Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:507

Nahlášeno:13.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

neuklizené parkoviště p.p.č.519/5 v k.ú. Bohatice

Dobrý den,
posílám stížnost na neuklizené parkoviště na Růžovém Vrchu vedle TJ Lokomotiva na p.p.č.519/5 v k.ú. Bohatice. Od doby kdy napadl první sníh cca 14 dní je parkoviště neuklizené a my se musíme potýkat s 30 cm hlubokým sněhovým oraništěm. Předchozí zimy byl sníh z prostřední části, kde se neparkuje vždy odhrnut k pravé straně, kde jsou popelnice a v zimních měsících se tam neparkuje. Žádám o pokud možno okamžitou nápravu nebo vysvětlení proč není parkoviště upravené. Děkuji Gabriela Šístková
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=lzKE4i9lGRQ3KgJ...

Úklid parkovišť není ve schváleném operačním plánu zimní údržby zahrnut , nicméně parkoviště bude ošetřeno v dílčím výjezdu.

Číslo:506

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

úklid

zapoměl jsem uvéstlokalitu jedná se o Růžový Vrch Vodárenská ulice

Podnět byl předán na Správu lázeňských parků p.o., upozornění na provedení nápravy. SLP: Dobrý den,traktůrek,který hrne sníh nemůže zabránit tvorbě hrázky.Tu posléze uklízí dělníci na ruční čištění.Pokud k úklidu nedošlo velice se omlouváme a dáme si pozor,aby se to více neopakovalo.

Číslo:505

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

úklid

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda je normální že když se uklízí sníh tak se nahrne do vchodů. Takhle se to dělá už léta i když jsem jim to několikrát říkal.To mi hlava fakt nebere.

Podnět byl předán na Správu lázeňských parků p.o., upozornění na provedení nápravy. SLP: Dobrý den,traktůrek,který hrne sníh nemůže zabránit tvorbě hrázky.Tu posléze uklízí dělníci na ruční čištění.Pokud k úklidu nedošlo velice se omlouváme a dáme si pozor,aby se to více neopakovalo.

Číslo:504

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Oprava za domem Družstevní 710/706

Že se tady bude něco pravovat je dobré, ale musí to mít hlavu a patu. Proč není parkování i za ulicí Svobodova, žije tam někdo z úřadu a nechce mít smrad z výfuku v oknech??? Když už tak pakrování všude, Svobodovka nemá pořádné parkoviště nikde mi a Hlávkova máme svoje. Můžete dát na stránky fotku jak se bude v té Hlávkově najíždět, když jsou 1 metr nad úrovní silnice moc děkuji. Družstevní 706

Děkujeme za zaslaný podnět ohledně studie vnitrobloku ulic Družstevní –Hlávkova a Svobodova. Po obdržení všech připomínek k této studii, dojde k jejich projednání a vyhodnocení a následně bude rozhodnuto o dalším postupu ve věci zpracování vlastní projektové dokumentace na realizaci úprav. O dalším vývoji v této záležitosti budeme informovat.

Číslo:503

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

chodník

Dobrý den ,od prvního sněžení do dnešního dne nebyl odklizen sníh na chodníku v ulici Revoluční v Olšových Vratech. Leží tam 30 cm sněhu a lidé a hlavně malé děti se motají po silnici což je vzledem k šířce hlavní komunikace velmi nebezpečné!!!!! Prosím o okamžitou nápravu. Děkuji

Chodník byl okamžitě ošetřen. Na pravidelnost úklidu upozorněni příslušní pracovníci ručního úklidu.

Číslo:502

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Schody spojující Mlýnskou kolonádu a Zámecký vrch

Dobrý den,
již od počátku aktuálního sněhového přívalu, nejsou dostatečně čuištěny schody spojující Mlýnskou kolonádu a ulici Zámecký Vrch (okolo Tawan centra Nikolina). Vzhledem k tomu, že právě toutou cestou chodí většina klientů hotelu Sawoy Westend, Bristol Palace a Olympic Palace, žádáme o intenzivnější údržbu něž jednou za týden/14 dní. Děkujeme za spolupráci!

Takto vyčištěny byly tyto schody 10.ledna při kontrole, nechám je opětovně zkotrolovat a v případě potřeby ošetřit.

