Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:250

Nahlášeno:19.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování

Chci poděkovat za ostříhání křoví v zatáčce u mostu u penzionu EHILA. Chci ale upozornit že pracovníci kteří toto prováděli by mohli být, vlastně měli by být zodpovědnější a provést toto trochu profesionálněji a když to neumějí sami měl by je někdo zkontrolovat. Děkuji

Číslo:249

Nahlášeno:19.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Parkovani obyvatelu Krymska, Charkovska

Zasilam vam podnet na nedostatek parkovacich mist v ulici Charkovska a Krymska. Ve vnitrobloku byly rozprodany pozemky lidem u bytovych domů, kteri si pozemky oplotili a parkuji na nich. My ostatni nemame kde zaparkovat. Dvorak Petr

Dobrý den,
na Město Karlovy Vary se v minulosti obrátili majitelé přilehlých nemovitostí, bytových domů, v Charkovské ulici s žádostmi o prodej pozemků ve vnitrobloku Charkovská a Krymská ulice.
Obyvatelé této lokality si pozemky zakoupili, využívají je k parkování svých vozidel a jako řádní hospodáři si pozemky oplotili, aby na nich zajistili úklid a pořádek.

Číslo:248

Nahlášeno:19.09.16

Aktualizace:17.10.16

Stav: Vyřešeno

Psi bez vodítka

Dobrý den, prosíme o častější náhodné kontroly policejních hlídek u městského panelového domu "pod rozvodnou" ve Staré Kysibelské ulici. 90% majitelů psů venčí bez vodítka. Stále častěji dochází k rušení nočního klidu (půlnoc, čtvrtá-pátá hodina ranní), kdy na své volně pobíhající psy hlasitě pokřikují. Na připomínky reagují drze s nepublikovatelnými výrazy, především ti mladší. Děkujeme.

Dobrý den,

děkujeme za podnět, v rámci nočních kontrol městské části Drahovice se namátkově zaměříme i na Vámi popsaný problém.

Číslo:247

Nahlášeno:18.09.16

Aktualizace:20.09.16

Stav: Vyřešeno

Separovaný odpad Sluneční, Bohatice.

Dobré ráno,
minulý týden jsem Vám psal ohledně plných nádob ve Štúrově, tento týden bych rád požádal o předání echa Resuru ohledně nádob ve Sluneční ulici.

Děkuji za pozitivní přístup, přes mou rýpavost.

R. Rumlena

Dobrý den,
děkuji za upozornění, dnes se vyváží papír a plast, sklo bude vyvezeno do konce týdne.

Číslo:246

Nahlášeno:18.09.16

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

odpad na území města

Na parkovací ploše za domem na ulici Sokolovská č. 26, 28, 30 aj. (nedaleko magistrátní budovy č. 2) je již nejméně 6 měsíců odstaven nepojízdný osobní automobil. Vozidlo je vybaveno poznávací značkou a proto určitě nebude problém dohledat příslušného vlastníka a celou věc s ním vyřešit. Vzhledem ke stavu vozidla se v podstatě jedná o odpad a možná i o nelegální skládku, která na území města nemá co dělat. Nezanedbatelná je i parkovací plocha, kterou tento odpad zabírá (i úředníkům magistrátní budovy č. 2).
Děkuji za kladné vyřízení

Vlastník vozidla bude písemně vyzván k odstranění vozidla.

Číslo:245

Nahlášeno:18.09.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Uvolněný obrubník - kruhový objezd

Dobrý den, na kruhovém objezdu Sokolovská/Nákladní nebezpečně vyčnívá obrubník přímo na kruhovém objezdu.
Děkuji.
V. Kakrda

Opraveno.

Číslo:244

Nahlášeno:17.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Prořez stromu

Dobrý den, dovolujeme si požádat o prořez košatého stromu na pozemku města Karlovy Vary naproti domu Úvalská 607/8 v Drahovicích. Větve stromu jsou přerostlé tak, že zasahují z jedné strany hluboko do chodníku, z druhé strany zasahují do silnice, kde parkují auta. Pokud prší, jsou mokré větve ztěžklé tak, že pod nimi neprojde běžně vysoký člověk bez toho, že by o ně nezavadil. Děkujeme.

Dobrý den, strom upravíme do konce září 2016.

Číslo:243

Nahlášeno:17.09.16

Aktualizace:19.09.16

Stav: Nahlášeno

Urgence podnětu č. 119 Naplavený štěrk na vozovce

Dobrý den, před měsícem a půl jsem hlásil naplavený štěrk na vozovce u viaduktu v ulici Mlýnská. Nános je několik centimetrů vysoký a blokuje celý jízdní pruh. To je takový problém tam poslat někoho s lopatou?

