Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:28

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:16.06.16

Stav: Vyřešeno

Lávka přes horní nádraží KV

Dobrý den, koukal jsem na projekt lávky přes horní nádraží. Myslím si že by bylo lepší kdyby byla zastřešená. A v zimě když napadne sníh, tak vozíčkář radši uvítá zastření než moderní architekturu. Neuvažuje město o zastřešené lávce? Děkuji za odpověď H.P.

Dobrý den,
lávky se občas dělají zastřešené, nejčastěji lávky
dřevěné aby se tím chránila dřevěná podlaha. Na nové lávce přes Horní
nádraží dřevěná podlaha už nebude. Nerozumím důvodu, proč z cesty např.
z Růžového vrchu po centrum města by měla být zrovna lávka zastřešená,
když tvoří jen několik procent této cesty, spád je na lávce pouhé 1% a
zastřešení lávky na rozdíl od normální cesty by vyšlo finačně nejvíce.
To co je důležité pro vozíčkáře je výtah na konci lávky a na druhý
perón. Pokud by zbyly peníze na zastřešení, pak doporučuji zastřešit
prudkou komunikaci od přednádražního prostoru směrem k Chebskému mostu,
s podchodem pod nádražní ulicí, kde je spád hodně přes 12 % a průchod v
zimě zde dělá potíže i zdravé osobě, natož invalidní a jiné bezbariérové
propojení z H.nádraží do centra města není!

Číslo:27

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:15.06.16

Stav: Vyřešeno

Pítko na Vyhlídce

Dobrý den, chtěl zde moc poděkovat za pítko vybudované nad Vyhlídkou. Nevím zda ho vybudovalo město nebo nějaký obyvatel okolí. Je to opravdu velmi užitečná več pro všechny náštěvníky (a nejen ty lidské). Doufám, že bude něco takového i v Drahovicích.

Děkujeme Vám za poděkování .

Číslo:26

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Nepořádek na zatravněných plochách

Dobrý den,
jako pobvyklu prosíme o vysbírání drobného KO, který na zatravněných plochách v Krymské ulici (za prodejnou nábytku) jako obvykle trousí cikáni z nedaleké ubytovny (zvláště okolo laviček).
S díky
za SVJ Krymská 39, PeCha

Nepořádek byl uklizen.

Číslo:25

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:14.06.16

Stav: Vyřešeno

Vysoká tráva v Táborské ul.

Dobrý den, prosím o doseč zeleně ve stráni (tam, kde jsou lampy a schody) v Táborské ul. v Bohaticích. Bylo slíbeno ke konci května, ale stále nedosekáno. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,posekáme do konce tohoto týdne.

Číslo:24

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Ubytovna nad Vyhlídkou, altán

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co bude dál s Ubytovnou v lese nad Vyhlídkou? Ubytovna už neplní svůj účel a pomalu chátrá. Někdo si tam už zařídil ohniště a nechal tam i pěkný nepořádek.
Dále bych chtěl poprosit o prosekání okolo altánu u ubytovny. Z altánu už není téměř nic viděl. Předem děkuji za odpověď

O stavu altánu víme, v letošním roce je nejenom oprava tohoto altánu, ale i samozřejmě zlepšení výhledu na lázeňskou zónu.

Číslo:23

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:23.06.16

Stav: Vyřešeno

Bezbarierové autobusové zastávky

Dobrý den, před lety jsem viděla studii na rekonstrukci autobusových zastávek na bezbarierové. Bohužel od té doby se jich moc na bezbariérové nezměnilo. Chtěla bych se tedy zeptat, jaké budou v brzké době rekonstruované? Pro mě s kočárkem a lidé na vozíku je to velkým přínosem. Děkuji a přeji hezký den

Bohužel, žádnou studii na rekonstrukci bezbariérových zastávek nemáme k dispozici, ani o ní nevíme.
Většinou se rekonstrukce autobusových zastávek dělají v souvislosti s rekonstrukcí chodníků nebo komunikací.

Číslo:22

Nahlášeno:13.06.16

Aktualizace:28.06.16

Stav: Vyřešeno

nefunkční pumpa

Dobrý den, v místě křížení ulic Závodu míru a Akátová se na louce nachází studna s pumpou, o kterou se v minulosti staral pán, který před časem zemřel. Pumpa je již delší dobu rozbitá. Nevím, zda se jedná o majetek města. Pokud ano, prosím o opravu. Děkuji.

Dobrý den,
prověřili jsme žádost o opravu pumpy na studni, která se nachází na louce v místě křížení ul. Závodu míru a Akátová (pozemek parcelní číslo 949/1 v katastrálním území Stará Role). Tato studna není veřejná, není v majetku Statutárního města Karlovy Vary, nachází se na soukromém pozemku a žadatel se proto musí obrátit se svou žádostí na vlastníka studny.

