Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:11

Nahlášeno:06.06.16

Aktualizace:07.06.16

Stav: Nahlášeno

úklid po 1/2 maratonu

D.d. Tak pro informaci jak probíhal ten slíbený úklid po 1/2 maratonu na Západní úlici. Minulý týden přijela stříkačká (středa nebo čtvrtek) a opět nastříkala vše ze silnice a chodníků na přilehlé trávníky (i plastové pásky, kterých je tu stále stejné množství). Z plotů to nikdo nesundal !!! Pouze se tu prošli dva uklízeči ve vestách, každý s jedním pytlem, ale zůstalo pouze u té procházky. Myslím, že by bylo dobré vybírat od pořadatelů akcí kauci (třeba Kč 100.000,-) a po skončené akci si oblast akce převzít. V případě zjištěných nedostatků vyzvat pořadatele k nápravě s určitým termínem. Při nesplnění objednat a zaplatit úklid z vybrané kauce a zbytek pak vrátit pořadateli.

Číslo:10

Nahlášeno:05.06.16

Aktualizace:06.06.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy okolo řeky loděnic, parky za Magistrátem II.

Dobrý den,

bylo by možné posekat trávu včetně keřů okolo řeky-cyklostezka. Tráva je tak vysoká, že za ní není vidět malé dítě a keře zasahují do cyklostezky a omezují tím cyklisty i chodce. Také zatím nebyly posekány parky za Magistrátem II.
Předem děkuji JS

Plochy posekáme do konce týdne a keře upravíme taktéž.

Číslo:9

Nahlášeno:04.06.16

Aktualizace:08.06.16

Stav: Vyřešeno

oprava veřejného osvětlení

Dobrý den,
prosíme o opravu lampy veřejného osvětlení vedle domu Západní 49 v K.Varech - Tuhnicích. Nesvítí už asi dva měsíce.
Děkujeme.

Opraveno 7.6.2016.

Číslo:8

Nahlášeno:01.06.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy

Dobrý den, kdy se bude sekat tráva kolem ulice Vančurova??? Je možné při té příležitosti prosekat silnici z ulice Vančurova k zahrádkářské kolonii u Nádražáku jako loni??? Při průjezdu k zahrádkám horzí poškrábání auta. Pokud ano, posekat pouze trávu kolem cesty ne okrasné keře u druhé zahrádky jako loni. Děkuji Burza

Dobrý den,tráva je již posekaná a cestu k rybníčku posekáme příští týden do 10.6.15.

Číslo:7

Nahlášeno:01.06.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy

Prosíme o posekání trávy kolem DPS Severní 5, KV. Děkujeme obyvatelé

Dobrý den,již začínáme další kosení na sídlišti Čankovská a okolí DPS posekáme přednostně.

Číslo:6

Nahlášeno:30.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Výhled v křižovatkách

Dobrý den,
je mi jasné, že Správa lázeňských parků neví kam dříve skočit a seká jak divá. Opět zarůstají ostrůvky u křižovatek a výhled je omezený, z čehož plyne riziko srážky. Namátkově odbočka na Prahu z Mattoniho nábřeží, ostrůvek za odbočkou na Kyselku, když se vracíte zpět na Pražský most a jedete do Dalovic, džungle u bývalé vojenské správy (zastávka MHD OStrov). Výjezd z Bohatic na Jáchymovskou ulici - doleva není vidět. Výjezd na Prahu od Billy... Přesné umístění lze najít v přiloženém odkazu: https://mapy.cz/s/IUpo

Děkuji za všechny řidičky/če.

Bude provedeno co nejdříve.

Číslo:5

Nahlášeno:29.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpady v zatravněn ploše

Dobrý den,
jako již tolikrát prosíme o vysbírání drobného komunálního odpadu ze zatravněných ploch v Krymské ulici (za prodejnou nábytku), který zde s neutuchající pravidelností odhazují cikáni a další nájemníci blízké ubytovny v Charkovské ul.
Děkujeme
za SVJ Krymská 39 PeCha

Úklid bude co nejdříve proveden.

Číslo:4

Nahlášeno:28.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpad v zatravněných plochách

Dobrý den,
prosíme jako již tolikrát, o vysbírání drobného komunálního odpadu v zatravněných plochách v Krymské ulici (za prodejnou nábytku), zvláště pak u zde instalovaných lavičkách. Stále stejný problém. Odpad zde pohazují cikáni a další obyvatelé blízké ubytovny.
Za SVJ Krymská 39 děkuje PeCha

Úklid bude co nejdříve proveden.