Číslo:242

Nahlášeno:17.09.16

Aktualizace:23.09.16

Stav: Vyřešeno

Neulízené trávníky před tržnicí-Albertem

Dobrý den,
kdo je, prosím, zodpovědný za úklid trávníků před tržnicí-Albertem a okolo odpadkových košů v tomto prostoru? Zatravněné plochy nejsou uklízeny již hodně dlouho, o čemž svědčí množství odpadků na nich i okolo nízkých plotů blíže k Albertu. V tomto prostoru se kumuleje hodně lidí a pořádají farmařské trhy, ale stav čistoty je otřesný.

SLP:Dobrý den,trávníky uklízíme pravidelně jednou týdně.Obratem uklidíme a zajistíme pečlivější úklid.

Číslo:240

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Stale neposekano

Dobry vecer chtela bych upozornit, ze se doposud neposekala trava a nevysekali kere kolem chodniku z Tasovic do Globusu.Bylo mi odpovezeno, ze v nejblizsich dnes se bude sekat je to tak 14 dni a stale nic.A jeste bych chtela napsat k akci ktera byla dnes v Tasovicich v ramci tydne evropske mobility.Byla jsem velmi zklamana je tedy fajn , ze tu byla nejaka akce ale velice chuda.Jediny co podle programu sedelo byli akorat souteze pro deti,malovani na trika a mereni vahy a tuku v tele.A co ta hasicska technika kde byla ani jeden hasic a zadny auto deti se na to moc tesili a nic a ani stredoveke hry.Opravdu bida a co se tyka Tasovic celkove kasle se tu na vse.

Dobrý den,chodník byl vysekán již v pondělí 19.9.

Číslo:239

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:24.10.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek v okolí provizorní autobusové zastávky v ulici Úvalská

Krásný den, prosím o instalaci odpadkového koše na provizorní autobusovou zastávku v ulici Úvalská (naproti č.p. 10 a 12). Dále bych vás chtěl požádat o úklid této autobusové zastávky. Je plná cigaretových nedopalků a dalšího odpadu, který nemají cestující před vstupem do autobusu kam vyhodit. V neposlední řadě bych chtěl, abyste zvážili vybavení této zastávky přístřeškem pro případ deště a sněhu. Přichází chladná roční období a na této frekventované zastávce se není kam před nepřízní počasí schovat. Děkuji.

Autobusové přístřešky musí splňovat bezpečnostní požadavky, nelze je instalovat jen provizorně, takové řešení by mohlo mít za důsledek škody na zdraví občanů či na majetku (povětrnostní podmínky, tíha napadaného sněhu apod.). Přípravné práce (tj. vyjádření všech dotčených orgánů a správců sítí, vytyčení) a jeho výroba jsou otázkou delší doby, cena přístřešku je cca 100 tis. Kč, k tomu je nutno přičíst další náklady za přípravné a zemní práce. Tuto částku bohužel nyní nemáme k dispozici. Z časových a finančních důvodů se s ohledem na dočasnost zastávky s instalací přístřešku nepočítá.
Dobrý den,koš byl přistaven na zastávku.
Na tuto provizorní zastávku byl prozatímně umístěn pevný stánek, nahrazující autobusový přístřešek. Ten by měl po dobu existence této zastávky dočasně cestující před nepřízní počasí ochránit.

Číslo:238

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:23.09.16

Stav: Vyřešeno

Nepořádek v okolí ubytovny Úvalská

Krásný den, prosím o zajištění pravidelného úklidu v bezprostředním okolí ubytovny v ulici Úvalská a na přilehlém hřišti. Neustále se zde povalují zbytky jídla, obaly, rozbité sklo a další odpad. Situace je den ode dne horší. Děkuji.

Dobrý den,úklid provedeme v pátek 23.9 .

Číslo:237

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:16.09.16

Stav: Vyřešeno

Kdy se bude pokládat asfalt

Dobrý den, na https://mapy.cz/s/14uSO budete zřejmě pokládat asfalt. Zajímá mě kdy to bude. Budu zde totiž budovat přípojku na vodu a rád bych to ještě stihl než se asfalt položí, byla by škoda to hned po položení opět otvírat. Děkuji za odpověď.

V letošním roce byly provedeny pouze podkladní vrstvy komunikace, asfaltobetonový koberec se bude pokládat nejdříve příští rok.
Pokud plánujete provést pokládku nějaké inženýrské sítě, musíte si požádat o vydání rozhodnutí odboru dopravy o vstupu do komunikace.

