Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
5055 JAKÉ PODNĚTY ZVEŘEJŇUJETE, A JAKÉ NE? Nahlášeno

dobrý den, psal jsem sem zhruba před měsícem ohledně nevhodných veřejných produkcí, ale příspěvek nebyl zveřejněn. znamená to snad, že jste se rozhodli za "veřejný pořádek" nepokládat již např. nevhodné akce, které narušují život nelázeňským způsobem, noční klid atd...? máte na to asi právo, když stránky spravujete, ale pak by tedy bylo lépe nazvat je nějak jinak, přesněji, výstižněji, aby každý občan věděl, kdy sem psát může, a kdy to nemá smysl, protože to hodíte do koše :-( děkujeme.

Answer:

Dobrý den, v hlavičce tohoto webu je napsáno, čeho se tyto stránky týkají:

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

Ostatní podněty se odesílají odpovědným osobám, aby  věděli o problémech občanů a snažili se je v následujícím období eliminovat, nebo zcela odstranit.

14.9.2020 15.9.2020
5052 Nepořádek v parčíku na St.Kysibelské 45 KV Nahlášeno

Pěkný parčík a nechutný nepořádek před Domovem mládeže a penzionu Hestia, který se neustále opakuje... nepořádek není způsobený studenty a návštěvníky penzionu...je možná nějaká náprava?... Děkuji za vyřízení...Kafuněk M.

14.9.2020 14.9.2020
5050 Bordel v ulicích Nahlášeno

V neděli jsem se byl podívat ve městě na probíhající závod triatlonu. Šokoval mě ten neskutečný bordel na ulicích (hlavně třída TGM). To si Vary vysekly pěknou ostudu.
Vůbec se většina lidí v poslední době chová jako prasata a zvláště jedna skupina obyvatel. Docela bych souhlasil se zavedením více kamer ve městě a tvrdým vymáháním pokut. A občanům, kteří nepracují bych to strhával ze sociálních dávek.

Answer:

Dobrý den, ano byl to nepořádek po nezodpovědných lidech, kteří nejsou schopni vyhodit svůj nepotřebný obal do odpadkových košů.

14.9.2020 14.9.2020
5047 Pohřbíváte navěky LÁZNĚ i velkou část občanů! Nahlášeno

Vážení pořadatelé zodpovědní za akci VARY ZÁŘÍ, konkrétně za stanoviště u Alžbětiných lázní (prosíme o přeposlání této stížnosti na příslušné místo, pokud v této rubrice nemůže býti zveřejněna, i když výrazy "závady a nedostatky" samy o sobě přece neimplikují jen např. díry v silnici, neposekanou trávu, spadané větve, nevyvezené odpadky, ale i závady a nedostatky NEMATERIÁLNÍHO charakteru)
Míra hluku na uvedeném místě překročila tentokrát všechny přijatelné meze včetně toho, že neskončila ze soboty na neděli už ani o půlnoci, ale zhruba v půl jedné!!!.A to ještě prý zřejmě na zásah policie přivolané zoufalými sousedy, kterým kolabovala babička. Za třicet let, co tu žijeme, jsme nic podobného v noci nezažili, a pokud by se to mělo opakovat, musíme buď všichni pomřít, nebo se co nejrychleji odstěhovat. Dalším sousedům se taktéž už během páteční produkce se stížností na nesnesitelný hluk odhlásili z ubytování booking.in čtyři hosté z Německa, kteří tu byli na léčení.
Celý minulý rok jsme přitom doufali, že se situace v Karlových Varech mění k lepšímu, že lázně budou opravdu hlavně lázněmi, a nějaké bigbíty, diska, techna nebo metaly pro mládež se budou pořádat na místech k tomu vhodných. Nové vedení města nastartovalo tenkrát slibně a excesy z dob minulých přechodně ustaly. Někteří bezohlední pořadatelé akcí byli údajně vyměněni, takže jsme očekávali změnu k lepšímu. Co má ale znamenat tohle? Copak nejste lidi? Copak vás zcela přestali zajímat občané, hlavně ti starší nebo nemocní, a taky lázeňáci, kteří se přijeli opravdu JEN léčit? Copak opravdu nenajdete pro ty super hlučné noční akce místo někde jinde než jmenovaným pod okny? Je s podivem i fakt, že jsme jediné město v republice, kde Město - to není vaše vina, to těch předchozích - na celÉ STO ČTYŘI dny v každém roce zrušilo svým občanům, kteří se potřebují vyspat do práce, jakož i pacientům z lázní NOČNÍ KLID OD DESÁTÉ HODINY A POSUNULO HO NA PŮLNOC. Ještě teď, dvě hodiny po akci, se po celých Smetanových sadech potulují řvoucí, viditelně podnapilé davy mládeže! Na to, že ohledně pandemie jsme na tom osmkrát hůře než v Německu a že jeden stát za druhým se před námi uzavírá, na to jste asi taky zapomněli a děláte všechno proto, aby se to tímto způsobem stále exponenciálně zhoršovalo...?

