Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:741

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:30.03.17

Stav: Vyřešeno

příspěvek 732

Nezlobte se ale bydlim přímo na nákladní 21 a popelnice na třídění odpadu v pátek na 100% nebyly vysypane děkuji

Dobrý den,

v pátek 24.03.2017 ve 12:30 hodin byla provedena kontrola stanoviště separovaného odpadu v Nákladní ulici, při které byla zjištěna přeplněná nádoba na papír. Na základě toho bylo okamžitě vysláno vozidlo s posádkou k provedení výsypu přeplněné nádoby a úklidu stanoviště.
Stanoviště bylo osobně kontrolováno znovu 24.03.2017 v 16:15 hodin a bylo vše v pořádku.
V pondělí 27.03.17 v ranních hodinách bylo stanoviště opět přeplněné. Svozová společnost provedla vývoz jak papíru, tak plastu.

Číslo:740

Nahlášeno:29.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

podélné stání Jáchymovská

Prosím o umístění dopravní značky stání na chodníku dovoleno (např IP11g). Na ulici Jáchymovská je množství administrativních budov a šlo by stát auty (např. naproti Flora centru) podél vozovky, avšak pro bezpečné stání je lepší stát 2 koly na chodníku (chodník je široký a zůstane stále velké místo pro průchod chodců). Děkuji

Uvedený podnět byl dnešního dne projednán s dotčeným orgánem Policií ČR – dopravní inspektorát Karlovy Vary. Ten vyslovil zamítavé stanovisko s odůvodněním, že takto zaparkovaná vozidla by tvořila překážku v rozhledových poměrech vjezdů.
Zároveň konstrukční vrstvy chodníku nejsou uzpůsobeny pro parkování vozidel.

Číslo:739

Nahlášeno:28.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Veřejné osvětlení

Dobrý den, všiml jsem si, že v pondělí navečer svítilo veřejné osvětlení v celém městě a do toho svítilo sluníčko. Pravděpodobně nebyl nastaven letní čas.
Děkuji. V. Kakrda

Dobrý den, již je všechno v pořádku.

Číslo:737

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Díra v silnici

Dobrý den, bylo by prosím možné opravit dvě díry v ul. Kpt. Nálepky? Jedna na proti vchodu Kpt. Nálepky 1 u kanálu, druhá o kousek dál proti Kpt. Nálepky 3. Je to na té straně, kde se neparkuje, kde se jezdí. Děkuji Brandtlová

Požadovanou opravu evidujeme. Bude provedena dle dodávky asfaltové směsi a dle harmonogramu oprav, který je sestaven dle priorit s ohledem na trasy MHD a bezpečnost silničního provozu. Opraveno.

Číslo:736

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:11.04.17

Stav: Vyřešeno

Kácení a oplocení Tuhnického lesa

Dobrý den,
v sobotu jsem si šla do lesa uklidnit nervy, ale bohužel jsem odcházela v hluboké depresi a se slzami v očích. Lesníci zde kácí stromy tak intenzivně, že na mnoha místech podél Tuhnické cesty vznikají mýtiny. A navíc, a to je mnohem horší, od lávky u daňků k Rybářské baště a dál (tam už jsem raději ani nešla) vyrostly desítky (možná i stovky) metrů nového plotu. Jestli to tak půjde dál, tak za chvíli bude celý les oplocen. Nechci místo lesa cirkus a turistickou atrakci, ráda bych se kochala zpěvem ptáků, posadila se do mechu a jen tak v klidu pozorovala přírodu v její přirozené kráse, a ne jen zavřená a ochočená zvířata škemrající o potravu a spoustu uřvaných lidí, kteří všude dělají jen binec. A když už vše oplocujete, měli byste také myslet na odpadkové koše a toalety - samozřejmě zdarma, jelikož odpadků je v lese čím dál tím víc a kvůli plotům si člověk ani nemá kam odskočit. A také mě dost zarazilo to, že asi před 3 týdny v lese lesníci rozdělali několik menších ohňů a nikdo to nijak nekontroloval, nechali to prostě bez dozoru hořet.

