Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:4253

Nahlášeno:25.01.20

Aktualizace:11.02.20

Stav: Vyřešeno

Nadoby na kovovy odpad

Dobry den.
Rad bych se zeptal, kde v kv jsou rozmisteny nadoby na kovovy odpad? Existuje na webu nejaka mapa mesta kv s umistenim techto a jinych kontejneru urcenych na recyklovany odpad? Dekuji E

Na tomto linku je informace o umístění nádob na kovový odpad:
https://mmkv.cz/cs/odpady-odbor-technicky

Číslo:4252

Nahlášeno:25.01.20

Aktualizace:11.02.20

Stav: Vyřešeno

Dotaz na podnět 4215 stanoviště taxi Horní nádraží

Dobrý den,
je toto označení stanoviště(foto 24.1.2020) v pořádku?
Díky

Dopravní značení bylo doplněno o E 13 „Se souhlasem města KV“

Číslo:4251

Nahlášeno:24.01.20

Aktualizace:19.02.20

Stav: Vyřešeno

Rozbité dlažební kostky - Jateční ul.

Dobrý den, prosím o opravu rozbitých dlažebních kostek na vyhrazeném parkovacím stání pro ZTP v Jateční ulici vedle kontejnerů na tříděný odpad. Hrozí zde proražení pneumatiky. Děkuji. Lukeš

Dlažba byla opravena.

Číslo:4248

Nahlášeno:24.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

parkování na pěší zoně

Opět si musím stěžovat na chování lidí a jejich parkování, všude místa dost, ale někteří si myslí, že jsou něco více....viz foto níže, co s tím bude město dělat? pokud vím, tato plocha nebyla a nebude sloužit k parkování, jsou snad jiné možnosti, třeba podzemní garáže nebo garážové domy, zatím at si to dávají na plochy tomu vyhrazené...

Dobrý den, v současné době se řeší změna dopravního značení s DI Policie.

Číslo:4247

Nahlášeno:23.01.20

Aktualizace:07.02.20

Stav: Vyřešeno

Prořezání křovin v Bohaticich

Dobrý den, plánujete v letošním roce omladit/prořezat keře a stromy v Táborské ul. v Bohaticích? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,keře jsme plošně zmladili v minulém roce.Letos budou vyřezány pouze náletové dřeviny a prověříme a upravíme průchozí a průjezdní profil.

Číslo:4246

Nahlášeno:23.01.20

Aktualizace:24.01.20

Stav: Nahlášeno

Žádost o odstranění autovraku Sokolovská ul. nad Chilli Chilli barem

Žádáme o odstranění osobního motorového vozidla Ford K, bez registrační značky, který již cca 2 roky zabírá místo na parkovacím pruhu, který je součástí pozemní komunikace Sokolovská ul. nad Chilli Chilli Barem (Sokolovská 114) .

Číslo:4245

Nahlášeno:22.01.20

Aktualizace:23.01.20

Stav: Vyřešeno

Nepořádek v Prašné ulici

Zajímalo by nás, proč se nezametá chodník v Prašné ulici v Drahovicích. Vždy když se provádí ruční metení ulice Vítězné, tak metaři automaticky pokračují úklidem v ulici Stará Kysibelská a Prašnou ulici vynechají. Nyní se tu již dlouhodobě povaluje mnoho nečistot, vzhledem k tomu, že se v zimě neprovádí mytí kanalizací, které nečistoty alespoň spláchly. Často pozorujeme metaře jak sedí v naší ulici na zastávce autobusu a odpočívají, ale naší ulici neuklidní.

Prašná ulice byla dnes uklizena, bylo tam jen listí.
Zastávka MHD se uklízí každý den, je ale možné, že z důvodu úklidu ul. Staré Kysibelské až k Mattoniho ul. nedojdou a tím je tento úsek ulice vynechán. Na nedostatek byli upozorněni , od 27.1. budou Prašnou ulici uklízet alespoň 1x týdně.