Číslo:3

Nahlášeno:27.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

parkové uličky nad Thermalem

Dobrý den, již potřetí od března 2016 upozorňuji na neuklizené spadané loňské listí v uličce od Bezručovy ulice k parkovišti hotelu Thermal a stejně tak k zastávce autobusu po schodech, obě zarůstají plevelem.Jednou to tam už pozoroval nějaký člověk s nářadím,ale nic se nezměnilo. Děkuji

Do konce týdne projdeme celé thermálenské svahy.

Číslo:2

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

používání chodníku na Staré Kysibelské autodopravou

Dobrý den, tento snímek byl pořízen 26. května 2016, paní s děckem šla po přechodu a auto v pohodě si jelo po chodníku směrem na silnici , přijelo k přechodu pro chodce a dávalo přednost autům jedoucím po silnici (dalo by se říci po hlavní) a paní s děckem musela dojít z přechodu pro chodce ne na chodník, ale na skoro trávník, kde není tráva, protože je to z obou stran okolo chodníku rozjeté a poničené, ne jen z osobních aut, dodávek, ale i z náklaďáků, zajíždí sem ne jen majitelé firem od bowlingu a obchodu s potravinami a zeleninou, ale i zásobování a i zákazníci, zajíždí sem i podél dlouhého paneláku po chodníku, betonová dlažba před obchodem je hodně poničená za těch posledních pár měsíců používané autodopravou, kdysi tu byly normální potraviny a nikdy jsem tu neviděl auto, zaváželo se z jiné strany, nejde o toto jedno auto, které je na fotce, ani o to, aby tu strážník chytil dalšího přestupkáře, ale aby zde bylo jasné, že zde auta nemají co dělat.

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Místním šetřením bylo zjištěno, že v této lokalitě, u ulice Stará Kysibelská je v rozporu dopravní značení. Zmíněný řidič nemusel vůbec vědět, že v místě, kde vyjížděl je jiné dopravní značení než v místě, kudy do tohoto místa vjel, a kde oprávnění vjet mohl splňovat. Informace byla předána OT MM K. Vary, aby bylo dopravní značení dáno do pořádku.

Číslo:1

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Dosekání trávy

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o dosekání velmi vysoké trávy v oblasti mezi Moskevskou a Sládkovou ulicí. Cca před 14dny zde byla posekaná tráva na rovných plochách, ale k dosekání nerovností již nedošlo. Do chodníků zasahují dost vysoké kopřivy, které jsou nepříjemné. Dále bych chtěla požádat, aby posekaná tráva nezůstávala ležet ladem na trávě. Seká se velmi málo do roka a přerostlá tráva pak hnije a není to moc příjemný pohled ani vůně. Děkuji moc.

Práce provedeme v nejkratší možné době.

Číslo:93

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:30.05.16

Stav: Vyřešeno

Portál města

Portál je strašný. Kde například najdu kdy jedná rada a zatupitelstvo města???? S puštěno informace neúplné. Zase se povedlo děkuji

Musíte si najet na odkaz "samospráva", úplně stejně, jako na původním portálu. Zde pak najdete všechny informace o radách a zastupitelstvech

Číslo:92

Nahlášeno:25.05.16

Aktualizace:04.07.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektní úklid v naší ulici v rámci blokového čištění.

Číslo:91

Nahlášeno:19.05.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Vyvezení odpadkového koše

Dobrý den, dne 12. 5. tady proběhl požadavek na vyvezení odpadkového koše za domem Karlovarská 759. Dnes, o týden později, je koš pořád ještě plný a odpadky přepadávají. Vyvezete tento koš, prosím? Děkuji za odezvu

Koš bude během dnešního dne vyvezen.

Odpadkový koš byl 12.5. vyvezen

Číslo:90

Nahlášeno:19.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Vyřešeno

Vytahané muškáty u okružní křižovatky u Povodí Ohře

Dobrý den, u okružní křižovatky u Povodí Ohře v truhlíkách na zábradlí podél chodníku někdo vytahal několik sazenic muškátů a nechal je na povrchu, bylo by dobré je zasadit, než uschnou. Jandová J.

Dobrý den, děkujeme za info a zítra ihned zasadíme a opravíme.

