Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:3539

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

posekání trávy - nepřehledná křižovatka - Bohatice

Žádám zdvořile o posekání trávy na pozemku č.586/20 v Bohaticích, který je v majetku města. Vyjíždění od ubytovny, z firmy Largos a z našeho rod.domu (Teplárenská 234/29) na silnici Teplárenskou je kvůli vysoké trávě velmi nebezpečné, viz foto.

Dobrý den,posekáme do pátku 31.5.

Číslo:3538

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Posekání vysoké trávy

Dobrý den, prosíme posekat vysokou trávu kolem schodiště v Táborské ul. před domem čp 41. Děkujeme

Dobrý den,posekáme do pátku 31.5.

Číslo:3537

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Sekání travin

Dobrý den,

prosím, a nejen já o posekání travního porostu v okolí altánu Bellevue (ul. Máchova), zřejmě sekáči tráví čas zahálkou než prací.

Dobrý den,sekáči nezáhálejí a provádí již na některých sídlištích 2.seče.Drahovice seká vysoutěžená firma,která se zaměřuje nejdříve na trávníky v okolí obytných domů.Vaši připomínku zaurgujeme a firma vše co nejdříve poseká.

Číslo:3536

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:29.05.19

Stav: Vyřešeno

Psí sáčky

Vážení stěžovatelé na nedostatek psích sáčků; já mám taky dotaz - jak si asi představujete řešení? Já si raději vždycky beru sáček z domova. To myslíte, že by u každého koše stál zaměstnanec města a nabádal ty pejskaře (ale i nepejskaře), aby si ty sáčky brali jen po jednom a ne po deseti? Nebo tam dáme fotopasti? Nebo? Proboha lidi, proberte se. Já myslím, že tady je míček na straně uživatelů a ne města. neříkejte mi, že je normální, že jsou doplněny sáčky a za hodinu už zase nejsou. Tak kde je chyba? Všem nám snad jde o čisté město, tak je problém mít sáček vlastní?

Číslo:3535

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Cyklostezka - lavičky, opět zaparkované automobily

Dobrý den,
jedna lavička instalovaná přímo na kraji cyklostezky mezi tuhnickou lávkou a vodáckým kempem u Chebského mostu ti již proběhla, ona je takto kulantně řečeno neuváženě umístěna ještě jedna - obě přibližně zakresleny viz body v odkazu: https://mapy.cz/s/3sPLS
Je k nepochopení, jak se něco takového může realizovat na páteřní cyklostezce. Přitom minimálně v případě lavičky bližší Chebskému mostu je okolo dostatečný prostor, kam by ji šlo instalovat daleko inteligentněji. V případě lavičky druhé již ne, ale zatím na ní posedávají akorát tak kouřící náctiletí, což asi záměrem nebylo.

Mimochodem jsme dosáhli růstového spurtu zeleně a již se nám větve pěkně naklání do profilu cyklostezky. Je jasné, že teď Správa neví, kam dřív skočit, ale výhledově by to mohli zkrátit.

Pěkný den :)

Dobrý den,o špatně umístěných lavičkách víme a co nejdříve je přemístíme dále od frekventované cyklostezky.Instaloval je nezkušený dělník,který u nás již nepracuje.Bohužel se potvrdilo naše tvrzení,že lavičky nebudou sloužit slušným a potřebným lidem,ale spíše těm méně přizpůsobivým.
Všechny cyklostezky jsme prořezali během zimního období,ale samozřejmě budeme pravidelně v sezoně upravovat průjezdní profily.Tímto děkujeme za podněty občanů,kteří nám pomáhají lokalizovat kritická místa.

Číslo:3534

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:04.06.19

Stav: Vyřešeno

Pokácená dopravní značka

https://mapy.cz/s/3sPLu značka na obrázku v odkazu má zlomenou patku a leží v trávě.

Dopravní značka bude opravena.

Číslo:3533

Nahlášeno:28.05.19

Aktualizace:28.05.19

Stav: Vyřešeno

ZTP v ulici Hlávkova

Dobrý den, minulý týden bylo zrušené druhé místo ZTP Hlávkova ulice. To je škoda bylo bez SPZ a mi ho používali když jsme si vozili ZTP maminku na víkendy. Teď jí budeme muset když nebude jinde místo tahat přes půl parkoviště. To místo tady bylo skoro 30 let a doufáme že nikomu nevadilo. Je to možné zase vrátit zpět? Děkujeme Hladíkovi

Dobrý den, bohužel místo pro invalidy vadilo ostatním místním obyvatelů, kteří nás upozornili na to, že je stále volné, že tam nikdo neparkuje. Jelikož je nedostatek parkovacích míst ve všech lokalitách města Karlovy Vary, projednali jsme zrušení místa s DI Policii a místo pro invalidy se zrušilo.

