Závady a nedostatky

Nemůžeme být všude a vidět vše hned. Čistota města a veřejný pořádek nám leží na srdci a chceme, aby naše město bylo pěkné.
Pomozte nám a hlaste nám na této stránce vaše postřehy.
Podněty, které se nebudou týkat dané tématiky, nebudou zveřejňovány. Upozorňujeme, že tyto stránky nejsou určeny k diskuzi mezi občany.


>>> Pro nahlášení poruch veřejného osvětlení použijte prosím tento odkaz: https://kv.verejneosvetleni.cz. Děkujeme <<<


vložit nedostatek

Číslo:87

Nahlášeno:17.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Kontrola úrovně sekání trávy v okolí Svatošské ulice v Doubí

Dobrý den, ráda bych požádala, zda by nějaký kompetentní pracovník technického odboru mohl zkontrolovat úroveň sekání trávy v okolí Svatošské ulice v Doubí (směrem k zahrádkám). V posledních letech jsem opakovaně upozorňovala, že sekání trávy způsobem "kam dosáhnu ze silnice" není úplně estetické ani účelné. Navíc např. pod stromy, kde roste tráva méně, se dotyčný ani sekat nepokoušel. Bohužel je zjevné, že se jedná o dost zakořeněný návyk těch, kteří tuto práci vykonávají. Je smutné, že za polovičatou práci pak město platí jistě plnou cenu. Když to shrnu, jako občan bydlící v bezprostřední blízkosti popsaných míst, bych ocenila, aby tráva na POZEMCÍCH MĚSTA byla posekaná řádně, tj. na CELÉ PLOŠE, nikoliv jen na její části, a to z funkčních i estetických důvodů, které snad není potřeba více rozvádět. Poznámka na konec: to, že v Jahodové ulici už lidem v 1. patře paneláku skoro roste tráva do oken, zřejmě také nikomu nevadí... S pozdravem, Eva Vágnerová

Dobrý den,jedná se o zakořeněný zvyk, že větší plochy poseká technika a kam se nedostane nastupuje ruční dosekání křovinořezem.Kosení celého Doubí započalo již dnes 17.5 .Svatoškou ul. začal včera sekat traktor s příkopovou sekačkou v rámci kosení vybraných cest v majetku města.Nejpozději zítra bude vše řádně dosekáno až k zahradám.

Číslo:86

Nahlášeno:16.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Sekání trávy v Krymské ulici

Dobrý den, mohu se otázat, kdy přijde na řadu posekání trávy v Krymské ulici? S pozdravem PeCha

Dobrý den, Tuhnice budou posekány do konce tohoto týdne.Ul. Krymská pravděpodobně ve středu 18.5.

Číslo:85

Nahlášeno:15.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Informační směrovky

Dobrý den, velkou atrakcí Karlových Varů je lanovka na Dianu. Bohužel umístění dolní stanice není nijak značeno a turisté stanici marně hledají, je celkem skryta v uličce. Proč tam není žádná tabule? A vaše odpověď: DP: Informační směrovky jsou ve schváleném režimu města a na rozcestí je umístěna na sloupu s ostatními směrovkami i směrovka na lanovou dráhu Diana. Hledala jsem tedy, až jsem našla.Ale jestli si myslíte, že zahraniční návštěvník, přicházející od Mlýnské kolonády a očekávající dvojjazyčné, tedy i anglicky psané směrovky, tak jak je všude ve světě zvykem, směrovku na Dianu objeví, tak neobjeví. A kdyby náhodou objevil, pak pravděpodobně v takovém stavu jako já : otáčí se totiž po větru viz foto....

Předáno na DP.

Číslo:84

Nahlášeno:14.05.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Veřejné osvětlení

Dobrý den, prosím o opravu veřejného osvětlení. Poslední lampa před tunýlkem na schodišti z Drahovic do Bohatic nesvítí, jen problikává. Děkuji Hanušová

Opraveno dne 16.5.2016.

Číslo:83

Nahlášeno:14.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Kupa trávy po sekání

Na Úvalské ulici pod hřištěm, zůstala na parkovišti kupa trávy po sekání.

