbitovní

Dobrý den, kdyby bude opraven chodník??? "Chodnik" podél parkovacích stání od Jara ke Hřbitovní --- Dobrý den, bylo by možné uvést do schůdného stavu chodník od Jara ke Hřbitovní ulici. Jeho stav je katastrofální, povrch z asfaltové drti se při každém dešti více vymývá a vznikají větší rygoly. Pro kočárek je naprosto nesjízdný, ale i při chůzi si člověk koleduje o úraz a jediné řešení je tedy jít po silnici, což není bezpečné vzhledem k rychlosti projíždějících aut. Děkuji --- Kryt chodníku odpovídá materiálu (frézovaný recyklát). Povrch je částečně vymletý v horní a spodní části chodníku – v místech kde voda při dešti nabírá sílu. Pokládku asfaltu evidujeme pro následující období dle obnosu přidělených finančních prostředků. Při dosypání recyklátu by byl sypký materiál splaven na zastávku MHD.

Chodník byl opraven.

Číslo:765

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:11.04.17

Stav: Vyřešeno

562,544,435 - Oprav cesty po těžbě dřeva, co s areálem Ferdy Mravence

562,544, 435 - Dobrý den, jak město bude postupovat dále v této věci? Děkuji za odpověď. Reaguji na odpověď - oprava cesty po těžbě dřeva. Prosím o vysvětlení (pro ostatní obyvatele)
Dobrý den, jestli jsem Vás správně pochopil. ZNAMENÁ TO, ŽE ODBOR, KTERÝ MÁ POD SEBOU LÁZEŇSKÉ LESY. PO TĚŽBĚ (DUBOVÉHO) DŘEVA Z KTERÉHO MÁ NEMALÝ ZISK. NEMÁ PENÍZE NA TO, ABY UVEDL CESTU KTERÁ BYLA PŘI TĚŽBĚ PONIČENA? Dle klimatických podmínek se provede kontrola na základě venkovního posouzení bude rozhodnuto.

Dobrý den,
oblast pod třemi kříži a Drahovicemi se začne tento týden uklízet a upravovat. Vzhledem k tomu, že nevíme přesně o kterou část některé z mnoha cest je veden spor o její úpravě, lesník pan Kraus se nabídl, že je ochoten se na základě telefonické domluvy sejít a ujasnit si přesně lokality o které jde. Mobil na lesníka Je 602 450 561.
Snad jen upřesnění v lokalitě nad Drahovicemi se netěžil žádný dub ale buk.

Číslo:764

Nahlášeno:04.04.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

Úprava stránek - vyhledávač

Dobrý den, bylo by možné upravit tyto stránky, tak aby se zde dalo vyhledávat i podle pořadového čísla? Děkuji

Dobrý den,

systém umožňuje vyhledávání podle klíčových slov a stavu vyřizování závady/nedostatku. O vyhledávání podle pořadových čísel v blízké době neuvažujeme.
Vaši připomínku ale předáme autorovi stránek vzhledem k tomu, že se v budoucnu počítá s přepracováním vyhledávacího nástroje.

Číslo:763

Nahlášeno:03.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Černá skládka

Dobrý den,
chtěl bych nahlásit černou skládku ve dvoře I.P.Pavlova 13.,15.,17.,...J.Palacha2.,4.,6.,K.Vary a požádat o odstranění.Dřevěné regály a další věci jsou vyhozeny u nádob na tříděný odpad.
Děkuji

Dobrý den,ještě dnes se je pokusíme uklidit.

Číslo:762

Nahlášeno:03.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

stezka od Jara k Ovobaru

Dobrý den, kolem stezky od Jara k thermalenskému bazénu a dále k Ovobaru je množství odpadků. Nad schůdky u Ovobaru je smetiště.

Dobrý den,zítra vše uklidíme.