Answer:
Dobrý den, Velmi nás mrzí jak vnímáte naše snahy o oživení cestovního ruchu v Karlových Varech, jehož součástí je lázeňství na prvním místě. Právě a z tohoto důvodu nejsou hlučnější představení situovány do vlastního lázeňského centra, ale na jeho okraj, k hotelu Thermal a do Alžbětiných sadů. Chápeme, že hlučné produkce jsou pro rezidenty, kteří v noci chtějí spát, na výsost otravné. Omlouváme se Vám za tyto nepříjemnosti. Do budoucna, tedy pro příští sezonu,  budeme určitě přemýšlet nad tím, jak ještě vhodněji skloubit kulturní programy pod záštitou města s lázeňským provozem a rezidentním bydlením, tak abychom neobtěžovali světelným smogem nebo hlukem nikoho. Vězte prosím, že občané města jsou pro nás velmi důležití, stejně jako lázeňští hosté. Budeme dělat maximum proto, abychom dalšími aktivitami tyto dva segmenty v Karlových Varech dokázali skloubit dohromady. Přeji Vám krásný, ničím nerušený podzim v Karlových Varech.
13.9.2020 15.9.2020
5040 Odstavený přívěs v Modenské ulici Nahlášeno

Dobrý den,

prosím o prověření a případné odtažení volně stojícího přívěsu v Modenské ulici. Přívěs tam stojí nejméně rok.

Velmi děkuji za vyřízení!

9.9.2020 11.9.2020
5039 Úklid stezky na Sokoláku od Svahové ul. k rest. Malé Versailles Nahlášeno

Prosím o úklid stezky na Sokoláku souběžnou scKrále Jiřího. Všude se válí odpadky. Děkuji.

9.9.2020 11.9.2020
5037 úprava zeleně Řeší se

Dobrý den,
prosím o úpravu zeleně pod školou ZŠ Komenského. Keře zasahují do chodníku, směrem ze Staré Kysibelské na Kollárovu je špatně vidět do silnice. Předem děkuji za vyřízení

Answer:
Dobrý den,co nejdříve vše upravíme.
9.9.2020 9.9.2020
5036 Poškozené hřiště 5021 - požadavek Nahlášeno

K závadě 5021 - kolik takových hřišť máme v Karlových Varech, aby jste podle fotky nepoznali, jako já, který jsem závadu nenahlašoval, že se jedná o Meandr ?? Stačí se jen trochu zamyslet nebo zajímat o město.

Answer:

Dobrý den, omlouváme se , ale materiál na opravu hřiště byl objednán, ale ještě jsme ho neobdrželi.

 

9.9.2020 15.9.2020
5035 4975 Nahlášeno

Prosím o vyjádření k příspěvku 4975.
Děkuji

9.9.2020 9.9.2020
5034 opatření proti šíření nákazy - Vary Září Vyřešeno

Dobrý den, jaká protiepidemiologická opatření proti šíření nákazy se připravují na akci Vary Září, která se bude konat následující víkend? Tam bude hlava na hlavě, žádné rozestupy.
Děkuji za odpověď.