Číslo:4244

Nahlášeno:22.01.20

Aktualizace:11.02.20

Stav: Vyřešeno

Zpomalování práh

Dobrý den, v Rosnicích byl před nějakou dobou svévolně jedním z obyvatel odstraněn zpomalovací práh na vozovce. Tento byl umístěn ve směru od hlavní silnice k číslu popisnému 60 a v současnosti už i číslu 91. Práh se nacházel před nově postaveným domem č. p. 89. Značení dopravní značkou zůstalo na místě, ale práh je odstraněn. Jelikož se jedná o zónu s omezenou rychlostí na 30 km/h, díky odstraněnému prahu tuto však nikdo nedodržuje. Po ulice se pohybují děti a často i lidé s koňmi z nedaleké stanice paní Dontové. Chci Vás proto touto cestou požádat o znovunainstalování zpomalovacího prahu. Děkuji Síbrt

Dobrý den,
zpomalovací práh byl vrácen zpět na komunikaci.

Číslo:4243

Nahlášeno:22.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Hluk na kolonádě

Dobrý den. Hluk z kolonády tzv umělců je slyšet i v lese u kamzíka.
Dále bych chtěl připomenout havarijní stav chodníku u pomníku K. Marxe. Nedávno si tam povrkla nohu jedna turisticka. ČS

Touto problematikou se již zabývá vedení města Karlovy Vary.

Číslo:4242

Nahlášeno:22.01.20

Aktualizace:24.01.20

Stav: Vyřešeno

Západní

Na západní mezi hernou a Adrií je v komunikaci dopravní značka Z4 ( směrová deska ), zřejmě bez viditelného důvodu

Dopravní značení Z4 bylo staženo. Umístěné bylo z důvodu vznikající louže při deštivém počasí, kdy řidiči vjetím do louže, ostříkovali kolemjdoucí.

Číslo:4241

Nahlášeno:21.01.20

Aktualizace:24.01.20

Stav: Vyřešeno

Kdy a kde bude k vidění nový jízdní řád DPKV

Dobrý den,
Kdy a kde bude k vidění nový jízdní řád DPKV?
Autobus mi navazuje na vlak.
Tak aby se nestalo, že budeme více času čekat než cestovat.
Musel bych si koupit auto a jezdit autem. To by mě ta městská doprava zdarma pak vyšla docela draho (z mých daní).
Děkuji za odpověď.
V. Prášil

Dobré odpoledne,

objem objednané dopravní obslužnosti bude schvalovat na svém zasedání zastupitelstvo města 4. 2. 2020, teprve po schválení výše objemu dopravního výkonu a s tím spojené schválení smlouvy pro dopravní obslužnost v roce 2020 může dojít k vydání licencí na takto upravený dopravní výkon a mohou být vydány a zveřejněny nové JŘ, které máme samozřejmě připraveny. Tzn. v prvním únorovém týdnu může dojit ke zveřejní, pokud dojde ke schválení Zastupitelstvem.

Číslo:4240

Nahlášeno:21.01.20

Aktualizace:24.01.20

Stav: Vyřešeno

Ohňostroje

Dobrý večer, ohňostroj ve 20:50 v úterý 21.1. byl součástí olympijských her nebo si zas někdo zpestřoval oslavy narozenin apod.? Zdá se nám, že už se to ve Varech přehání se stylem CHLÉB A HRY PRO SPODINU. Neumíte vymýšlet nic jiného za zábavu pro lůzu, než petardy a světýlka? Ne všem obyvatelům se to zamlouvá.

Ano, ohňostroj 21.1.2020 před jednadvacátou hodinou byl součástí medailového ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže, byl odpalován mimo část území lázeňského místa, vymezené v příloze č. 3 Lázeňského statutu, kde je zakázáno provádění ohňostrojů, ohňostrojných prací a používání pyrotechnických výrobků a předmětů se zvukovými a světelnými efekty pro zábavné účely a byl řádně nahlášen (viz příloha).