Dobrý den,
Těžba dřeva probíhá dle stanoveného Lesního hospodářského plánu, který se schvaluje Státní správou lesů a také následně kontroluje. Výše roční těžby je stanovena na maximální výši 21. tis m3 . My na základě domluvy s vedením Města Karlovy Vary těžíme kolem 15 tis. m3.
Co se týká oplocení obory, tak ta je také součástí projektu obnovení Sv. Linharta a je také schválena. Mrzí mne, že to vidíte jen cirkus a turistickou atrakci a zavřená a zvěř v oboře, jako ochočená zvířata škemrající o potravu a spoustu uřvaných lidí, kteří všude dělají jen binec. Je to Váš postoj, ale další návštěvníci lesa tyto aktivity kvitují. Celý les opravdu plotit nebudeme, bude zaploceno 70 ha z 1980 ha lázeňského lesa což je 3,5%.
Odpadkové koše po špatných zkušenostech instalovat nebudeme. A ohně při pálení klestu byly průběžně kontrolovány.

Číslo:735

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Tříděný odpad

Dobrý den bylo by možné v Doubí u hřbitova vyměnit kontejnery na tříděný odpad za popelnice s odklopným výkem děkuji

Dobrý den,

v celém městě jsou rozmístěny nádoby se spodním výsypem typ iglú. Pouze doplňkově především v lázeňsko – obchodní zóně (kde je nedostatek místa) jsou umístěny nádoby s horním výsypem. Stanoviště Terezínská (u hřbitova) tyto podmínky nesplňuje, proto zde budou ponechány stávající nádoby se spodním výsypem.

Číslo:734

Nahlášeno:27.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den.Prosím o umístění kontejnerů na tříděný odpad v ulici Žižkova ve Staré roli.Kontejner v ulici Husova je neustále plný odpad se válí okolo a kontejnery u garáží jsou pro nás na naprosto nevyhovujícím místě a navíc jsou oba trochu z ruky.Děkuji za vyřízení.Šebová

Dobrý den,

děkuji za nahlášení, nádoby byly vyvezeny. Vzhledem k častějšímu naplnění v poslední době bude upraven harmonogram svozu na 1x týdně, tak aby nedocházelo k přeplňování. Pokud v ulici Žižkova víte o vhodném pozemku pro umístění nádob, prosím kontaktujte mne (tel. 725 996 525) a společně se svozovou společností se sejdeme na místě.

Číslo:733

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:29.03.17

Stav: Vyřešeno

Bezrohá koza na kulaťáku

Na kruhovém objezdu u Arény (objezd na straně k Intersparu) je chudák koza bez rohů. Kozel má chválabohu vše jak má mít, ale chudáka kozu zase nějaký "dobrák" připravil o rohy. Vypadá chudinka bídně. Protože vandalové tam ty pěkné sochy poškozují opětovně, bylo by na místě instalovat šikovnou fotopast nastavenou tak, aby nezabírala provoz vozidel, ale jen pohyb u těchto soch.

Dobrý den,rohy máme objednané u kolegů z Láz.lesů K.V. a co nejdříve je opravíme.Instalace fotopasti je však technicky komplikovaná a tudíž o ní neuvažujeme.

Číslo:732

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:27.03.17

Stav: Vyřešeno

Nákladní

Prosím můžete u nás vysypavat častěji popelnice na třídění odpad neustale jsou plný a když volame ohledně vysypání tak nám je slíbeno že je vysypou a stejně ne

Dobrý den,

svoz byl proveden v pátek odpoledne a následně dnes ráno.

