Mladé fórum určilo největší problémy města

28.03.2014

Jaké jsou zásadní problémy Karlových Varů očima mladých a jakým směrem se má město vyvíjet? Odpovědi na tyto otázky hledalo první karlovarské Mladé fórum.

Do sálu Alžbětiných lázní přišlo problémy města diskutovat 60 žáků a studentů karlovarských základních a středních škol a do debaty se školáky se zapojili i představitelé města v čele s primátorem Petrem Kulhánkem.

Při debatě nad změnami v Karlových Varech v posledních třech až čtyřech letech mladí účastníci fóra jednoznačně nejvíc kvitovali otevření nové pobočky fastfoodového řetězce. Z projektů realizovaných městem pozitivně hodnotili například výstavbu Bazénového centra KV Areny, postupnou proměnu areálu Rolava, výstavbu sportovišť u škol a rekonstrukce komunikací. Mezi mínusy města pak diskutující zařadili cizojazyčné nápisy na provozovnách, stav Horního nádraží, nevyhovující příjezd a zázemí Meandru Ohře, jízdné a jízdní řády MHD. Zástupci vedení města pak v reakci na některé podněty informovali účastníky o plánovaných projektech, mimo jiné o rekonstrukci příjezdu k Meandru Ohře a rozšíření parkoviště již v letošním roce.

V rámci diskuse o směřování a vývoji města a nových projektech se žáci a studenti zaměřili na jednotlivé oblasti života (kultura, sport, volný čas, životní prostředí, veřejný pořádek, doprava, bydlení…). Z této debaty vzešlo 12 největších problémů města očima mladých. Patří sem například absence webových stránek pro studentské brigády a výše příspěvků pro menší sportovní oddíly. Výsledky hlasování účastníků Mladého fóra budou ještě prověřeny anketou mezi žáky a studenty základních a středních škol v Karlových Varech.

Mladé fórum proběhlo v úterý 25. března v sále Alžbětiných lázní a Statutární město Karlovy Vary jej připravilo ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy SEVER a Národní sítí zdravých měst.

Mladé fórum Zdravého města Karlovy Vary 2014

 

Mladé fórum 2014 - definované problémy Zdravého města Karlovy Vary

 

Pořadí

Definovaný problém

Počet hlasů

1.

Webové stránky pro studentské brigády     

6

2.

Více peněz menším sportovním oddílům    

5

3. –  4.

Společenské centrum                                      

4

3. –  4.

Výměnné pobyty                                              

4

5.

Tréninkové programy

3

6.

Systém půjčování kol

2

7.

Studentské slevy do městských zařízení      

1

8.

Oprava a výstavba cyklostezek                      

1

       9.

Meziměstské spoje                                          

1

10.

Nové parky (relaxační)                                     

1

11.

Podpora lokálním zemědělcům                     

1

12.

Renovace budov

0