Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.

>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<

vložit nedostatek

Závada/nedostatek Nahlášeno Aktualizace
4893 Prasklá větev Nahlášeno

Dobýy den, u vstupu do sadů nad Thermalem z Havlíčkovy ulice je hned u orientační tabule prasklá asi 10m dlouhá větev

3.8.2020 3.8.2020
4891 Zábradlí u sadů Jeana de Carro Nahlášeno

Foto k předchozí závadě...

3.8.2020 3.8.2020
4890 Zábradlí u sadů Jeana de Carro Nahlášeno

Filozofická otázka: Jak dlouho vydrží zábradlí, u nějž trvalo roky ho vyměnit (tady se nedá mluvit o opravě), když má takto popraskané trámy a bude do nich zatékat?
V kombinaci s nulovou průběžnou údržbou to jsou bez pardonu vyhozené peníze, které by našly využití jinde.

3.8.2020 3.8.2020
4887 Dětské hřiště v ul. B. Němcové - katastrofa! Nahlášeno

Dobrý den, dětské hřiště v ulici Boženy Němcové je celé zarostlé (i když okolí je posekáné), dále potrhané pletivo, branka jde špatně zavírat, stolek je zlomený a má ostré hrany. Ještě by bylo vhodné vyměnit a otočit skluzavku s plechový povrchem směřovanou cca na jih za houpací zvíře na pružině. Když zasvítí plechový povrch skluzavky se rozpálí a co teprve když je 30'C ve stínu. To už hrozí popáleniny! Přeji hezký den.
S. Drobná

3.8.2020 3.8.2020
4884 Spadané plody hrušky Řeší se

Dobrý den, mohli by jste zajistit úklid spadlých plodů hrušky kolem kontejneru na domovní odpad na adrese: Hlávkova 673/11, Karlovy Vary.
Děkuji s pozdravem Pavel Vokoun.

Answer:

Dobrý den, spadané hrušky co nejdříve uklidíme.

2.8.2020 3.8.2020
4883 PRAMEN ŠTĚPÁNKA Vyřešeno

Dobrý den, kdy poteče konečně pramen Štěpánka,

Answer:

Dobrý den,

nepoteče dokud nebude v pořádku altán. Nemohu pustit pacienty či hosty k prameni, který se nachází v altánu, na něž je vydán posudek, že nemá v pořádku statiku.

2.8.2020 3.8.2020
4882 kruhový objezd - možnost přechodu pro pěsí Vyřešeno

Dobrý den, počítá se u nově vybudovaného kruhového objezdu v Rosnické ulici, že tam budou chodit z Čankovské směrem do Čankova nebo Staré Role také lidé pěšky? Budujete tam nějaký chodník přechod pro chodce atd? BYLO BY TO ZÁHODNO!!!!!

Answer:
Vyjádření KSÚS KK: Dobrý den,  určitě se s přechodem pro chodce na nově budované okružní křižovatce nepočítá. Přechody pro chodce se zřizují z chodníku na chodník. Jelikož se jedná o komunikace mimo průjezdní úseky bez chodníků, nelze přechody pro chodce zřizovat.
2.8.2020 3.8.2020
4881 Divoká prasata Vyřešeno

Dobrý den, včera večer (1.8.2020) kolem 23:00 jsem byl svědkem přechodu minimálně 20-ti divokých prasat od ulice Stará Kysibelská přes roští k parkoviště v ulici Waldertova dále do Horních Drahovic, kde zanedlouho byl slyšet jekot a řev občanů, kteří se s prasaty potkali. Šlo o několik dospělých jedinců a mláďat. Především počet mě zcela zaskočil. Je možné s divokými prasaty ve městě konečně začít něco dělat? Děkuji.

Answer:

Dobrý den,

 děkuji za upozornění, že jste se potkal s černou zvěří v Drahovicích.