Číslo:731

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:730

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:729

Nahlášeno:26.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

Ulice Kpt.Jaroše

Dobry den,
kratky usek ulice Kpt.Jarose ,zabradli urezane na obou stranach,trava rozjezdena,jiz jednou jsem Vam psala,bylo slibeno ze urcita firma to da doporadku,neporadek-nekdo tam vysypal odpad ,je to tam nekolik mesicu.Dira na konci mostu .Nevim jak je mozne ze si nekdo vyvede okap primo na chodnik,pri desti velke kaluze a v zime led.

Veškeré opravy budou provedeny v rámci rekonstrukce mostu kpt. Jaroše.

Číslo:728

Nahlášeno:25.03.17

Aktualizace:23.11.17

Stav: Vyřešeno

betonová cesta spojující Jáchymovskou ulici Elektrosvit s Bohaticemi - železniční přejezd

dobrý den, po této cestě projde denně docela dost lidí, po zimě je ale její okolí v dolní části k přejezdu lemováno odpadky zřejmě z ubytovny, střepy na cestě jsou stále, není to dobrá vizitka, děkuji Patejdlová

Nepořádek byl uklizen.

Číslo:727

Nahlášeno:25.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

odpadky v křovinách

Dobrý den, kolem schodů a stezky od nemocnice ke kruhovému objezdu se ve svazích a křovinách nachází značné množství odpadků (zejména pod Obchodní akademií). Dále velké množství odpadků je v křovinách kolem dolního nádraží ve směru od Tržnice. Odpadky jsou též naházené v kolejišti.

Dobrý den,odpadky necháme vysbírat pracovníky přes ÚP do konce tohoto týdne.

Číslo:726

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Odstranění vraku

Po celou zimu je na parkovišti v Severní ulici odstavené bílé auto - Felicie a minulý týden z něj zmizely i SPZ. Ty začínaly na písmena KVK ... Majitel toto auto evidentně odhlásil a tímto považuje vše za vyřízené. Žádám o odstranění vraku.

Vámi udané vozidlo Škoda Felicia nevykazuje známky autovraku podle zákona o komunikacích ani podle zákona o odpadech. Přes výše uvedené bude stav vozidla nadále sledován.

Číslo:725

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Úklid listí nad Thermálem

Dobrý den, bylo možné konečně řádně uklidit listí okolo chodníků nad hotel Thermal a okolí bazénu. Proberte se tam je březen a tady to vypadá jako v listopadu !!! Děkuji

Dobrý den,během března se zaměřujeme na kácení,vyřezávání a zmlazování keřů a náletů.Úklid se zaměřuje na sběr odpadků na zelených plochách a v keřích.Během měsíce dubna budeme celé město připravovat na zahájení nové láz.sezony a vše řádně uklidíme.

Číslo:724

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:27.03.17

Stav: Vyřešeno

Rekonstrukce na Lidické ulici

Dobrý den, 1) Chtěl bych se zeptat v jakém rozsahu je rekonstrukce na Lidické ulici? 2) Proč rekonstrukce chodníku nezačíná už od domu 5.května č.16 od kontejnerů na tříděný odpad. Tento chodník je ve stejně špatném stavu jako ten co se opravuje. Jedná se o cca 50m. Upozorňuji na tento fakt, aby se nestalo že na 100m chodníku byla dlažba, rozbitý chodník a nový chodník. Doufám že o tomto víte? Děkuji K.J.

Stávající rozsah stavby je konečný a je dán projektovou dokumentací stavby v rámci stavebního povolení. Realizace probíhá zejména z důvodu výstavby přechodu pro chodce přes ulici Lidická.
O stavu chodníku v křižovatce ulic 5. Května x Lidická víme a je evidován v evidenci nutných oprav. Na tuto oblast je zpracována studie. V současné době však nelze sdělit kdy oprava tohoto chodníku proběhne.

Číslo:723

Nahlášeno:24.03.17

Aktualizace:11.04.17

Stav: Vyřešeno

Častější doplnění sáčků na psí exkrementy

Dobrý den, bylo by možné častěji doplňovat sáčky na psí exkrementy u koše Mozartova (pod Hřbitovní) a Národní (u Baarova) ???
Sáčky se zde vyskytují zřídka, ale o to víc se zde vyskytují exkrementů!