Číslo:235

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:19.09.16

Stav: Vyřešeno

znečištění hlukem

Dobrý den, již dlouhou dobu je ve vnitrobloku ulic Zeyerova, TGM, a Davida Bechera dnes a denně od dopoledne do nočních 22hod. slyšet značně hučící, zřejmě ventilátor, který je příčinou problému. Hluk vychází z provozovny umístěné v Zeyerově ul. Pro hluk se přes den do 22 hod. nemohou otevřít okna ani ventilačky.
Žádám o vyřešení problému, děkuji.

Dobrý den, s tímto podnětem se prosím obraťte přímo na hygienickou stanici. Děkujeme.

Číslo:234

Nahlášeno:16.09.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

ad podnět č.174

Doufám, že se tedy vyznačení parkovacích míst v dohledné době i přesto dočkáme, kdyby někteří řidiči parkovali ohleduplně a dle skutečného selského rozumu, tak by se parkovací místa nemusela vyznačovat. Tak daleko bohužel nejsme a ani dlouho nebudeme, nehledě na to, že centra měst jsou stále více a více automobily pohlcována.

Požadavek evidujeme pro následující období dle přidělených finančních prostředků.

Číslo:233

Nahlášeno:15.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

dotaz - blokové čištění

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s blokovým čištěním příští týden v ulici I.P.Pavlova. V rozpise i na tabuli je pondělí, ale datum na tabuli je uveden 20 9., což je úterý??? Děkuji.

Společnost AVE sběrné suroviny a.s., zodpovědná za rozmísťování dopravního značení při úklidu města, se tímto omlouvá veřejnosti za použití chybných samolepek s datem 20.9. na pondělní noční čištění ulice I.P.Pavlova. Samolepky budou ještě dnes vyměněny za správné datum 19.9., čištění komunikace proběhne ve standartním režimu.

Číslo:232

Nahlášeno:15.09.16

Aktualizace:16.09.16

Stav: Řeší se

Nepořádek v Sedleci

Dobrý den, prosíme o úklid v živém plotu před bívalou prodejnou alfa therm v Sedleci, kde je nekolik týdnů odložen odpad..
před pár dny se pod poutačem na tomtéž místě objevila injekční stříkačka, která tam stále leží..
mohl by nekdo pravidelně v Sedleci provádět úklid odpadků? Obec se maximálně poseká a odpad zůstáva ležet, např. kolem zámečku se pravidelně objevují pytle s odpadem.

děkuji

Dobrý den,přes veškeré úsilí se nám nepodařilo stříkačku nalézt. Tímto Vás prosíme ať v případě takového nálezu hned kontaktujete MP (tel. 353118911).

Číslo:231

Nahlášeno:15.09.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Díra v komunikaci

V Doubí na Nové ulici (bohužel jen podle jména) před domem č. p. 156 vedle uliční vpusti díra. Chtělo by jí to alespoň provizorně opravit. A v co nejbližší době provést kompletní rekonstrukci zmíněné ulice včetně chodníků. Ulice i s chodníky je v dezolátním stavu již několik let a stále se s tím nic nedělá. Veškeré opravy se dělají jen v privilegovaných lokalitách města a na okraje se z vysoka kašle. Z ulice se poslední dobou stává spíše parkoviště lidí bydlící v panelácích na Modenské ulici (vybudujte jim parkoviště) a provoz je pak veden přes trčící kanalizační poklopy, aniž by byl zajištěn plnohodnotný obousměrný provoz. Není kolikrát ani pořádná možnost vjíždět či vyjíždět z pozemků. Chodníky je různě propadají nejen pro různých úpravách. V místech sjezdů se láme starý lity asfaltu. Hrozí úrazu.

Kaverna byla opravena. Rekonstrukce ulice Nová není v plánu investičních akcí pro rok 2017.

Číslo:230

Nahlášeno:15.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Dotaz na kompetentní osobu

Dobrý den,

několikrát jsem psal urgenci aby nám byl zodpovězený téměř měsíc starý příspěvek č.163+164.
Ovšem nikdo nám neodpověděl a mé urgence ani nezveřejňujete - cenzura? Nehodí se?
Pokud tedy nejste schopni reagovat na dotazy občanů na koho se mám obrátit? Na tajemníka? Na primátora?

Dokončení stezky bude provedeno nejpozději do konce měsíce října.

