Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3581

Nahlášeno:11.06.19

Aktualizace:12.06.19

Stav: Nahlášeno

Oprava komunikace

Prosím opravit díry v komunikaci, Stará Role odbočka z ulice Vančurova do ulice U Hřiště, viz foto.
Děkuji

Číslo:3579

Nahlášeno:11.06.19

Aktualizace:12.06.19

Stav: Řeší se

Premnozene hlodavce

Dobry den,
lze, prosim, zajistit deratizaci u domu Konečná 893/1, ze strany Severní ulice deratizace? Hlodavcu je zde opravdu mnoho a vecer pobihaji kolem domu.

Mnohokrat dekuji

Číslo:3578

Nahlášeno:11.06.19

Aktualizace:30.07.19

Stav: Řeší se

Propadlá víka kanalizačních šachet

V ulici Dalovická v K. Varech - Bohaticích jsou od odbočení od Ostrova z "průtahu" do Bohatic a napojení na ul. Dalovickou až k bývalé vojenské správě, tedy části ul. Dalovická v délce cca 150 m propadlá víka kanalizačních šachet ( 4 ks). Jejich přejezd nákladími vozidly, zvláště pak kamiony a kontejnerovými soupravami, vydává nadměrný hluk, který obtěžuje obyvatele přilehlých domů. Při cestách městem jsem zaregistrovala, že se tento problém řeší tak, že se část vozovky vyřízne, kanalizační víko se nově osadí tak, aby bylo ve stejné rovině, jako vozovka a obnoví se vyříznutá část vozovky. Jsem přesvědčena o tom, že bychom si tuto opravu zasloužili.

Děkuji za sjednání nápravy

S pozdravem

Dagmar Labská
Dalovická 11
36004 Karlovy Vary

Jedná se o kanalizační víka ve správě spol. Vodárny a kanalizace a.s. Dle zástupce této společnosti opravu, popř. výměnu poklopů vedou v evidenci.

Číslo:3577

Nahlášeno:11.06.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Pěši cesta Táborská -F.X.Šaldy

Poškozený povrch

Bylo zadáno zpracování projektové dokumentace, připravujeme celkovou rekonstrukci této stezky.

Číslo:3576

Nahlášeno:10.06.19

Aktualizace:13.06.19

Stav: Vyřešeno

Drahovice, ul. Gagarinova, neposekáno !!!!

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:05.06.19

Stav: Řeší se

Sekání trávy - Drahovice

Dobrý den, proč ještě nikdo neposekal v Drahovicích oblast kolem Gagarinovy a Národní ulice?
V předchozí odpovědi píšete, že na některých sídlištích se provádí druhá seč, ale tady je pořád ještě džungle plná klíšťat a alergenů. Mezi obytnými domy. Docela ostuda pro město, které si říká "lázeňské". Před cca týdnem posekali v Horních Drahovicích oblast kolem Kollárovy a Staré Kysibelské a tím to skončilo.
Tu pochybnou "vysoutěženou firmu" bych poslal tam kam patří. To nikdo z magistrátu tu jejich práci - nepráci nekontroluje?

Jak je uvedeno v předchozí stížnosti, že 7.6.2019 bude nejpozději posekáno, tak se tak nestalo. Syn trpí obrovskou alergií, která v minulých letech nebyla tak znatelná. Nyní není možné pro děti si ani hrát s míčem. Prosím o okamžitý zásah v Drahovicích, ul. Gagarinova. Stav trávy je hrozný. Letos neproběhlo sečení ani jednou loni už tak 2x.

,
Dobrý den,omlouváme se,ale ani my nejsme s najatou firmou spokojeni a uvažujeme o zrušení spolupráce.Po dosekání Čankovské a Tuhnic se zaměříme na Drahovice a vše dosekáme našimi zaměstnanci.Druhé seče na některých sídlištích provádíme mulčovači,které již bohužel nelze použít ve vysoké drahovické trávě.Na Drahovice se dostaneme nejdříve tento pátek tj 7.6.

