Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:167

Nahlášeno:23.08.16

Aktualizace:18.10.16

Stav: Vyřešeno

Hřbitov Stará Role - ostuda!!!

Dobrý den, dnes jsem byl opět na hřbitově ve St. Roli už 14 dní bylo možné posekat trávu a nic se neděje. Roční poplatky nejsou zrovna malé. A ty rozvalené zdi, nic se neopravuje. Pokud tam bydlí nějaký člověk jako správce, kupte mu sekačku a může sekat každý týden. Tudíž prosím o posekání trávy. A info zda do 10 let proběhne nějaká oprava zdí a terénu. Je to opravdu ostuda!!! Děkuji a přeji hezký den K.B.

Dobrý den,kosení ve St.Roli proběhlo ve dnech 23.-24.8.Byla to již 4 seč.Pracovník, který bydlí na hřbitově není zaměstnancem podléhající Hřbitovní správě a tudíž se o péči o zeleň nestará.Zaměstnanci HS dělají mnoho jiných činností spojených se správou všech hřbitovů a kremace.O stavu zdi víme a hledáme finanční prostředky na její opravu.Předběžný rozpočet činí min 1 milion Kč.Opravu plánujeme v příštích letech v závislosti na financích.Hřbitovní poplatky máme jedny z nejmenších v ČR.

Číslo:166

Nahlášeno:23.08.16

Aktualizace:18.10.16

Stav: Vyřešeno

park Balbínova ulice

přimlouván se za tento malý park - potřeboval by prořezat keře a odstranit plevel popř. poházený nepořádek a " osvobodit " osvětlení ze zeleně vzrostlých stromů v této ulici

Dobrý den, úpravu parčíku provedeme v průběhu září 2016 a zimy 2016 – 17.

Číslo:165

Nahlášeno:23.08.16

Aktualizace:18.10.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy

Žádáme o posekání trávy kolem DPS Severní 5, KV. děkujeme obvyvatelé

Dobrý den,posekáme do konce týdne v rámci kosení sídliště Čankovská.

Číslo:164

Nahlášeno:23.08.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

stezka

- vkládám foto k mému předchozímu příspěvku pro představu. Děkuji

Dokončení stezky bude provedeno nejpozději do konce měsíce října.
Plochy byly doasfaltovány.

Číslo:163

Nahlášeno:23.08.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Dotaz

Dobrý den, rád bych se zaptal za obyvatele Dlouhé ulice ve Staré Roli, kdy město plánuje dokončení stezky za domy - průchod mezi ulicema Příčná a Luční.
Dříve jsme mohli používat vstupy na naše pozemky což již několik let nelze. Proč když zpustíte nějakou akci tak jí v polovině ukončíte s tím, že v plánu je brzké dokončení a následujících několik let se nic neděje, ptám se tedy proč a kdy bude stezka dokončena. Letos na jaře byla v jedné čássti vysypána drť, proč došlo k vyplnění prostoru jen z jedné strany a né i z druhé? Proč neuděláte pásy asfaltu po obou stranách a po celé délce této stezky? Jsme také obyvatelé toho města, nic po vás nechceme ani nijak neotravujeme, ale toto nás opravdu štve.... Sdělte nám tedy, prosím, konkrétní termín místo opakujícího se sdělění, že stezku evidujete v plánu nutných oprav a že v tomto roce nejsou finanční prostředky pro její dokončení. Děkuji Pavel R.

Dokončení stezky bude provedeno nejpozději do konce měsíce října.
Plochy byly doasfaltovány.

Číslo:162

Nahlášeno:22.08.16

Aktualizace:14.10.16

Stav: Vyřešeno

psí sáčky

Dobrý večer,
chci se zeptat na psí sáčky,u školy J.A.Komenského už dlouho nejsou....šlo by je doplnit děkuji

Sáčky byly doplněny.