Číslo:229

Nahlášeno:15.09.16

Aktualizace:15.09.16

Stav: Nahlášeno

nepořádek v Doubí, Jahodové ulici

V Jahodové ulici v Doubí jsou umístěny 3 lavičky okolo kterých je velký nepořádek. U těchto laviček chybí odpadkové koše a omladina hází vše za lavičky. V současné době se neprovádí ani zametání chodníků, které bylo v minulosti pravidelně prováděno. Po tomto chodníků chodí mnoho lidí na Svatošské skály a tento pohled opravdu není pěkný.

Číslo:228

Nahlášeno:14.09.16

Aktualizace:21.09.16

Stav: Vyřešeno

uklid

Prosím o uklid ulice Nákladní 25 směrem k depu pošty ,a zaroveň prosím o pravidelní uklid
Děkuji

Úklid bude proveden co nejdříve.

Číslo:227

Nahlášeno:14.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

Vřídelní ulice

Dobrý den,
již dlouhou dobu zůstavají bez povšimnutí poničené žulové podstavce na nichž stojí dřevěné nádoby s rostlinami na Vřídelní ul.Odpadnuté kusy žuly , chybějící kostky...nejhorší stav je před budovou Baťa a Petr. Tento stav před budovami souvisí s opravami těchto domů. Kde není žalobce, není soudce. Asi se o opravy postará město-stav je žalostný a naproti Zídkově kolonádě. Další zajímavé zákoutí plné staveb.odpadu, ale dnes i jiného odpadu je k nalezení u Městského divadla v "mezeře" mezi domem Thalie a sousedním domem(prostor uzavřen "vkusnými" prkny) Komu patří tento prostor, že si dovoluje v centru černou skládku? Děkuji

V pátek 30.9.2016 bylo ze strany stavebního úřadu provedeno místní šetření, viz. pořízená fotodokumentace, přičemž SÚ uvádí, že proluka mezi domy Opera Palace (býv. Rozkvět) a Thália, bude řešena v rámci povolených stavebních úprav mající souvislost s objektem Opera Palace, upozorněním SÚ na odstranění závad a nedostatků ze strany stavebníka,
Opravy na Vřídelní ulici se již řeší a závady se postupně odstraňují.

Číslo:226

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:15.09.16

Stav: Vyřešeno

Pozemky

Dobrý den, proč jsou pozemky města k prodeji prodávány vesměs ve velkých celcích? Toto je vhodné pouze pro developery. Proč pozemky nerozparcelujete a neumožníte tímto občanům K.V. licitovat o pozemek pro stavbu jednoho domku? Ostatní města takto ( vyjma průmyslových zón) postupují zcela standardně.

Dobrý den,
Město Karlovy Vary na svých stránkách zviditelňuje vybrané lokality většího plošného rozsahu přednostně vybrané pro možnost výstavby, kde je nutno řešit komplexně dopravní obslužnost, zasíťování, urbanistické aspekty a další problematiku těchto lokalit jako celku.
Kromě těchto pozemků Město Karlovy Vary nabízí na své vývěsce včetně internetové podoby úřední desky i lokality vhodné pro výstavbu rodinných domů. V poslední době například v katastrálním území Olšová Vrata či Doubí u Karlových Varů. Nabídka pozemků vhodných k výstavbě rodinných domků se ze strany Města Karlovy Vary postupně zužuje a přesouvá do sféry soukromých subjektů případně okolních „satelitních“ obcí.

Číslo:225

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:20.09.16

Stav: Vyřešeno

Karlovy Bary

Jak píšete v záhlaví, jistě nemůžete vidět a vědět vše, co se děje ve městě. Na opěrné zdi pod OA již déle jak měsíc čtu logo města Karlovy Bary.
Stále bez povšimnutí!! Šikovný vtipálek.
P.S. Ve volebních programech jste slibovali častější policejní pochůzkové hlídky, mohly by být konečně k zahlédnutí alespoň kolem Městské tržnice. V okrajových částech města zřejmě příští volební období.
H.Kučerová

