Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
181/2021 web stránky - info o očkování v KV Aréně Vyřešeno

Dobrý den.
Na vašich web stránkách MMKV, v aktualitách, ve článku o tom, že se otevírá očkovací centrum v KV Aréně uvádíte odkaz na stažení formuláře "vyplněný informovaný souhlas se zdravotním výkonem". Nicméně na odkazovaných krajských stránkách tento formulář nemohu najít. Možná jen špatně hledám. Pokud ne, mohli by jste ho tam doplnit? Rád bych jim vybavil svoji starší matku předem, aby ho nemusela vyplňovat na místě.
Děkuji
JM

Answer:
Krajský úřad Karlovarského kraje sdělil, že formulář informovaného souhlasu je potřeba vyplnit na místě, přímo v odběrovém centru. Změnili jsme podle toho i text na našem webu https://mmkv.cz/cs/aktuality/v-kv-arene-se-otevira-ockovaci-centrum. Děkujeme za pochopení.
3.3.2021 3.3.2021
180/2021 Výtluky Vyřešeno

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o opravu nových výtluků v ulici Česká v Tašovicích. Výtluky jsou před panelovým domem, č.p. 146.

Děkuji.

Answer:
Dobrý den, v tomto případě se nejedná o nebezpečný výtluk, dostupnou technologií se nedá tento výtluk opravit. Je veden v evidenci a v případě klimatických podmínek bude oprava provedena.
2.3.2021 3.3.2021
179/2021 Kde jsou strážníci MP? Řeší se

Dobrý den,
jsou dána nová opatření, lidé by měli nosit roušky v zastavěných územích, respirátory. Ale 90 % nařízení nedodržuje. V ulicích chybí pochůzkáři, kteří by pokutovali lidi, co nedodržují opatření. Dnes jsem procházela Na rozcestí, kde jsem napomenula asi 30 lidí, v Tašovicích, kde bydlím, je to úplně stejné. Na skále a na hřišti, kde se nachází tenisové kurty, se schází mládež, všichni bez roušek, ve skupinách 10 - 20 lidí, popíjejí alkohol, na skále fetují. Že by se strážníci zajímali o dodržování nařízení? Tak se toho nikdy nezbavíme.

Answer:
Dobrý den, strážníci mimo jiné zajišťují pravidelně odběrné místo v KKN, očkovací centrum v KV Aréně a pochopitelně reagují na široké spektrum oznámení. Za porušování krizových a mimořádných opatření uložili stovky pokut. Opravdu ale nemohou být úplně všude a stát za zády každého z obyvatel našeho města. Ochrana dýchacích cest je primárně o osobní odpovědnosti. Pokud máte konkrétní podnět, kontaktujte městskou nebo státní policii, které mohou na místě přestupky řešit.
2.3.2021 3.3.2021
178/2021 Obtěžující zeleň Nahlášeno

Dobrý den. Jménem obyvatelů panelového domu žádám o posouzení nevyhovujícího stavu týkajícího se vzrostlých stromů v blízkosti oken obytných domů (U Koupaliště 3, K.Vary Rybáře). Čím víc tyto stromy prospívají, tím hůř se žije obyvatelům bytů, kteří mají přímo před okny jejich košaté koruny. Oni si bohužel musejí po většinu slunečních dní o slunečním svitu nechat jenom zdát. Chápeme, že zeleň ve městě je nezbytná a žádoucí, zároveň žádáme o pochopení našich potíží, protože život "v tunelu" taky není zrovna záviděníhodný. Prosím o návrh a realizaci společně přijatého kompromisního řešení. Děkuji za pochopení a spolupráci. J. Matoušek, předseda SVJ.