Dobrý den,omlouváme se a obratem zítra uklidíme.

Číslo:82

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zpomalovací dlážděné přejezdy

Dobrý den, bylo by možné opravit, případně zrušit zpomalovací dlážděné přejezdy v celé Moskevské ulici? Je to na nich jako na tankodromu, dochází zde nejen k pošození vozidel, ale i chodci při přecházení zde klopýtají.

Zvýšené přechody pro chodce byly opraveny.

Číslo:81

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Uklízeči

Dobrý den, reaguji na upozornění ohledně pracovní činnosti uklízečů ulic ve Staré Roli. Nevím, zda se jedná o stejné osoby, o kterých byl příspěvek níže. Dva "zametači" v Truhlářské ulici tráví většinu času v poloze seďmo na schodech v obchodním centru. Pokud jsou náhodou venku, tak na lavičce, kde jen klátí nohama.

Číslo:80

Nahlášeno:13.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zpomalovací práh

Pěkné ráno, Gorkého ulice, Tuhnice. Krásná, široká a hlavně dlouhá. Bohužel, přibývá bezohledných řidičů, kteří si neuvědomují, jak rychle se může stát opravdové neštěstí. Bezohlednost spočívá v příliš rychlé jízdě, pomohlo by technické opatření zpomalující rychlost. A druhá otravná bezohlednost - řidiči parkují své vozy přímo před vstupy na louku k dětskému hřišti. Nutí děti, rodiče s kočárky vymýšlet kudy tam či zpět a nebo nebezpečně tato auto oblézat, doslova se prodírat křovím. Co nastříkat žluté značení před zmiňované vstupy nebo vyznačit bíle místa na parkování a udělat situaci pro všechny, hlavně pro malé děti, podstatně bezpečnější. Dříve, než se stane neštěstí. Mezi dvěma vstupy je místo přesně na dvě auta, z nepochopitelného důvodu to i místní ignorují a staví své vozy tak, že nechají volno u živého plotu, ale blokují ony vstupy. Chápu, že ohleduplný a nesobecký člověk nepotřebuje značku, aby dokázal při parkování či jízdě myslet na ostatní. Ale všichni víme, že takových je, bohužel, nedostatek. Rozumím, že každý, kdo není domácí, může vstup v živém plotě přehlédnout, vodorovné značení či značka může problém vyřešit. Případně prosím o navedení, kam se máme obrátit. Moc děkuji, Bílý

Dopravní opatření bylo realizováno. Bude doplněno ještě o jeden zpomalovací práh

Číslo:79

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:09.03.18

Stav: Vyřešeno

Oprava odpadkového koše na Mlýnském nábřeží

Dobrý den, prosím o opravu odpadkového koše na Mlýnském nábřeží naproti Mlýnské kolonádě. Nějaký vandal do něj nejspíš propálil díru. Děkuji.

Koš byl nahrazen.

Číslo:78

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:15.08.16

Stav: Vyřešeno

Vyvezení odpadkového koše

Dobrý den, prosím o vyvezení odpadkového koše za domem Karlovarská 759 (odpadky přepadávají a hromadí se okolo koše) a pokud je to možné, také o instalování koše na exkrementy ve stejné lokalitě - je tam připraven stojan s držákem na sáčky, ale bez koše. Na Okružní byl koš na exkrementy zrušen. Děkuji

Vyvezeno.

Číslo:77

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy mezi ulicemi Školní a Závodu míru

Dobrý den, prosím o posekání trávy mezi ulicemi Školní a Závodu míru. Letos se ještě tu nesekalo a při venčení pejsků je docela velký problém exkrement sebrat, musí se to rvát i s trávou. Viz foto. Výkaly pravidelně sbírám, ale někdy mám fakt chuť se na to vykašlat.

Dobrý den,sekáči jsou již blízko. Posekáno bude co nejdříve.

