Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3281

Nahlášeno:14.03.19

Aktualizace:15.03.19

Stav: Řeší se

schody k Základní škole Jana Amose Komenského, Drahovice, Kollárova 19

Schody k ZŠ Komenského jsou v havarijním stavu. Jsou propadlé. Vykazují velké nerovnosti. Jsou na nich výstupky. Jejich využívání je nebezpečné. Schody denně využívá k přístupu do základní školy přes 500 žáků této školy, jejich učitelů a dalších zaměstnanců. Prosím o jejich opravu v nejbližším možném termínu. třídní důvěrník 3.B uvedené základní školy

Závada již byla nahlášena vedením ZŠ.
Dojde k postupné opravě všech nerovností na obou ramenech uvedeného schodiště.

Číslo:3280

Nahlášeno:14.03.19

Aktualizace:15.03.19

Stav: Vyřešeno

nEPOŘÁDEK

Dobrý den. Před časem jsme upozorňovali že zaměstnanci kteří v Drahovicích uklízejí nepořádek v ulici Úvalská směrem k restauraci Bacerdi vynechávají úklid prostoru mezi domy patřící do ulice Stará Kysibelská. Po našem upozornění tento prostor asi 2x uklidily, následující dny to uklízejí asi jen náhodou. Již delší dobu je zde nepořádek (papíry, plastové sáčky, plechovky od nápojů, sáčky na psí exkrementy, plastové kelímky atd.) Chtěli bychom poprosit aby do budoucna při úklidu na tento prostor nezapomínali. Děkujeme - Zasílám foto tohoto znečištěného prostoru.

Dobrý den,děkujeme za upozornění a dohlédneme na pečlivější úklid.

Číslo:3279

Nahlášeno:14.03.19

Aktualizace:15.03.19

Stav: Vyřešeno

Sáčky na psí exkrementy Šmeralova

Dobrý den,byli by možné doplnit sáčky na psí exkrementy? Děkuji JS

Dobrý den.
podnět byl předán svozové společnosti ke sjednání nápravy.

Číslo:3278

Nahlášeno:13.03.19

Aktualizace:14.03.19

Stav: Nahlášeno

Chodník Závodu míru - Krátká u přechodu

Dobrý den, chodník u přechodu u Krátké ulice je opravdu zoufalý, bude se opravovat? Děkuji

Číslo:3277

Nahlášeno:12.03.19

Aktualizace:15.03.19

Stav: Vyřešeno

jízdne zdarma - lanovka na Dianu

Dobrý den, dříve mohli jezdit karlovarští občané na Karlovarskou kartu zdarma lanovkou na Dianu a zpět. Teď jste dali jízdné v MHD pro seniory a studenty zdarma, ostatní si ale vše musí platit včetně jízdného lanovkou. Nemohli by karlovarští obyvatelé jezdit zdarma zase alespoň tou lanovkou ať alespoň částečně splníte předvolební slib?

Dobrý den,

Lanová dráha Diana není součástí MHD Karlovy Vary, neplatí zde tarif MHD, jedná se o komerční provoz, na který DPKV nikdo nepřispívá. Navzdory tomu mají držitelé platných Karlovarských karet na této atrakci 50% slevu.

Co se týče druhé části otázky, DPKV je obchodní společností, nikoli politickou stranou, tudíž rozhodně nikomu žádné předvolební sliby nedával.

Číslo:3276

Nahlášeno:11.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Nahlášeno

Výmol

Fibichova ulice v místě kde stojí kontejnery na papír, plast a sklo jsou vyloženě díry v cestě, vždy se to jen zaplácá asfaltem, takže za měsíc je to znova to samé. Měl jsem kvůli tomu již dvě nepříjemnosti s autem.

Číslo:3275

Nahlášeno:11.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Nahlášeno

Blikající, nebo zhaslá světla

ulice Fibichova ve Staré Roli, světla nesvítí, nebo blikají, trvá to již 2 roky. V okolí je stav dost podobný.