2.3.2021 3.3.2021
177/2021 přechod pro chodce St.Role Nahlášeno

Dobrý den.
Včera jsem byl svědkem, jak vozidlo málem srazilo chodce ( starší paní s nákupním vozíčkem) , která šla po ulici Počernická a snažila se přejít ulici Nad Dvorem směrem do St.Role. Není zde přechod, ani snížený obrubník, tzn. ani místo pro přecházení. Přitom je zde nutné přejit cca 10m širokou silnici, která ani není rozdělena ostrůvkem pro chodce. Tito chodci jsou zde vydání na milost řidičům. Tato situace je ostudná a je jen otázkou času, kdy zde dojde k neštěstí. Přitom se jedná o velice chodci frekventovanou komunikaci a jednu z pouhých dvou pěších komunikací ( druhou je rozbitá, rozbahněná a nezpevněná cesta z Nejdecké do ulice Závodu Míru přes vlakový přejezd) spojující Dvory a St.Roli. Vymyslete a zrealizujte zde regulérní přechod pro chodce.
S pozdravem FG

2.3.2021 3.3.2021
176/2021 Nepořádek Resslovo nám. Řeší se

Dobrý den, možná sem můj příspěvek nepatří, ale byla jsem včera v parku ul. Na Vyhlídce, Resslovo nám., neuvěřitelný nepořádek.
Už asi chápu, proč tu bylo zrušeno dětské pískoviště (proč bychom se o něj starali, jednodušší je ho zrušit), je to čistě království pejskařů, bez vodítek, lítají po
celém parku, příšerné množství výkalů, stačí po pozemku přejít a "dáreček" si nesete domů na botách , a to mají na venčení přes silnici les.
V parku (nechápu, proč se nazývá park), je opravdu velký nepořádek. Že je tu i ráj feťáků, o tom se ani nebudu rozepisovat. Pěšího policistu jsme tu ještě neviděli.
Prosím alespoň o řádný a důkladný úklid. Děkuji

Answer:
Dobrý den,úklid zajistíme co nejdříve.
1.3.2021 3.3.2021
174/2021 svoz popelnic Nahlášeno

Dobrý den, můžete , prosím, OPĚT připomenout svozové společnosti, aby dodržovali noční klid a nevyváželi popelnice v lokalitě Na Výhledě ve Staré Roli před šestou hodinou ranní? Opakuje se to se železnou pravidelností.

1.3.2021 3.3.2021
173/2021 Převrácená popelnice bezdomovci Sokolovská Nahlášeno

Dobrý den, s příchodem hezkého počasí se opět u zastávky Elite usadili bezdomovci a opět nám začali dělat nepořádek u popelnice. Dnes v ranních hodinách popelnici dokonce celou převrátili a vysypali, bylo to oznámeno i na Městkou policii, na místě už je ale nejspíš nezastihli. Prosíme tedy o úklid nepořádku, moc děkuji.

1.3.2021 3.3.2021
172/2021 Rybáře Nahlášeno

Dobrý den, ráda bych upozornila na nehorazný nepořádek, špínu a smrad v obci Rybáře, konkrétně u pivovaru a to po celé délce k alze i hasičům. Potulují se zde bezdomovci, narkomani a všelijaka individua, chtělo by s tím opravdu něco dělat. Ve večerních hodinách je to opravdu bojový úkol tudy projít bez strachu, že vás někdo přepadne. A Dále dětské hřiště naproti HZS by chtělo celé zbourat a postavit nové a hlavně použitelné, to co tam je, naprosto k ničemu. Děkuji za odpověď

28.2.2021 3.3.2021
171/2021 Kontejnery na kovy a elektroodpad Vyřešeno

Dobrý den, obracím se jako občan horních Bohatic a dané lokality o umístění kontejnerů na kovy a elektroodpad. Nejbližší tyto dvě nádoby jsou v dolních Bohaticích.

Navíc tu řešíme neustálý problém s tím, že jsou nádoby na papír a plast hned naplněné. Dělá to i snadný přístup ze silnice, kde se točí auto za autem a vyhazují odpad.

U dvou panelových domů jsou další nádoby, ale tam je problém skoro stejný, navíc je to už pro pěší obyvatele poměrně dálka pokud táhněte tři tašky tříděného odpadu.

Poslední prosbou je úklid okolo nádob, je tam naprosto nepořádek po oblevě sněhu.

Děkuji.