Číslo:4239

Nahlášeno:21.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Nesvítí lampy veřejného osvětlení

Dobrý den,
na chodníku spojujícím most(Ostrovský)a horní nádraží nesvítí dvě lampy veřejného osvětlení, v prostoru před horním nádražím hned několik včetně barevného osvícení před vchodem do nádraží a na dalších místech v tomto prostoru.
Děkuji.

Provádějící firma HDT našla místo poruchy.Nyní by mělo být přepojeno tak, že vše svítí, nicméně za příznivějších teplot se vymění jeden krátký úsek kabelu mezi stožáry VO v prostoru vedle pošty směrem k hlavnímu vstupu.
Výměna proběhne demontáží 2 stožárů a protažení nového kabelu kabelovou chráničkou a opětovného osazení 2 stožárů.

Číslo:4238

Nahlášeno:21.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Chybějící kostky

Dobrý den,
před horním nádražím v nově zrekonstruovaném prostoru( parkoviště, chodníky) již na různých místech vypadávají nebo chybí malé kostky. Asi se na práce budou vztahovat záruky a bylo by dobré to podchytit - opravit včas.
Děkuji

Dobrý den,
chybějící mozaiku samozřejmě doplníme, kostka 5/5/5 cm v kamenném loži má tendenci se uvolňovat.
Již vypadlé kostky pojistíme nějakým vhodným pojivem, jelikož se nyní již do konstrukce nevklíní. Doplníme do měsíce, pokud nepřijdou velké mrazy.
Na jaře chceme zkontrolovat i ostatní plochy, případně poopravit co najdeme, počítáme s tím.

Číslo:4237

Nahlášeno:21.01.20

Aktualizace:23.01.20

Stav: Nahlášeno

Žádost o odstranění autovraku z pozemní komunikace Buchenwaldská / Majakovského

Dobrý den, žádáme o odstranění vraku osobního automobilu tovární značky Fiat Punto, který je již delší dobu evidentně nepojízdný (pod vozidlem leží zkorodované výfukové potrubí) a je bez registračních značek. Z vozidla zřejmě zvolna unikají provozní kapaliny, které znečisťují komunikaci a mohou časem způsobit i dopravní nehodu. Autovrak se nachází v ulici Buchenwaldská ihned za křižovatkou s ulicí Majakovského a zabírá taktéž parkovací místo. Je s podivem, že Město Karlovy Vary, jakožto vlastník a správce komunikací v K. Varech, nevyvíjí s péčí řádného hospodáře vlastní iniciativu v odstraňování autovraků a čeká, až se někdo z občanů ozve. Děkujeme.

Číslo:4236

Nahlášeno:20.01.20

Aktualizace:07.02.20

Stav: Vyřešeno

Nesvítíci lampa

Dobrý den v Tasovicich u bývalého obchodu ABC na parkovišti v ulici hradištni uz asi měsíc nesvítí lampa. Je to naproti domu u Kittlausu. Prosím o její spraveni. Je to špatne pri ranní roznasce novin. Je tam pěkná tma. Děkuji Markéta Chvapilova.

Dobrý den, opraveno 30.1.2020.

Číslo:4235

Nahlášeno:20.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Okolí parkoviště KOME

Dobrý den, okolí lesní cesty od Richmondu k parkovišti KOME bylo plné odpadků, jejichž množství bylo nepřímo úměrné vzdálenosti od parkoviště. O víkendu jsme tudy šli s rodinou a alespoň v lese odpadky vysbírali. Okolí parkoviště včetně silnice se však již vymyká možnostem běžného pocestného. Uklízí tu někdo pravidelně?

Dobrý den,

úklid v okolním lese u parkoviště KOME probíhá v běžném režimu tak jako v jiných lokalitách Lázeňských lesů.
Pokud to bude jenom trochu možné zaměříme se i více s úklidem i na tuto lokalitu.