Číslo:3271

Nahlášeno:11.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Nahlášeno

Oprava silnice

Dobrý den,
Prosím o “opravu” díry v ulici Lesní v Doubí. Není veliká, ale bohužel voda z ní končí na mém domě. Pokud se to podaří, přestože není veliká a až tak moc nepřekáží, budu rád. Je na začátku ulice Lesni z ulice J. Truhláře. Děkuji za pomoc.

Číslo:3270

Nahlášeno:11.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Vyřešeno

Strom Drahovice

Rádi bychom ,aby strom byl nahrazen stejným druhem,neboť řady obyvatel Drahovic se vvrácení stromu u Jednoty dotklo.Věříme ,že náš hlas bude vyslyšen.

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět, který jste zaslali do rubriky Závad a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se Váš podnět netýká této rubriky byl přeposlán na vědomí na příslušný odbor nebo organizaci.

Číslo:3269

Nahlášeno:10.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Nahlášeno

Kontejnery na tříděný odpad,parkoviště Pod Rozvodnou,ul. St. Kysibelská

Dne 8.3.2019 všechny kontejnery na tříděný odpad v okolí vyvezeny, na parkovišti Pod Rozvodnou opět ne. Už nás, některé majitele bytových jednotek domu Pod Rozvodnou, nebaví nepořádek kolem těchto věčně plných kontejnerů několik roků za firmu Resur uklízet. Řidiči této firmy evidentně nechtějí na parkoviště zajíždět,protože se se svým mnohatunovým kolosem nemají kde otočit. Stačilo by,kdyby se MMKV dohodl s firmou Resur na přemístění těchto kontejnerů na prázdnou plochu naproti domu St. Kysibelská č.16, u komunikace směr do města. Tím by se problém řidičů firmy Resur vyřešil. Nepořádek, který zde pravidelně kolem popelnic na běžný odpad nadělají bezdomovci a feťáci, by měla řešit MP K.Vary.

Číslo:3268

Nahlášeno:10.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Vyřešeno

Jízdné v MHD

V mnoha městech v ČR jezdí v MHD senioři nad 70 let zdarma a prokazují se pouze občanským průkazem. Proč tomu není i v K.Varech ?
Naopak od seniorů v tomto věku požadujete při výměně Karlovarské karty novou fotografii a poplatek 100,- Kč, Není to zbytečné ?

V.Čechura

Dobrý den,

děkujeme Vám za podnět, který jste zaslali do rubriky Závad a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se Váš podnět netýká této rubriky byl přeposlán na vědomí na příslušný odbor nebo organizaci.

Číslo:3267

Nahlášeno:09.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Vyřešeno

příspěvek 3208 ze dne 23.2.19 Kontejnery na Bio odpad

Dobrý den,
v příspěvku 3208 ze dne 23.2.19 jste mi odpověděli, že jste věc předali dál. Bohužel, do dnešního dne jsem nedostala žádnou odpověď. Můžete prosím, zaurgovat u dané firmy odpověď, kdy budou přistaveny kontejnery na Bio odpad?

Děkuji
S pozdravem
Urbanová Michaela

Nádoby na bioodpad budou rozmísťovány koncem měsíce března a začátkem měsíce dubna.

Číslo:3265

Nahlášeno:08.03.19

Aktualizace:12.03.19

Stav: Řeší se

Nepořádek v ulici náměstí Svobody

Dobrý den,
prosím o úklid ulice náměstí Svobody vedle kostela Máří Magdalény a přilehlé stráně. Tuším, že se tam hodně dlouho neuklízelo, chodím tamtudy denně.
Děkuji.
S pozdravem,

Dobrý den,úklid zajistíme do 15.3.