Číslo:759

Nahlášeno:03.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Rozbitá silnice po výkopech a štěrk po celé šíři silnice- Vodárenská ulice, Růžový vrch- Karlovy Vary

Dobrý de, bydlím na Růžovém vrchu, v ulici Vodárenská a cca před měsícem byl prováděn výkop na této komunikaci. Je to již delší dobu a tato komunikace není dosud opravená, popřípadě není dána do takového stavu, ve kterém byla před výkopem. Také v této ulici, konkrétně před domem Vodárenská 1- 7 , je tato komunikace v dezolátním stavu. Vím, že toho máte jistě hodně, ale mohl by minimálně touto ulicí projet buď zametač, či dokonce by zde mohl být natažen nový povrch asfaltu. Jelikož to záplatování je z Vaší strany nedůstojné a hlavně odfláknuté. Děkuji za brzké a kladné vyřízení tohoto nedostatku v této ulici.

Úklid bude proveden co nejdříve.Důkladnější úklid bude proveden při blokovém čištění 7.6. 2017 středa- Komunikace : Klínovecká, Vodárenská, Plešivecká, Buchenwaldská, Jana Opletala, Sedlecká, Merklínská.

Číslo:758

Nahlášeno:03.04.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Cyklostezky - horizontální značení

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že je stávající značení sotva viditelné, bylo by možné jej nejen obnovit, ale vzhledem k ignoranci chodců jej pořádně zahustit? U transfůzní stanice je pouze na začátku a konci, od hasičů směrem k Rolavě to není o moc lepší. Krymská to také snese a úsek od hasičů k Mc Donaldu by se také neměl opomenout.

Za cyklisty díky.

Požadavek evidujeme.
Vzhledem k omezenému rozpočtu na vodorovné dopravní značení jsou prioritou přechody pro chodce, důležité křižovatky, zastávky MHD a symboly ZTP. Ostatní značení bude realizováno dle zbývajícího obnosu finančních prostředků.

Číslo:757

Nahlášeno:03.04.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

Rekonstrukce Lidické ulice (724)

Dobrý den, kdy je plánovaná CELKOVÁ rekonstrukce Lidické ulice? Jako je silnice, chodníky, zastávky a parkovací místa, atd? Ukazujete jak město za stovky milionů zrekonstruovalo Starou roli, ale na tak "banální" opravu jako je Lidická ulice nejsou peníze??? Děkuji za odpověď

Mezi financováním Lidické a financováním oprav ve Staré Roli je značný rozdíl. Opravy komunikací ve Staré Roli byly financovány z dotačních titulů. Nyní je připravena projektová dokumentace na druhou etapu stávající stavby (po křižovatku s ulicí Mozartova). Bude realizována dle zbývajících finančních prostředků (prioritou zde byl zejména přechod pro chodce, který se nyní dokončuje). Vzhledem k nutným úpravám komunikací, zastávek MHD, atd. aby splňovali podmínky stanovené platnými ČSN, je tato stavba značně finančně nákladná.

Číslo:756

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Dětské hřiště Počerny

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se provádí kontrola bezpečnosti dětského hřiště v městské části Počerny, vypadá to tam celkově dost k pláči. Je možné provést kontrolu bezpečnosti a odstranit nedostatky a třeba daný prostor oplotit a přidat lavičky? Na daný prostor je dost smutný pohled bohužel. Děkuji.

Dobrý den,na hřiště se dělají každoroční revize.Hřiště zkontrolujeme a případně doplníme o lavičky.Plot je nutný pouze pokud DH má pískoviště.

Číslo:755

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Úklid dvora Majakovského

Dobrý den. Rád bych Vás požádal o úklid dvora za domy Majakovského 23, 25, 27. Jedná se o listí a větve, odpadky, které sem nafoukal vítr od kontejnerů ze dvora v Buchenwaldské ulice a také jsou zde zbytky materiálu po navrtání opěrné zdi, které zde zanechala provádějící firma.

Musím Vám poděkovat za urychlenou opravu chodníku před vchodem do domu č. 23 v Majakovského ulici, který byl proveden velmi rychle.