Answer:
Dobrý den, ano, na festival světla počítáme s větší účastí návštěvníků. Protiepidemiologická opatření jsou v zásadě tři: • Doporučujeme sociální odstup v rámci celé akce • Doporučujeme nošení obličejových roušek • A na všech interaktivních instalacích bude k dispozici desinfekce na ruce Nepředpokládám, že by se v rámci volně dostupného veřejného prostoru docházelo k velkému šíření korona viru.
9.9.2020 9.9.2020
5033 neuklizené DZ Vyřešeno

dobrý den, chci se zeptat kdy bude odklizeno DZ, které překáží v křižovatce v rozhledu?
DZ patří firmě TIMA viz foto. zůstalo zapomenuto po stavbě bytových domů. cedule jsou dvě, z obou stran stavby.
děkuji

Answer:
Dobrý den, volali jsme na fa.TIMA, aby značky odstranili.
8.9.2020 9.9.2020
5031 5011 Vyřešeno

Dobrý den,
jak reagovat k již zavedené a zveřejněné závadě? V odpovědi ŘSD je uvedeno, že Město Karlovy Vary komplikuje jednání o pozemku, kde se má vybudovat u zámečku v Doubí kruhový objezd. Kde zjistit, jak situace vypadá a kdo a jak jí řeší? Na koho se obrátit?
Děkuji

Answer:
Odpověď byla špatně pochopena. Statutární město jedná se soukromým vlastníkem přilehlého pozemku, na kterém bude umístěn chodník.
8.9.2020 9.9.2020
5029 Křižovatka Teplárenská/Dalovická Nahlášeno

Dobrý den, z MHD zastávek Orlov (oba směry) nelze bezpečně přejít do Táborské ul. Jezdí tu i školní spoj. Je možné na tuto křižovatku nainstalovat zrcadlo či jiné značení, které informuje řidiče, že zde přecházejí chodci a zejména děti školou povinné? Moc děkuji!

7.9.2020 9.9.2020
5028 Žádost o radiální úpravu zeleně Řeší se

Dobrý den,
chtěli bychom opakovaně upozornit a požádat o radikální úpravu stromů a keřů kolem chodníku vedoucího vedle objektu Okružní 750/35 Stará Role směrem k zastávce U rybníčka. Stromy vedle domu a za domem jsou značně přerostlé a větve stíní do oken. Z ovocných stromů v současné době už podají přezrálé plochy a chodník se stává velice nebezpečným. Prosíme o rychlou úpravu.
Obyvatelé Okružní 750/35

Answer:
Dobrý den,vše upravíme co nejdříve.
7.9.2020 7.9.2020
5026 Znečištěná lávka mezi cyklostezkou a meandrem Ohře Řeší se

Dobrý den, bylo by možné očistit či omýt lávku mezi cyklostezkou a meandrem Ohře? Lávka je znečištěna pavučinami. Děkuji. Lukeš

6.9.2020 7.9.2020
5023 Petřín Řeší se

Dobrý den,

chtěl bych požádat o úpravu zelené tak ať se muže na Petříně parkovat, zeleň zasahuje i půl metru do komukinace. Jsem si jist, ze zde úprava nikdy neproběhla.
Po opravě Moravské ulice se zcela zásadně poškodil povrch komunikace Raisova a Petřín, je zde viditelný propad komunikace, což zapříčinilo v době rekonstrukce touto ulici objízdná trasa a zvýšený provoz v této ulici. Zaplaty už oprsvdu nestačí, prosím, prijedte se osobně na Petřín od Velkopopovicke pivnice ve směru k Moravske podívat.
Městskou Policii prosíme o vetsi kontroly, nikdy si nepamatuji té by Hlidka stala třeba v pracovní dny na začátku Lázeňské zóny, u ruského kostela nebo u divadla ano, ale zde ne, chápeme menší provoz ale to stejně si říkají řidiči, zde policie nehlidkuje ... Od znovuotevření restaurace (staré hasicarny) je to zde s parkováním o dost horší, především večery...

Předem děkuji za prověření podnětu, není to nic s čím by se nedalo něco udělat... Jeste jednou moc děkuji

Answer:

Rekonstrukce ulice Petřín se musí provést v koordinaci s ostatními správci inženýrských sítí, kteří si opravu vlastního zařízení musí též časově naplánovat.