Číslo:3532

Nahlášeno:27.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Smrtelné nebezpečí u Kozodoje

Dobrý den.

Ze Staré Role do Nové Role vede cyklostezka a u Kozodoje míjí 2 rybníky. Přímo nad cestou zde ve výšce několika metrů visí torzo stromu zaseklé v koruně jiného stromu a jistě jednou spadne. Bylo by dobré jej odstranit. Viz foto ze dne 19.5.

A ještě námět na zlepšení:
Za Kozodojem stezka překračuje Rolavu úzkou lávkou. U ní je celkem velký pozemek, na který by se skvěle vešla venkovní posilovna. Stroje, kde člověk posiluje vlastní vahou. Využili by to například běžci, kteří sem běží z St.Role nebo z Nové Role. Asi jako je to u Lidlu na Rozcestí. Tam ale nevede stezka hezkou přírodou, proto tam sportovci nejspíše nezavítají a běží raději směr Nová Role, nebo Linhart.

Dobrý den,větev obratem sundáme.O doplnění cvičícich strojů nebo workoutových sestav uvažujeme,ale finanční prostředky stačí pouze na opravy a výměny hracích prvků na 50 dětských hřištích,které má naše organizace ve správě.Po době udržitelnosti projektu na Sv.Urbanu můžeme uvažovat o přesunutí cvičící sestavy na jiné místo,kde by byly stroje více využity.Samozřejmě až po pečlivém prověření vlastnictví pozemků.

Číslo:3531

Nahlášeno:27.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Štúrova - sáčky na psí dárky.

Opět a zase nejsou...

Podnět byl předán svozové společnosti ke zjednání nápravy.

Číslo:3530

Nahlášeno:26.05.19

Aktualizace:30.07.19

Stav: Vyřešeno

Neúplné zábradlí

Pod Dianou před kamenou lavičkou chybí 2 pruty zábradlí, nebezpečné.

Dobrý den,

zábradlí bylo opraveno.

Číslo:3529

Nahlášeno:26.05.19

Aktualizace:24.06.19

Stav: Vyřešeno

Žádost o instalaci radaru měření rychlosti

Již v minulosti byl radar na měření rychlosti na ulici Na Vyhlídce instalován. V této době se výrazně snížila rychlost projíždějících vozidel. Nechápu,proč tato užitečná věc, byla z této lokality odstraněna. Není vyjímkou, že se vozidla a motocykly řítí rychlostí více jak 100km/h. Na tomto cca kilometr dlouhém úseku jsou pouhé dva přechody pro chodce, a to na začátku (zastávka MHD U Jara) a na konci (zastávka u obchodu JIP -MHD Na Vyhlídce).
Cca uprostřed tohoto úseku je zastávka MHD Panorama,kde je poměrně hustá zástavba. Zde lidé a děti přecházejí tuto nebezpečnou komunikaci s velkým rizikem.
Tímto Vás důrazně žádám, o zavedení systému, který zpomalí rychlost projíždějících vozidel na tomto úseku.
Tento názor se mnou sdílí mnoho sousedů v této lokalitě. Byli bychom rádi, kdyby jste nás informovali, zda v této věci učiníte nápravu.

Umístění radarů se stanovuje na dva roky. Po uplynutí této doby se radary sundávají a přemisťují do jiných lokalit. K umístění radaru musí dát souhlas DI PČR Karlovarského kraje.

Číslo:3528

Nahlášeno:25.05.19

Aktualizace:07.11.19

Stav: Vyřešeno

uklid vnitrobloku Karlovarská a Okružní

Prosím o uklid hlavně chodníku odkvetly stromy a je tu velký nepořádek jde to vše do zadních vchodu děkuji předsedkyně SVJ Karlovarská 758/1 a 759/3 Anna Zapletalová

Úklid vnitrobloku byl pracovníky veřejné služby bezprostředně po nahlášení uklizen.

Číslo:3526

Nahlášeno:24.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

odpadkové koše a sáčky pro psí potřebu

dobrý den prosíme doplnit sáčky ke koši děkuji Patejdlová

Podnět byl předán svozové společnosti ke zjednání nápravy.

Číslo:3525

Nahlášeno:23.05.19

Aktualizace:28.05.19

Stav: Nahlášeno

Obsah kontejneru na opotřebovaný potravinářský olej

Protože není v blízkém okolí kontejneru odpadkový koš, tak zákazníci z Alberta do kontejneru na olej odkládají i směsný odpad a plechové obaly od nápojů. Bylo by vhodné, aby kontejner nebyl tak "na ráně", nebo vedle něj byl umístěn i odpadkový koš.