Číslo:4233

Nahlášeno:17.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Odpadkovy koš

Dobry den. V ulici Sportovní smerem k prodejne JIP, by se velmi hodil odpadkový koš na psí exkrementy. Psy zde venči mnoho lidí, a neni kam uklizet. Dekuji. Pavel Mrázek

Požadavek na instalaci nového odpadkové koše byl zařazen do plánu na jaro letošního roku

Číslo:4232

Nahlášeno:17.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Busking znovu

Dobrý den, tento týden "umělec" uprostřed Staré Louky, kytara a zesilovač, že ho bylo slyšet až ve Vridelni hale. Proč tedy město nemá platnou vyhlášku, která by (jako například v Praze) podobné produkce zakazovala???

Touto problematikou se již zabývá vedení města Karlovy Vary.

Číslo:4231

Nahlášeno:17.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

svoz popelnic - dodržování nočního klidu

Dobrý den, opakovaně apeluji na dodržování nočního klidu během svozu odpadu na Výhledě ve Staré Roli. Dnes se v této lokalitě opět popelnice vyváželi po 5:00 hod ranní. Magistrát by měl být asi vůči svozové společnosti důslednější a né je stále pouze dokola upozorňovat!

Svozová společnost přislíbila zjednání nápravy.

Číslo:4230

Nahlášeno:16.01.20

Aktualizace:22.01.20

Stav: Vyřešeno

Parkovaní v Drahovicíh pro rezidenty ne pro zaměstnance nemocnice

Dobrý den,
mohli by se úředníci města a kraje sejít a domluvit se na parkování pro zaměstnance (nejen) nemocnice a neblokovat parkování místním kteří pak nemají kde zaparkovat!
Děkuji D. Holub

V současné době se zpracovává Generel dopravy, který řeší problematiku parkování na celém území města Karlovy Vary.

Číslo:4229

Nahlášeno:16.01.20

Aktualizace:22.01.20

Stav: Vyřešeno

Sumavska silnice

Dobry den

chci se zeptat, jestli se konecne chystate v tomto roce konecne opravit, ne ozaplatovat komunikaci od krizovatky Moskevska-Sumavska ke krizovatce Zapadni-Sumavska? Stav tohoto useku silnice je opravdu tragicky. Nejsou zde hluboke diry, ale po celem useku jsou hrube nerovnosti. K teto casti komunikace se tu psaly zavady snad jiz pred 8 lety a stale se jen zaplatuje a der a nerovnosti je jen vic. Nebylo by lepsi polozit na tech par "300" metrech radeji novy povrch?

V letošním roce se plánuje celoplošná oprava Šumavské ulice od křižovatky s ulicí Bečovská po křižovatku s ulicí Moskevská.

Číslo:4228

Nahlášeno:16.01.20

Aktualizace:26.03.20

Stav: Vyřešeno

dopravní situace u kontejnerů na směsný odpad - ul.- U Koupaliště 9

Předkládám vám k situaci, která se velmi často objevuje při odvozu směsného odpadu v jednosměrné komunikaci ul. U Koupaliště 9 v Rybářích. Stávající umístění dopravní značky "zákaz zastavení" řidiči nerespektují (je těžko viditelná mezi větvemi) a je navíc umístěna ještě před kritickým místem. Situace jsou nepříjemné zejména pro pracovníky svozové služby - jak je vidět z fotografie a předpokládám, že tento podnět již také vznesla odpovědná osoba svozové služby. V případě, že nepočítáte s vhodnou stavební úpravou, navrhuji alespoň zviditelnění dopravního značení a jeho posunutí za kritické místo.

Dopravní značení je umístěno se souhlasem DI PČR Karlovarského kraje a nebude přemisťováno.
Vzhledem k šířkovému uspořádání místní komunikace ulice U Koupaliště neumožňuje v souladu s ustanovením § 27 zákona č. 361/2000 Sb. „O provozu na pozemních komunikacích“ v platném znění stání vozidel na místní komunikaci. Pokud zde řidiči vozidel parkovali, porušovali vědomě citované ustanovení a dopouštěli se přestupku dle § 125 téhož zákona.

