Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3507

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Řeší se

Oprava ulice Kpt. Malkovského

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, kdo je zodpovědný za "opravu" ulice kpt. Malkovského? Byli jsme se zde procházet s dětmi a odletující kamínky od auta mě trefily dítě !!! Nejsem expertem na opravu ulic, ale ulice byla opravena luxem na zaplátování děr, ale nikdo nebyl poté schopen kamínky, které zde zůstaly uklidit. Je to už 14 dní a je to velice nebezpečné pro lidi a lítající kamínky jsou opravdu super !! Děkuji Tomáš Novák

Tento technologický postup je standartní opravou korozního povrchu asfaltové vozovky, který odpovídá příslušným Technologickým postupům a ČSN. Výklad této normy není na posouzení stavebníka, ale touto normou se řídí !!, případný výklad a věci názoru normy není možný. Použité kamenivo je dle ČSN a z praxe není možné, aby tato použitá frakce 2/5 mm, znehodnotilo pneu od vozidel, popř. obuv chodců . Přebytečné kamenivo je strojně zameteno po provedeném emulzním nátěru, k zanesení vpustí nedochází.
Zvolená technologie je standartní pro "údržbu" a prodloužení životnosti stávající silniční sítě města KV. Případná rekonstrukce dané lokality (chodníky, VO, zeleň, park.stání, povrch vozovky, atd.) je předmětem plánů a daleko vyšších finančních prostředků.

Číslo:3506

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Vyřešeno

Výhled z Havlíčkovy do ulice Bezručovy - p. Kucerovi že správy láz. parků

Výhled doleva přes zrcadlo je cloněn stromem.

Děkujeme za úpravu k bezpečnému rozhledu.

Dobrý den,děkujeme za podnět a rozhledové poměry obratem upravíme.

Číslo:3505

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:20.05.19

Stav: Vyřešeno

Další kruháč na obzoru

Přestaňte už konečně všude prosazovat kruhové křižovatky, dopravu to neurychlí, bezpečnější to není, ani plynulosti to moc nepomáhá, viz případ kruháče na Západní ulici a návazností přes Tuhnický most a tak další kruháče, kde je to katastrofa. Stavět kruháč u zámečku v Doubí je největší hovadina. Zjistil si někdo, jak to tam vypadá, napadne trocha sněhu nebo trochu více zaprší. Nákladní auto či autobus se pak do kopce nevyhrabe, a z kopce vletí do kruháče. I s osobním autem jsou kolikrát sjezdy pěkný adrenalin. A nejlepší na tom je, že stavba bude prováděna po právě mostu. Když se to stavět musí, nešlo to spláchnout při jednom, když je tam už teď omezený provoz. O jeho vybudování se mluví už několik let, jen jsem pořád věřil, že k tomu nikdy nedojde, ale bohužel.

Dobrý den,
děkujeme Vám za podnět, který jste zaslali do rubriky Závad a nedostatků. Vzhledem k tomu, že se Váš podnět netýká této rubriky byl přeposlán na vědomí na příslušný odbor nebo organizaci.

Číslo:3504

Nahlášeno:19.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Vyřešeno

Ulice Pod Jelením Skokem a Luční Vrch

Ulice Pod Jelením Skokem a Luční Vrch asi zlobily, protože nejsou na seznamu pravidelného čištění. Dříve alespoň pravidelně ulicemi procházely úklidové čety, ale i to je minulostí. Úklidová událost nyní přijde tak jednou do roka. Měli jsme radost z Půlmaratonu, protože nám zajistil průjezd čističe, ale po jeho odjezdu vypadá ulice stále takto:
Hlína je tam cca rok. Bude odklizena, nebo tam bude ponechána a můžem si tam zbudovat skalku?

Dobrý den,

hromada sesuté zeminy bude odvezena do konce týdne. Pro informaci uvádíme, že správce komunikace zažádal u lázeňských lesů o doplnění či výměnu dřevěných zábran na opěrnou zeď, aby nedocházelo k sesuvu zeminy z lesa na silnici. Rovněž byly vyřezány nálety kolem lamp veřejného osvětlení a tyto byly následně umyty viz snímky.

Číslo:3503

Nahlášeno:19.05.19

Aktualizace:07.06.19

Stav: Vyřešeno

Odpadky u lavičky v lese pod 3 kříži (na vodárnou nad hotelem Martel)

Dobrý den, prosím o úklid odpadků za lavičkou pod 3 kříži na cestě nad vodárnou (nad hotelem Martel).
Už by bylo na čase uklidit to podzimní listí z cest. Ne až v srpnu či září jako to děláte každý rok..