Answer:
Dobrý den, aktuálně řešíme navýšení sběrných míst v této lokalitě. Kontaktujte prosím referenta odboru technickeho na tel. 353 151 213, domluví se s Vámi na možnostech.
28.2.2021 3.3.2021
170/2021 Aktuální situace . Očkování proti COVID19 - formuláře PDF Vyřešeno

Chybí zde aktuální informace , eventuelně PDF formuláře , očkování proti COVID 19 . Poslední co jsem našel na stránkách MMKV je z prosince minulého roku . Něco se člověk dozví z novin ale ani tam není nic s čím by mohl občan města závazně počítat . Navíc ani oficiální očkovací místa toto nemají . To nikdo nudělá kontrolu aby se občané mohli připravit a reagovat ? Děkuji Zdařil

Answer:
Dobrý den, s tímto se prosím obraťte na Krajský úřad Karlovy Vary.
28.2.2021 3.3.2021
169/2021 Odvoz vánočních stromků Vyřešeno

Dobrý den, již od ledna jsou u našich popelnic na adrese Vítězná 759/8 připravené stromky k odvozu a stále nic. Žádám o nápravu. Děkuji.

Answer:
Stromky byly odvezeny.
28.2.2021 3.3.2021
168/2021 Černá skládka Nahlášeno

Dobrý den, jedná se o černou skládku přibližně na těchto souřadnicích 50.2308494N, 12.8306614E. Je to nalevo od rybníka kousek za brankou od průtahu. Dokud se něco neudělá s "lidmi", kteří neoprávněně obsazují opuštěné chatky v bývalé zahrádkářské kolonii budou skládky na denním pořádku.Člověk má strach se tam jít jenom projít. Děkuji Zemanová

27.2.2021 3.3.2021
167/2021 Zabradli na Drahovickem moste Nahlášeno

Dobry den, na Drahovickem moste chybi cast zabradli a dira je tak velka, ze by ji mohlo propadnout male dite.

26.2.2021 1.3.2021
166/2021 Neprůchozí stezky v lázeňských lesích Vyřešeno

Dobrý den, ráda bych upozornila na neschůdnost mnoha stezek v lázeňských lesích kvůli popadaným a vyvráceným stromům. Zejména pak Odpolední stezky od Poštovního dvora, Beethoveny stezky, cesty od Milíře k Richmondu, Mickiewiczovy stezky (viz. připojená foto). Jako maminka s kočárkem často narážím na problémy, kdy opravdu nejde projet. Přitom i tyto cesty jsou velmi frekventované. Věřím, že Vaše organizace lázeňské lesy situaci vyřeší a předem děkuji za odpověď k této připomínce

Answer:
Dobrý den, cesty po zimním období čistit od popadaných stromů teprve budeme. Zimní období nám neumožňovalo se do některých lokalit dostat. Až dojde k vyschnutí terénu pojedeme do zmiňovaných lokalit a hmotu odstraníme. V případě přetrvávajícího problému i v měsíci dubnu prosím kontaktujte zástupce vedoucího p. Reisera 606 638 348.
26.2.2021 3.3.2021
165/2021 Odpadky, Bohatice Vyřešeno

Dobrý den, prosíme o úklid odpadků v okolí zastávky Bohatice, most /směr Ostrov/. Nepořádek je podél zábradlí a také u podchodu do Táborské ul. Děkuji

Answer:
Úklid v okolí autobusové zastávky a v podchodu z Táborské byl proveden.
25.2.2021 3.3.2021
164/2021 Okolí turistické cesty Na Milíři, karlovarské vyhlídky Řeší se

Dobrý den, upozorňuji na velké množství odpadků v okolí modré turistické cesty od Pražské směrem k Milíři. Ve svahu nad cestu jsou naházeny plastové odpadky, starý koberec, fólie atd. Některé odpadky jsou už "vrostlé" do svahu. U domu Pražská 1158/2 je černá skládka - vyhozený starý nábytek.
Množství odpadků je i kolem proslulých vyhlídek - Karla IV., Petra Velikého, Kamzík.