Číslo:4227

Nahlášeno:16.01.20

Aktualizace:21.01.20

Stav: Vyřešeno

semafory u Chebského mostu

Dobrý den,

jak dlouho prosím ještě nebudou funkční semafory u Chebského mostu? Děkuji Brandtlová

Dobrý den, semafory jsou již plně funkční.

Číslo:4226

Nahlášeno:16.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Prořezání stromů Počerny u hřiště

Dobrý den,
Ulice Počerny u hřiště směr St. Role Nerudova, již několikrát jsme žádali o pořádné prořezání vzrostlých dubů, z kterých odpadájí suché větve, které ohrožují zdravý a majetek, některé větve zasahují i nad střechy domů,jezdí zde mnoho ciklistů a chodí moho lidí na procházku , žádáme nápravu. Děkuji

Dobrý den,stromy prověříme a případně provedeme zdravotní a bezpečnostní řezy.

Číslo:4225

Nahlášeno:15.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Dopravní značení přednosti v jízdě u Tržnice

Dobrý den,
bylo by prosím možné přesunout stávající značení, které je mnohdy cloněno stojícím autobusem, více do křižovatky, jejíž přednost upravuje?
https://mapy.cz/s/nutabucuma Vznikají poměrně riskantní situace a to zcela zbytečně...

Díky...

V letošním roce bude probíhat rekonstrukce celé plochy u „tržnice“.

Číslo:4223

Nahlášeno:15.01.20

Aktualizace:24.01.20

Stav: Vyřešeno

Nesvítící lampa VO

Nesvítící lampa veřejného osvětlení Karlovy Vary - Čankov u č.p. 23

Dobrý den, opraveno 23.1.2020.

Číslo:4222

Nahlášeno:15.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Doubí ul. Jahodová

v Doubí na sídlišti Jahodová leží již 2 měsíce značka

Opraveno.

Číslo:4220

Nahlášeno:14.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Nesvítí některé lampy v prostoru před horní nádražím

Dobrý den,
před horním nádražím v celém prostoru nesvití několik lamp cca 7 - 8.

Děkuji.

Dobrý den, poruchu řeší fa HDT.

Číslo:4219

Nahlášeno:13.01.20

Aktualizace:21.04.20

Stav: Vyřešeno

Pěší spojení ze St.Role do Dvorů

Dobrý den.
Ze St.Role do Dvorů se nedá pěšky dostat nejkratší možnou cestou, je nutno to obejít přes Rozcestí, případně jít rozbahněnou cestou přes louku mezi Zlatým kopečkem a průtahem. Navrhuji tuto stezku zachovat, viz odkaz, a nezastavět ji satelitem, který na dotčené louce vzníká. Jde o cca 400m chodníku s osvětlením.
Situace kolem MHD se prý má od března ještě nadále zhoršit omezením spojů (přičemž již dnes to jezdí s výhradami) a podpora pěších by tedy potěšila. Díky za zvážení.
https://mapy.cz/s/goracajula

Dobrý den,
Váš podnět považujeme za důvodný a důležitý. Průchodnost městské krajiny je jedním z významných cílů územního plánování a jedním z aspektů urbanistické kvality města. Bohužel, přes veškerou snahu našeho útvaru, který vydává stanoviska města k privátní výstavbě, stále někdy dochází k případům umělého stavebního přerušení tradičních tras pěší prostupnosti krajiny. Jde o případy soukromých pozemků, které město nemůže přímo (majetkově) ovlivnit. V předmětném případě jsme od samého počátku přípravy výstavby intervenovali tak, aby hranice této developerské lokality výstavby na Zlatém kopečku zůstala průchodná. Toto se podařilo zajistit ve fázi územní studie a ve fázi územního rozhodnutí. Zatím, za stávajícího stavu výstavby rodinných domů v lokalitě, je průchodnost zajištěna, ale situaci je nutno neustále sledovat. Protože stále trvají snahy developera rozprodávat koridory průchodů k jednotlivým (zaploceným) parcelám.