Číslo:3264

Nahlášeno:08.03.19

Aktualizace:27.03.19

Stav: Vyřešeno

úprava živého plotu a skládka ve volejbalovém arealu

a/ Prosím o zušlechtění živého plotu s odstraněním vzrostlých náletů - konec Poštovní /prostor s novým posezením a pro věšení prádla/. Stříhání plotu již není v našich silách. Trávník pravidelně sekáte.
b/ Díváme se z oken domu na skládku suti, atd za zadním prostorem volejbalového areálu, skládka vítá i cestující vláčkem z M.L. do Varů. Bohužel ji už nezkrývá ani řada stromů, ty byly pokáceny. Areál je jinak stále pěkně vylepšován.
Nevím, kdo je majitelem pozemku, v každém případě skládka hyzdí životní prostředí a není hezkou vizitkou příjezdu do našeho města.
Děkujeme.

Dobrý den,
reaguji na Váš podnět, ze dne 22.3.2019.
"Skládka" stavební suti byla uklizena.

Dobrý den,stav pozemků prověříme a vše upravíme.
Keře a nálety vyřezány.

Číslo:3263

Nahlášeno:07.03.19

Aktualizace:08.03.19

Stav: Nahlášeno

Oprava chodníku I.P.Pavlova

Dobrý den.
Chci se zeptat,kdy se opraví chodník v ulici I.P.Pavlova.Je to samá propadlina a díra a vše je ukryto nafoukaným listím.Dost často na zastávce vystupují turisti z autobusů a asi to není dobrá reklama pro město.Děkuji

Číslo:3261

Nahlášeno:07.03.19

Aktualizace:19.03.19

Stav: Vyřešeno

Skládka - Nádražní ulice Stará Role

Dobrý den, prosím o odklízení černé skládky v ulici Nádražní

Dobrý den, nepořádek byl uklizen.

Číslo:3260

Nahlášeno:07.03.19

Aktualizace:08.03.19

Stav: Řeší se

komunální odpad - pochozí střecha výměníková stanice č. 7 Drahovice

Dobrý den, jestli mohu požádat o odstranění vysypaného komunálního odpadu na pochozí střeše VSD 7 ( výměníková stanice ), p.č. 35 k.ú. Drahovice, příjezd z ulice Gagarinova a úklid přilehlé travnaté plochy viz. foto.
Děkuji Vacek

Dobrý den,odpadky uklidíme během příštího týdne tj od 11.3.

Číslo:3259

Nahlášeno:07.03.19

Aktualizace:08.03.19

Stav: Vyřešeno

Cesta Cyklostezka Ohře - Krajská knihovna

Dobrý den,
bylo by možné trochu opravit rozbahněnou cestu spojující pěknou novou cyklostezku podél Ohře s Krajskou knihovnou. Není potřeba ji za velké peníze asfaltovat, stačilo by rozhrnout frézovanou drť a uvalcovat ji.
Dále bych se chtěl zeptat, zda plánujete propojení nové cyklostezky Dvory - Tašovice s areálem Krajského úřadu např. v úrovni pojezdu pod D6. Zajistilo by se tak napojení cyklostezky Ohře směrem na Jenišov. Cesty jsem vyznačil na přiloženém obrázku.
Děkuji za odpověď.

V současné době se řeší majetkoprávní vyrovnání na úseku spojujícím novou cyklostezku podél Ohře s Krajskou knihovnou. Následně bude požádáno o stavební povolení.
Jelikož pozemek není v současné době ve vlastnictví města, nemůžeme zde provést ani provizorní úpravy.

Číslo:3258

Nahlášeno:07.03.19

Aktualizace:08.03.19

Stav: Vyřešeno

Hromada listí pod Elitou

Dobrý den,bylo by možné odvést schrabanou hromadu listí, než ji vítr rozfouka?Je přímo u vjezdu do vnitro bloku Hybešova.Dekuji JS

Listí bude dnes odvezeno.

Číslo:3256

Nahlášeno:05.03.19

Aktualizace:06.03.19

Stav: Nahlášeno

Stanoviště kontejnerů na komunální a tříděný odpad.