Zvěř v této lokalitě intenzivně lovíme, uloveno bylo několik dospělých kusů a několik selat. 25 let se ve svém profesním životě potkávám s divokou zvěří, kterou lovím, ale taky uspávám pro studijní účely, a ještě se mi nestalo, že by mě napadlo divoké prase. Tato zvěř se pohybuje zásadně v lokalitách, kde má potravu, proto pokud chceme omezit výskyt, musíme dbát na pořádek okolo odpadkových nádob a kompostů u svých chat.

Téměř každý den při pochůzkách po Lázeňských lesích potkávám psy, kteří jsou mimo dosah svého pána, tyto situace, jsou pro většinu občanů nebezpečnější než setkání s divokým prasetem.

Pokud se někomu podaří potkat černou zvěř, vyvarujte se prosím hysterických reakcí, které velmi často sleduji, a pokuste se v klidu podívat, jak inteligentní to jsou zvířata a jaké hierarchické vztahy mezi nimi panují.

 

2.8.2020 3.8.2020
4879 Doporučení turistům Vyřešeno

Dobrý den. Vaše město nabízí příjemné prostředí. Ale opravdu děláte vše, aby k Vám turisté přijížděli?
Cesta z nádraží taxi do centra za 400 kč? Ceník umístěn, tak aby na něj dohledl bystrozraky. Šmejdská praktika hned na uvítánou.

Teď čtu článek https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lazenske-mesto-karlovy-vary-nedostatek-turiste-rusove-penize-lazensky-voucher.A200731_182213_domaci_mama?zdroj=top

Zásadní problém je, že nemám pocit, že by turistu zde bylo málo. Naopak. Ale minimum se vrátí. Kvalita služeb od ubytování po restaurace zamrzla povětšinou v 90. letech. Ano, čekejte na spásu od ruských turistů, ale promarnili jste šanci získat si českého turistu... ono myslet si, že český turista je chudáček oproti ruskému, je opravdu projev myšlení 90. let. Český turista jen utrácí s rozmyslem a pozná kvalitu, která, přiznejme si, není to s čím se setkáte ve Varech na každém kroku...
S pozdravem Jiří Hadaš

Answer:

Dobrý den,   děkujeme za Váš podnět, kterým se budeme dále zabývat a to jak ze strany MP při kontrole taxi v provozu, tak případným návrhem regulace cen na území města Karlovy Vary. V případě, že chcete podat stížnost, tak je možno ji podat písemně na adresu Magistrátu města Karlovy Vary, nebo elektronicky na emailovou adresu posta@mmkv.cz. Stížnost nemůže podat osoba, která předmět stížnosti má pouze z doslechu tzn. zprostředkovaně.  Předmětem stížnosti může být například nevydání dokladu o zaplacení jízdného, vydání neúplného dokladu o zaplacení jízdného, odmítnutí jízdy  apod. V případě stížnosti na taxislužbu je třeba uvést co nejvíce údajů, minimálně datum jízdy, čas, SPZ, zda byl ve vozidle umístěn průkaz řidiče taxislužby, na jaké jméno apod., a dále přiložit doklad o zaplacení jízdného, pořízený jako výstup z tiskárny taxametru.

1.8.2020 3.8.2020
4878 Opilci v Rybářích /Úprava zeleně / Vrak Řeší se

Dobrý den,

stejně jako předchozí bych měl podnět k problému s bezdomovci a opilci v Rybářích. Není to jen otázka Pivovaru, ale i otázka zastávky Elite, kde je opravdu koncentrace vysoká, částečně díky blízkosti Armády spásy. Neuvažuje město v Rybářích o vyhlášení zóny, kde se na veřejnosti nesmí konzumovat alkohol? Sokolovské ulici by to opravdu hodně pomohlo. Městkou polici s tím otravujeme často, bohužel v mezích zákona s tím nemohou nic dělat, ačkoliv jsou velmi ochotní a na zavolání přijedou.