Číslo:3524

Nahlášeno:23.05.19

Aktualizace:29.05.19

Stav: Vyřešeno

Zanedbaný pomník T.G.M.

Bronzový nápis na severní straně karlovarského památníku našemu prvnímu prezidentu T.G.Masarykovi je "obrůstán" zelenými řasami, Denně je památník objektem fotografování turistů, proto by bylo vhodné jeho podstavec, ale i sochu alespoň jedenkrát ročně před sezonou očistit tlakovou vodou.

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Požádáme příspěvkovou organizaci Správa lázeňský parků o kontrolu stavu a případný odborný zásah.

Číslo:3522

Nahlášeno:23.05.19

Aktualizace:24.06.19

Stav: Vyřešeno

Chodci na cyklostezkách

Dobrý den, mám dva podněty
- jednak cyklostezky, jak už tu někdo řešil, že to je spíš slalom mezi chodci, tak to taky nechápu, přece na klasické značené cyklostezce má být vstup chodců úplně zakázán - cituji z materiálů policie:
"Co se týče chodců, ty mohou pouze do úseků, které jsou označeny značkou společné stezky pro chodce a cyklisty. Tedy značkou, kde jsou chodci nad kolem, případně značkou vymezující samostatný pěší pruh. Obě skupiny, jako chodci tak cyklisté, by měli dbát vzájemné pozornosti. Správně by chodci neměli chodit na cyklostezky (byť jsou určené i pro chodce) venčit psy, měli by stejně jako cyklisté jít za sebou, nikoliv vedle sebe... cyklostezka je pozemní komunikací, na kterou ani maminky s kočárky vůbec nesmí. Pokud se jedná o smíšenou cyklostezku, podle policie by všichni účastníci provozu měli jezdit či jít bez sluchátek na uších. Důležité je prý být zejména ohleduplný... Podle zákona cyklista nesmí za jízdy vést druhé kolo, ruční vozík, psa či jiné zvíře.

Z textu bohužel nevyplývá, o kterou stezku pro chodce a cyklisty se jedná.
Většina stezek pro chodce a cyklisty na území města Karlovy Vary je označena dopravním značením C9a/b (Stezka pro chodce a cyklisty). Zde se chodci i cyklisté po vymezené trase pohybují společně při vzájemném respektování požadavku navzájem se neohrožovat.
Pokud je stezka pro chodce a cyklisty označena dopravní značkou C10a/b (Stezka pro chodce a cyklisty dělená), ze které již vyplývá příkaz pro chodce a cyklisty užít v daném směru samostatně vyznačenou stezku. Tato značka pak tedy vyznačuje vzájemné situování stezky pro chodce a stezky pro cyklisty.

Číslo:3521

Nahlášeno:23.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Sáčky na psí exkrementy - Štúrova, Jasmínová

Od pondělí nejsou minimálně v těchto ulicích žádné. Odpověď na naše neustálé připomínky k tomuto vděčnému tématu o předání svozové společnosti jsou hezké, ale míjí se účinkem.
Mohli bychom tedy místo neustálé korespondence přejít k praktickému řešení, které to bude eliminovat. Zvýšení frekvence doplňování, zvýšení množství sáčků...cokoliv.
Také by možná stálo za to zjistit, kolik psů vlastně kde je a nespoléhat se na těch pár poctivců, co si své miláčky přihlásili...

Podnět byl předán svozové společnosti ke zjednání nápravy.

Číslo:3520

Nahlášeno:22.05.19

Aktualizace:27.05.19

Stav: Nahlášeno

silnice na Wolkerově ul.

Takto vypadá silnice na Wolkerově ul. v místě křížení s Krymskou.

Číslo:3519

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:04.06.19

Stav: Vyřešeno

označení cyklostezek

Bylo by vhodné průběžně označit cyklostezky vodorovným symbolem kola? Chodci se přou s cyklisty, komu vlastně uživatelsky patří.

Cyklostezky jsou označeny svislými dopravními značkami, kterými se musí řídit cyklisté, chodci apod. V současné době se cyklostezky nebudou označovat vodorovným dopravním značením.

Číslo:3518

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:08.11.19

Stav: Vyřešeno

Ucpané kanalizační vpustě na ulici T.G.Masaryka

Velmi žádané očištění povrchu dlažby na pěší zóně odhalilo, že několik kanalizačních vpustí je ucpaných a tak již neplní svůj účel.

Uliční vpusti jsou v návaznosti na čištěný prostor rovněž postupně vyčištěny.