Dobrý den,
odpadky jsou uklizeny a postupně se začínají uklízet pěšiny a stezky v Lázeňských lesích. Snad jen informace: v lázeňských lesích je víc jak 100 km cest, pěšin a stezek.

Číslo:3501

Nahlášeno:19.05.19

Aktualizace:20.05.19

Stav: Vyřešeno

Re: Podnět č 3491

Rád bych poděkoval za neprodlené odstranění zákazových značek po ukončení Mattoni půlmaratonu. Tentokrát se podařilo neznepříjemňovat život zbytečně vlastníkům motorových vozidel, parkujících podél běžecké trati. Za Tuhnice ještě jednou díky.

Číslo:3500

Nahlášeno:19.05.19

Aktualizace:22.05.19

Stav: Vyřešeno

Zastávkový sloupek bez tabule

Dobrý den, zastávkový sloupek na náměstí Dr. Horákové (u sídla MP) je již několik dní bez elektronické odjezdové tabule...

Dobrý den,

informační tabule na zastávce MHD na náměstí Dr. Horákové byla poškozena při dopravní nehodě. V současnosti probíhá její oprava. Předpokládáme, že do konce měsíce května bude vrácena na své místo.

Číslo:3499

Nahlášeno:18.05.19

Aktualizace:20.05.19

Stav: Řeší se

Větve nad chodníky

D.d. Nebylo by možné, aby nějaká firma prořezala větve zasahující nad chodníky (Tuhnice, Západní, Krymská atd.). Měřím 180 cm a mnohde se už musím ohýbat, abych místa nemusel obcházet a vstupoval tak do vozovky. A co teprve rodič, který nese dítě na rameni!!! Dp.

Dobrý den,prořezání zajistíme do konce května.

Číslo:3497

Nahlášeno:18.05.19

Aktualizace:20.05.19

Stav: Nahlášeno

OSvětlení cyklostezky

Dobrý den,
kdy bude doděláno osvětlení nového úseku cyklostezky vedoucí od Doubského mostku k OC Varyáda ?
Příprava pro lampy byla provedena již se stavbou stezky.
Neuvažujete o rozmístění laviček a dalšího mobiliáře v tomto úseku ?

Děkuji

Číslo:3496

Nahlášeno:18.05.19

Aktualizace:20.05.19

Stav: Řeší se

Měření rychlosti

Dobrý den, prosím o stálé umístění měřiče rychlosti (radaru) na úsek mezi ulicemi Plzeňská a Studentská, v místě kde nejsou domy a je jen zeď (nyní s nápisem Anti Plzeň) dochází k neustálému překročování rychlosti o více jak 20 km v hodině. Hlavně ve směru do Doubí. Podél zdi je navíc chodník dost úzký a v případě nehody nemá chodec šanci uhnout.

Dobrý den, tento požadavek jsme již předali k posouzení na DI Policie ČR, v současné době čekáme na jejich stanovisko.

Číslo:3495

Nahlášeno:18.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Řeší se

Páteřní cyklostezka podél Ohře

Nejsem si jistý, zda takto osazené nové lavičky v těsné blízkosti páteřní cyklostezky č.6 podél Ohře je z bezpečnostního hlediska vhodné. Tato cyklostezka je spíše proménáda a cyklisté jedou slalom mezi lidmi, pejsky a kočárky, je snadné ztratit balanc, zavadit o lavičku a způsobit si úraz.
Páteřní cyklostezla je už takto dost úzká a ten kdo si sedne na takovou lavičku, svými spodními končetinami cyklostezku ještě zúží. Stačilo by lavičky osadit 0,5m od cyklostezky, nebo je osadit na straně blíže k řece, tam je místa dost.
Chaosu na cyklostezce by pomohlo zabránit, to co jsem na jiných cyklostezkách viděl v jiných městech a regionech. Vyznačit střední dělící čáru se šipkami směru jízdy resp. chůze. Přispělo by to k bezpečnosti všech účastníků provozu.
Cyklisté děkuji, že na ně myslíte.

Dobrý den,
lavičky přesadíme o něco dále od cyklostezky.

Číslo:3494

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:24.06.19

Stav: Vyřešeno

Fričova, no comment

Mohli by vozidla vyjíždějící z areálu důkladně očistit. Wapka ftw...

