Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3331

Nahlášeno:29.03.19

Aktualizace:01.04.19

Stav: Vyřešeno

Kvapilova ulice - zeleň

Dobrý den, po rekonstrukci Kvapilovy ulice, kdy byla kompletně odstraněna vkusná a hustá zeleň, bylo vysázeno několik stromů.
Nikdo se jim od té doby nevěnuje, takže místo upravených a košatých stromů jsou nyní v Kvapilově ulici vysoká a téměř holá košťata. Je prosím možné je pravidelně prořezávat, aby stromy začaly konečně sílit?
Děkuji
Markéta Azemovičová

Dobrý den,staré stromy byly vykáceny a nahrazeny novými , kvalitními se školkařsky zapěstovanou korunou.Kromě odstraňování suchých nebo zlomených větví tyto stromy nepotřebují žádné speciální řezy.Péče se omezuje pouze na pletí stromové mísy a zálivku.

Číslo:3330

Nahlášeno:28.03.19

Aktualizace:29.03.19

Stav: Řeší se

Díry v asfaltu

Dobrý den,

bylo by prosím možné vyspravit díry v asfaltu v Bohaticích v ul. Kpt. Nálepky, naproti domu č. 1 a č. 7. ? Děkuji Brandtlová

Opravy výtluků se provádějí dle harmonogramu, postupně po jednotných lokalitách.

Číslo:3329

Nahlášeno:28.03.19

Aktualizace:23.04.19

Stav: Vyřešeno

skládka

Dobrý den, na cestě od Kauflandu do Staré Role - tzv. po staré silnici k železničnímu přejezdu je další skládka. Dnes jsem jí objevila. Ach jo, můžete tam poslat zaměstnance na dávkách? Děkuji L.Ourodová

Skládka byla v následujících dnech veřejnou službou uklizena.

Číslo:3328

Nahlášeno:28.03.19

Aktualizace:05.04.19

Stav: Vyřešeno

Nepořádek v Teplárenská ulici

Dobrý den,
za domem v ulici Teplárenská 15 jsou za garážemi vyházené nepotřebné hračky, postel, židle atd.
Děkuji za zajištění úklidu
Maier

Dobrý den, nepořádek byl uklizen.

Číslo:3327

Nahlášeno:27.03.19

Aktualizace:28.03.19

Stav: Vyřešeno

Ucpaná kanalizace

Ucpaný kanál je v Tuhnicích před vchodem do domu Sládkova 21,23

Sládkova - kanál vyčištěn.

Číslo:3326

Nahlášeno:27.03.19

Aktualizace:28.03.19

Stav: Vyřešeno

odpadkové koše a sáčky pro psí potřebu

dobrý den, prosím opět o doplnění sáčků v ulici Kamenického a Boční, děkuji Patejdlová

Podnět byl předán svozové společnosti ke sjednání nápravy.

Číslo:3325

Nahlášeno:27.03.19

Aktualizace:28.03.19

Stav: Řeší se

Rozpadající se stavba vedle cyklostezky

Dobrý den, hned vedle frekventované cyklostezky na Třeboňské je stavba na pokraji zřícení, viz foto: https://photos.app.goo.gl/5qM1jBc3vqDaccqj7

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět, který jste zaslali do rubriky Závad a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se Váš podnět netýká této rubriky byl přeposlán na vědomí na příslušný odbor nebo organizaci.

Číslo:3324

Nahlášeno:27.03.19

Aktualizace:25.04.19

Stav: Vyřešeno

holubi

D.d. V únoru údajně probíhal v K.Varech odchyt holubů. Rád bych věděl, zda tato akce proběhla, v jakých částech města se odchyt uskutečnil a s jakým výsledkem.
Mám dojem, že v Tuhnicích se počet holubů nezměnil. Děkuji

Plánovaný odchyt holubů probíhal od 10.1.2019 – 21.3.2019.
Odchytové klece byly umístěny na budovách v Krymské ulici, Hotel Thermal, Úvalská ulice, Horova, Foersterova, Nábřeží Palacha, Sedlecká, Severní, Závodu Míru, pod mostem u hotelu Luna. Dále 2x proběhl mobilní odchyt do sklopné sítě. Celkem v tomto období bylo odchyceno 247ks.