Answer:
Dobrý den, do pátku uklidíme všechna dostupná místa.
25.2.2021 3.3.2021
163/2021 Oprava výtluku Řeší se

Hezké odpoledne,

prosím o opravení nových výtluků.
Jáchymovská ulice jich je více, největší několik metrů když jezdíme do továrny JAN BECHER. Druhý výtluk je na ulici Bezručova při křižovatce Bezručova ulice x Palackého náměstí.

Předem velmi děkujeme

Answer:
Všechny výtluky jsou nahlášeny a postupně se opravují.
25.2.2021 26.2.2021
162/2021 Popelnice do lázeňských lesů Vyřešeno

Dobrý den, v lesích se objevuje mnoho odpadků. Prosím, jestli by bylo možné umístit nádobu na odpadky k altánu Camera Obscura. Čistotní lidé by odhozené odpadky uklidili, ale není je kam vyhodit a nést je až do města je nereálné (např. minulý týden 3 lahve od vína na Třech křížích). A možná kdyby bylo smetí kam dát, tolik lidí by ho nehodilo na zem. Ne každý si bohužel svoje smetí odnese zpátky domů. Předem Vám děkuji za zvážení této možnosti.

Answer:
Dobrý den, odpadkové koše do lesa umisťovat rozhodně nehodláme, pokud jdou návštěvníci lesa na procházku, tak jdou do lesa a ne na kolonádu. Stále platí, že co si do lesa přineseš, to si odnes. Po roztátí sněhu se odpadky objevují úplně všude, i přesto, že je každý týden pravidelně sbíráme!
25.2.2021 3.3.2021
161/2021 Odpadky v ulici Kolmá u trafostanice a schodiště na Petřín Řeší se

Prosím o uklizení odpadků u schodů z ulice Kolmá na Petřín a u blízké trafostanice (viz fotografie). Chystá se někdy oprava tohoto již několik let uzavřeného schodiště?

Answer:
Dobrý den, v rozpočtu letošního roku máme peníze na rekonstrukci schodiště Petřín – Kolmá, takže pokud je to ono, tak předpokládáme opravu v druhé polovině tohoto roku.
25.2.2021 3.3.2021
160/2021 wc buňka Vyřešeno

DOBRÝ DEN.
VLASTNÍM NEMOVITOST V BEČOVĚ NAD TEPLOU, ČÍSLO PAR. 524, UL.MARIÁNSKOLÁZAŇSKÁ 324.MÍSTNÍ PROVOZOVATEL PARKOVIŠTĚ MI PŘED VÍCE JAK DVĚMA LETY PŘILEPIL K POZEMKU MODROU WC BUŇKU.KAŽDÉ RÁNO MÁM MÍSTO VÝHLEDU NA ŘEKU PŘED SEBOU MODROU PLECHOVKU.NEHLEĚ NA TO,ŽE ZA BUŇKU CHODÍ KOUŘIT A PÍT ALKOHOL DĚTI.
PROSIM VÁS O MOŽNOST ŘEŠENÍ.

DĚKUJI A S POZDRAVEM PETR ČERNÝ

Answer:
Dobrý den, s tímto se prosím obraťte na příslušný obecní úřad v Bečově.
25.2.2021 26.2.2021
159/2021 sběrný dvůr ve Dvorech Řeší se

Dobrý den.
Rád bych se zeptal zda nelze něco udělat s příjezdovou cestou ke sběrnému dvoru ( u Buldoků) ve Dvorech . Dnes je tato komunikace ( parkoviště?) nezpevněná, tři čtvrtiny roku rozbahněná a totálně nevyhovující. Po návštěvě je většinou nutné zajet z vozem do myčky a o znečištěné obuvi a kalhotách ani nemluvím. I panely by to vyřešily ( uvnitř sběrného dvoru už jsou). Přesně kvůli takovým nedostatkům vznikají černé skládky.
Děkuji
Tomáš Havran

Answer:
Podnět byl předán provozovateli sběrného dvora.
25.2.2021 26.2.2021
158/2021 zničený chodník v ulici Fričova a cesta z Fričovy na Jáchymovskou Nahlášeno