Dále bych měl dotaz k úpravě zeleně. Vedle zastávky Elite, na ulici Sokolovská, se nachází dvůr (pozemek č. 45/1). Je to pozemek města, kde jsou dokonce i pronajímaní parkovací stání. Už nějaký ten rok sem ale sekačky nezamířily a pozemek, včetně vjezdu a vchodu, nám zarůstá zelení. V okolí se přitom letos už normálně sekalo. Navíc je zde veliký nepořádek díky osobám zdržujícím se v blízkosti, viz. předchozí podnět. Šlo by tento pozemek posekat a případně i trochu vyčistit? Zatím si to občas jako obyvatelé uklidíme sami, ale už nás to moc nebaví.

Poslední bod - v ulici Nákladní, naproti Armádě spásy, se již dlouho nachází odstavené vozidlo, neschopné jízdy, s propadnou technickou. Vozidlo Peugeot, RZ 7U6 7206. Dle nového zákona by nyní mělo jít bez problémů odstranit.

Moc děkuji

Answer:
Vozidlo bude z parkovacího zálivu odstraněno při nejbližším čištění komunikace.
31.7.2020 3.8.2020
4876 Funkčnost nových stránek na mobilních zařízeních Vyřešeno

Dobrý den, chválím povedený redesign stránek, jen chci upozornit na to, že některé části webu (např. právě sekce závady a nedostatky) se na mobilních zařízeních nezalamují. Potom je nutné scrollovat daleko doprava, aby bylo možné přečíst celý text. Testováno na výchozím prohlížeči pro Samsung, Opeře mini a Google chrome.

Answer:

Dobrý den, děkujeme za upozornění. Zalamování na mobilních zařízeních bylo vyřešeno.

31.7.2020 3.8.2020
4875 Nebezpečný chodník Nahlášeno

Rád bych nahlásil chodník v ulici 1.Máje v okolí zastávky MHD G.Benedikt.Chodník je plný výmolů,místy trčí zbytky kovové konstrukce,povrch chodníku je značně opotřebovaný ahrozí nebezpečí úrazu,což už jsme u naší zaměstnankyně zaznamenali při příchodu do práce ( zhmožděný kotník ).Prosíme tímto o nápravu.Za společnost G.Benedikt a jejích zaměstnanců děkujeme.
S pozdravem

31.7.2020 3.8.2020
4874 Zarostlé zrcadlo na křižovatce u Krachu Řeší se

Dobrý den,

stejně jako každý rok, i v těchto jarních/letních měsících na křižovatce u rybníka Krach opět zarůstají větve stromů a zasahují tím do zde umístěného zrcadla, které tak neplní svou funkci. Prosím o zkrácení větví, aby bylo do zrcadla opět bezpečně vidět. Děkuji. Lukeš

Answer:

Dobrý den, děkujeme za upozornění a rozhledy na zrcadlo co nejdříve upravíme.

30.7.2020 31.7.2020
4873 Neprůchodný chodník Vyřešeno

Dobrý den, prosím o zprůchodnění chodníku naproti Dopravnímu podniku KV podél řeky směrem k JIPU. Jsou zde převislé stromy a chodci musí vstupovat do vozovky. Děkuji.

Answer:

Dobrý den, chodník co nejdříve upravíme.

30.7.2020 3.8.2020
4872 nevyhovující voda na koupání na koupališti Rolava - chovný rybník pro rybáře Vyřešeno

Dobrý den, proč byly vysazeny do koupaliště Rolava rybáři chovné ryby, když chovným rybníkem byl stanovený Kolovský rybník? Rolava měla být koupacím místem s čistou vodou - to bohužel neodpovídá a množství kachen je také alarmující. Žádám o dopověď.

Answer:

Dobrý den,

 

Volnočasový areál Rolava nabízí návštěvníkům přírodní koupaliště, tudíž se zde živočichové vyskytují. 

 

Proto, aby zde bylo co nejméně kachen, ihned z jara sekáme trávu v celém areálu, abychom zamezili jejich hnízdění v areálu a minimalizovali tak jejich počet. Nicméně kachny hnízdí na přilehlých pozemcích a na Rolavu si cestu najdou. 

 

Ano, ryby v Mlýnském rybníce jsou. Nejedná se však o ryby chovné, ale o ryby čistící. 