Komunikace byla na základě upozornění umyta.

Číslo:3493

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

Oprava komunikace Stará Role-Rosnice

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat na logiku značení prací s datumem začátku 20.5.19.Jenže panely zmizely již 14.5. a nedá se tam chodit už teď viz.Foto.
Děkuji za odpověď.

Omlouváme se, ale panely vyndány dříve, než se počítalo. Během 23.5. a 24.5 by mělo dojít k opravě stávajícího povrchu.
Prosím, používejte k chůzi chodník podél Vančurovy ulice.
Děkujeme za pochopení.

Číslo:3492

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Nahlášeno

Stará Role - výtluk při vyjíždění z kruhového objezdu na průtah

Dobrý den,
bylo by možné Vaším prostřednictvím zažádat o opravu výtluku při výjezdu z kruhového objezdu ve Staré Roli ul. Okružní na průtah? Výtluk (prasklina) se po zimě zhoršil a nejde ho již objet.
Děkuji

Číslo:3491

Nahlášeno:16.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Půlmaraton.

Dobrý den.
Jako každý rok se v tomto měsíci koná tradiční běh ulicemi našeho města, a jako každý rok se Magistrát dušuje, že nechce zbytečně zatěžovat občany jichž se týká dopravní omezení. Doufám že se to letos konečně povede a dopravní omezení bude pouze po nezbytnou dobu. Je nejspíš zbytečné aby dopravní značky zakazovaly zaparkovat obyvatelům auta ještě hodiny poté co celá akce skončí a vše je uklizeno. Děkuji.

Dobrý den,
na základě žádosti organizátora byla stanovena přechodná úpravu provozu na pozemních komunikacích v obci Karlovy Vary z důvodu konání sportovní akce „1/2 Maraton Karlovy Vary 2019“.

Zákazové značky B 28 „Zákaz zastavení“ jsou doplněny dodatkovou tabulkou s textem 18.5.2019 od 10.00 – 22.00 h. Doba je stanovena s ohledem na skutečnost, že žadatel má povinnost zajistit bezpečnost tratě pro závodníky, tzn. že při nerespektování dopravního značení musí zajistit odtahy vozidel po celé trati závodu, a to ještě před začátkem závodu. Po skončení závodu musí zajistit úklid tratě.
Z podkladů, které jsou součástí povolení této sportovní akce je zřejmé, že závodníci se mohou na trati pohybovat do cca 21:00 hodin; proto je čas na dodatkových tabulkách stanoven do 22.00 hodin. Organizátoři této sportovní akce mají povinnost odstranit přechodné dopravní značení po skončení průběhu posledního závodníka na trati a následného nezbytného úklidu s tím, že přechodné dopravní značení je umístěno na dobu nezbytně nutnou.

Pevně věříme, že dopravní značení bude odstraněno bez zbytečných průtahů, za respektování bezpečnosti závodníků a následně ostatních účastníků silničního provozu.

Číslo:3490

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Řeší se

Rozbité tabulové sklo u kontejnerů na separovaný odpad.

Stálo by za zamyšlení jak vyřešit recyklaci tabulového skla, které obyvatelé volně ukládají u kontejnerů na dělený odpad, neboť tyto nejsou přizpůsobené na tabulové sklo a autoskla. Zrcadla recyklovat patrně nejde proto patří do směsného odpadu, ale nějaký ten kontejner na tabulové sklo by přišel vhod. Předešlo by se situacím jaká nyní nastala u kontejnerů na Úvalské, kde děti z ubytovny odložené sklo rozbily.

Dobrý den,sklo co nejdříve uklidíme,ale toto sklo nepatří do separace.To by měl řádný občan odvézt na sběrný dvůr,kde ho zadarmo uloží.

Číslo:3489

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

kontejnery na tříděný odpad - Panorama

Dobrý den, po odstranění kontejneru na textil se na uvolněném místě hromadí odpadky. Nebylo by možné přidat jeden žlutý kontejner? Děkuji.

Sběrná nádoba na textil byla odstraněna z důvodu navýšení nejvíce vytížené komodity na tomto stanovišti.
V nejbližších dnech bude na tomto místě přistaven další kontejner o objemu 1100l.

Číslo:3488

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:16.05.19

Stav: Nahlášeno

lavička na lesní cestě ke hřbitovu v Drahovicích - nad hřištěm Slavie

Dobrý den, lavička je zavalena odpadky.