Pokud občané zaznamenávají zvýšený výskyt holubů v určitých lokalitách, obraťte se v prosinci 2019 na pracovníka technického odboru, K. Brožíčkovou 353 151 213. Po prověření situace vytipovanou lokalitu zahrneme do odchytu v roce 2020.

Číslo:3323

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:15.05.19

Stav: Vyřešeno

Karavan bezdomovců zahrádkářská kolonie Dvory u cyklostezky .

Dobrý den.
20.03.2019 jsem posílal postřeh na který zatím nebyla žádná reakce. Z toho důvodu tento postřeh zasílám znova!
Při procházce po nové cyklotrase, podél řeky Ohře, jsem uviděl vedle této nové cyklotrasy ve Dvorech u zahrádkářské kolonie ( v prostoru pod Krajskou knihovnou ) vybydlený karavan po bezdomovcích. Kolem tohoto karavanu je velký nepořádek a vše je vidět z této cyklotrasy. Bylo by vhodné vše odstranit, protože to hyzdí okolí a také než se tam nastěhují další noví bezdomovci, kteří tam budou dělat ještě větší nepořádek a ostudu.
Přikládám fotku a mapu místa.
Děkuji za kladné vyřízení mého postřehu.

Dobrý den,
na základě zaslaného podnětu ohledně karavanu na pozemku p.č. 536/1 v k.ú. Dvory bude odborem majetku města vyzván vlastník pozemku firma PHL – Praha, s.r.o. k řešení dané situace.
Úklid okolních pozemků, které jsou ve vlastnictví Statutárního města Karlovy Vary bude řešit OMM.

Číslo:3322

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Řeší se

Dolní nádraží - poškozený odpadkový koš

Dobrý den, prosím o opravu poškozeného odpadkového koše na terminálu Dolní nádraží. Nachází se vedle orientačního plánu v bezprostřední blízkosti výstupní zastávky. Děkuji.

Podnět byl předán svozové společnosti ke sjednání nápravy.

Číslo:3321

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Řeší se

skládka

Mezi schody pod želez.mostem a závorami - ve Staré Roli u Realisticu je asfaltový chodník - souběžný s tratí , nebo také pokud nepřejdete koleje ze Staré Role ke Kauflandu (stará silnice do Staré Role) a půjdete podél tratě pod areálem (Vojenské budovy) dojdete ke schodům. V tomto úseku je neustálý nepořádek. Také se tam tvoří skládka - viz foto.
Je možné to tam nechat uklidit? Mohli by tam občas uklízet - lidi na dávkách.
Děkuji za vstřícnost. L.Ourodová

Číslo:3320

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Řeší se

dětské pískové hřiště na konci ulice Nejdlova - Stará Role

Prosím Vás o opravu veškerého oplocení dětského pískového hřiště na konci ulice Nejdlova ve Staré Roli, oplocení je totálně rozebrané na straně sousedící s loukou. Pravděpodobně je předmětem vandalů, kteří tam mají ráj-neboť je to trochu kryté.Dále by bylo potřeba upravit i plochu na hřišti- srovnat a zahrnout jámy pod houpačkami. Mohl by se tam zvolit jiný materiál než písek.Jsou tam velké louže. Pískoviště - obednění je tzv. nasazené na hromadě písku a proto dolní rohy trčí ve vzduchu. Děti se tam mohou zranit. Je třeba to celé zapustit do země. Prostě prosím upravte to tak, aby si tam mohly malé děti hrát. Nevím jak zabránit vandalům ničit co sami nevytvořili. Snad by občas mohli procházet příslušníci městské policie. Děkuji za porozumění. L.Ourodová

Dobrý den, děkujeme za upozornění budou prováděny namátkové kontroly. V případě, že uvidíte ničení majetku obraťte se prosím na operační středisko MP K.Vary na tel. 353 153 911.