Vyzkoušeli jsme jeden rok ryby do vody nevysazovat, nicméně růst řas a vodních rostlin (které ryby konzumují) byl tak vysoký, že se velmi rychle kazila kvalita vody pro koupání a na mnoha místech se koupat ani nedalo. 

 

V případě, že vám přírodní koupaliště nevyhovuje, doporučujeme navštívit například některý z bazénů KV Arény, kde je voda čištěna a kontrolována dle standardů pro provoz bazénů. 

 

Děkujeme za pochopení. 

30.7.2020 31.7.2020
4871 Posekání trávy Majakovského, Sladovnická Řeší se

Dobrý den,
děkujeme za úpravu stromů, která proběhla minulý týden a ještě bych vám chtěla připomenout posekání trávy.Děkujeme.

Answer:

Dobrý den, trávu co nejdříve posekáme.

30.7.2020 30.7.2020
4870 Závada a nedostatek č.4782 Posekání trávy Drahovice Řeší se

Dobrý den,
dnes mi přišla zpráva, že je můj požadavek vyřešený.
Tráva byla posekána, ale naší ulici 5. května a Vrchlického se sekáči vyhnuli. Prosím o dosekání těchto pruhů trávy v těchto ulicích.

Answer:

Dobrý den, kosení refýží bude samozřejmě pokračovat.

29.7.2020 30.7.2020
4869 Oprava chodníku Horova ulice před stáčírnou minerálních vod Nahlášeno

Dobrý den.
Není možné opravit kryt chodníku v ulici Horova před stáčírnou minerálních vod, v úseku od semaforu u přechodu pro chodce, přes druhý semafor u přechodu, směrem k Chebskému mostu ( v délce cca 200 m)? Jsou zde hluboké příčné praskliny každé cca 2 metry. Chůze je zde velmi obtížná, tlačení dětského kočárku či jízda na invalidním vozíku skoro nemožná a nebezpečná. Děkuji a s pozdravem P.Modrák

29.7.2020 30.7.2020
4866 Lampy Vyřešeno

Dobrý den,

za jakým účelem byla část nově vznikající část cyklostezky spojující Loděnici a Tuhnický most osazena moderními lampami a část rádoby historickými, které mimochodem již korodují - reznou. Stejně tak část od Chebského mostu k Loděnici je podél osazena kamennými kostkami a ve zbytku již nikoliv. To už Vám nezbyli finanční prostředky, když ta Vaše neslavná ANO! zavedla MHD pro důchodce a studenty zdarma? Děkuji

Answer:

Důvody jsou následující:

  1. Místo přechodu mezi starými a novými lampami je přibližně v polovině mezi plánovaným novým mostem přes Ohři v prodloužení ulice Charkovská a Chebským mostem. Chebský most byl prohlášen technickou památkou a jednou z variant jeho rekonstrukce je i navrácení jeho historické podoby, což by znamenalo umístění historických luceren i na Chebský most. Naopak nový most bude moderní. Předpolí obou mostů by měla navazovat na podobu vlastních mostů, tak aby se v pohledech na ně neobjevovaly rušivé prvky. Proto jsou zde zvoleny lampy dvojího druhu.
  2. Změna lemování stezky a druhu lamp má upozornit cyklistu, že se blíží do historického centra města, kde je větší pohyb pěších. Tyto změny podvědomě na člověka působí, cyklista ucítí, že se něco změnilo a i on by se měl chovat jinak – jet pomaleji, dávat větší pozor. Změna bude samozřejmě doplněna i značkou konec a začátek stezky pro cyklisty a pěší a sloupkem uprostřed stezky.
  3. Lemování kamennou kostkou je v části, kde probíhá zásobování Loděnice a celkově je větší doprava motorových vozidel, tato obruba zpevňuje konstrukci vozovky a zabrání vzniku trhlin ve vozovce a lámání krajnice.
  4. Výhledově cyklotrasa A, které je úsek A6 součástí, pokračuje pod Loděnici a pod Chebský most směrem k podchodu pod železnicí u SLP. Tato páteřní trasa je určena především pro cyklistickou dopravu. Odbočka nahoru na Chebský most je pouze napojením na cyklotrasu A, i proto je řešena jinak než hlavní část trasy. Historické lampy a kamenné lemování jsou jakousi pozvánkou do historické části města. Projíždějícího cyklistu mají upozornit, že je blízko centra města a po této trase se tam může podívat.
  5. Při procházce podél Ohře od Tuhnic se zároveň s historickými lampami v pozadí objevují historické budovy, opět je zde uplatněno pravidlo, aby se v pohledech neobjevovaly rušivé prvky, aby vše ladilo.