Číslo:3487

Nahlášeno:15.05.19

Aktualizace:21.06.19

Stav: Vyřešeno

parkovací místa pro zdravotně postižené

Dobrý den.
V Tuhnicích v Krymské ulici na parkovišti pro 11 aut (hned vedle sociálky) jsou celkem 4 místa označená pro zdravotně postižené. Z toho dvě jsou opatřená stojací dopravní značkou s uvedenou SPZ. Vedle nich je třetí, které dříve bylo rovněž označeno SPZ, ale už není. Bílé značení na místě je již špatně čitelné. V nedávné době tam vzniklo 4.parkovací místo pro zdravotně postiženého a bylo opatřeno stojací dopravní značkou s uvenenou SPZ. Stojací značka byla ale poměrně brzy odstraněna. Přesto místo stále užívá majitel auta, pro které bylo dříve vytvořeno. Jedná se o mladého člověka, evidentně zdravého, který občas přijede jiným autem a na parkavišti auta prohodí a zároveň z auta přehodí morou kartičku (pravděpodobně oprávnění k parkování na těchto místech). Rád bych věděl, kolik parkovacích míst na tomto parkovišti pro 11 aut je legálních (domnívám se že pouze 2). Spousta řidiču je zmatená. Někdo raději odjede zaparkovat jinam a někomu je to úplně jedno a postaví se třeba i na místo označené SPZ. Děkuji

Dobrý den, na uvedeném parkovišti jsou platná dvě ZTP parkovací stání vyhrazena SPZ.

Číslo:3486

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Vyřešeno

Sovětské Vary

Dobrý den,
velice by mě zajímalo kdo dovolil, umožnil či dokonce podporoval ten pochod "rudých", na který byl velice tristní pohled. Karlovy Vary tahle svoloč neosvobodila a přesto si dovolí tímto městem pochodovat se svým praporem, jež je potřísněn krví snad celé Evropy v čele s největším vrahem Stalinem! Pokud si chtějí slavit (ne)osvobození, ať si ho slaví na Rudém náměstí a ne v centru lázeňského města, ke kterému kromě toho, že ho zhyzdili svými "zemljankami" nemají žádný vztah. Hanba těm, kteří to vůbec umožnili, magistrát nevyjímaje!

Dobrý den, dovoluji si reagovat na Váš dotaz, a to v souvislosti s níže uvedeným veřejným shromážděním. Shromáždění, respektive pouliční pochod byl oznámen v souladu s ustanovením zákona o právu shromažďovacím (zákon č. 84/1990 Sb.)
Na shromáždění žádná obec, bohužel, nemůže vydávat jakékoliv povolení, neboť právo shromažďovací je potřeba v uceleném kontextu chápat jako naprosto základní lidské právo, které je obsaženo v Listině základních práv a svobod. Tato nejvyšší právní úprava přímo uvádí, že v demokratické zemi je právo pokojného shromáždění zaručeno, jakož i to, že má každý svobodné právo se vyjadřovat. Ke konání jakéhokoliv shromáždění je tak potřeba pouze včasné písemné oznámení o jeho konání. Magistrát města při aplikaci platného právního předpisu nikomu nic nedovoluje, nevydává tak žádné povolení, jak je shora uvedeno, protože to zákonná úprava neumožňuje.

Číslo:3485

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:15.05.19

Stav: Řeší se

Výhledy do křižovatek, přerostlé ostrůvky, zakrytá dopravní značení.

Stejně jako loni má příroda náskok...

Dobrý den,vše řešíme na základě podnětů Policie ČR,Městské Policie a úředníků MMKV.

Číslo:3484

Nahlášeno:14.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Řeší se

Sáčky...

Štúrova nejsou - již od neděle. Zpracujte to prosím procesně tak, aby byly vždy, jinak se snahy o čisté město zcela míjí účinkem.

Podnět byl předán svozové společnosti ke zjednání nápravy.

Číslo:3483

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Vyřešeno

Nezadělaná díra v silnici po odbočce z hlavní silnice směr Praha na Starou Kysibelskou

Dobrý den, již asi měsíc je po odbočení z hlavní silnice směr Praha na Starou Kysibelskou nezadělaná díra po nějaké opravě. Nejprve bylo místo zasypáno celkem velkými kamínky, poté to lidé svými auty projížděli a kamínky byly po celé silnici. Nyní jsou po silnici jak kamínky, tak je zde opět nijak neoznačený výmol. A o pár metrů dále při odbočení k čerpací stanici MOL jsou obrovské díry v silnici. Nechápu, že to na takto frekventovaném úseku nikoho nezajímá a musím na to po měsíc tedy upozornit. Vše viz foto.