Sáčky na psí extrementy se doplňují vždy v den svozu u uvedených odpadkových košů to jsou dny pondělí a čtvrtek.

Číslo:722

Nahlášeno:23.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Skládka odpadků mezi Bezručovou ulicí a hotelem Thermal

Dobrý den, prosím o úklid malé skládky odpadků na pěší stezce spojující Bezručovu ulici a parkoviště hotelu Thermal. Děkuji.

Dobrý den,minulý týden uklizeno.

Číslo:721

Nahlášeno:23.03.17

Aktualizace:23.03.17

Stav: Nahlášeno

koupaliště ROLAVA

Dobrý den,
Co se udělá pro zlepšení kvality vody na Rolavě? Loni pokrývala menší rybník po dlouhou dobu odporná zelená břečka. Dojde někdy k vybagrování dna obou rybníků jak se to děje např. na Máchově jezeře atd.? Jinak se zlepšení kvality vody nedojde. To by určitě stálo méně peněz než ty, které se stále vrážejí do KV Arény.

Číslo:720

Nahlášeno:23.03.17

Aktualizace:22.09.17

Stav: Vyřešeno

Odstranění vraku

Celou zimu je na parkovišti v ul. Severní zaparkovaná bílá felicie. Nyní majitel odstranil poznávací značky a auto je tam stále zaparkované. Je zřejmé, že je nepojízdné. SPZ začínala KVK. Bohužel další čísla nevíme.

Vámi udané vozidlo Škoda Felicia nevykazuje známky autovraku podle zákona o komunikacích ani podle zákona o odpadech. Přes výše uvedené bude stav vozidla nadále sledován.

Číslo:719

Nahlášeno:22.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

OPRAVA CHODNÍKU

PROSÍM O ZVÝŠENÝ CHODNÍK V UL.JÁCHYMOVSKÁ NA ZASTÁVCE ELEKTROSVIT V OBOU SMĚRECH.JSOU TU DÍRY A PŘI VYSTUPOVÁNÍ TO VADÍ LIDEM VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ.DĚKUJI ŘEHÁKOVÁ

Požadavek evidujeme. Vzhledem k vysokým nákladům na úpravu zastávek MHD do normové podoby a s ohledem na rozsáhlost seznamu nutných a požadovaných oprav nelze sdělit přesný termín realizace. Takovýchto zastávek máme ve městě více.

Číslo:718

Nahlášeno:21.03.17

Aktualizace:24.03.17

Stav: Vyřešeno

ad příspěvek 710

A asi ze stejného důvodu nejsou pravidelně vyváženy kontejnery v ulici K Přehradě nedaleko domu č.133/75.

Dobrý den,

děkuji za Váš podnět, nádoby byly vyvezeny 22.3.2017.

Číslo:717

Nahlášeno:21.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Úklid dvora I.P.Pavlova 13,15.17....J.Palacha2,4,6,...Umístění inf.cedule znečišťování prostranství psy

Dobrý den,
chtěli bychom požádat o řádný úklid celého dvora I.P.Pavlova 13,15,17,....J.Palacha 2,4,6,...K.Vary a také o úpravu a ošetření keřů v tomto prostoru.
Dále bychom uvítali umístění inf.cedule o pravidlech při venčení psů, včetně sankcí za neúklid po nich(žádali jsme o ni již před několika měsíci.)

Děkujeme

Dobrý den,úklid provedeme do konce týdne,úpravu keřů do konce března,kdy končí vegetační klid,pravděpodobně nestihneme.
V současné době se o umístění dalších cedulí o postihu neuklizení psích výkalů neuvažuje. Odbor technický řeší jiné priority, především bezpečnost veškeré dopravy (silniční, pěší). Úklid psích výkalů vyplývá již z vyhlášky Statutárního města Karlovy Vary č. 7/2015. Domníváme se, že osazení cedulí tento problém neřeší. Vždy záleží na slušnosti a ohleduplnosti každého jednotlivého majitele psa.