Dobrý den,hřiště,co nejdříve opravíme.Bohužel ve St.Roli máme nejvíc oprav oplocení DH.Prosím tímto občany o spolupráci při odhalování jakéhokoliv vandalismu.

Číslo:3319

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Nahlášeno

Kontejnery ve Smetanových sadech

Dobrý den, prosíme, aby byly přemístěny tři nádoby na odpad, které už zhruba rok hyzdí vstup do parku u Alžbětiných lázní ve směru od Bulharské ulice - viz přiložené foto. Za čtyřicet let, co tu bydlíme, nikdy před tím v tomto prostoru popelnice ani kontejnery nestály, je to naprosto nevhodné místo, prochází tudy spousta turistů a lázeňských hostů z centra města do lázní, musí jít těsně kolem, často jsou nádoby posunuty až do poloviny parkové cestičky, takže se musejí i vyhýbat. Rozhodně to není pro ně pěkné uvítání při vstupu do lázeňské části Karlových Varů. Pět metrů odtud je přitom vymezený prostor za budovou spořitelny, kde i dříve kontejnery a popelnice stály. Ani tam to samozřejmě není ideální - nechápeme, jak je možné, že když obyvatelé všech ostatních domů v okolí musejí mít své popelnice uzavřené v domě pod pokutou 2000 korun, a vynášet je jen v den vývozu, proč totéž pravidlo neplatí i pro majitele těchto nádob - jak těch "pohozených" v parku, tak i těch v prostoru za Spořitelnou. Na tuto "dekoraci" navíc vedou okna z nejlukrativnější části Alžbětiných lázní, což reprezentaci města v očích návštěvníků rozhodně nepřidá! Děkujeme za pomoc.

Číslo:3318

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

úklid listí

Dobrý den ,mohl by někdo už konečně uklidit listí na sídlišti v Jahodové ulici ,když jste to na podzim nestihly?
Děkujeme

Dobrý den,listí jsme samozřejmě uklízeli i na podzim,ale toto pravděpodobně spadlo později.Vše uklidíme v průběhu dubna před sečením trávníků.

Číslo:3316

Nahlášeno:26.03.19

Aktualizace:29.03.19

Stav: Vyřešeno

kvalita vody v koupališti Rolava

Dobrý den, v minulých týdnech jsem se ptala ohledně zlepšení kvality vody na koupališti Rolava - nebylo zveřejněno. Ptala jsem se, zda se plánuje nějaké odbahnění vodních ploch, aby to koupání bylo opravdu kvalitnější a nesvědila nás po koupání pokožka tak, jak tomu bylo nyní. Navíc menší vodní plocha byla v posledních 2 - 3 letech pravidelně pokryta nějakým zeleným povlakem a vypadalo to velice nevábně. Děkuji za odpověď.