Dobrý den,
K nepořádku ve dvoře:
1/provádějící firma byla vyzvána k úklidu a vzhledem k další etapě stavebních prací předpokládáme brzké vyřešení tohoto problému
2/ pravidelně /naposledy 28.2.2017 /uklízíme nepořádek ve dvoře, žádáme občany přilehlých domů k odpovědnosti za vlastní komunální odpad

Číslo:754

Nahlášeno:02.04.17

Aktualizace:22.11.17

Stav: Vyřešeno

lesní cesta

dobrý den, připomínám závadu - lesní cesta - u drahovického hřbitova a v příloze je foto inkriminovaného místa , jak se lidé snaží chodit po "původní" cestě.
Číslo:
528
Nahlášeno:19.01.17
Aktualizace:19.01.17
• Stav:
Řeší se
• lesní cesta
závada č.402- nahlášena 9.12.2016 - lesní cesta Dobrý den. Po výkopových pracech, prováděných firmou Vodakva, mezi vodojemy u hotelu Marttel a nad hřbitovem , nebyla uvedena do původního stavu lesní cesta – zůstala zasypaná materiálem z výkopu. Jedná se o úsek křížení lesní cesty nad hřbitovem s asfaltovou cestou na Tři kříže.Je to část cesty, která zde historicky byla a logicky je to pokračování cesty nad hřbitovem směrem na Vyhlídku . František Klingora Dobrý den. Lokalita křížení cest po výkopech je ve stavu běžném po jakémkoliv jiném upraveném výkopu. Vždy to bude alespoň trochu znát, kde výkop byl. V tomto případě se domnívám, že stav je odpovídající místu a způsobu odpovídající práce. Dobrý den , myslím , že vaše odpověď se netýká uvedeného problému. Přebytečná zemina byla během prací po celé délce výkopu nahrnuta na stráň, v místech kde bylo vidět vyústění cest byla zemina odstraněna aby byly znovu schůdné . Ale uvedená cesta byla zasypaná v celé délce metrovou vrstvou zeminy a není vůbec vidět - když není sníh. Při současné sněhové pokrývce si občané prošlapali ve sněhu alespoň špatně schůdnou cestičku , na místě zasypané. Jinak si myslím , že nikdo neprovedl místní šetření. Děkuji
Kontrola bude provedena v jarních měsících, dle příznivých klimatických podmínek. V současné době je plocha pod sněhem.

Nevidím jakýkoliv důvod v tuto chvíli, s touto cestou cokoliv dělat.

Číslo:753

Nahlášeno:01.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Lesní zátiší

Znám křišťálový potůček v Tuhnickém lese. Na rozcestí cest Tuhnická s odbočkami ke Skalce a Čertovu kopytu, poblíže zmiňovaného zurčící potůčku je zcela poničení lavička a vedle ní i rozcestník s ulomeným ukazatelem, který by velmi rád navedl turisty k oboře s jeleny. Zatím je pohozen na zemi.

Dobrý den,
víme o tom, během měsíce dubna bude rozcestník i lavička opravená.

Číslo:752

Nahlášeno:01.04.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

ÚKLID

Prosím kdo má na starosti úklid altánu v Drahovicích ? ulice Stará Kysibelská ??
Chtělo by to uklízet, není to hezký pohled.
Děkuji Náhunková

Dobrý den,úklid altánu zajistíme obratem hned zítra 5.4.2017 a dohlédneme na častější úklid.

Číslo:751

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:10.01.18

Stav: Vyřešeno

anketa - co si lidé přejí na Rolavě

Na stránkách KV city se píše, že se letos začně s výstavbou nových parkovacích míst na Rolavě. Nemělo se ale nejdříve stavět bazénové centrum, které vyhrálo ve Vámi vyhlášené anketě? K čemu takové ankety vůbec jsou? Vary se za chvíli budou mít všude jenom samá parkoviště, z prostoru u Dolního nádraží už se stává také parkoviště, nic jiného na té obrovské ploše není. Hlavně, že to mělo být odpočinkové centrum! Jenom slibujete!

Dobrý den, podnět od občanů předáváme k vyjádření panu jednateli jmenované společnosti KV City.

Číslo:750

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:05.04.17

Stav: Vyřešeno

kácení v lázeňských lesích

Dobrý den,

Je to opravdu hrozné, jak to teď vypadá v lázeňských lesích. VŠUDE se intenzivně kácí a po lesnících zůstává v lese nepořádek. Lázeňské lesy se zaměřují hlavně asi o prodej dřeva, to je ta hlavní činnost, kterou se zabývají. Jestli to tak bude pokračovat, tak místo lesů budou všude jen mítiny. No nádhera! Hlavně, aby za to bylo dost peněz!! Není to ale městská organizace?