Číslo:3517

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:22.05.19

Stav: Nahlášeno

Propadlé vodovodní uzávěry

Ve vozovce na ulici Vítězná u Modré pyramidy u odbočky do ul. Masné, je několik propadlých vodovodních uzávěrů. Projíždí tudy denně stovky vozidel, pro které je vjetí do takto propadlé vozovky provázeno nepříjemným tvrdým nárazem na tlumiče vozidla. Našlo by se v Karlovarských vozovkách více podobných závad, ale v tomto případě jde o nepředvídatelné místo propadu na křižovatce a tenhle problém se stále zhoršuje. Časem bude nutné křižovatku kvůli opravě uzavřít.

Číslo:3516

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:22.05.19

Stav: Nahlášeno

Lavička

Znovu urguji opravu poničené lavičky v tuhnickém lese na cestě vedoucí k dětskému hradu a hájovně

Číslo:3515

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Zeleň

Zarostlé kmeny stromů do litinové dekorativní obruby na Čertově ostrově.

Dobrý den,děkujeme za podnět a okolí stromu upravíme.

Číslo:3514

Nahlášeno:21.05.19

Aktualizace:22.05.19

Stav: Vyřešeno

Dětské hřiště Olšová Vrata

Dobrý den, prosím o posekani dětského hřiště a okolí v Olšových Vratech.
Děkuji
Marcel Kurfürst

Dobrý den,DH je již posekáno.

Číslo:3513

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:10.07.19

Stav: Vyřešeno

Podnět k nápravě - ulice Kruhová a ulice Na Kopečku

Vážení,

vzhledem k zahájení "sezónního" sečení travnatých ploch bych Vás rád upozornil na ulici Kruhová, která, jak bohužel bývá standardem, je opět neupravená a zarostlá. V současnosti je tráva už vyšší než plot, tudíž si myslím že je to nanejvíš vhodné.

Dále bych Vás rád upozornil na havarijní stav dopravní infrastruktury v ulici Na Kopečku a ulici Kruhová. Ulice Na Kopečku i Kruhová jsou pro vozidla s nižším podvozkem kvůli propadající se komunikaci téměř "nesjízdné" v některých částech.

Musím také poukázat na nepřehlednost dopravní situace, v tomto případě bych viděl řešení v přidání tzv. zrcadla do křižovatky z ulice Na Kopečku do ulice Kruhová.

Přílohou zasílám fotodokumentaci k posouzení stavu.

Vzhledem k výše uvedenému proto žádám o nápravu (posekání travnatých ploch, opravy místní komunikace a nové značení).

Předem si dovoluji poděkovat za kladné vyřízení a nápravu.

S pozdravem

Tomáš Pánek

Dobrý den,posečení provedeme do konce května 2019.

Žádost o umístění zrcadla byla konzultována s DI PČR K. Vary a zrcadlo se umisťovat nebude. Z místního šetření je patrné, že se jedná o křižovatku tvaru „T“ dvou místních komunikací ulic Kruhová a Na Kopečku. Křižovatka se nachází uvnitř „Obytné zóny“, kde je nejvyšší dovolená rychlost 20km/h. Rozhledové poměry pro návrhovou rychlost 20km/h jsou zde dostatečné, neboť ul. Na Kopečku je hned za křižovatkou uzavřena pro motorovou dopravu.

Číslo:3512

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Prosekání silnice Hlavní

Dobrý den, můžete dát podnět, aby někdo komu silnice patří nechal prosekat ulici Hlavní od křižovatky s ulicí Teplárenská a Botanická. Větve zasahují do komunikace a průjezd dvou vozidel je skoro nemožný. Co tudy jezdím ( pár let ) to nikdo nedělal.

Dobrý den,silnici prořežeme co nejdříve.

Číslo:3511

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Nahlášeno

K číslu 2942 z 27.11.2018

Stav prasklin boxu a základové desky se po zimě velmi zhoršil - viz. foto.

Číslo:3510

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:21.05.19

Stav: Nahlášeno

Výtluky

Dobrý den,

bylo by prosím možné opravit výtluky na příjezdové cestě k Domu dětí a mládeže na Čankovské? Je to o urvání kola. Děkuji Brandtlová

Číslo:3509

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:06.11.19

Stav: Vyřešeno

Větve Chebský most

Dobrý den,bylo by možné prořezat větve zasahující přes chodník na Chebském mostě? Děkuji

Dobrý den,větve odstraníme co nejdříve.

Číslo:3508

Nahlášeno:20.05.19

Aktualizace:08.11.19

Stav: Vyřešeno

Kanály podchod Dolní Nádraží

Dobrý den,bylo by možné vyčistit kanály v podchodu směr Dolní Nádraží? Děkuji

Odvodňovací žlaby v podchodu pod Varšavskou ulicí byly vyčištěny.