Vážená paní/ pane,

kvalita vody v Mlýnském rybníku ve Volnočasovém areálu Rolava je každoročně hlídána Krajskou hygienickou stanicí (dále jen KHS), dle jejich přesného požadavku. Samotné odběry a rozbor zajišťuje Zdravotní ústav se sídlem v K. Varech, jenž přímo spolupracuje s KHS.
O výsledcích rozborů jsou návštěvníci informováni prostřednictvím webu KHS, našich webových stránek a v areálu se nachází informační vitrína (vedle vchodu na ošetřovnu), do které mají přístup pouze pověření zaměstnanci KHS.
V loňském roce jsme jako jedno z málo koupališť měli vhodnou vodu ke koupání až do konce sezóny. O kvalitu vody se staráme průběžnou výměnou vody. Tuto skutečnost ale ovlivňuje jednak souhlas Povodí Ohře – je-li dostatek vody, a fakt, zda je voda kvalitně pro koupaliště vůbec vhodná k dopouštění. Jsme přírodním koupalištěm, voda se čerpá z řeky Rolava a kvalita její vody je závislá na počasí po celém jejím toku od pramene.
Malá vodní plocha má nízké dno a v teplém počasí se zde tedy voda rychle ohřívá, což prospívá růstu vodních rostlin. Snažíme se najít způsob, jak malou vodní plochu udržet bez nich.
Doporučujeme – stejně jako všechna přírodních koupališt – se po koupání vždy řádně osprchovat pitnou vodou. Citlivý jedinci by měli použít mýdlo. Sprchy jsou k dispozici v našem areálu jak venkovní (přímo na plážích) tak i v budově sociálního zařízení.
Odbahnění je možné plánovat až po skončení letní sezóny.
Děkujeme za dotaz a těšíme se na Vaši návštěvu v areálu Rolava.

Číslo:3314

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:01.04.19

Stav: Vyřešeno

Oprava komunikace

Dobrý den.
Chtěl bych poukázat na nedostatečnou opravu komunikace na pozemku 124/14 v části Rosnice,po havárii silového kabelu.Zámková dlažba byla položena do jílu smíchaného se štěrkem,a palisády asi nejsou zpátky podbetonovány.Jinak by se to propadlo jenom v prostředku.Děkuji za kladné vyřízení.

Oprava bude provedena do konce měsíce dubna.

Číslo:3313

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

úklid chodníků

Po dvou letech se na Vás opět obracím se žádostí o uklizení chodníku ve Staré Roli, v ulici Závodu míru. Jedná se o chodník v ulici Javorová od mateřské školy směrem nahoru. Na chodníku je staré napadané listí, začátek chodníku u školky je zničený, jsou tam díry a výmoly. Dále se jedná o chodník od Střední školy směrem na Letnou pod transformátorem. I zde je na chodníku napadané listí. Podél chodníku vedou strouhy, které jsou zarostlé a plné listí. Při dešti nemá voda kudy odtékat a teče po chodniku. V zatáčce této cesty je stráň, kde pokračuje strouha, kam odtékala voda. I ta je plná listí. Děkuji za vyřízení požadavku. I když je smutné, že o úklid musíme pokaždé žádat.

Dobrý den,

předmětná lokalita vyjma stezky do Akátové ulice se dle záznamů ze systému GPS ručně uklízela naposledy 21.3. viz příloha. Stezka je již dnes rovněž uklizena.

Číslo:3312

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

Dotaz - parkování

Dobrý den,

mám dotaz k parkování v ulicích Brožíkova, Alšova, Vrázova, Chelčického, Sládkova, Myslbekova, do kterých je dle dopravního značení vjezd zakázán vyjma dopravní obsluhy. V poslední době se dle všeho místní obyvatelé rozhodli činit kroky, aby v těchto ulicích neparkovali jim neznámá vozidla a to písemnými - výhružnými lístky za stěrače, či se dokonce nebrání ani uchýlit se ke krokům jako odstranění čepiček z ventilků všech kol (před domem Vrázova 1559 a 1560). Velice by mě tedy zajímalo, jak je to tedy s možností parkování v těchto ulicích, když ani tzv. místní obyvatelé nemají svá vozidla označena jakýmkoliv povolením či označením zásobování. Děkuji Huňka

Dobrý den,
všechny příjezdy do Vámi jmenovaných ulic jsou osazeny dopravními značkami B1 „Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech“, doplněné dodatkovou tabulkou „Mimo dopravní obsluhy“. To znamená, že do míst za tyto dopravní značky mohou vjíždět, dle definice vyhlášky 294/2015 Sb., kterou se provádí pravidla provozu na pozemních komunikacích, pouze vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost. Možnost a způsob parkování se pak dále řídí zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu). Pokud tedy řidič vozidla splňuje podmínku „Dopravní obsluhy“ a parkuje v souladu se zmíněným zákonem, nelze mu cokoli vytknout.