Dobrý den, na Růžovém vrchu, mezi ulicí Fričovou a Jáchymovskou se staví obchodní dům. Následkem stavebních prací je v ulici Fričově zničen chodník, kde těžko projde zdravý člověk, nedovedu si představit, že by tudy chtěl projet vozíčkář. Téměř nepřetržitě v těchto místech omezují dopravu stavební stroje. Chodník končí u zpevněné pěšinky, která ústí na přechodu pro chodce na Jáchymovské. Tuto cestu nyní stavebníci téměř celou zabrali, chodci se plíží úzkou čímsi špinavým posypanou cestičkou podle plotu. Stavební firma postavila před cestu ceduli, která upozorňuje chodce na nebezpečí vyplývající ze stavebních prací a prý na vlastní nebezpečí. Co si ještě mohou firmy ve Varech dovolit? Jsou Karlovy Vary vůbec ještě naše město? Moje otázka zní: uvede stavební firma chodník a cestu do pochozího stavu? Ví vůbec Magistrát města o chování dotyčné stavební firmy, dal jí k tomu někdo povolení?
Děkuji Vám za odpověď, Věra Čarná

24.2.2021 26.2.2021
157/2021 Skladka u kontejnerů na tříděný odpad Řeší se

Dobrý den, prosím o úklid nepořadku u kontejnerů na tříděný odpad v Chomutovské ul. Listí a méně odpadu se tam válelo už v prosinci. Další odpad mimo kontejnery se neustále navyšuje.

24.2.2021 26.2.2021
156/2021 kontejnery Panorama a ulice Na Vyhlídce Vyřešeno

Dobrý den, bylo by prosím možné pečlivě uklidit okolí kontejnerů u Panoramy (drobné odpadky, velký pytel v koutě...) a ulici podél chodníku na straně lichých čísel Na Vyhlídce? Některé odpadky jsou pořád na stejném místě již několik měsíců, pouze nějakou dobu byly pod sněhem. Děkuji.

Answer:

Dobrý den,okolí kontejnerů uklidíme co nejdříve.

Úklid byl proveden, pytel odvezen.

 

24.2.2021 3.3.2021
155/2021 tříděný odpad Vítězná Řeší se

Dobrý den,
chtěla bych poprosit zda by bylo možné dodat nádoby na elektro odpad, kovy a oleje k nám na Vítěznou. Musíme jezdit tento odpad vyhodit do jiných částí města, přitom vedle stávajících
nádob je místo. Moc děkuji.

Answer:
Dobrý den, pokusíme se zajistit v co nejbližším možném termínu.
24.2.2021 24.2.2021
154/2021 Propadlý kanál na Čankovské Řeší se

Dobrý den, na Čankovské je propadly kanál. Na fotu nevynikne. Ale díra je hluboká. V tomto místě se vyhýbají auta a díky kanálu to nelze. Děkuji za vyřešení.

Answer:
Kanál je zaevidován a v současné době označen dopravním značením.
24.2.2021 3.3.2021
153/2021 Odpadky Řeší se

Prosím o úklid odpadků pod ubytovnou Drahomíra. Obyvatelé ubytovny zřejmě pokládají přilehlý prostor za veřejnou skládku. Předem velmi děkuji

Answer:
Dobrý den,vše uklidíme co nejdříve s pracovníky z Veřejné služby.
23.2.2021 24.2.2021
152/2021 Výtluky Vyřešeno

Jáchymovská před Becherovkou je díra jak na mamuty. Teplárenská u přechodu pro chodce mezi poštou a sklenářstvím Vlk je oloupaná jak perníková chaloupka. Konečná linky č. 5, několik jam hodných péče s teplou balenou U Trati). Před Starou Kysibelskou 34/5 je díra ve středu vozovky, voda lítá až na fasádu.

Answer:
Všechny výtluky jsou nahlášeny, měly by být opraveny do konce týdne.
23.2.2021 24.2.2021
151/2021 Nesvítí lampa Vyřešeno

Před Klínoveckou 1, Karlovy Vary nesvítí lampa veřejného osvětlení. 175/35.

Answer:

Dobrý den, opraveno 25.2.2021.

23.2.2021 26.2.2021