SLP: Dobrý den, stav zeleně prověříme a co nejdříve upravíme.
6.9.2020 7.9.2020
5021 Poskozene hriste Řeší se

Poskozeny povrch hriste + nezabezpeceny odtok na hristi.

Answer:
Dobrý den,hřiště opravíme,ale potřebujeme upřesnění místa.
5.9.2020 7.9.2020
5019 Velkoobjemový kontejner Vyřešeno

Dobrý den,po dlouhém výpadku jsem opět našla ve schránce KKL,přečetla jsem si,že město bude rozmisťovat kontejnery,nicméně má domovina Dvory,chybí!Máme tady sběrný dvůr;hlídá ho velmi nepříjemný chlapík,my rodáci smíme jezdit jen 1x týdně a ne ke konci,protože kontejner je plný a vyvezou ho v pátek,při každé návštěvě tohoto místa si musím vyslechnout co všechno nesmím vyhodit a potupně se nechat zaregistrovat!Knihy např.bere jen po velkém přemlouvání a nesmí to být pozůstalost atd.Můžete nám opět přistavit kontejner do Luční ke garážím?Děkuji
S pozdravem Křížová Zdeňka

Answer:
Dobrý den, paní Křížová, Velkoobjemové kontejnery do Dvorů umísťovat i nadále nebudeme. Sběrný dvůr je komfortně přístupný všem občanům K. Varů. Pokud budete mít i v budoucnu problém s obsluhou sběrného dvora, neváhejte mě kontaktovat, k.brozickova@mmkv.cz
3.9.2020 4.9.2020
5015 Vic nez 5 let stojici auto na jednom miste! Nahlášeno

Auto stojici na jednom miste,bez vzduchu v pneumatikach,otevrena nadrz na palivo!Na parkovisti v Dvorakove ulici zabira misto,jiz jsem na toto upozornoval,ale bylo mi oznameno,ze probiha soudni rizeni,No myslim,ze uz je vse uzavreno a moznosti k odstraneni vetsi!Dekuji za vyrizeni a doufam,ze auto bude odtazeno!

2.9.2020 3.9.2020
5014 Libušina, mrtvý strom. Vyřešeno

Bylo by dobré ho riznout...

Answer:
Dobrý den,strom co nejdříve pokácíme.
2.9.2020 3.9.2020
5013 Poděkování - úprava parčíku ve Šmeralově ulici vedle pivovaru Vyřešeno

Dovoluji si poděkovat za vysekání a vyčištění parčíku ve Šmeralově ulici vedle areálu pivovaru. Parčík je díky oplocení aktivně využíván pejskaři z celé ulice.
Vhodné by bylo také opravit část oplocení směrem do areálu pivovaru, kvůli chybějícímu plotu se tam stahují nejrůznější individua a zároveň by to bránilo ke vstupu do zdevastovaného areálu pivovaru.

Děkuji

Answer:
Dobrý den,děkujeme za pochvalu,ale o opravě plotu neuvažujeme,protože by byl opětovně ničen.
2.9.2020 4.9.2020
5012 Úklid odpadků sídliště Řeší se

Dobrý den , bylo by možné poslat uklizecí četu alespoň dvakrát do měsíce i na sídliště ? Stále vidím uklízet ty stejná místa Sokolovská.....atd. děkuji

Answer:
Prosím o upřesnění lokality.
1.9.2020 2.9.2020
5011 Chybejici prechod + omezeni rychlosti Vyřešeno

Dobry den, chtela bych se zeptat, kde mohou deti z autobusove zastavky U zamecku prejit bezpecne silnici. Nejblizsi prechod je v Tasovicich a dalsi u odbocky na Svatosske skaly.
Kdo muze zaridit zprehledneni teto krizovatky? Je temer nemozne odbocit z mesta smer Doubi, aniz by jste omezili auta jedouci od Plzne. Proc se pri rekonstrukci neudelal kruhovy objezd? Da se nainstalovat zrcadlo nebo zpomaleni od Plzne? Dekuji