 

Rezavé části budou reklamovány.

27.7.2020 3.8.2020
4865 Sokolovská ulice Vyřešeno

Dobrý den, prosím o řešení závažné situace, která se zde děje prakticky každý den. Občané žijící v ulici Sokolovská se zde cítí i ohrožováni na životech! Každý den, zde posedávají bezdomovci, opilí lidé, výtržníci, všude se válejí výkaly, prakticky od Elitky až po areál bývalého pivovaru se nedá projít na chodníku aniž by někdo šlápnul do ....... Na každé zastávce autobusu jsou nebezpeční lidé, opilci a narkomani. Neustále odhazují odpad, vykonávají potřebu a popíjení v okolí domů nebo vysedávají přímo před vchody do domů. Již se bojíme i vycházet ven, aby nám něco neudělali. Každý jen v rychlosti projde okolo, aby byl co nejrychleji pryč. V době coronaviru je to opravdu příšerné, hlavně když vidíme jak se každé ráno kolem 6:00 hodiny uklízela vozovka, ale chodníky jsou stále plné výkalů. Je to tu přemnoženo domácími mazlíčky a lidmi, kteří se neumí chovat. Prakticky žádné sankce nikomu nehrozí a tak si zde každý dělá co se mu zlíbí.

Answer:

Řešení problematiky bezdomovců není vůbec jednoduché. Jedná se především o problém sociální, nelze jej vyřešit na komunální úrovni a už vůbec ho nevyřeší policie. Se stejnou problematikou se potýkají i ostatní města. Samotná existence bezdomovců, jejich postávání nebo posedávání na zastávkách není žádným přestupkem. Chování těchto osob se přesto strážníci snaží řešit. Provádějí kontroly veřejných prostranství, namátkové kontroly zákazu prodeje alkoholu podnapilým osobám, zajišťují převoz opilců na protialkoholní záchytnou stanici. Faktem ale je, že strážníci mají v podstatě minimum nástrojů, jak Vámi popisovaný jev řešit, navíc případné tresty jsou u této skupiny obyvatel téměř nevymahatelné. Jediným alespoň trochu účinným nástrojem je obrátit se na operační středisko městské policie (353 153 911), popřípadě na Policii ČR (158) ihned, jakmile zaznamenáte narušování veřejného pořádku, znečištění veřejného prostranství, narušování občanského soužití, rušení nočního klidu, apod. Takové oznámení a následný zásah je v dané situaci nejvhodnější a nejefektivnější formou řešení.

27.7.2020 30.7.2020
4864 Ležící dopravní značka - Motýlí ulice Nahlášeno

Dobrý den, prosím o opravu ležící dopravní značky na parkovišti ve slepé části Motýlí ulice. Děkuji. Lukeš

26.7.2020 27.7.2020
4862 noční klid Řeší se

Ráda bych se zeptala na znění aktuální platné vyhlášky města o dodržování noční klidu. V blízkosti našeho trvalého bydliště je rušen klid provozem restaurace. Kam se obrátit, kde hledat pomoc? H.Kučerová

Answer:

Dobrý den, prosím o upřesnění lokality.