Číslo:21

Nahlášeno:10.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Blokové čištění v Tašovicích , posekání trávy před domem Šikmá ul.

Dobrý den,
blokové čištění v Tašovicích nakonec proběhlo, tak si můžete u příspěvku č. 63 místo nahlášeno změnit na vyřešeno. Za to Vám děkuji. Jinak Vás žádám o pravidelné sekání trávy v ulici Šikmá před domem č.p. 170 . Je to veřejné místo a tudíž by mělo být sečení zajištěné z Vaší strany. Všude tomu tak je, jen u nás před domem ne.
Děkuji za nápravu

S pozdravem
Urbanová

Dobrý den,sekání v ul.Šikmá provedeme do konce tohoto týdne.

Číslo:20

Nahlášeno:10.06.16

Aktualizace:14.06.16

Stav: Vyřešeno

Louka KV - Železniční ul.

Prosím o posekání louky určené pro volný pohyb psů na sídlišti Čankovská - Železniční ul.

Dobrý den,louky budou posekány do konce tohoto týdne.

Číslo:19

Nahlášeno:10.06.16

Aktualizace:13.06.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy DPS Jateční

Žádáme o posekání trávy za DPS Jateční 9, KV, dvorek a odvezení staré, zetlelé posekané zeleně, kterou minule nikdo neuklidil, jak slíbil. Děkujeme obyvatelé

Posekání provedeme do konce tohoto týdne.

Číslo:18

Nahlášeno:10.06.16

Aktualizace:22.06.16

Stav: Vyřešeno

Oprava chodníku

Dobrý den,
je možné opravit(již po několikáté)chodník vedoucí z ul.I.P.Pavlova od OVObaru k bázenu Thermal.Kostky jsou opět na několika místech vypadaná a díry v chodníku se zvětšují.
Děkuji

Opraveno.

Číslo:17

Nahlášeno:08.06.16

Aktualizace:09.06.16

Stav: Vyřešeno

Nabouraná Oktávie

Dobrý den, v ulici Vančurova u odbočky ke Karlomixu stojí již měsíc v protisměru nabouraná stříbrná oktávie kombi, auto je otevřené, SPZ už nemá a nic se neděje, možná je kradené. Práce pro městskou policii. Děkuji Beca

Dobrý den,
Hlídka Městské policie K. Vary provedla místní šetření a zjistila, že se jedná o vozidlo, jehož majitel naboural a v současné době se léčí z vážného zranění. Z tohoto důvodu nemůže vozidlo nechat opravit. Vozidlo stojí u domu jeho majitele. Nejedná se tedy o vozidlo kradené. Přesto děkujeme za všímavost a dobrý podnět. V případě jiných dotazů či podnětů můžete přímo kontaktovat Městskou policii K. Vary na tel. čísle 353118911 nebo emailem přímo strážníka úsekáře, kterého naleznete na www.mpkv.cz

Číslo:16

Nahlášeno:08.06.16

Aktualizace:09.06.16

Stav: Nahlášeno

Západní ul. - STOŽÁRY VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ

Dobrý den,

po sanačních pracích na území bývalého železničního depa jsou nyní lampy veř. osvětlení při ulici Západní nakřivo .. Nevím zda si toho doopravdy nikdo nevšiml ale každý den jezdím kolem a zírám .... Od FÚ po železniční přejezd v Tuhnicích ...

Řádnou nápravu by měl sjednat zhotovitel.

Děkuji a zdravím

Číslo:15

Nahlášeno:08.06.16

Aktualizace:09.06.16

Stav: Vyřešeno

Pochvala

Dobrý den

nic nechci.I když vlastně ano chci.Poděkovat vám za vaší práci.Myslím si že odvádíte velký kus práce.Každý po vás něco chce a plno z nás vám není schopno ani říci DĚKUJI.Tak za sebe a svou rodinu děkuji,za to jak skvěle děláte svou práci.

Číslo:14

Nahlášeno:08.06.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Propad

Dobrý den,

nad kostelem sv. Máří Magdalény u uliční vpusti se propadá silnice, viz přiložené foto. Děkuji za opravu Bízek

Opraveno.