Číslo:501

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

Zimní údržba chodníku Stará Role

Musím konstatovat naprosto nedostatečnou a neprofesionální údržbu chodníku z Partyzánské ul. nahoru do ul.Horní.
Chodník není prohrnován pravidelně, navíc je nasolen(do hlubokého sněhu!!) což při těchto teplotách okolo nuly způsobí vrstvu cca 8cm kluzké hmoty, která velmi ztěžuje chůzi. Vzhledem k nepravidelnosti prohrnování na chodníku vzikají návěje, které údržba místo aby úsek projela několikrát, řeší zdvižením radlice a "rozoráním" hlubokého sněhu pouhým průjezdem. Přijďte se projíjt!!

Na pravidelnost úklidu upozorněna Správa lázeňských parků p.o. která provádí úklid chodníků v dané lokalitě. Dobrý den,
zimní údržba chodníku z ul. Partyzánská do ul. Horní je pravidelně udržována pomocí malotraktoru.
Silný vítr způsobil v této exponované lokalitě návěje. Z těchto důvodů jsme v tomto období nasadili těžší mechanizaci
(nakladače) na odklizení těchto návějí.

Číslo:500

Nahlášeno:12.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Parkoviště

Dobrý den,
prosím o pročištění parkoviště u domu ve Staré Roli v ulici Závodu míru, číslo 760/25A. Horní parkoviště je pravidelně čištěné, ale dolní parkoviště a příjezd ke garážím nebyl bohužel ještě ani jednou odklizen. Z dolního parkoviště je kopeček nahoru a při tom množství rozježděného sněhu, který je tam teď, začíná být problém se vyškrábat nahoru.
Moc děkuji
Sýkorová

Úklid byl proveden obratem.

Číslo:499

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

nefungující veřejné osvětlení

nefungující veřejné osvětlení na stezce z ul. Krále Jiřího do ulice zahradní (mezi domy Krále Jiřího 8 a 10)

Dnes opraveno az na dvě svítidla, která budou co nejdříve také opravena.

Číslo:498

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Vntiroblok Družstevní

Dobrý den, to je zase nápad. Když už mají být parkování za barákem, pro není parkoviště i za sulíci Svobodova. U těch v Hlávkova chcete vybourat silnici nebo co??? Když je tam vyská zídka jak se bude najíždět. Když to má být spravedlivé ať se parkuje u nás v Družstevní, v Hlávkova, ale i v té Svobodovce. Nebo nejde to otočit ať auta parkují čumákem k panelákům a trochu ubrat ten pakr bude i lepší nájezd!!! Mít u vchodu hned silinici je teda super když máte dítě. Pokuste se to namalovat znova SVJ Družstevní dík

Děkujeme za zaslaný podnět ohledně studie vnitrobloku ulic Družstevní –Hlávkova a Svobodova. Po obdržení všech připomínek k této studii, dojde k jejich projednání a vyhodnocení a následně bude rozhodnuto o dalším postupu ve věci zpracování vlastní projektové dokumentace na realizaci úprav. O dalším vývoji v této záležitosti budeme informovat.

Číslo:497

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Přerostlé jalovce v Chomutovské ul.

Prosím o větší sestřih jalovců po celém jejich růstu u chodníku v Chomutovské ulici. Jsem vysoká 160 cm a musím se dost ohýbat.

Práce provedeme do konce ledna 2017.

Číslo:496

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

Zima

Hurráááá padáááá sníh......

Číslo:495

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:10.04.17

Stav: Vyřešeno

úklid sněhu

Dobrý den, již několik dní sníh nepadá, ale chodníky nejsou ošetřené! PROČ? Je to ještě horší než jsme čekali.
Děkuji.

Prosíme o upřesnění lokality, ulice.

Číslo:494

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:17.01.17

Stav: Vyřešeno

pohotovostní služba lékárna v KKN K.Vary

Odpověď na mojí stížnost na nefunkční pohotovostní službu lékárny v KKN K.Vary (z 25.12.2016) mě neuspokojila.
Mě, jako občana Karlových Varů a plátce daní, nezajímá v čí je to kompetenci a ani to nehodlám zjišťovat. Mě by uspokojila odpověď, že jste to předali kompetentním orgánům pod které to spadá a že se s tím bude někdo zabývat. Ostatně se domnívám, že magistrát a jeho úředníci tu jsou pro občany a né obráceně. Jste Magistrát města K Vary a problémy občanů máte řešit a ne se od nich distancovat. Před volbami máte všichni plné huby keců, ale po volbách vás občané města už vůbec nezajímají.