Až se bude plánovat revitalizaci vozovky v ulici Úvalská, zvažte, jestli by nebylo vhodné umístit všechny kontejnery na jedno místo. Obyvatelé Úvalské jsou dnes a denně nuceni nosit odpadky ke kontejnerům na komunální a separovaný odpad v rozestupu cca 50m. Proto většina toho děleného skončí kvůli pohodlnosti obyvatel přilehlé ubytovny v kontejnerech na komunální odpad. Rovněž zde chybí kontejner na drobné elektrospotřebiče. Bylo by vhodné využít plochu-místo po dávno zrušeném prodejním stánku na zřízení zde společného kontejnerového stanoviště, které by již nezúžovalo v tomto místě průjezdní šířku vozovky.

Číslo:3255

Nahlášeno:05.03.19

Aktualizace:07.03.19

Stav: Řeší se

Propadená víka kanalizace

Asi nikdo z kompetentních nejezdí pravidelně po výpadovce od Richmondu ulicí Slovenskou na Březovou, protože by ho patrně brzy přestalo bavit kličkovat mezi propadenými víky od kanalizace. Nejhorší "vražda" na tlumiče je ten u benzínky Papoil. Nebylo by možné naplánovat pozvednutí vík kanalizace po celé trase ulice Slovenská? Jde tady přece o bezpečnost silničního provozu.

Dobrý den,

technický odbor v této záležitosti již koná, správci inženýrských sítí byli vyzváni k provedení nápravy. Pokleslé kanalizační poklopy budou vyrovnány či vyměněny, opravu vodoměrné šachty před ČS PHM řeší správce komunikace s příslušným zástupcem společnosti MOL ČR s.r.o.

Číslo:3254

Nahlášeno:05.03.19

Aktualizace:07.03.19

Stav: Řeší se

Kontejner se zimním posypem

Vzhledem k jarním teplotám, již není důvodné, aby u Plynárenské lávky "parkoval" kontejner s posypem, neboť se z něj již stává odpadkový koš, kterých je v těchto místech akutní nedostatek. Rovněž by bylo již žádoucí zamést lávku od zbylého inertního posypu po skončené zimní sezoně. Lávka by si již také zasloužila nový nátěr.

Kontejner bude zítra odvezen a lávka uklizena.

Číslo:3252

Nahlášeno:05.03.19

Aktualizace:05.03.19

Stav: Řeší se

Dělnická ulice - nedodělaný chodník

Dobrý den, ke konci ledna probíhaly v Dělnické ulici výkopové práce, kdy nejspíše hořel termín a tyto práce byly prováděny i poslední lednový víkend. Bohužel do dnešního dne, kdy se zde již více než měsíc nic neděje, najednou není hotovo. Chodník byl sice po výkopu z větší části uveden do původního stavu, ale dokončen nebyl ( viz. foto). Je možné uvést chodník zpět do původního stavu? Děkuji

Dobrý den,
příští týden bude dokončeno. Stavební práce byly pozastaveny z důvodu zmrzlého podloží.

Číslo:3251

Nahlášeno:05.03.19

Aktualizace:07.03.19

Stav: Řeší se

Betonová jímka Bohatice

Nad přejezdem v Bohaticích-Teplárenská není evidentně v kondici betonová jímka z které teče smrdutý výtok... Ještě že se ztratí u trati, jinak by tekl až k poště... České poště... Zveřejněno na Fb 4.3.19 ve skupině Bohatičáci... Co s tím? *

Dobrý den, stavební úřad situaci řeší. Zaslal výzvu vlastníkovi kanalizace k odstranění závad. Pokud vlastník nebude konat budeme nařizovat provedení udržovacích prací. První závada na trase již byla odstraněna, problém se posunul dále po trase, proto je v opatřeních pokračováno.