Dobrý den,do Drahovic jsme se dostali až 11.6 a v současné době jsme nasadili 3-5 sekaček se sběrem a 1 mulčovač,který znovu upraví již dříve posečené plochy od najaté firmy.S tou jsme ve sporu kvůli posečeným plochám a nedodržení termínu.Okolí Gagarinovy ulice bylo posekáno již včera 12.6. a budeme pokračovat dokud celé Drahovice nebudou řádně upraveny.2. seče probíhají v Tuhnicích,Dvorech,Doubí a St.Roli ,ale za použití mulčovačů.Ty lze použít pouze na nižším travním porostu a ne na vysoké trávě,která v Drahovicích zůstala.Dále bychom chtěli informovat karlovarskou veřejnost,že byly vytipovány lokality,kde bude seč omezená z důvodů snižování sucha,prachu a podpory vhodného prostředí pro floru a faunu.Okolí obytných domů bude i nadále sečeno standardním způsobem.

Číslo:3575

Nahlášeno:10.06.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Nepořádek u obchodů

Dobrý den,

prosím o kontrolu nepořádku v centru města u obchodu Billa v zadním traktu. Jsou zde neustále vyhozené potraviny, krabice atd. Ideální pro šíření potkanů.
Myslím, že by obchod měl udržovat v čistotě okolí prodejny.

Dne 13.6.2019 byla provedena kontrola, za prodejnou BILLA bylo čisto, nicméně věc byla projednána s vedoucím prodejny.

Číslo:3574

Nahlášeno:10.06.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Vysoká tráva

Dobrý den, jako každý rok, žádám o posekání trávy v ulici Svobodova.V celé Staré Roli se už minimálně jednou sekalo,ale tady je tráva vysoká po pás.Dekuji za kladné vyřízení.

Dobrý den,dnes začala 2. seč trávníků ve St.Roli.Jedná se o kosení velkých ploch.Kompletní dosekávání zatím nestíháme,ale Váš podnět co nejdříve vyřešíme.

Číslo:3572

Nahlášeno:10.06.19

Aktualizace:10.06.19

Stav: Nahlášeno

Veřejné osvětlení

Poslední lampa v Tyršově ulici u lesa -před číslem 24 -již asi týden nesvítí
Děkuji Emlerová

Číslo:3571

Nahlášeno:10.06.19

Aktualizace:10.06.19

Stav: Řeší se

Vjezd vozidel

Dobrý den, v sobotu kolem třetí hodiny odpolední jsem se po delší době šel projít směrem od Vřídla na Zámecký vrch. Přesto, že je to střed lázní, nestačil jsem na Zámeckém vrchu uskakovat před projíždějícími auty. Jenom německých značek jsem v téhle (neprůjezdné?) oblasti spočítal za čtvrt hodiny 38!!!! Proboha, páni politici, to je tak obrovský problém schválit na začátek lázní závoru, jak tam kdysi i bývala? To už nejsou naše milované lázně, ale dálnice. Policie - ať už městská nebo státní nikde. pardon, potkal jsem jí - na Masaryčce jedoucí krokem v Oktávii. Něco je asi špatně. Co možná začít u té dopravní značky? V zatáčce, trošku neviditelná a ve "světových lázních" pouze česká dodatková tabulka. Nedivim se, že jí nikdo nerespektuje...

Dobrý den, o této problematice víme a řešíme ji, dojde k omezení vjezdu přes Zámecký vrch.. Bohužel je to administrativně složitější proces , ale chtěli bychom aby toto omezení fungovalo od 1.10.2019.

Číslo:3570

Nahlášeno:09.06.19

Aktualizace:11.06.19

Stav: Vyřešeno

Vridelni kolonáda

Nechápu proč je 1. patro vridelni kolonáday otevřené jen od 10:00 do 17:00 když je kolonáda otevřená 6:30 - 19:00
Probíhající výstavu Teplá Ohře tím připravujete o návštěvníky.