Číslo:161

Nahlášeno:22.08.16

Aktualizace:30.08.16

Stav: Vyřešeno

Závada schodů

Dobrý den, v důsledku uvolnění podstupnice 1. schodišťového stupně, je tento stupeň uvolněný natolik, že denně zde několika lidem hrozí pád ze schodů. Jedná se o schodiště před LÚ Tosca na Moravské ul. v KV, v blízkosti kostela. Vzhledem k tomu, že zde prochází denně i spousta starších lidí, je pouze otázkou času, kdy by si zde někdo mohl způsobit nepříjemné zranění v důsledku pádu na těchto schodech.
Děkuji, Z. Maloušek

Opraveno.

Číslo:160

Nahlášeno:21.08.16

Aktualizace:24.08.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování

Dobrý den, děkujeme za opravený chodníček za Moravou ve St.Roli. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli by nebylo vhodné na začátek a konec chodníku zabetonovat jeden nebo dva kolíky ( zátarasy), aby tam auta už nevjížděla a tato situace se neopakovala. Předem děkuji. Náprstková

Sloupky se osazovat na místo nebudou. Dle sdělení VAK je nutné nechat toto místo přístupné pro techniku.

Číslo:159

Nahlášeno:21.08.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Poškozená komunikace ve Staré Roli, sjezd s ulice Závodu míru do ulice Dlouhá

V loňském roce byla provedena rekonstrukce chodníků ve Staré Roli. Sjezd do ulice Dlouhá byl vynechán a bylo mi řečeno že bude opraven později, to se nestalo. V místě sjezdu byl asfalt porušený a teď se tam vytvořila díra na polovinu sjezdu o hloubce nejméně 10cm, je to o podvozek auta, mám tam garáž a jezdím tam denně. S pozdravem Rott Vladimír

Již cca dva měsíce opraveno.

Číslo:158

Nahlášeno:19.08.16

Aktualizace:23.08.16

Stav: Vyřešeno

cenzura

proč nezveřejnujete všechny články !!!

Zveřejňují se články týkající se této agendy – závady a nedostatky.

Číslo:157

Nahlášeno:19.08.16

Aktualizace:13.10.16

Stav: Vyřešeno

Úprava zeleně

Dobrý den, reaguji na odpověď z tohoto týdne. U podchodu na cyklostezku v dolní části Bohaticích odpadky uklizeny nebyly a okrasné křoví naproti zkráceno také nebylo. Děkuji za Vaši ochotu.

Dobrý den,omlouváme se a obratem zítra vše uklidíme a keře upravíme.

Číslo:156

Nahlášeno:18.08.16

Aktualizace:21.12.16

Stav: Vyřešeno

Černá skládka Sokolská ulice - Doubí

Dobrý den, asi před dvěma měsíci si majitel garáže (první garáž v řadě garáží- zelené dveře) v Sokolské ulici opravil střechu. Materiál ze staré střechy (ipu, staré dveře dříve sloužící jako překlady, ...) odložil na trávník před garážemi a do dnes je neodklidil. Jedná se o garáže za Hospůdkou u Zámečku směr hřiště Liapor.

Dobrý den, 8. 11. bylo uklizeno.

Číslo:154

Nahlášeno:17.08.16

Aktualizace:06.12.16

Stav: Vyřešeno

ulice nákladní

dobrý den,prosím nešlo by něco udělat cestou od pošty depa k naakladní 25,
1,nový chodník
2,koše není tu žadný koš
3,uklid chodníku a travníku neustale nepořádek
4,co takhle sem dat lavičku pro starší lidi aby si odpočinuli
5,nějak domluvit české poště -hlavně řidičum aby začali jezdit slušně, člověk se bojí přejit ,jezdí jak blazni někteří

předem děkuji za kladnou odpověď

Dobrý den,úklid provedeme a v okolí upravíme zeleň.Instalaci lavičky nedoporučujeme z důvodu obsazení bezdomovci.Chodník byl provizorně opraven.