Číslo:13

Nahlášeno:07.06.16

Aktualizace:24.04.17

Stav: Vyřešeno

Zatopený chodník

Dobrý den, mezi domy Krymská 47 a Krymská 25 se vždy po dešti vytvoří po celé délce chodníku louže o šířce 120 cm hloubce cca 5cm. Při prvních deštích v minulém roce, kdy byl chodník vyhotoven jsem řemeslníky na tuto viditelnou závadu upozornil a oni slíbili opravu. Bohužel se doposud tak nestalo. Nový chodník je veden před ordinace dětských lékařů a tak se maminky s kočárky musí brodit tímto korytem. Samozřejmě v zimních měsících se zde vytváří souvislá vrstva ledu. Prosím tedy, aby se řemeslníci na místo vrátili a chodník řádně řemeslně vyspádovali. Děkuji Černý Pavel

Byla zhotovena uliční vpust. Odtok vod vyřešen.

Číslo:12

Nahlášeno:07.06.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Dvořákovy sady - uliční vpusť

Dobrý den,
již před několika měsíci jsem Vám psal o nefunkční uliční vpusti ve Dvořákových sadech mezi Dvořákovou a Hochbergerovou lávkou. Vaše odpověď byla, že zajistíte vyčištění až to klimatické podmínky dovolí. Očividně zůstalo jen u slibu, přiložená fotka je ze včera...

Odtok kanálu byl prověřen, je neprůchozí a pročištění tlakovou vodou se nezdařilo. Odtok dešťové vody bude zajištěn pokládkou nového potrubí.

Číslo:11

Nahlášeno:06.06.16

Aktualizace:07.06.16

Stav: Nahlášeno

úklid po 1/2 maratonu

D.d. Tak pro informaci jak probíhal ten slíbený úklid po 1/2 maratonu na Západní úlici. Minulý týden přijela stříkačká (středa nebo čtvrtek) a opět nastříkala vše ze silnice a chodníků na přilehlé trávníky (i plastové pásky, kterých je tu stále stejné množství). Z plotů to nikdo nesundal !!! Pouze se tu prošli dva uklízeči ve vestách, každý s jedním pytlem, ale zůstalo pouze u té procházky. Myslím, že by bylo dobré vybírat od pořadatelů akcí kauci (třeba Kč 100.000,-) a po skončené akci si oblast akce převzít. V případě zjištěných nedostatků vyzvat pořadatele k nápravě s určitým termínem. Při nesplnění objednat a zaplatit úklid z vybrané kauce a zbytek pak vrátit pořadateli.

Číslo:10

Nahlášeno:05.06.16

Aktualizace:06.06.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy okolo řeky loděnic, parky za Magistrátem II.

Dobrý den,

bylo by možné posekat trávu včetně keřů okolo řeky-cyklostezka. Tráva je tak vysoká, že za ní není vidět malé dítě a keře zasahují do cyklostezky a omezují tím cyklisty i chodce. Také zatím nebyly posekány parky za Magistrátem II.
Předem děkuji JS

Plochy posekáme do konce týdne a keře upravíme taktéž.

Číslo:9

Nahlášeno:04.06.16

Aktualizace:08.06.16

Stav: Vyřešeno

oprava veřejného osvětlení

Dobrý den,
prosíme o opravu lampy veřejného osvětlení vedle domu Západní 49 v K.Varech - Tuhnicích. Nesvítí už asi dva měsíce.
Děkujeme.

Opraveno 7.6.2016.

Číslo:8

Nahlášeno:01.06.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy

Dobrý den, kdy se bude sekat tráva kolem ulice Vančurova??? Je možné při té příležitosti prosekat silnici z ulice Vančurova k zahrádkářské kolonii u Nádražáku jako loni??? Při průjezdu k zahrádkám horzí poškrábání auta. Pokud ano, posekat pouze trávu kolem cesty ne okrasné keře u druhé zahrádky jako loni. Děkuji Burza

Dobrý den,tráva je již posekaná a cestu k rybníčku posekáme příští týden do 10.6.15.

Číslo:7

Nahlášeno:01.06.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

sekání trávy

Prosíme o posekání trávy kolem DPS Severní 5, KV. Děkujeme obyvatelé

Dobrý den,již začínáme další kosení na sídlišti Čankovská a okolí DPS posekáme přednostně.

Číslo:6

Nahlášeno:30.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Výhled v křižovatkách

Dobrý den,
je mi jasné, že Správa lázeňských parků neví kam dříve skočit a seká jak divá. Opět zarůstají ostrůvky u křižovatek a výhled je omezený, z čehož plyne riziko srážky. Namátkově odbočka na Prahu z Mattoniho nábřeží, ostrůvek za odbočkou na Kyselku, když se vracíte zpět na Pražský most a jedete do Dalovic, džungle u bývalé vojenské správy (zastávka MHD OStrov). Výjezd z Bohatic na Jáchymovskou ulici - doleva není vidět. Výjezd na Prahu od Billy... Přesné umístění lze najít v přiloženém odkazu: https://mapy.cz/s/IUpo

Děkuji za všechny řidičky/če.