Číslo:76

Nahlášeno:12.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Zametači

Dobrý den, tak jsem opět sledoval dva zametče co se starají očást Staré Role kolem Závodu míru. Lopata hozená přes rameno, dokuřující cigáro hozené na zem a pytel na bordel úplně prázdný, za to platí daňoví poplatníci???? Proto se opět ptám je možné nechat uklidit pozemek města kolem ulic Hlávkova - Družstevní - Svobodova???? Z obou stran. Na vlastní náklady se již staráme z předzahrádku která je také v majetku města. Stříháme keře, doséváme trávu a sekáme. Tak prosíme něco na oplátku. Děkujeme

Číslo:75

Nahlášeno:11.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy

Dobrý den, v horních Drahovicích konkrétně v ulici Anglická čp 26 a 28 je tráva téměř po kolena a sekání které již jinde dávno proběhlo....v nedohlednu. Přitom v nejbližším okolí se již tráva sekala. Kdy se dostanete k nám? Předem díky LJ

Kosení v Anglické bude pravděpodobně od pondělí 16.5 ,v současné době jsme na Gagarinově ul.

Číslo:74

Nahlášeno:10.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Parkování v Anglické ulici

Dobrý den, máme dotaz, kdy bude opět možné parkovat v Anglické ulici, což nám bylo přislíbeno. Ulice Anglická měla být jednosměrná díky propojce do Vrchlického a tím pádem by bylo možné v ulici parkovat. Kdy bude problém dořešen ? Děkujeme za všechny, co nemají kde parkovat

V současné době se problém parkování v ulici Anglická a propojení z ulice Anglická do ulice Mozartovy a do ulice Vrchlického stále řeší s místními petenty, kteří jsou neustále nespokojeni s navrženým řešením, tak aby se mohla nechat zpracovat PD a situace se mohla řešit a stavbu realizovat.

Číslo:73

Nahlášeno:10.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Umístění lavičky

Doplnění ohledně umístění lavičky, nejlépe přímo před vchodem Severní 867/7, KV, nebo v blízkosti.

Dobrý den,lavičku jsme schopni zabudovat na základě písemné žádosti doplněné o plánek,kde se má lavička umístit a o arch s podpisy nájemníků,že s umístěním lavičky v okolí domu souhlasí.Většinou na lavičce místo potřebných lidí sedí lidé nepřizpůsobiví slušnému chování.Žádost stačí poslat emailem na info@slpkv.cz

Číslo:72

Nahlášeno:09.05.16

Aktualizace:21.06.17

Stav: Vyřešeno

Dopravní značení

Dobrý den, k mému překvapení minulý týden vyjel po vysazení seniorky se psem z místa čerpací stanice pro teplárnu (https://goo.gl/maps/McGiWfgYvwM2> na cyklostezku osobní vůz a profrčel si to mezi cyklisty ke křižovatce. Nepředpokládám, že tu plnil nějaký servisní zásah, to většinou babička se psem neobstará... Nicméně k příčině a následku: Na vjezdu v tomto místě: https://goo.gl/maps/e2T2zK6rdGk chybí jakákoliv značka upozorňující na zákaz vjezdu motorových vozidel, mimo Povodí Ohře a Karlovarské teplárny a.s. (např.). Děkuji za kontrolu dopravní situace a případnou nápravu, komentář.

Obdrželi jsme souhlasné stanovisko dotčeného orgánu PČR – DI Karlovy Vary. Nyní čekáme na souhlas vlastníka pozemku s umístěním dopravního značení. Následně bude dopravní značení stanoveno a osazeno.
Dopravní značení bylo na komunikaci umístěno.

Číslo:71

Nahlášeno:09.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Umístění lavičky

Dobrý den, žádáme o umístění lavičky v blízkosti domu 867/7, KV. Děkujeme obyvatelé domu

Prosíme o upřesnění ulice, kde žádáte o umístění lavičky. Děkujeme

Číslo:70

Nahlášeno:09.05.16

Aktualizace:26.07.16

Stav: Vyřešeno

Posekání trávy kolem DPS

Dobrý den, žádáme o posekání trávy kolem DPS Severní 5. děkujeme obyvatelé

Dobrý den,v současnosti probíhá kosení trávy na sídlišti Čankovská.Okolí Severní ul. bude posekáno do konce tohoto týdne.