Číslo:89

Nahlášeno:18.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Odstranění plevele

Dobrý den, prosím o odstranění plevele, zastřižení šípkových keřů (již byly zcela ostříhány a opět zplaněly) a opět začínají lákat obyvatele k odhazování zbytků jídla pro holuby, dále o odstranění keřů, které byly již taky odstraněny a opět vyrostly a zakrývají tak keře, které zde město v minulém roce vysadilo a také o doplnění mulčovací kůry. To vše u vnitrobloku za domem č. 390/51. Dále prosím o úklid odpadků v témže prostoru, není zde v blízkosti žádný odpadkový koš. Proto prosím také o zvážení možnosti jeho instalace. Snažili jsme se prostor udržovat vlastními silami, ale bohužel jsme atakováni obyvateli jimž křoviny plné odpadků byly milejší. Proto se obracím opět na vás. Předem děkuji.

Dobrý den, prosíme o upřesnění ulice.

Číslo:88

Nahlášeno:18.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy ve stráni v Táborské ul.

Dobrý den, prosím posekat trávu ve stráni v Táborské ul. v Bohaticích. Děkuji.

Dobrý den,bude posekáno při 2. seči Bohatic pravděpodobně od 25.5.

Číslo:87

Nahlášeno:17.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Kontrola úrovně sekání trávy v okolí Svatošské ulice v Doubí

Dobrý den, ráda bych požádala, zda by nějaký kompetentní pracovník technického odboru mohl zkontrolovat úroveň sekání trávy v okolí Svatošské ulice v Doubí (směrem k zahrádkám). V posledních letech jsem opakovaně upozorňovala, že sekání trávy způsobem "kam dosáhnu ze silnice" není úplně estetické ani účelné. Navíc např. pod stromy, kde roste tráva méně, se dotyčný ani sekat nepokoušel. Bohužel je zjevné, že se jedná o dost zakořeněný návyk těch, kteří tuto práci vykonávají. Je smutné, že za polovičatou práci pak město platí jistě plnou cenu. Když to shrnu, jako občan bydlící v bezprostřední blízkosti popsaných míst, bych ocenila, aby tráva na POZEMCÍCH MĚSTA byla posekaná řádně, tj. na CELÉ PLOŠE, nikoliv jen na její části, a to z funkčních i estetických důvodů, které snad není potřeba více rozvádět. Poznámka na konec: to, že v Jahodové ulici už lidem v 1. patře paneláku skoro roste tráva do oken, zřejmě také nikomu nevadí... S pozdravem, Eva Vágnerová

Dobrý den,jedná se o zakořeněný zvyk, že větší plochy poseká technika a kam se nedostane nastupuje ruční dosekání křovinořezem.Kosení celého Doubí započalo již dnes 17.5 .Svatoškou ul. začal včera sekat traktor s příkopovou sekačkou v rámci kosení vybraných cest v majetku města.Nejpozději zítra bude vše řádně dosekáno až k zahradám.

Číslo:86

Nahlášeno:16.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy v Krymské ulici

Dobrý den, mohu se otázat, kdy přijde na řadu posekání trávy v Krymské ulici? S pozdravem PeCha

Dobrý den, Tuhnice budou posekány do konce tohoto týdne.Ul. Krymská pravděpodobně ve středu 18.5.

Číslo:85

Nahlášeno:15.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Informační směrovky

Dobrý den, velkou atrakcí Karlových Varů je lanovka na Dianu. Bohužel umístění dolní stanice není nijak značeno a turisté stanici marně hledají, je celkem skryta v uličce. Proč tam není žádná tabule? A vaše odpověď: DP: Informační směrovky jsou ve schváleném režimu města a na rozcestí je umístěna na sloupu s ostatními směrovkami i směrovka na lanovou dráhu Diana. Hledala jsem tedy, až jsem našla.Ale jestli si myslíte, že zahraniční návštěvník, přicházející od Mlýnské kolonády a očekávající dvojjazyčné, tedy i anglicky psané směrovky, tak jak je všude ve světě zvykem, směrovku na Dianu objeví, tak neobjeví. A kdyby náhodou objevil, pak pravděpodobně v takovém stavu jako já : otáčí se totiž po větru viz foto....

Předáno na DP.

Číslo:84

Nahlášeno:14.05.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Veřejné osvětlení

Dobrý den, prosím o opravu veřejného osvětlení. Poslední lampa před tunýlkem na schodišti z Drahovic do Bohatic nesvítí, jen problikává. Děkuji Hanušová

Opraveno dne 16.5.2016.

Číslo:83

Nahlášeno:14.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Kupa trávy po sekání

Na Úvalské ulici pod hřištěm, zůstala na parkovišti kupa trávy po sekání.

Dobrý den,omlouváme se a obratem zítra uklidíme.

Číslo:82

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zpomalovací dlážděné přejezdy

Dobrý den, bylo by možné opravit, případně zrušit zpomalovací dlážděné přejezdy v celé Moskevské ulici? Je to na nich jako na tankodromu, dochází zde nejen k pošození vozidel, ale i chodci při přecházení zde klopýtají.