Bude provedeno co nejdříve.

Číslo:5

Nahlášeno:29.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpady v zatravněn ploše

Dobrý den,
jako již tolikrát prosíme o vysbírání drobného komunálního odpadu ze zatravněných ploch v Krymské ulici (za prodejnou nábytku), který zde s neutuchající pravidelností odhazují cikáni a další nájemníci blízké ubytovny v Charkovské ul.
Děkujeme
za SVJ Krymská 39 PeCha

Úklid bude co nejdříve proveden.

Číslo:4

Nahlášeno:28.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Odpad v zatravněných plochách

Dobrý den,
prosíme jako již tolikrát, o vysbírání drobného komunálního odpadu v zatravněných plochách v Krymské ulici (za prodejnou nábytku), zvláště pak u zde instalovaných lavičkách. Stále stejný problém. Odpad zde pohazují cikáni a další obyvatelé blízké ubytovny.
Za SVJ Krymská 39 děkuje PeCha

Úklid bude co nejdříve proveden.

Číslo:3

Nahlášeno:27.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

parkové uličky nad Thermalem

Dobrý den, již potřetí od března 2016 upozorňuji na neuklizené spadané loňské listí v uličce od Bezručovy ulice k parkovišti hotelu Thermal a stejně tak k zastávce autobusu po schodech, obě zarůstají plevelem.Jednou to tam už pozoroval nějaký člověk s nářadím,ale nic se nezměnilo. Děkuji

Do konce týdne projdeme celé thermálenské svahy.

Číslo:2

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

používání chodníku na Staré Kysibelské autodopravou

Dobrý den, tento snímek byl pořízen 26. května 2016, paní s děckem šla po přechodu a auto v pohodě si jelo po chodníku směrem na silnici , přijelo k přechodu pro chodce a dávalo přednost autům jedoucím po silnici (dalo by se říci po hlavní) a paní s děckem musela dojít z přechodu pro chodce ne na chodník, ale na skoro trávník, kde není tráva, protože je to z obou stran okolo chodníku rozjeté a poničené, ne jen z osobních aut, dodávek, ale i z náklaďáků, zajíždí sem ne jen majitelé firem od bowlingu a obchodu s potravinami a zeleninou, ale i zásobování a i zákazníci, zajíždí sem i podél dlouhého paneláku po chodníku, betonová dlažba před obchodem je hodně poničená za těch posledních pár měsíců používané autodopravou, kdysi tu byly normální potraviny a nikdy jsem tu neviděl auto, zaváželo se z jiné strany, nejde o toto jedno auto, které je na fotce, ani o to, aby tu strážník chytil dalšího přestupkáře, ale aby zde bylo jasné, že zde auta nemají co dělat.

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Místním šetřením bylo zjištěno, že v této lokalitě, u ulice Stará Kysibelská je v rozporu dopravní značení. Zmíněný řidič nemusel vůbec vědět, že v místě, kde vyjížděl je jiné dopravní značení než v místě, kudy do tohoto místa vjel, a kde oprávnění vjet mohl splňovat. Informace byla předána OT MM K. Vary, aby bylo dopravní značení dáno do pořádku.

Číslo:1

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:27.07.16

Stav: Vyřešeno

Dosekání trávy

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o dosekání velmi vysoké trávy v oblasti mezi Moskevskou a Sládkovou ulicí. Cca před 14dny zde byla posekaná tráva na rovných plochách, ale k dosekání nerovností již nedošlo. Do chodníků zasahují dost vysoké kopřivy, které jsou nepříjemné. Dále bych chtěla požádat, aby posekaná tráva nezůstávala ležet ladem na trávě. Seká se velmi málo do roka a přerostlá tráva pak hnije a není to moc příjemný pohled ani vůně. Děkuji moc.

Práce provedeme v nejkratší možné době.

Číslo:93

Nahlášeno:26.05.16

Aktualizace:30.05.16

Stav: Vyřešeno

Portál města

Portál je strašný. Kde například najdu kdy jedná rada a zatupitelstvo města???? S puštěno informace neúplné. Zase se povedlo děkuji

Musíte si najet na odkaz "samospráva", úplně stejně, jako na původním portálu. Zde pak najdete všechny informace o radách a zastupitelstvech

Číslo:92

Nahlášeno:25.05.16

Aktualizace:04.07.16

Stav: Vyřešeno

Poděkování

Chtěla bych Vám poděkovat za perfektní úklid v naší ulici v rámci blokového čištění.