Číslo:69

Nahlášeno:08.05.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Důsledky rozhodnutí zrušení velkoobjemových kontejnerů

Jen chci poukázat na to jaké důsledky má rozhodnutí zrušení velkoobjemových kontejnerů.A myslím,že toto bude přibývat.Dle mého názoru si město akorát přidělává práci.Ať žijí černé skládky.

Dobrý den, prosíme o upřesnění místa k úklidu černé skládky. V případě, že bude osoba zakládající černou skládku přistižena bude jí udělena vysoká pokuta.

Číslo:68

Nahlášeno:06.05.16

Aktualizace:28.07.16

Stav: Vyřešeno

Zaslepení děr v chodníku

Žádám o zaslepení děr v chodníku po výměně osvětlení v ulici U Koupaliště 848/24,22,20 kde již několik měsíců rozdělaný chodník.

Chodník byl opraven.

Číslo:67

Nahlášeno:05.05.16

Aktualizace:29.07.16

Stav: Vyřešeno

Uvolněná značka invalidy

Dobrý den, opět je nakřivo - uvolněná značka invalidy na rohu ZŠ Školní. Děkujeme za snad už poslední a kvalitní opravu!!! Nora

Dobrý den, závada byla již odstraněna.

Číslo:66

Nahlášeno:04.05.16

Aktualizace:12.10.16

Stav: Vyřešeno

Průjezdnost ulice Komenského

Dobrý den chtěl bych se zeptat kdy bude zprůjezdněna v obou směrech ulice Komenského v Doubí rozkopala se zídka na soukromém pozemku a od té doby tam nikdo nepracuje.

Dobrý den, část komunikace je uzavřena v důsledku dopravní nehody, která způsobila havárii opěrné zdi, jež podpírá komunikaci v majetku Statutárního města Karlovy Vary. Zeď je v současné době provizorně zajištěna a po obstarání všech potřebných náležitostí musí být opravena - uvedena do stavu, který umožní provoz nad ní vedenou komunikací. Uzavření jednoho jízdního pruhu bylo nutné s ohledem na zajištění bezpečnosti zde se pohybujících osob a vozidel do doby opravy opěrné zdi, kdy bude tento úsek komunikace dočasně zcela uzavřen. Předpoklad plného zprůjezdnění odhadujeme na podzim tohoto roku, po dokončení díla.

Číslo:65

Nahlášeno:04.05.16

Aktualizace:15.08.16

Stav: Vyřešeno

Oprava držáku na psí sáčky

Dobrý den, děkuji za doplnění sáčků v ul. Mozartova pod Hřbitovem. Ale jak je vaším pravidlem dělat věci jen na půl. Tak držák na psí sáčky opraven nebyl. Takže sáčky tam vydržely, jen než začalo foukat. :-(

Opraveno.

Číslo:64

Nahlášeno:02.05.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

Vjezd na parkoviště u areálů Rolava

Byla by dobrá náprava. Jedná se o vjezd na parkoviště u areálů Rolava.

Číslo:63

Nahlášeno:02.05.16

Aktualizace:04.07.16

Stav: Vyřešeno

Blokové čištění v Tašovicích

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jak je to s blokovým čištěním v Tašovicích. V KRL jsem nenašla ani jednu ulici, která by se týkala tohoto území. Dnes projel zametací vůz chodníky jen při hlavní silnici, ale ostatních se úklid netýká ? Kdy uvidíme uklízecí četu taky např. v Šikmé ulici a ne jenom při vjezdu do Tašovic ? Daně platíme všichni, chtělo by to věnovat pozornost i jiným místům. Děkuji S pozdravem Urbanová

Blokové čištění bylo provedeno.