26.7.2020 3.8.2020
4861 Hudba Vyřešeno

Dobrý den,
chci se zeptat, jakým právem jsem nucena každý víkend v létě (a někdy i ve všední dny) poslouchat nějakou, pro mě naprosto šílenou hudební produkci z areálu Rolava? Navíc nejčastěji slyším jen několikahodinové neustávající bubnování občas přerušené úryvkem hudby nebo řvaním moderátora. To jako občan Karlových Varů nemám právo na klid nebo na to poslouchat hudbu dle svého výběru? Při stavbě arény jsem doufala, že se všechny hlučné produkce přesunou tam a lidé, kteří na toto nejsou zvědaví, budou tohoto hluku ušetřeni. Ale v aréně se téměř nic nekoná a já dál musím poslouchat hudbu, která je mi protivná. A pro areál Rolava neplatí ustanovení vyhlášky, že v neděli v době od 12:00 do 22:00 by měl být klid? Nechci nikomu upírat jakýkoli kulturní zážitek, ale měli byste brát ohled i na občany, kteří chtějí mít klid. I já chodím do práce a platím zde daně! Proto bych si alespoň o víkendu chtěla odpočinout.

Answer:

Dobrý den, 

děkujeme za Váš podnět a chápeme, že ne každému se musejí líbit hudební produkce. Ale vzhledem k pandemii koronaviru jsme letos bohužel bez filmového festivalu, takže Statutární město Karlovy Vary, ve spolupráci s ostatními městskými organizacemi, připravilo bohatý kulturní program pro všechny generace a rodiny s dětmi. Program probíhá nejen ve městě, ale i v areálu Rolava. Záměrem je přilákat zpět do našeho města turisty. Je možné, že pro některé občany jsou hudební produkce nepříjemné, ale probíhají v souladu s vyhláškou Statutárního města č.5/2009 o dodržování nočního klidu (viz níže).  

Zároveň bychom Vás rádi pozvali do areálu Rolava (vedení správce areálu), kde Vám rádi zodpovíme veškeré dotazy a vyslechneme případné podněty.

 

26.7.2020 29.7.2020
4860 Osvětlení stezky pod průtahem Vyřešeno

Dobrý den, bylo by možné než přijde podzim a přestane být ráno a večer tma, nějakým způsobem lépe osvětlit spojovací cestu mezi Tuhnickým mostem a Kauflandem? Myslím tu část, která vede přímo pod průtahem. V noci je to tam někdy o zlomení nohy.

Answer:

Je nutno zpracovat PD na nové VO.

26.7.2020 3.8.2020
4859 Vrak vozidla Buchendwaldska Nahlášeno

Dle nového zákona o pozemních komunikacích, timto žádám o odstranění vraku vozidla tz. Ford Focus. Vozidlo má propadlou STK již 2 roky a je nepojízdné. Děkuji.

25.7.2020 27.7.2020
4858 Neuklizené Palackého náměstí Vyřešeno

Už třetí týden se povalují odpadky pod lavičky na Palackým náměstí, úklidová četa si zde pouze posadí na cigáro, které samozřejmě hodí na zem a že je tu bordel je také nezajímá. Prosím o napravení. Děkuji

Answer:

Dobrý den, děkujeme za upozornění a vše co nejdříve uklidíme. Pomozte nám identifikovat úklidovou četu. Zaměstnanci SLP mají zelené reflexní vesty a pracovníci f. AVE nosí vesty oranžové a mají zpravidla s sebou plastovou popelnici. Nemůžeme vyloučit, že si dělníci vesty při siestě sundají. Pokud je tam uvidíte sedět a neuklízet zavolejte prosím na tel:602 582 426 a my sjednáme nápravu. Děkujeme

24.7.2020 28.7.2020
4856 uklid stezky z Krale Jiriho do Sadove ulice Vyřešeno

Dobry den bylo by mozne uklidit stezku nad hotelem Humboldt ktera spojuje Zahradni ulici a Krále Jiriho?
dekuji
Beláč

Answer:

Dne 29.7. byla vyčištěna první část stezky , práce budou pokračovat ještě v následujícím dni.