Zvýšené přechody pro chodce byly opraveny.

Číslo:81

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Uklízeči

Dobrý den, reaguji na upozornění ohledně pracovní činnosti uklízečů ulic ve Staré Roli. Nevím, zda se jedná o stejné osoby, o kterých byl příspěvek níže. Dva "zametači" v Truhlářské ulici tráví většinu času v poloze seďmo na schodech v obchodním centru. Pokud jsou náhodou venku, tak na lavičce, kde jen klátí nohama.

Číslo:80

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zpomalovací práh

Pěkné ráno, Gorkého ulice, Tuhnice. Krásná, široká a hlavně dlouhá. Bohužel, přibývá bezohledných řidičů, kteří si neuvědomují, jak rychle se může stát opravdové neštěstí. Bezohlednost spočívá v příliš rychlé jízdě, pomohlo by technické opatření zpomalující rychlost. A druhá otravná bezohlednost - řidiči parkují své vozy přímo před vstupy na louku k dětskému hřišti. Nutí děti, rodiče s kočárky vymýšlet kudy tam či zpět a nebo nebezpečně tato auto oblézat, doslova se prodírat křovím. Co nastříkat žluté značení před zmiňované vstupy nebo vyznačit bíle místa na parkování a udělat situaci pro všechny, hlavně pro malé děti, podstatně bezpečnější. Dříve, než se stane neštěstí. Mezi dvěma vstupy je místo přesně na dvě auta, z nepochopitelného důvodu to i místní ignorují a staví své vozy tak, že nechají volno u živého plotu, ale blokují ony vstupy. Chápu, že ohleduplný a nesobecký člověk nepotřebuje značku, aby dokázal při parkování či jízdě myslet na ostatní. Ale všichni víme, že takových je, bohužel, nedostatek. Rozumím, že každý, kdo není domácí, může vstup v živém plotě přehlédnout, vodorovné značení či značka může problém vyřešit. Případně prosím o navedení, kam se máme obrátit. Moc děkuji, Bílý

Dopravní opatření bylo realizováno. Bude doplněno ještě o jeden zpomalovací práh

Číslo:79

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Oprava odpadkového koše na Mlýnském nábřeží

Dobrý den, prosím o opravu odpadkového koše na Mlýnském nábřeží naproti Mlýnské kolonádě. Nějaký vandal do něj nejspíš propálil díru. Děkuji.

Koš byl nahrazen.

Číslo:78

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:15.08.16

Stav: Vyřešeno

Vyvezení odpadkového koše

Dobrý den, prosím o vyvezení odpadkového koše za domem Karlovarská 759 (odpadky přepadávají a hromadí se okolo koše) a pokud je to možné, také o instalování koše na exkrementy ve stejné lokalitě - je tam připraven stojan s držákem na sáčky, ale bez koše. Na Okružní byl koš na exkrementy zrušen. Děkuji

Vyvezeno.

Číslo:77

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy mezi ulicemi Školní a Závodu míru

Dobrý den, prosím o posekání trávy mezi ulicemi Školní a Závodu míru. Letos se ještě tu nesekalo a při venčení pejsků je docela velký problém exkrement sebrat, musí se to rvát i s trávou. Viz foto. Výkaly pravidelně sbírám, ale někdy mám fakt chuť se na to vykašlat.

Dobrý den,sekáči jsou již blízko. Posekáno bude co nejdříve.

Číslo:76

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Zametači

Dobrý den, tak jsem opět sledoval dva zametče co se starají očást Staré Role kolem Závodu míru. Lopata hozená přes rameno, dokuřující cigáro hozené na zem a pytel na bordel úplně prázdný, za to platí daňoví poplatníci???? Proto se opět ptám je možné nechat uklidit pozemek města kolem ulic Hlávkova - Družstevní - Svobodova???? Z obou stran. Na vlastní náklady se již staráme z předzahrádku která je také v majetku města. Stříháme keře, doséváme trávu a sekáme. Tak prosíme něco na oplátku. Děkujeme

Číslo:75

Nahlášeno:11.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy

Dobrý den, v horních Drahovicích konkrétně v ulici Anglická čp 26 a 28 je tráva téměř po kolena a sekání které již jinde dávno proběhlo....v nedohlednu. Přitom v nejbližším okolí se již tráva sekala. Kdy se dostanete k nám? Předem díky LJ

Kosení v Anglické bude pravděpodobně od pondělí 16.5 ,v současné době jsme na Gagarinově ul.