Číslo:61

Nahlášeno:27.04.16

Aktualizace:12.07.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách

Dobrý den, připojil jsem se 29.3.2016 k požadavku na opravu ulice Slovanská v Tašovicích ze dne 7.3.2016, ale dále jsem tam upozornil na nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách, rovněž v Tašovicích. S podivem jsem se dne 21.4.2016 v této rubrice dověděl u obou požadavků, že jsou vyřešeny. Pravda je, že v lesíku byla vozovka provizorně opravena víceméně nesoudržnou drtí a v nájezdu od Tašovic byla položena "větší nežli malá" - cca 2 x 10m - záplata asfaltového koberce - patrně zbytek z toho dne prováděné opravy vozovky ve čtvrti Tašovice. V ulici V Chatách nebylo opraveno nic, je zde několik úseků s výtluky o větší hloubce nežli 10 cm, kde téměř není možno projet. Úsek u č.e. 99 a 105 je krajně nebezpečný zejména pro cyklisty. Připomínám jen, že celá dnešní ulice V Chatách byla před cca 40 lety asfaltová se štěrkovým podkladem. Rovněž upozornění na průklest křoví u ulice V Chatách zůstalo bez odezvy. Děkuji a jsem s pozdravem Vratislav Šteiner

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce července.

Číslo:60

Nahlášeno:26.04.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav v Tašovicích k chatám

Dobrý den, oprava která byla provedena v Tašovicích k chatám nebude bohužel trvalá ani do léta, ale že se někam pošlete lidi a neprojdou celou ulici je smutné. Zasílám foto o dvě zatáčky dál,kdy opravdu hrabanka nestačí. Perglerová

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce června.

Číslo:59

Nahlášeno:25.04.16

Aktualizace:31.05.16

Stav: Vyřešeno

Nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách

Dobrý den, připojil jsem se 29.3.2016 k požadavku na opravu ulice Slovanská v Tašovicích ze dne 7.3.2016, ale dále jsem upozornil na nevyhovující stav navazující "ulice" v Chatách, rovněž v Tašovicích. S podivem jsem se dne 21.4.2016 v této rubrice dověděl u obou požadavků, že jsou vyřešeny. Pravda je, že v lesíku byla vozovka provizorně opravena víceméně nesoudržnou drtí a v nájezdu od Tašovic byla položena "větší nežli malá" - cca 2 x 10m - záplata asfaltového koberce - patrně zbytek z toho dne prováděné opravy vozovky ve čtvrti Tašovice. V ulici V Chatách nebylo opraveno nic, je zde několik úseků s výtluky o větší hloubce nežli 10 cm, kde téměř není možno projet. Úsek u č.e. 99 a 105 je krajně nebezpečný zejména pro cyklisty. Připomínám jen, že celá dnešní ulice V Chatách byla před cca 40 lety asfaltová se štěrkovým podkladem. Rovněž upozornění na průklest křoví zůstalo bez odezvy. Děkuji a jsem s pozdravem Vratislav Šteiner

Oprava výtluků v komunikaci bude provedena nejpozději do konce měsíce června.

Číslo:58

Nahlášeno:23.04.16

Aktualizace:01.06.16

Stav: Vyřešeno

Propadající se chodník nad židovskou synagogou

Dobrý den, chci upozornit na propadající se chodník u opěrné zdi (chodník tvořen černými kostkami)nad židovskou synagogou ústící do Bezručovy ulice. Deska na opěrné zdi,která byla již jednou vandaly zničena, je poničena a utržena opět. Děkuji

Opraveno.
Deska byla odstraněna.

Číslo:57

Nahlášeno:21.04.16

Aktualizace:26.05.16

Stav: Nahlášeno

(ne)odtažení zelené dodávky při blokovém čištění

Dobrý večer, Vaše reakce na (ne)odtažení zelené dodávky při blokovém čištění v Krymské ulici mě doslova zvedla ze židle. Znamená to snad, že pokud budu poctivě platit všechny poplatky a povinné ručení, bude mi auto při blokovém čištění odtaženo. Pokud ne, mohu na území města vesele dlouhodobě "parkovat" bez jakékoliv obavy, že budu odtažen?! Proč není měřeno všem stejně a dodávka není odtažena a neparkuje na placeném odtahovém parkovišti? Majitel by se jistě "rozhýbal". Děkuji za vysvětlení