Dobrý den,
podnět byl přeposlán na Krajský úřad Karlovarského kraje.
Vážený pane, Magistrátem města Karlovy Vary mi, jako radnímu Karlovarského kraje, byl postoupen Váš podnět, týkající se chybějící lékárenské pohotovostní služby na území kraje.
Karlovarský kraj zajišťuje pro své občany pohotovostní služby v oboru všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství. V oblasti lékárenské péče skutečně pohotovost zajištěna není. Doposud bylo v této problematice spoléháno na síť soukromých obchodních center, které jsou vždy s minimálně jednou lékárnou provozovány ve všech okresních městech, a to 7 dní v týdnu do večerních hodin. Ovšem máte pravdu, že ve dnech státních svátků a v nočních hodinách, kdy uvedená centra mají v souladu s platnou legislativou nově zavřeno, jsou naši občané bez možnosti zakoupit či vyzvednout si léky předepsané např. po návštěvě pohotovostní služby.
Zde si Vás ovšem dovoluji informovat, že lékař může pacientovi poskytnout lék přímo v ordinaci, v případě, že zdravotní stav pacienta vyžaduje neodkladnou péči (pacient potřebuje okamžitě nasadit lék) a vzhledem k nedostupnosti lékárny nebo výdejny léčiv není možné tento výdej zajistit jiným způsobem. Pacient v těchto případech nehradí poskytnutý lék. Lékaři jsou náklady na lék i poskytnutá zdravotní péče uhrazeny zdravotní pojišťovnou v rámci proplacení výkonu.
Nová Rada Karlovarského kraje si je vědoma výše uvedeného problému a mohu Vás ujistit, že jednou z priorit v oblasti zdravotnictví, kterou jsme si předsevzali, bude zřízení minimálně jedné lékárenské pohotovostní služby na území Karlovarského kraje. Tu bychom chtěli zřídit optimálně v nemocnici Karlovy Vary. V současné době zvažujeme varianty jejího provozu, tedy zda budeme zřizovat 24-hodinový provoz, popř. provoz navazující na ordinační dobu lékařských pohotovostních služeb, popř. jednou z variant je zajistit lékárenskou pohotovostní službu ve dnech státních svátků, kdy mají obchodní centra povinně zavřeno.
O uvedeném tématu jsem již jednal s vedením Karlovarské krajské nemocnice a.s. a požádal jsem generálního ředitele o vyčíslení nákladů na zajištění této služby. Věřím, že v rozpočtu Karlovarského kraje dokážeme vyčlenit finanční prostředky tak, aby lékárenská pohotovostní služba mohla začít fungovat již v roce 2017 a že se nemocnici Karlovy Vary podaří navýšit zdravotnický personál, tak aby mohla být pohotovostní služba otevřena.

S pozdravem Ing. Jan Bureš, člen Rady Karlovarského kraje

Číslo:493

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Odpovědnost za úklid sněhu v K. Varech

Dobrý den, rubrika Závady a nedostatky se plní jenom požadavky na úklid sněhu!!! Navrhuji vytvořit nový oddíl Sníh a na léto Tráva.
Rád bych věděl, proč nikdo sníh neuklízí?
Kdo nese odpovědnost za neuklizené chodníky, parkovací místa podél ulic, parkoviště na sídlištích, zastávky MHD,.....?
Tentokrát to vypadá, že sníh neroztaje a bude třeba opravdu vyrazit a intenzivně se tím začít zabývat!!!
Děkuji. V. Kakrda

Zimní údržba se provádí dle schváleného zimního plánu, odpovědné jsou firmy , které zimní údržbu provádí – AVE a.s., SLP p.o.
Stránky „ závady a nedostatky“ jsou na webu Statutárního města Karlovy Vary od toho, aby tam občané města Karlovy Vary psali své podněty a připomínky, které se pak řeší.