Dobrý den,

časový rámec otevření 1. patra Vřídelní kolonády veřejnosti je dán stávajícími provozními a organizačními možnostmi (limity) naší organizace. Děkujeme za pochopení.

Číslo:3569

Nahlášeno:09.06.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Prevence kriminalisty

Dobrý den, bylo by možné zajistit větší intenzitu policejních hlídek na Závodu míru v intravilánu. V poslední době se zde o víkendech v dopoledních a večerních hodinách objevují zvláštní živly, které zde přetrvávají a nebál bych se říct že i obchodují. Jsem řádným občanem a nechtěl bych mít ve svém okolí strach vyjít z domu. Děkuji a s pozdravem občan Karlových Varů.

Vážený občane Karlových Varů,
v rámci svých možností strážníci ve Vámi zmíněné lokalitě preventivní kontroly provádějí. V případě, že se do budoucna i tak setkáte s protiprávním jednáním některých „zvláštních živlů“, obraťte se na operační středisko městské policie, které na místo vyšle hlídku k sjednání nápravy. Pouze poznamenám, že osoby zdržující se na veřejném prostranství, se samotným zdržováním ničeho nedopouštějí. Samozřejmě se svými poznatky a podezřeními se můžete obrátit i na kolegy z Policie ČR.

Číslo:3567

Nahlášeno:06.06.19

Aktualizace:10.06.19

Stav: Vyřešeno

Zarostlé dopravní značení

https://mapy.cz/s/3tjn5 tyto dvě značky skoro nejdou vidět.

Dobrý den,značky upravíme hned zítra 11.6.

Číslo:3566

Nahlášeno:06.06.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

chodník od Drahovického mostu do centra

Dobrý den, prosím o zvážení možnosti prořezat a vysekat vzrostlou vegetaci, která již hodně do chodníku zasahuje a ztěžuje tak chůzi. Děkuji

Dobrý den,zeleň podél chodníku upravíme co nejdříve.

Číslo:3565

Nahlášeno:05.06.19

Aktualizace:11.06.19

Stav: Vyřešeno

Uzávěry komunikací

Dobrý den,
rozumíme tomu, že nic není věčné a je třeba nutných profylaktických oprav, řešení havarijních stavů. Proč ale nelze označit neprůchodnost komunikací tak, aby obyvatelé města neběhali sto jarních kilometrů zbytečně včasným umístěním tabulí, ukazatelů apod.? Dnes jsem za jednu chůzi městem narazil na dva uzavřené úseky pro pěší a u obou bych se jim rád vyhnul. Vzhledem k tomu, že jsou značky zcela nelogicky rozmístěné těsně před finisherem pokládajícím asfalt, zábranou, která blokuje průchod viaduktem v Bohaticích, se člověk zbytečně dostává do časového presu a ještě má zahnojené boty. Pět minut intenzivnější činnosti neuronů odpovědného pracovníka vs. naše podrážky a čas.

Stejný případ jako u příspěvku 3460, který jste uzavřeli, že zhotovitel stavby slíbil dodat značení. Slibem nezarmoutíš, úkolem MMKV je kontrolovat naplnění slibu s minimalizací dopadu na obyvatele a návštěvníky KV°. Stále se v tomto ohledu máte co učit, přitom by stačilo jen trochu empatie a logického myšlení.

https://mapy.cz/s/3thYh

Dobrý den,
práce na haváriích probíhají bez toho, že by v předstihu byl silniční správní úřad informován o instalaci přechodného dopravního značení. Zhotovitel má povinnost označit místo havárie nutným přechodným dopravním značením. Firmy, které havárie pro město zajišťují mají na období jednoho roku schváleno přechodné dopravní značení na tzv. pracovní místo. Je povinností těchto stavebních firem postupovat v souladu se schváleným. Vzhledem k tomu, že informace o haváriích obdrží silniční správní úřad až po jejích odstranění, a toto je v souladu s příslušným zákonem, nelze provádět Vámi požadovanou kontrolu a to ani v případě, že bude probíhat intenzivnější činnost neuronů odpovědného pracovníka. V případě, že se jedná o stavby, které jsou mimo režim havárií, tak dle možností kontroly umístění přechodného dopravního značení probíhají.
Děkujeme za Vaše upozornění a podnět.