Dobrý den,

dnes byla komunikace zaasfaltována.

Číslo:3482

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

kontejner na jedlý olej

Dobrý den,
jak je uvedeno na stránkách MMKV, měl být přistaven v České ulici u separace v Tašovicích kontejner na jedlý olej. Zatím nikde není. Prošla jsem všechna separační místa v Tašovicích. Kdy bude kontejner přistaven?
Děkuji za odpověď
Urbanová M.

Číslo:3481

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Vyřešeno

podnět 3469

děkuji za rychlé vyřízení

Číslo:3480

Nahlášeno:13.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

ubytovna pod Třemi kříži

Dobrý den, ubytovna pod Třemi kříži má opět vykopnuté dveře a stahují se sem bezdomovci.

Číslo:3479

Nahlášeno:12.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Řeší se

Vývoz odpadu - Moravská atd.

Dobrý den,

jsme moc rádi za rekonstrukci ul. Hynaisova, Petřín, Moravská, dopravní omezení je samozřejmostí a asi nikdo normální se zlobit nemůže ale potřebujeme Vaši součinnost kvůli vývozům odpadu - AVE, MARIUS PEDERSEN, RESUR - od začátky uzavírky se vývoz zhoršil tak, že odpadky u některých popelnic již nejsou vyvezeny od začátku rekonstrukce, někdo byl naštěstí inteligentní a začátk popelnic - těch větších převezl k restauraci Panorama (zavřená) ale ty ostatní ne... Nejsem si jist, ale myslím, že vývoz asi nebude ted možný, možná na začátek ul. postavit velký kontejner na odpad? Není to uplně klasická rekonstrukce ulice, Moravská je všichni víme s Kolmou a Ondřejskou jedna z nejhůře dostupných a sjízdných i za běžného stavu :) ... Moc prosíme o součinnost, PŘÍPADNÉ domluvy s 3 hlavními spol., které zajíždí do těchto ulic.
DĚKUJI MOC!

Podnět řešíme s příslušnými svozovými společnostmi.

Číslo:3478

Nahlášeno:09.05.19

Aktualizace:14.05.19

Stav: Nahlášeno

Rozbité lavičky a podzimní listí na lázeňských cestách

Dobrý den, zasílám foto dvou rozbitých laviček na cestě za vodárnou (nad Hřbitovní ulicí). A chtěl bych požádat zda by bylo možné zamést cesty (i lavičky) pod 3 křížema, jsou zaváté podzimním listí. Děkuji

Číslo:3477

Nahlášeno:09.05.19

Aktualizace:13.05.19

Stav: Vyřešeno

Chybí dotaz na aplikaci Moje DPKV

Dobrý den, nemohu zde najít svůj dotaz ohledně aplikace Moje DPKV? Cenzura???

Dobrý den,

aplikace moje DPKV opravdu neumožňuje stornování již zakoupené jízdenky. Nebylo by to ani účelné, jelikož by to významným způsobem ztěžovalo výkon přepravní kontroly a poskytovalo prostor k různým manipulacím s jízdními doklady. Je to obdobný model jako u sms jízdenky, ani tu nelze po zakoupení stornovat. O porušení zákona se v žádném případě nejedná – ustanovení o možnosti odstoupit od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory provozovny se nevztahuje na smlouvy, jejichž předmětem je přeprava osob - viz. § 1840 písmeno h) Občanského zákoníku.

Číslo:3475

Nahlášeno:08.05.19

Aktualizace:17.05.19

Stav: Řeší se

Mlýnská kolonáda - chybějící skleněná část lustru

Dobrý den,
již několik let chybí skleněná část(cylindr)lustru na Mlýnské kolonádě. Lustr se nachází ve stropě přímo naproti pamětní desce stavitele kolonády Zítka.

Děkuji

Dobrý den,

chybějící stínidlo je speciální skleněný tenkostěnný výrobek, který vyráběla sklárna, která zanikla a není v dosahu alternativní výrobce.
Připravuje se jiné řešení svítidla, aby byla náhrada budoucích stínidel méně komplikovaná (nebude závislost na jediném výrobci).