Číslo:153

Nahlášeno:17.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Odkopání svahu

Dobrý den, v ulici K Přehradě před domem 145/61 někdo odkopal kus břehu a tak máme strach aby se nesesunul svah.Děkujeme

V ulici K Přehradě probíhá výstavba nové kanalizace a vodovodu, která nebyla dosud dokončena. A s tím souvisí staveništní sjezd.

Číslo:152

Nahlášeno:17.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Socha Karla IV:

Dobrý den,
kolem sochy Karla IV. na Mlýnské kolonádě je přetržený provaz, který brání vstupu k soše.
Děkuji.
V. Kakrda

Děkujeme Vám za upozornění. Provaz byl opraven.

Číslo:151

Nahlášeno:16.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Úprava zeleně - křoví

Dobrý den, především děkuji za úpravu zeleně v dolní části Bohaticích u podchodu na cyklostezku. Odřezané větve ale ještě nebyly odvezeny a shromažďují se na nich odpadky. Děkuji za nápravu. Pak bych měla ještě jednu prosbu či návrh. Bylo by možné radikálně zkrátit okrasné křoví též u samého místa naproti podchodu? Bylo by pocitově příjemnější vidět na protější chodník, zejména když procházíte podchodem ve večerních hodinách. Věřte, není to nic příjemného, i když je tam lampa. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,větve co nejdříve uklidíme a na protější keře se podíváme a případně upravíme.

Číslo:150

Nahlášeno:15.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Porost u plotu výměníku

Dobrý den,bylo by možné jako každý rok osekat keře,strom okolo výměníku za Šmeralovou 30?Děkuji JS

Dobrý den,okolí výměníku dáme do pořádku do konce tohoto týdne.

Číslo:149

Nahlášeno:15.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Sáčky na psí exkrementy

Dobrý den,bylo by možné doplnit sáčky na psí exkrementy ve Šmeralově ulici?Děkuji. JS

Sáčky na psí extrementy jsou pravidelně doplňovány vždy v den svozu tj. úterý a pátek. Svozová firma byla písemně upozorněna, aby koš v ul. Šmeralova nebyl opomíjen.

Číslo:148

Nahlášeno:15.08.16

Aktualizace:17.08.16

Stav: Vyřešeno

Očištění oválu na Meandru

Dobrý den, dnes jsem byla bruslit na Meandru a asfalt je na několika místech znečištěn ztvrdlým bahnem. Asi by stalo za to asfalt očistit. Děkuji Rumlenova

Dráha byla vyčištěna.

Číslo:146

Nahlášeno:13.08.16

Aktualizace:20.12.16

Stav: Vyřešeno

prosba

Vážení,na ROLAVĚ už delší dobu nejde obrazovka,začínala fotbalem a běžte se tam podívat,žádný obraz,něco se tam mihne,te´d,když je olympiáda.Lidi říkají,to je Varech se vším,chybí i koše,rozbité odstraněny nenahrazeny dalšími.U nás na Čankovské býv.nákupní středisko ROLAVA,další restaurace NERO opět bez popelnice a házejí to všechno bez třídění k nám U Koupaliště 848,už nás to nebaví po nich uklízet,nikdo nic nekontroluje,všude kolem odpadky a hlavně špína a smrad kolem.Přije´dte se podívat.Teď se tady sice začíná opravovat padající omítka u parkoviště,velké nebezpečí úrazu.Budou volby,koho volit,toť otázka.Chtěli jsme dnes volat p.Vikorovi,ale nedovolali jsme se.Prosíme udělějte něco,trápí nás to moc.S pozdravem Eva Puldová

Opravy staveb lze provádět mimo režim stavebního řízení nebo ohlášení stavebního záměru, bezpečnost práce musí řešit zhotovitelská organizace.