23.7.2020 29.7.2020
4855 ZNOVU UPOZORŇUJI NA STŘEPY NA CHODNÍKU LIDICKÁ 28 !!! Vyřešeno

KDYŽ JSEM PŘED MĚSÍCEM PSAL ŽE NA CHODNÍKU PŘED DOMEM LIDICKÁ 28 JSOU STŘEPY, NĚJAKÁ CHYTRÁ ÚŘEDNICE/ÚŘEDNÍK MŮJ PODNĚT ANI NEZVEŘEJNILI NATOŽ ABY NECHALI CHODNÍK UKLIDIT. NYNÍ TAM JSOU K TĚM PŮVODNÍM DALŠÍ ! CHODÍ TAM MALÉ DĚTI A ZVÍŘATA !!! KDY TO BUDE UKLIZENO???

Answer:

Dobrý den, rozbité sklo bylo dne 23.7. uklizeno.

23.7.2020 23.7.2020
4854 U Trati, Bohatice - překop Vyřešeno

Dobrý den,
mohla by stavební firma, která provedla příčný překop ulice U Trati denně věnovat svému destruktivnímu dílu trochu času a něhy a dosypat vyházenou zeminu? Přejet to autem je o pneu/tlumiče a zuby. V případě cyklistů o kolo komplet.

Díky předem.

Answer:

Dobrý den,
zhotovitelem bylo přislíbeno, že dnes 23.7.budou provedeny hrubé úpravy jak komunikace, tak chodníku a příští týden uvede stav do finální podoby. Komunikace bude zabalena.
Velmi se omlouváme za tento neutěšený stav.

22.7.2020 23.7.2020
4853 Toalety ve Vřídelní kolonádě - její využívání tamní kavárnou Vyřešeno

Dobrý den,
prosila bych o informaci, jakou dohodu má uzavřenou kavárna, která se nachází v budově Vřídelní kolonády, s Magistrátem KV o využívání veřejných toalet v suterénu budovy kolonády.
Nebyla jsem jediným hostem kavárny, který se pozastavoval nad tím, že host kavárny musí platit za užití toalety Magistrátu KV. Je to trapná situace jak pro hosty, tak pro paní, která do prostor toalet hosty vpouští. Postěžovala si, že se musí s hosty kavárny téměř pokaždé dohadovat o placení a vysvětlovat kamerový a počitadlový systém, který si magistrát nastavil. Jistě je to problém kavárny, tam ale nevrlý číšník jako vysvětlení uvedl, že přece není kavárna povinna za každého hosta platit městu 20 Kč. Velmi jsem se styděla před mými kolegy z Drážďan. Vřídelní káva je velkým lákadlem pro turisty našeho města, jsou ochotni zaplatit i 160,- Kč za kávu. Dohady kvůli poplatku na toaletě jsou ovšem nedůstojné.
Má kavárna uzavřenou smlouvu s městem o využívání toalet? Stojí nám za to, abychom si provozovatelem kavárny nechali kazit dojem z našeho města?
Děkuji za odpověď.
S přáním hezkého léta
Monika Maléřová

Answer:

Dobrý den,
mrzí mě nespokojenost hostů kavárny a chápu ji, nicméně předmětem smluvního vztahu mezi SPLZaK a Kavárnou Respirium není bezplatné užívání toalet v prostorách Vřídelní kolonády. Zákazník kavárny nevyužívá toalety kavárny, ale veřejné toalety, za jejichž užití se platí všude, tedy i na Vřídelní kolonádě.
V této chvíli opravdu není možné, abychom přistoupili na model – zákazník kavárny neplatí toaletu – poněvadž by v ten moment byli všichni tvrdili, že jsou zákazníci kavárny. Vstřícný krok v této chvíli by vůči svým zákazníkům mohla učinit kavárna např tím, že by zákazníkům zpětně odečetla cenu za užití toalety z ceny konzumace.
Vedeme jednání ohledně zautomatizování vstupu přes turnikety a tam již určitá taková možnost bude a pevně věřím, že o tuto službu pak pronajímatel kavárny projeví zájem.

22.7.2020 23.7.2020