MP: Vážená paní Kučerová,

děkujeme za podnět a v podstatě i dotaz. Městská policie provádí kontrolní činnost na celém území města, byť intenzita je pochopitelně dána aktuální problematikou v daných lokalitách . Přítomnost hlídek v okolí městské tržnice je prokazatelná nejen z GPS souřadnic mobilního zřízení s nímž strážníci v terénu pracují, ale i právě díky řešení v této části města. Přiložená teplotní mapa ukazuje události řešené MP za období leden - srpen 2016.
V okrajových částech slouží již několik let tzv. mobilní obchůzková služba, která vozidlo využívá k přejezdům mezi městskými částmi a službu vykonává pěšky. Nově se tito strážníci objevují i na jízdních kolech. Lidé mají již několik let možnost kontaktovat "svého" okrskového strážníka a s ním řešit své podněty a připomínky přímo v místě. Není však v lidských silách být všude a nepřetržitě, proto velmi uvítáme spolupráci s občany, jako například v dnešním příspěvku prezentovaném v karlovarském deníku. O to více, že nás aktuálně trápí personální podstavy, podobně jako další bezpečnostní složky.
OMM:Dobrý den,
o záležitosti ohledně loga jsme od počátku věděli a dopátrali se člověka, který měl zmíněnou recesi „na svědomí“. Dostal lhůtu na odstranění a včera bylo písmeno B odstraněno.

Číslo:224

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:16.09.16

Stav: Vyřešeno

Veřejné osvětlení

Prosím o odstranění závady VO - nesviti, před domem Tyršova 25 Karlovy Vary
Předem děkuji za odstranění Vratislav Emler

Dobrý den.
Včera odpoledne opraveno.

Číslo:223

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

ad podnět č. 174

30. 8. nahlášeno , 30. 8. aktualizace , ale neřeší se do dneška.
Snad není tak finančně náročné nechat nastříkat pár čar na vozovku, když už se za parkovací karty vybírá.

Nejdříve musí být obnoveny všechny přechody pro chodce, důležité křižovatky a závady, které jsou hlášeny PČR – DI Karlovy Vary a musí být odstraněny z důvodu bezpečnosti silničního provozu.
Následně dle zbývajících finančních prostředků bude postupně prováděno vodorovné dopravní značení dle požadavků občanů.
Předem však upozorňujeme, že po provedení parkovacích stání dle ČSN dojde k úbytku parkovacích míst (základní šíře stání, odstup od jednotlivých vozidel, nutný prostor pro výjezd vozidla z parkovacího stání, vjezdu, apod). Z tohoto důvodu zpravidla i sami občané dávají přednost parkování dle svého citu a místních zvyklostí, tak aby nedocházelo k úbytku možností k parkování.

Číslo:221

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:13.09.16

Stav: Nahlášeno

Areál "Stará vodárna"

Žádám o úpravu svahu v blízkosti plotu. Náletové dřeviny na svahu jsou již tak velké, že svah i s nimi sjíždí dolů a opřel se o náš plot. Zde parkovaná auta jsme museli dát stranou. Prosím o nápravu. Děkuji

Číslo:220

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:14.09.16

Stav: Vyřešeno

ad 218

Děkuji za reakci. Nešlo nám o koupání, ale o pobuřování na veřejném prostranství. Mám se na to tedy dívat stejně, jako když se nazí budeme procházet např. po Dvořákových sadech? Nějak se z našeho života vytrácí morálka a základní zásady slušného chování a etiky!

Jedná se o pozemek , který není ve vlastnictví města a je mimo katastr města Karlovy Vary.

Číslo:219

Nahlášeno:13.09.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Opetovna zadost o odpoved

Jiz potreti zadam o odpoved k prispevku c.163+164!

Dokončení stezky bude provedeno nejpozději do konce měsíce října.
Plochy byly doasfaltovány.

Číslo:218

Nahlášeno:12.09.16

Aktualizace:13.09.16

Stav: Vyřešeno

Veřejné prostranství a nudisti

Dobrý den, považujeme za ohrožování mravní výchovy dětí a mládeže a porušování etických a slušných zásad chování, neúměrné rozmáhání "naháčů" ve veřejném prostranství kolem rybníku Kolovák. Tzv. naturalisté ztrácejí veškerou soudnost a vystavují se přímo na břehu rybníku (dříve alespoň byli schování v povzdálí). Je nepřípustné, aby byli v blízkosti malých dětí. Osobně nám to bylo velmi trapné. Stačil nám pobyt 10.-12.9. víkend a pondělí odpoledne. Slušně oblečení lidé byli v menšině. Ilustrační foto přikládám. Vedle ohniště je pouze cedule "Koupání na vlastní nebezpečí", ale že by se jednalo o území vyhrazené nudistům, ani zmínka.

Dobrý den. Rybník Kolovák je v majetku Českého rybářského svazu – Karlovy Vary a vzhledem k tomu, již název zmíněné vlastnické organizace napovídá, že slouží k jinému účelu než ke koupání. V každém případě rybník Kolovák není již několik let v majetku Města Karlovy Vary a tím pádem není ani ve správě Lázeňských lesů Karlovy Vary.