Číslo:145

Nahlášeno:12.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Přerostlá vegetace Vítězná ulice

Mezi domy Vítězná 68 a 66 je značně přerostlá a neudržované vegetace na pozemku města KV. Šeříky už zasahují a stíní až do 2 patra domu Vítězná 68 a proto se také u trafostanice scházejí opilci a výtržníci, protože jsou dobře skrytí. Žel jedinou obranou je posbírat psí exkrementy, což v KV není problém a rozházet je na toto místo, taprve pak máme trochu klid. V cípu pozemku města za domy Vítězná 68 a 70, byla neudržovaná džugle, kde jen přibývaly odpadky, tak si žel musíme platit službu údržbu pozemku města za naším domem z našich soukromých peněz.
Obyvatelé okolí těchto domů děkuji za řešení.

Dobrý den,úpravu keřů včetně úklidu provedeme do konce tohoto týdne.

Číslo:144

Nahlášeno:11.08.16

Aktualizace:23.12.16

Stav: Vyřešeno

Výtluk

Dobrý den,
ve Staré Roli, v místě kde vtéká ulice Dlouhá do ulice Závodu Míru je veliký výtluk, hrozí nebezpečí, že v něm zmizí v nenávratnu některý pejsek menšího vzrůstu.

Již cca dva měsíce opraveno.

Číslo:143

Nahlášeno:11.08.16

Aktualizace:16.08.16

Stav: Vyřešeno

koupaliště KOLOVÁK

Dobrý den,

Ráda bych se zmínila o oblíbeném koupání pro Karlovaráky - rybníku Kolovák. Je zde již znatelně zkažená voda, po koupání my naskákali velice svědivé pupínky, které svědčí o výskytu cerkálií nebo jiných podobných potvor. Vzhledem k tomu, že se zde koupe hodně lidí, mělo by dojít k pravidelné kontrole vody a případnému zákazu koupání, aby lidé netrpěli kožními nemocemi. Komu tento rybník patří? Stará se někdo o kvalitu vody?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Rybník Kolovák je v majetku Českého rybářského svazu – Karlovy Vary a vzhledem k tomu, již název zmíněné vlastnické organizace napovídá, že slouží k jinému účelu než ke koupání.
V každém případě rybník Kolovák není již několik let v majetku Města Karlovy Vary a tím pádem není ani ve správě Lázeňských lesů Karlovy Vary.

Číslo:142

Nahlášeno:11.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Hřiště na Emy Destinové

Před více než měsícem jsem upozorňovala na neutěšený stav hřiště na nám. Emy Destinové. Kromě posekání kopřiv zatím ke zlepšení nedošlo. Velká houpačka chybí již několik měsíců, nyní chybí i malá. Povrch nebyl opraven - zasypání pískem je nevhodné: písek se roznáší, zvyšuje nepořádek. Hřiště je z pochopitelných důvodů využíváno především o prázdninách. Je škoda, že jeho uživatelé se musejí spokojit s tímto stavem. Hřiště je dle mého názoru skvěle, strategicky situované, užívané rodiči a dětmi napříč všemi sociálními skupinami, které se v drahovickém sousedství setkávají. Samozřejmě že je vystaveno velkému tlaku a vandalismu, ale také si na něm hraje spousta dětí. Myslím, že by mělo být prioritou úřadu v této městské části hřiště zachovat a uchovat ve výborné kondici, ne jej postupně ochuzovat o herní prvky. Květináče by bylo pěkné osadit, herní prvky promptně opravit (ne je nechat v opravně přes celou letní sezónu!) a případně uvažovat o jeho dalším rozšíření a doplnění.

Dobrý den,čekáme na dodávku houpaček od zahraničního dodavatele. Tartanový povrch budeme postupně likvidovat a nahrazovat pískem. Ten je jako dopadová plocha vyhovující.Tartan je sice vzhledově i provozně lepší, ale opakované opravy jsou neúnosné.Osázení segmentů plotu prověříme, ale případné rostliny v nich budou brzy sešlapány neukázněnými dětmi.Co nejdříve toto hřiště dáme do plného provozu.