Číslo:492

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Parkoviště pod Centrumem, St. Role

Množství sněhu na parkovišti brání parkování a pro auta bez náhonu na všechna 4 kola se to stává velmi komplikované.
Děkuji za úklid.
V. Kakrda

Úklid parkovišť není ve schváleném operačním plánu zimní údržby zahrnut , nicméně parkoviště bylo ošetřeno v dílčím výjezdu.

Číslo:491

Nahlášeno:11.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Parkoviště Konečná ul.

Dobrý den,
prosím o úklid parkoviště a ulice Konečná.

Úklid parkovišť není ve schváleném operačním plánu zimní údržby zahrnut , nicméně parkoviště bylo následně ošetřeno v dílčím výjezdu.

Číslo:490

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Úklid sněhu

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o úklid sněhu v ulici Cihelní ve Dvorech. Děkuji

Úklid byl proveden. Firma byla upozorněna na tento nedostatek při úklidu.

Číslo:489

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Nesjízdnost parkoviště před bytovými domy ul. Konečná 1-15

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo je zodpovědný za úklid sněhu na parkovišti před bytovými domy ul. Konečná 1-15. O chodnících raději nemluvím. Nesjízdnost parkoviště je v některých místech kritická. Již tři dny nesněží a úklid v nedohlednu. Nejsme občané druhé kategorie, aby se na nás zapomínalo. Máme zřejmě jen tu smůlu, že nebydlíme v obchodní, potažmo lázeňské části města, kde je uklizeno. Ať žije vedení města, které zřejmě obyvatele sídliště "Čankovská" potřebuje jen v předvolebním období. P. S. Doufám, že dojde k okamžité nápravě.

Pravdou je, že úklid na parkovišti je problém vzhledem k zaparkovaným autům.
Značky pro kompletní úklid by tam musely být osazeny 7 dní před úklidem, což v zimě není možné, protože nevíme, jaké bude počasí, kdy bude padat sníh.
Auta nemůžeme odtahovat, takže na parkovišti můžeme protáhnout pouze průjezdnou komunikaci.
Včera jsme to zkoušeli na některých parkovištích, při tomto odklízení je velké riziko poškození zaparkovaných vozidel.
Není v našich možnostech hlídat, kde se která parkovací místa uvolní a postupně je uklízet.
Přesto se budeme podle možností snažit stav zlepšit. Již od včerejšího dne se snažíme očistit od sněhu alespoň průjezdné komunikace vedoucí přes parkoviště.
I na tomto parkovišti byla ošetřena průjezdní komunikace.

Číslo:488

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Úklid sněhu - sídliště Úvalská

Dobrý den, žádáme o úklid všech parkovacích ploch od sněhu na sídlišti Úvalská/Stará Kysibelská. Je zde silná vrstva rozježděného a zmrzlého sněhu. Zaparkovat a vyjet lze pouze s velkými obtížemi. Sníh zde leží již týden a k odklizení stále nedošlo! Děkujeme.

Parkovací plochy nelze vzhledem k zaparkovaným vozidlům a nebezpečí jejich poškození úklízet. Údržba je prováděna pouze v jízdních pruzích komunikace.

Číslo:487

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Úklid sněhu

Dobrý den, chtěl bych vás požádat o jednorázový úklid sněhu v ulici V Aleji ve Dvorech. Děkuji

Úklid byl proveden.

Číslo:486

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

úklid chodníků

Dobrý den,zajímalo by mě jak je to s úklidem chodníků.Když to bylo na nájemnících,ta k bylo mnohdy vyhrožováno soudy,ale teď jsou chodníky neulkizené,neposypané a nic se neděje a pojišťovny spíše zkoumají jestli nebyl na vině poškozený.Můžete se k tomu vyjádřit?Děkuji

Úklid chodníků se provádí dle schváleného operačního plánu zimní údržby SMKV. Výjezdy na ošetření chodníků vyhlašuje dispečer zimní údržby na základě vývoje klimatických podmínek a kontrolních výjezdů. V případě potřeby lze o neschůdnosti chodníku informovat dispečera na tel. 775 599 420.