Číslo:716

Nahlášeno:20.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

reakce na článek č.687 z 9.3. 2017

Dobrý den. Reaguji na článek č.687 ze dne 9.3.2017 Návštěvník- turista popisuje nepořádek v Karlových varech, neuklizené podzimní listí atd. Musím s ním souhlasit, projděte se také okrajovými částmi města aby jste tento nedostatek zaregistrovaly - podzimní listí, popadané větve ze stromů (Drahovice) samozřejmě i v jiných částech města. Ještě jedna poznámka: když náhodou po chodnících projede čistící stroj a jede prostředkem chodníku, nevymete nečistoty které jsou většinou u okraje a u obrubníku. Přeji hezký den děkuji.

Listí je postupně odstraňováno, většinou ručními počišťovači. Zbytky budou odklizeny při blokovém čištění, které započne 3.4.2017.
Dobrý den, během března probíhá hlavně kácení,mýcení a zmlazování dřevin.Generální úklid po zimě bude až v dubnu 2017,ale už i okrajově probíhá částečný úklid zelených ploch.Většina starého listí a větví bude pečlivěji uklizena až s 1. sečí trávníků.Za podněty na konkrétní lokality jsme velmi vděčni.

Číslo:715

Nahlášeno:19.03.17

Aktualizace:11.07.17

Stav: Vyřešeno

Hluboká díra na dětském hřišti

Dobrý den, na dětském hřišti pod školkou Na Kopečku ulice Mozartova (asfaltové veřejné hřiště) přístupné z ulice B. Němcová - je zde pod košem na košíkovou velmi hluboká díra - propadlina. .... prosíme o opravu, je to hodně nebezpečné. Děkuji Jelínek Drahovice

Dobrý den,děkujeme za upozornění a co nejdříve opravíme.

Číslo:714

Nahlášeno:19.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

prořezání křoví

Dobrý den, vidíme že v horních Drahovicích probíhá prořezání křoví a náletů, prosím nezapomeňte na "džungli" za bytovým domem Anglická 26 a 28, a spojovací chodník do Vrchlického a přilehlé dětské hřiště. Předem děkuji Jelínek

Dobrý den,omlouváme se,ale do konce března 2017 nestihneme již vyřezávat další lokality.Pokusíme se je stihnout,ale pravděpodobně keře budou vyřezány až na začátku další zimy.

Číslo:713

Nahlášeno:18.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Nefunkční osvětlení - prosím neopravujte

Dobrý den, před domem nám přestala svítit lampa. Neopravujte ji prosím, večer nám nesvítí do okna a lépe se nám usíná. Děkuji M.

Dobrý den, bohužel nevíme o jakou lokalitu se jedná.

Číslo:712

Nahlášeno:17.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Úklid Východní

Dobrý den, prosím o úklid nehorázného nepořádku okolo výměníku ve Východní ulici (vznikající skládka)
a u popelnic tamtéž. Děkuji.

Dobrý den,uklidíme ještě dnes 17.3.

Číslo:710

Nahlášeno:17.03.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den, kontejnery na tříděný odpad (plast, papír a sklo) v lokalitě ul. Jahodová, K. Vary - Doubí, nejsou opět už více jak dva týdny vyvezeny. Kdy už někdo zjedná nápravu, aby se to pořád neopakovalo.

Dobrý den,

přílohou zasílám výpis GPS souřadnic, které dokazují, že se řidič snažil svoz uskutečnit. Bohužel 20.2, 6.3, 13.3 se na stanoviště nedostal, neboť zde parkovala vozidla po obou stranách, čímž byl zúžen jízdní profil vozovky. Dnes byl proveden náhradní svoz. Pokud budou řidiči takto parkovat i nadále, není svozová společnost schopna pravidelný svoz dodržet. Podotýkám, že svozové vozidlo je širší než vozidlo svážející komunální odpad.