Číslo:141

Nahlášeno:10.08.16

Aktualizace:11.08.16

Stav: Vyřešeno

lavičky na cyklostezkách, přebalovací místnost

na cyklostezce (Čankovská-stará role, podél řeky od chebáku- interspar) není ani jedna lavička kam by se mohli mamini s kočárkem sednout. Pokud se tam sdružuji bezdomovci, tak se to dá řešit policejními hlídkami. Další problém je v centru kde se nikde nedá nakojit a přebalit dítě. V tomto městě se na maminy s dětma moc nemyslí.

Dobrý den,právě z důvodů s problémy s bezdomovci byly lavičky odstraněny.Je smutné,že na to doplácejí slušní lidé.Na lavičkách bezdomovci posedávali a žebrali peníze od pejskařů a maminek.Městská policie není schopna zajistit,aby k těmto situacím nedocházelo,tak na popud občanů se tyto lavičky odstranily.

Číslo:140

Nahlášeno:10.08.16

Aktualizace:15.08.16

Stav: Vyřešeno

Blokování komunikace

Prosím, aby se město zasadilo o řešení neustálého blokování komunikací při vykládání nově dovážených aut do servisů především na Jáchymovské (Auto Mudra) a Studentské ulici (Auto Bond). Myslím, že areál prodejen je dostatečně velký, aby vykládka mohla být prováděna tam, a ne neustále blokovat provoz. Na Jáchymovké ulici je to denně.

Dobrý den,

prověřením Vašeho podnětu bylo zjištěno, že v případě provozovny Auto Mudra není v areálu dostatečný prostor pro manipulaci. V případě provozovny Auto Bond pak dochází k zablokování prostor pro výjezd a odjezd vozidel sousedních provozoven. Řidiči, kteří zastaví vozidlo s cílem vyložení nákladu, se nedopouštějí dopravního přestupku.

Číslo:139

Nahlášeno:09.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

požadavek k odstranění náletů

Dobrý den
Prosíme, o opětovné vyčištění stráně od náletového plevele, v ulici Majakovského . č.23 a 25 ze zadní části (dvorku).
Zmíněné nálety a nepořádek již tak stíní přízemním bytům.
Předem děkujeme.

Dobrý den,nálety odstraníme a stráň posekáme během příštího týdne.

Číslo:138

Nahlášeno:09.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

požadavek k odstranění náletů

Dobrý den
Prosíme, o opětovné vyčištění stráně od náletového plevele, v ulici Majakovského . č.23 a 25 ze zadní části (dvorku).
Zmíněné nálety a nepořádek již tak stíní přízemním bytům.
Předem děkujeme.

Dobrý den,nálety odstraníme a stráň posekáme během příštího týdne.

Číslo:137

Nahlášeno:09.08.16

Aktualizace:10.08.16

Stav: Vyřešeno

Není tak zle.

Klobouk dolů za zveřejnění příspěvku #134. Děkuji.

Číslo:136

Nahlášeno:09.08.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Zrcadlo do ulice Třeboňská

Dobrý den,

bylo by možné přidat na křižovatku ulice Třeboňská s cyklostezkou 2009 vypuklé zrcadlo? Zatáčka je zarostlá, a často zde vznikají nebezpečné situace. Cyklisté přijíždející z čankovské, odbočující doleva na cyklostezku (viz obrázek), nevidí dostatečně do protisměru a křižují cestu protijedoucím autům. Zrcadlo by pomohlo zvýšit bezpečnost.

Žádost o umístění zrcadla byla konzultována s dotčeným orgánem PČR – dopravní inspektorát Karlovy Vary. Zrcadlo se zatím umisťovat na komunikaci nebude. Bylo doporučeno řádně vyřezat zeleň.
Správa lázeňských parků byla požádána o vyřezání.