Číslo:485

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Úklid sněhu

Bylo by možné uklidit sníh na velkém parkovišti v ulici Severní? Stav na parkoviště je tak špatný, že není možné bezpečně na parkoviště vjet ani vyjet. Kalamita a silnicích pominula, tak by snad bylo možné uklidit parkoviště. Děkuji za obyvatele sídliště.

Úklid byl proveden.

Číslo:484

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Lávka |Horní nádraží

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li by bylo možné na schodech u lávky u vlakového nádrží uklidit schody alespoň z jedné strany.

Úklid byl proveden v celé šíři včetně schodišť.

Číslo:483

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

odklizení sněhu na parkovišti

Prosím touto cestou o úklid sněhu v Karlových Varech, Staré Roli a to na parkovišti
mezi Lidovým domem a obchodním centrem COOP p.p.č.492/68, 492/66.

Úklid byl proveden.

Číslo:482

Nahlášeno:10.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Dotaz

Dobrý den, čtu zde mnoho kritických připomínek, týkajících se úklidu sněhu. Ptám se tedy, zda ještě existuje systém veřejně prospěšných prací. Pakliže existuje, proč nevidíme na chodnících pracovníky s hrably a lopatami ? Děkuji za odpověď. Johana N.

Pracovníci veřejně prospěšných prací jsou samozřejmě k úklidu chodníků rovněž využíváni (SLP p.o.). Úklid chodníků se provádí dle schváleného operačního plánu zimní údržby SMKV. Výjezdy na ošetření chodníků vyhlašuje dispečer zimní údržby na základě vývoje klimatických podmínek a kontrolních výjezdů. V případě potřeby lze o neschůdnosti chodníku informovat dispečera na tel. 775 599 420.

Číslo:481

Nahlášeno:09.01.17

Aktualizace:20.01.17

Stav: Vyřešeno

Úklid sněhu vnitrobloku

Dobrý den,bylo by možné odklidit sníh ve vnitrobloku na Drahomířině nábřeží ( za domem Vítězná 51,knihovnou,atd.)? Výjezd z tohoto prostoru se stává nadlidským výkonem. Sněžení ustalo, a tak by bylo vhodné odklidit sníh z těchto zapomenutých míst. Děkuji za nápravu, Mgr. Rostovska

Dobrý den,

podnět č. 481 byl předán vedoucímu zimní údržby Správy lázeňských parků. V současné době je již hlavní průjezd dvorním traktem za domem Vítězná 51,knihovnou, atd. očištěn.

Číslo:480

Nahlášeno:09.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

úklid sněhu

Dobrý den,
hodně dotazů týkajících se úklidu sněhu - naši spoluobčané si nevymýšlejí (trpká pravda). Přitom je mezi námi tolik nezaměstnaných a jen pobírají soc.dávky za nic. Snad na držení lopaty nemusí být bezpečnostní školení.
A víte co je největší prča? Vyrůstal jsem v Drahovicích (tehdy byly v porovnání s dneškem třetinové!) a když jsme šli ráno do školy, šli jsme do školy národní i měšťanské po uklizených chodnících . výsledek práce 2 metařů. Proč to tehdy fungovalo (a ne jenom toto) a dnes ne a ne! JP

Úklid chodníků se provádí dle schváleného operačního plánu zimní údržby SMKV. Výjezdy na ošetření chodníků vyhlašuje dispečer zimní údržby na základě vývoje klimatických podmínek a kontrolních výjezdů. V případě potřeby lze o neschůdnosti chodníku informovat dispečera na tel. 775 599 420.

Číslo:479

Nahlášeno:09.01.17

Aktualizace:13.01.17

Stav: Vyřešeno

Nákladní 486/25

dobrý den,4,1,2016 jsem vám sem psala ohledně uklizení silnice k barákům nákladní 25,23 do dneška neprotaženo ,nejde se dostat k barákům ,máme maminku na invalidním vozíčku jak ji máme tedy naložit do auta abychom mohli sní jéct k doktorovi ,snad se letos dočkáme a uklidite nám silnici děkuji

Silnice byla protažena.

Číslo:478

Nahlášeno:09.01.17

Aktualizace:10.01.17

Stav: Vyřešeno

Odpadky u popelnic - Fibichova ulice

Dobrý den, ve Fibichově ulici se vrší odpadky u popelnic viz. přiložená fotografie.

Nepořádek byl uklizen.