Vánoční trhy v Karlových Varech

29.11.2018

Smetanovy sady v centru Karlových Varů se na pět týdnů proměnily ve vánoční tržiště. Stejně jako v předchozím roce zde budou probíhat městské vánoční trhy, které organizuje společnost KV City Centrum. Začnou 1. prosince a potrvají do 6. ledna. Prodej vánočního a dárkového zboží a občerstvení bude situován do parku před Alžbětinými lázněmi, stejně jako podium pro doprovodný program.

Hlavní ozdobou tržiště se stal pětatřicetiletý smrk z Vrchlického ulice v Drahovicích. Rozsvícen bude o první adventní neděli 2. prosince. Celý slavnostní ceremoniál spojený s žehnáním trhům, rozsvícením stromu a první svíce na adcentním věnci vypukne 15 minut před 18. hodinou. V 18.30 pozve primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová návštěvníky trhů na „primátorský svařák“.

V doprovodném programu trhů vedle rozsvícení vánočního stromu nechybí další tradiční prvky. Budou se zpívat koledy, mimo jiné s dětmi z karlovarských mateřských a základních škol. Ve středu 5. prosince dorazí Mikuláš s čertem a anděly s nadílkou. Mezi vystupujícími nebudou chybět hudebníci Karlovarského symfonického orchestru, Rybovu mši vánoční přednese Karlovarský pěvecký sbor. Na pódiu se představí také hvězdy české hudební scény jako František Nedvěd, skupina Hodiny, Kateřina Brožová, Milan Peroutka, Anna Tereza Mašková, Eliška Rusková nebo hvězdy muzikálu Mamma Mia.

Sváteční atmosféru dodá tržišti vánoční osvětlení instalované na stromy v parku i na budovu Alžbětiných lázní, chybět nebude ani betlém. Pro dětské návštěvníky budou připraveny atrakce v podobě kolotoče a prolézaček a také oblíbené tvořivé dílny. Stánky budou plné zajímavého vánočního a dárkového sortimentu, vánočních nápojů a dobrot.