Číslo:3311

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

Překažející větve Stará Role

Dobrý den, prosím lze uříznout velmi nakloněnou větev stromu, který je u výjezdu z ulice Truhlářská na ulici Okružní po levé straně. Při odbočování vlevo brání větev ve výhledu. Dále chodník vedoucí po ulici Okružní ke konečné zastávce autobusu MHD č.13, podél roste nevzhledné a neupravované křoví, jehož větve zasahují do chodníku a proti sobě jdoucí lidé se těžko vyhnou ( stejně tak i příliš nakloněné některé větve stromků).
Děkuji
Obyvatel Staré Role

Dobrý den,stav prověříme a zeleň případně upravíme do konce tohoto týdne.

Číslo:3310

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:26.03.19

Stav: Nahlášeno

Chodníky - Karlovy Vary, U koupaliště 20-22-24

Chodníky U koupaliště 20-22-24 jsou v katastrofálním stavu. Asfalt je popraskaný a na mnoha místech vytlučený. V blízkém okolí je Dům s pečovatelskou službou, kde žijí starší a těžko se pohybující obyvatelé. Stezka, která k domovu vede byla vybudována cca před 35 lety a čas se na ní pěkně podepsal. Dlaždice jsou za ta léta popraskaná a na mnoha místech chybí. Chůze po takém chodníku je opravdu životu nebezpečná.
Prosíme o opravu.

Číslo:3309

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:26.03.19

Stav: Řeší se

Znečištěná zastávka MHD

Již přes dva měsíce je silně znečištěna zastávka od vandalů,Jedná se o zastávku MHD v ulici 1.Máje u objektu porcelánky G.Benedikt.Jako Firma se snažíme udržovat naše okoli v čistotě a naši zákazníci,kteří k nám přijíždí jako první vidí tuto znečištěnou zastávku MHD,na kterou není pěkný pohled.Očekáváme,že město zjedná nápravu a zastávka bude komplexně vyčištěna.
Předem děkujeme a jsme s pozdravem

Děkujeme za oznámení, které jsme obratem předali odpovědnému pracovníkovi, zajišťujícímu úklid zastávek s tím, aby byla náprava sjednána co nejdříve.

Číslo:3308

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

Utopené kolo u Tuhnického jezu

Vodáci vylovili utonulé jízdní kolo u Tuhnického jezu, bylo by vhodné kolo ležící na břehu u vody přesunout do sběrných surovin.

Dobrý den,
podnět byl předán příslušné organizaci k řešení.

Číslo:3307

Nahlášeno:25.03.19

Aktualizace:26.03.19

Stav: Řeší se

odpadkový koš u kruháče u Kauflandu

Prosím o vysypání odpadkového koše u cyklostezky vedle kruháče nedaleko Kauflandu. Koš bývá tady často plný díky chodcům, kteří tudy chodí z nákupu.

Podnět byl předán svozové společnosti ke sjednání nápravy

Číslo:3306

Nahlášeno:24.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

Nepořádek - Moravská ul.

Dobrý den,
chtěl bych nahlásit a požádat o likvidaci nepořádku v Moravské ulici mezi garážemi a domem č.p. 205/14

Děkuji
Plaček

Dobrý den,vše uklidíme co nejdříve.
Uklizeno

Číslo:3305

Nahlášeno:22.03.19

Aktualizace:01.04.19

Stav: Vyřešeno

Parkování v ulici Jaltská

Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování v ulici Jaltská, vím že městská policie má hlídku speciálně na parkovací automaty. Chci se zeptat proč ale neřeší vozidla v ulici Jaltská, kde minimálně půl roku denně stojí červené vozidlo před Allianz pojišťovnou a další vozidla před místním holičstvím. Dále neřeší Vietnamce, kteří zde mají večerku. Děkuji Hnátek

Dobrý den,
Děkujeme za podnět, hlídky Městské policie byly instruovány k zvýšené činnosti na ulici Jaltská. Pro Vaší informaci, jsme od začátku roku v této ulici vyřešili přes 50 přestupků v dopravě. V případě Vámi zjištěných aktuálních přestupků neváhejte telefonicky kontaktovat Městskou policii tel. 353153911.