Číslo:3564

Nahlášeno:05.06.19

Aktualizace:07.06.19

Stav: Vyřešeno

zrcadlo Vítězná (na výjezdu k Lidlu)

prosím o úpravu zeleně, aby nebránila výhledu v zrcadle ve výjezdu z Vítězné na nábřeží (viz mapa)

Dobrý den,pokusíme se upravit hned zítra 7.6.

Číslo:3563

Nahlášeno:05.06.19

Aktualizace:05.06.19

Stav: Nahlášeno

Chodník u polikliniky v Rybářích

Dobrý den, jsme provozovatelem polikliniky v Rybářích, KV DENT - Železniční ulice. U bočního chodu do polikliniky ze strany ulice Náměstí 17. listopadu je poměrně hodně rozbitý chodník a stávají se na něm drobné úrazy.
Prosím o informaci, zda je možné zažádat o opravu.
Děkuji, s pozdravem Stuchlová, tel.734 52 57 53, Nemos Ambulance.

Číslo:3561

Nahlášeno:04.06.19

Aktualizace:07.11.19

Stav: Vyřešeno

Propadlý kanál Bezručova

Dobrý den,
je k zamyšlení, zda by prostředky na opravu kanálu označeného na obrázku nestály méně v protikladu s opravami autobusů MHD a jiných vozidel, které se mu v lepším případě vyhýbají vybočením do protisměru. Cizí řidiči ho vymetou se 100% jistotou, co mám zkušenost z jízdy "mastnou tyčí" alias vozy DPKV, tak je to tak 50:50.

Díky

Propadlý kanál byl opraven.

Číslo:3558

Nahlášeno:04.06.19

Aktualizace:21.06.19

Stav: Vyřešeno

parkovací místa pro ZP

V květnu jsem zaslal dotaz týkající se 4 parkovacích míst pro ZP na parkovišti pro celkem 11 aut v Krymské ulici (vedle sociálky). Můj dotaz a pochopitelně i odpověď se pravděpodobně někam zatoulaly a nevidím je tu. Asi zapracovala cenzura !!!

Dobrý den, na uvedeném parkovišti jsou platná dvě ZTP parkovací stání vyhrazena SPZ.

Číslo:3556

Nahlášeno:02.06.19

Aktualizace:10.06.19

Stav: Vyřešeno

koncert Tři kříže

Dobrý den, žádáme o zvážení povolování hudebních produkcí na plošině pod Třemi kříži, Lázeňské lesy Karlovy Vary. Okolí trpí nejen nadměrným hlukem do pozdních večerních hodin, ale i znečištěným okolím po akci. Přírodu lázeňských lesů se zvěří bychom měli chránit právě proto, že tvoří neopakovatelnou atmosféru mašeho města a okolí. Domníváme se, že existuje dostatek jiných vhodných míst pro pořádání takových akcí.

Dobrý den,

v uvedené lokalitě se dne 1.6.2019 uskutečnil festival alternativní hudby Tři kříže Fest. Letošní již 8. ročník se nesl v duchu „svobody a revoluce“ spojený s oslavou 30 let od sametové revoluce. Pořadatel akce podal žádost o finanční podporu v rámci dotačního titulu na podporu kulturních aktivit. Příslušná komise, konkrétně Komise kulturní, památkové péče a architektury města, vyhodnotila projekt jako přínosný a navrhla jej k finanční podpoře. Návrh následně schválila Rada města Karlovy Vary. Doručené připomínky předáme jako zpětnou vazbu do příslušné komise ke zvážení finanční podpory tohoto projektu v dalších letech.