Answer:
ŘSD: V uvedené lokalitě nebyl dopravní Policií ČR povolen klasický přechod, ale pouze místo pro přecházení. Okružní křižovatka je v tomto místě plánována, nyní jsme ve fázi dokumentace pro uzemní rozhodnutí. Bohužel doposud nedošlo k dohodě v jednání s vlastníkem pozemku (řeší zástupci Statutárního města Karlovy Vary). Po dosažení dohody bude požádáno o územní rozhodnutí. Realizaci předpokládáme v roce 2023.
1.9.2020 7.9.2020
5010 Svou bioodpadu Řeší se

Dobrý den, nebyl proveden svoz bioodpadu v ulici Mlýnská. Prosím o nápravu.

1.9.2020 4.9.2020
5009 Poděkování Vyřešeno

Dobrý den.
Chtěl bych poděkovat za instalaci lavičky ve Skalníkových sadech a rychlé vyčištění kanálu u domu Telegraf. Jen mě mrzí že dodnes není opraven chodník u pomníku K.Marxe, který urguji již několik let. ČS.

Answer:
Oprava chodníku u pomníku Karla Marxe se bude realizovat v roce 2021.
1.9.2020 2.9.2020
5008 Přerostlé křoviny na chodníku Řeší se

Dobrý den,
na křižovatce ulice Borová směrem do ulice Janáčkova ve Staré roli jsou přerostlé křoviny na pozemku města zasahující do chodníku pro chodce. Je třeba, aby Lázeňské lesy křoviny upravily tak aby chodcům nebránily v užívání přilehlého chodníku.
Děkujeme.
P.S. V uvedeném místě leží také větve odstraněné občany z jiných křovin, které svépomocí upravili ke zlepšení okolí svého bydliště.

Answer:
Dobrý den,keře upravíme co nejdříve.
1.9.2020 2.9.2020
5007 Nefukční pouliční osvetlení ulice Počernická. Vyřešeno

Dobry den, od vcerejsiho dne je nefunkci poulicni osvetleni v ulici Pocernicka Karlovy Vary Stara Role. Prosim o opravu osvetleni. Dekuji. Köhlerová

Answer:

Dobrý den, řešíme opravu s TIMOU již od rána.

Dobrý den, poruchu zavinil opět vandal. Zkrat v RVO. Není to první případ ve Staré Roli.
31.8.2020 7.9.2020
5006 Hřbitovní ulice Vyřešeno

Hromada větví u vstupu do lesa poblíž smírčího kříže .

Answer:
Dobrý den, děkujeme za upozornění, o hromadě víme.
31.8.2020 2.9.2020
5005 Prořezání cesty od konečné autobusu 15 směr Myslivna Vyřešeno

Dobrý den, prosím o prořezání cesty od konečné autobusu 15 směr Myslivna. Děkuju

Answer:
Dobrý den, cestu jsme prošli a nezjistili jsme žádné nadměrné zabuřenění zmiňované části Drahovic.
30.8.2020 3.9.2020
5004 Dětské hřiště v Bohaticích - ani kousek stínu.. Nahlášeno

Dobrý den, byli jsme na dětském hřišti v Bohaticích. Hřiště je pěkné udržované. Bohužel když jsme tam byli dopoledne kolem 10h a bylo cca 20´C polojasno. Po hodině hraní jsme museli odejít, protože nám bylo už opravdu horko a na celém hřišti není ani kousek stínu kde by se dalo schovat před sluncem. I při této celkem nízké teplotě se plechové skluzavky rozpálily na tolik, že by hrozilo dětem popálení. Nevím kdo tyto dětská hřiště navrhuje a hlavně kdo je schvaluje, určitě to však není nikdo kdo by si tam chodil hrát se svými dětmi. Chtěla bych tedy požádat o nějaké přístřešky nad lavičkami a pískovištěm nebo vysadit stromy vedle hřiště na cca jižní stanu, tak aby částečně stínili na hřiště. Předem děkuji za vyřešení. Je to pro naše nejmenší :) A. Kohoutová

30.8.2020 31.8.2020