Dobrý den.
Ano jsme příspěvková organizace města Karlovy Vary.
Výše těžby, její umístění a rozsah je stanoven Lesním hospodářským plánem a příslušným zákonem s navazujícími vyhláškami. V lázeňských lesích se smí na základě zmíněného plánu těžit ročně 20 tisíc m3 dřeva. Již několik let těžíme ročně maximálně jen do 15 tisíc m3 dřeva.

Číslo:749

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:04.07.17

Stav: Vyřešeno

Ad 737

Dobrý den, nerozumím odpovědi na dotaz 737: po Kpt. Nálepky MHD nejezdí. Je to slepá ulice, díry se dají objíždět jen velmi obtížně. Po jedné straně je obrubník, z druhé zaparkovaná auta. Díry tam jsou dvě. Brandtlová

Výtluky byly opraveny.

Číslo:748

Nahlášeno:31.03.17

Aktualizace:03.07.17

Stav: Vyřešeno

odpadky v parčíku před restaurací Jednota (Lidická)

Dobrý den, v parčíku v areálu restaurace Jednota v horních Drahovicích je spousta odpadků a nedopalků. Odpadkový koš je odmontován, takže vše je na zemi. Za úklid by stálo i dolní parkoviště u Pedagogické školy.

Úklid obou lokalit byl ve spolupráci se Správou lázeňských parků, p.o. proveden.

Číslo:747

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:04.04.17

Stav: Vyřešeno

přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu Míru-ul.Svobodova,Stará Role

V r.2016 byl konečně zřízen přechod pro chodce v křižovatce ul.Závodu míru a Svobodova ve Staré Roli.Žádám Vás,aby byl do plánu dopravního značení tento přechod zařazen a znovu vyznačen vodorovným dopravním značením,protože značení již není skoro vidět.Některým řidičům již snad nestačí dopravní značky,které vidí na poslední chvíli.Děkuji

Vodorovné dopravní značení bylo obnoveno.

Číslo:746

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:04.07.17

Stav: Vyřešeno

Výtluky Bohatice

Dobrý den,
bylo by možné opravit vzniklé výtluky v ulici u Trati? Od odbočky z Teplárenské ulice až k "novému" mostu přes železnici z Dolního na Horní nádraží je "radost" jezdit. Kličkovaná jak na motokárách. Úsek vyžadující urgentní opravy označen zde: https://mapy.cz/s/1w6od

Úsek od konečné stanice autobusové linky č. 5 směrem k Teplárenské by snesl návštěvu čistícího vozu, taktéž možno projevit skromné přání?

Děkujeme předem.

Komunikace byla strojově zametena, celkový úklid zpevněných ploch bude proveden při blokovém čištění. Výtluky byly opraveny.

Číslo:745

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Suť na silnici

Na silnici k Meandru Ohře je u rozpadajícího se domu spadlá omítka, chtělo by to odklidit, než se nějaký bruslař zraní.

Omítka byla uklizena.

Číslo:744

Nahlášeno:30.03.17

Aktualizace:03.04.17

Stav: Vyřešeno

veř.osvětlení

Dobrý den přeji. Již řadu týdnů nesvítí světlo na VO vedle našeho domu vzhledem ke stavu chodníku je nebezpečí úrazu.
Pokud se postavíte zády ke vchodu Lidická 452/29 Karlovy Vary, tak po levé ruce na pravé straně chodníku směrek k hřišti je onnen stožár s nefunkčním světlem.
Děkuji za odstranění závady.
Valášek Ladislav - jednatel SSD Lidická 29

Opraveno.

Číslo:742

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

tříděný odpad

Dodatek 734.Kontejnery by mohly být umístěny na polní cestě mezi nemovitostmi 19 a 25 jiná varianta v ulici Žižkova mě nenapadá.Děkuji Šebvá

mapy.cz/zakladni?x=12.8223302&y=50.2451187&z=18&pano=1&pid=45685203&yaw=4.213&fov=1.570&pitch=-0.064&source=addr&id=8933070&q=Žižkova%20293%2F19

Dobrý den,

na Vámi navržené místo bohužel nádoby na separaci nemůžeme umístit, protože tam jsou soukromé pozemky a vysoké napětí.