Číslo:3555

Nahlášeno:01.06.19

Aktualizace:05.06.19

Stav: Řeší se

Ucpaný kanál

Dobrý den, obracím se Vás s dlouholetým problémem, který se při čištění komunikace přehlíží.
Před naším domem je dlouhodobě ucpaný kanál čímž dochází k vytvoření kaluže podél chodníku.
Můžete někoho pověřit vyčištěním? Jedná se o adresu Závodu míru 77/107, Stará Role před chodníkem u pravého konce budovy.
Děkuji

Závada byla předána k odstranění správci komunikace.

Číslo:3554

Nahlášeno:01.06.19

Aktualizace:03.12.19

Stav: Řeší se

Poničená informační tabule

Mozartův park - informační tabule pokreslená sprejery

Dobrý den,děkujeme za upozornění a pokusíme se ceduli vyčistit.

Číslo:3553

Nahlášeno:31.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

pomník J. W. Goetha

Níže píšete o "zeleném" pomníku TGM, ale mnohem hůř vypadá pomník Goetha na Goethově stezce za Puppem, původně krásný bílý mramor je už šedohnědozelený a zasloužil by si důkladné vyčištění (nikoli ale wapkou, není to podstavec jako u TGM)...

Dobrý den,stav prověříme a případně mramorový podstavec vyčistíme.

Číslo:3552

Nahlášeno:31.05.19

Aktualizace:04.06.19

Stav: Řeší se

nebezpečí pod Thermalem

dobrý den, dnes kolem 14 hodiny nesvítilo ani jedno světlo v podjezdu pod Thermalem! když už tedy my cyklisté nesmíme jezdit Zahradní ulicí jako dřív a musíme do nebezpečného prostoru pod Thermal, proč tam alespoň není maximální možné a silné osvětlení? kolikrát i večer a v noci tam svítí jen některá světla, je to velmi nebezpečné a nepříjemné. úplně nejlepší by bylo povolit průjezd Zahradní, za což se velmi za všechny cyklisty přimlouvám! děkuji

Číslo:3550

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:04.06.19

Stav: Řeší se

Díra v silnici Bezručova

Prosím o urychlenou opravu díry v silnici Bezručova na straně Thermalu mezi Havlíčkovou a Ondřejskou. Díra je fakt hluboká!

Číslo:3549

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:26.08.19

Stav: Vyřešeno

Rozbitá příjezdová cesta ke garážím

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou - žádostí, zda by nemohla být v souvislosti s opravou silnice a chodníků v ul. Sedlecká opravena i na ni navazující příjezdová cesta ke garážím, která je majetkem města. Jedná se o lokalitu garáží na Růžovém Vrchu - ul. Sedlecká. Tato příjezdová cesta je v absolutně dezolátním stavu - hluboké výmoly apod. V souvislosti s probíhajícími pracemi by bylo i z praktických důvodů vhodné a snad i logicky reálné "vyspravit" zmíněnou příjezdovou cestu ke spokojenosti uživatelů garáží.
Děkuji, Tinková.

Na stav příjezdové komunikace ke garážím se podíváme, bohužel opravu této komunikace není možno řešit v rámci rekonstrukce – výstavby chodníku, tato akce byla vysoutěžena, je na ní vydáno stavební povolení a byla uzavřena smlouva o dílo.

Číslo:3547

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:26.08.19

Stav: Vyřešeno

vytrhání plevele pod věšákama ve vnitrobloku Karlovarská a Okružní Stará Role

prosím o vytrhání plevele pod věšákama na prádlo brodíme se tam plevelem a to dost vysokým a hlavně jde o klíšťata děkuji předsedkyně SVJ Karlovarská 758/1 a 759/3 Zapletalová

Dobrý den,vypletí zařídíme co nejdříve.

Číslo:3546

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Doubí ul. Jahodová

dobrý den,
posílám foto chodníku v Jahodové ulici, který křičí po výspravě. Chodí zde polovina sídliště zkratkou na autobus a chodník je skutečně překážková dráha. viz foto.
děkujeme

Chodník byl opraven.