Číslo:3304

Nahlášeno:21.03.19

Aktualizace:03.05.19

Stav: Vyřešeno

Pozemek garáže Raisova

Dobrý den, obracím se na vás s opravou pozemku/cesty, která vede kolem garáží, které stojí na bývalém hřišti, na konci ulice Raisova,
vjezd k nim je z ulice Na Vyhlídce, kolem obchodu JIP. Dostat se do garáže přes hluboké díry a výmoly je takřka nemožné, přitom by stačilo
zasypat alespoň drtí.
Děkuji

Pozemek p.č. 263, k.ú. Karlovy Vary není ve vlastnictví Statutárního města Karlovy Vary. S požadavky na opravu je nutné obrátit se přímo na vlastníka pozemku.
Opravu výtluků, které byly na pozemku města jsme již nechali opravit.

Číslo:3303

Nahlášeno:20.03.19

Aktualizace:21.03.19

Stav: Vyřešeno

Nevyvezené kontejnery na tříděný odpad

Dobrý den, připojuji se k příspěvku Ing. Křížové, který se týká nevyvezených kontejnerů na tříděný odpad v ulici Petřín u č.p.712. Sklo nebylo vyvezeno již třetí týden, ačkoliv vaše odpověď tvrdí opak. Bohužel stav zůstává stále stejný, jen lahve jsou již často rozbité a hrozí zde škoda na majetku nebo dokonce úraz.

Děkuji za rychlé vyřízení.
Kunzová

Dobrý den,
Petřín jsme vyvezli 20.3. odpoledne.

Číslo:3302

Nahlášeno:20.03.19

Aktualizace:21.03.19

Stav: Vyřešeno

nevyvážení popelnic na tříděný odpad

K nahlášenému nedostatku č. 3289. Napsali jste vyřešeno. Vyřešeno není nic. Kontejnery nebyly vyvezeny ani 15. 3. a nebyly vyvezeny ani 19. 3. jak uvádíte - viz foto.

Dobrý den,
Petřín jsme vyvezli 20.3. odpoledne.

Číslo:3301

Nahlášeno:20.03.19

Aktualizace:20.03.19

Stav: Vyřešeno

Černá skládka dvůr I.P.Pavlova, J.Palacha K.Vary

Dobrý den,
chtěl bych nahlásit a požádat o likvidaci černé skládky na dvoře I.P.Pavlova, J.Palacha. Postelový rošt a další věci jsou opřeny o dům J.Palacha 6 na dvoře proti přístřešku s nádobami na domácí odpad.

Děkuji

Dobrý den,odpad odvezeme co nejdříve.

Číslo:3299

Nahlášeno:19.03.19

Aktualizace:20.03.19

Stav: Vyřešeno

Hřiště Růžový vrch

Hřiště u ZŠ na Růžovém vrchu je zryté od divočáků a je škoda, že o něj nikdo nepečuje. Před několika lety tu ještě trénovali malí fotbalisti a hrály si děti, dnes je z hřiště oraniště a je to škoda. Nešlo by s tím něco udělat, prosím? Děkuji.

Dobrý den,asi polovina hřiště není v majetku Města K.Vary.O hřiště projevili zájem fotbalisti z Lokomotivy K.Vary,kteří na něm chtějí trénovat dorost.Hřiště bude muset projít obsáhlou rekonstrukcí včetně kvalitního oplocení,které zabrání vstupu divočáků.V jarních měsících provede SLP úpravu terénu tupým mulčovačem,který částečně upraví povrch trávníku.