Číslo:3249

Nahlášeno:04.03.19

Aktualizace:05.03.19

Stav: Vyřešeno

Oprava chodníku, úprava stromů

Dobrý den, prosím, o opravu chodníku před vchodem Kvapilova 30 a pokud je to možné o zkrácení nově vysazených stromů v Kvapilově ulici, Drahovicích. Děkuji

Dobrý den,stromy samozřejmě prověříme,ale o zkracování nebo nějakém radikálnějším řezu neuvažujeme.
Dlažba byla opravena.

Číslo:3248

Nahlášeno:04.03.19

Aktualizace:05.03.19

Stav: Vyřešeno

NÁKLADNÍ 21

Mohu poprosit o častější vývoz popelnic na papír a plast, nákladní 21 , neustále přeplněné a hromady papíru a plastů kolem popelnic

Dobrý den,
Nákladní se sváží 2 x týdně. Bohužel tam není prostor na Iglú a vzhledem k umístění na frekventované silnici ani není možné, aby tam velké vozidlo na Iglú vyváželo.Jsou tam dvě nádoby na plasty a dvě na papír, další už tam není kam postavit.

Číslo:3247

Nahlášeno:04.03.19

Aktualizace:08.03.19

Stav: Vyřešeno

Nákladní 25-23

V ulici Nákladní 25-23 dochází k opakovanému nedodržování povolené rychlosti. Auta zde jezdí opravdu rychle po celý den.Pohybují se tu i děti a je to celkem nebezpečné. Nedala by se situace jednoduše vyřešit silničním retardérem? Děkuji

V současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci ulice Nákladní. Z tohoto důvodu, i po konzultaci s Dopravním inspektorátem PČR, se retardéry umisťovat nebudou.

Číslo:3246

Nahlášeno:04.03.19

Aktualizace:04.03.19

Stav: Řeší se

Odpadky na louce

Dobrý den,
chtěla bych Vás touto cestou poprosit o úklid kousku louky a cyklostezky (igelitové sáčky, obaly, papíry, které asi byli vysypány ze zeleného koše)
Louka a cyklostezka navazuje u kontejnerů na tříděný odpad ul. M.Rovenské, naproti lampám č. 180/28 a 180/29.
Děkuji Z. Procházková (M.Rovenské 27, KV)

Dobrý den,pozemky uklidíme do konce tohoto týdne.

Číslo:3244

Nahlášeno:03.03.19

Aktualizace:04.03.19

Stav: Nahlášeno

Padající kusy omítky

Bydlím v Karlovych Varech,v ulici Závodu Míru 369/181 (na výpadovce na Mezitolí). Vedle našeho domu stoji opuštěný dům,z kterého začínají opadavat kusy římsy. Jelikož několik metrů před tímto domem stoji zastávka mezimestskeho autobusu, mohla by padající omítka ohrozit cestující na zastávce.

Číslo:3242

Nahlášeno:03.03.19

Aktualizace:04.03.19

Stav: Řeší se

Ničení majetku, rušení nočního klidu

Dobrý den,
opakovaně a již několik let je ničen soukromý a obecní majetek před hotelem Thermal a na ulicích I.P.Pavlova a TGM a dalších ulicích lidmi vracejícími se z diskotéky v Thermalu S železnou pravidelností je tomu z pátku na sobotu a ze soboty na naděli. Naposledy zničené odpadové nádoby z 2.na 3.března v nočních hodinách před Thermalem. Je velký problém, aby tomuto prostoru v tomto čase věnovala policie městská, státní zvýšenou pozornost? Kamer je tu požehnaně.

Děkuji.

Dobrý den,

problémy s návštěvníky podobných podniků nejsou jen u Thermálu, ale na několika místech ve městě a podnět od občanů je tou nejlepší prevencí, což praxe mnohokrát ukázala při zadržení pachatele. Kamerový systém nepokrývá zdaleka všechny ulice a zákoutí. Hlídky MP a PČR spolupracují, nemohou být ale všude. Děkujeme za podnět.