Číslo:3544

Nahlášeno:30.05.19

Aktualizace:26.08.19

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy - Drahovice

Dobrý den, proč ještě nikdo neposekal v Drahovicích oblast kolem Gagarinovy a Národní ulice?
V předchozí odpovědi píšete, že na některých sídlištích se provádí druhá seč, ale tady je pořád ještě džungle plná klíšťat a alergenů. Mezi obytnými domy. Docela ostuda pro město, které si říká "lázeňské". Před cca týdnem posekali v Horních Drahovicích oblast kolem Kollárovy a Staré Kysibelské a tím to skončilo.
Tu pochybnou "vysoutěženou firmu" bych poslal tam kam patří. To nikdo z magistrátu tu jejich práci - nepráci nekontroluje?

Dobrý den,omlouváme se,ale ani my nejsme s najatou firmou spokojeni a uvažujeme o zrušení spolupráce.Po dosekání Čankovské a Tuhnic se zaměříme na Drahovice a vše dosekáme našimi zaměstnanci.Druhé seče na některých sídlištích provádíme mulčovači,které již bohužel nelze použít ve vysoké drahovické trávě.Na Drahovice se dostaneme nejdříve tento pátek tj 7.6.

Číslo:3543

Nahlášeno:29.05.19

Aktualizace:26.08.19

Stav: Vyřešeno

Dětské hřiště Olšová Vrata

Dobrý den, prosím o posekání dětského hřiště v Olšových Vratech, děkuji
Marcel Kurfürst

Dobrý den,posekáme co nejdříve.

Číslo:3541

Nahlášeno:29.05.19

Aktualizace:04.06.19

Stav: Vyřešeno

Jízdné zdarma MHD pro studenty a důchodce? Nikoliv!

V prosinci jsem dceři zakoupila roční kupón pro studenta za 365,-- Kč. V lednu vedení Statutárního města Karlovy Vary rozhodlo o jízdném zdarma o 1. ledna 2019 pro studenty a důchodce nad 65 let. Nikde nebylo uvedeno, jak se budou peníze již zaplacených kupónů vracet. V květnu při výměně Karlovarské karty si dcera o vrácení peněz řekla. Za "částečné vybití" se jí strhlo 149,-- Kč, tudíž se nejedná o jízdné zdarma v roce 2019!!! Měla se jí strhnout pouze 1,--Kč za rok 2018, jelikož je kupón od 31.prosince 2018. A pak přišel šok a to kvůli NEHORÁZNÉMU poplatku za vrácení zůstatku a to ve výši 60,--Kč.!!!!!!! Dcera dostala vyplaceno 156,-- Kč, kdy mělo být vyplaceno 364,--Kč. Výplata měla proběhnout v plné výši bez poplatků, jelikož tato akce nebyla z popudu zákazníka, ale z rozhodnutí vedení Statutárního města Karlovy Vary! Takže mohu konstatovat, že jízdné v MHD v Karlových Varech od 1. ledna 2019 opravdu není zdarma! Příslušné doklady v příloze.

Dobrý den,

Částku za neprojeté časové jízdné vypočítává program sám a to ode dne, kdy se jízdné „vybíjí“. Storno poplatek byl účtován správně, protože jízdné začalo platit již od 31.12.2018, tudíž slečna od poplatku osvobozena nebyla, i když jízdné zakoupila již 29.11.2018.
Pokud by si slečna zažádala o vrácení jízdného před začátkem platnosti, byla by vyplacena plná částka (365,- Kč), a „dobito“ časové jízdné zdarma plané od 1.1.2019, jinak je vracená částka vždy krácena, program je takto nastaven.
Takto se postupovalo u všech klientů, kteří žádali o vrácení alikvotní části a dobití jízdného zdarma na 365 dní

Slečně bylo následně dobito jízdné zdarma pro skupinu Dorost 15 -19 let platné od 28.05.2019 do 26.05.2020 (365 dní)