Delegace Baden-Badenu

Spolek pro partnerskou spolupráci z Baden-Badenu představil své aktivity

Německý Baden-Baden je nejaktivnějším partnerským městem Karlových Varů. O různorodé formy spolupráce se v tomto lázeňském městě stará Spolek pro partnerskou spolupráci. Své aktivity v rámci víkendové návštěvy v Karlových Varech prezentovali předseda spolku Lutz Benicke a Monika Probst, která má na starosti spolupráci s Karlovými Vary. V salonku Grandhotelu Ambassador Národní dům o své činnosti hovořili s karlovarskou primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou, jejím náměstkem Lubomírem Kovářem a zejména se zástupci místních zájmových organizací a subjektů, mimo jiné z řad umělců, sportovců, seniorů, školství. Smyslem setkání bylo inspirovat je k novým aktivitám a iniciovat tak rozšíření spektra partnerské spolupráce obou měst a jejich obyvatel. 

Spolek z Baden-Badenu organizuje pravidelně zájezdy občanů města do Karlových Varů, podporuje výměnné pobyty středoškolských studentů. Opakovaně k nám přijíždějí umělci, kteří zde vystavují svá díla, soubory z Baden-Badenu vystupují na folklorním festivalu, hobby běžci se účastní půlmaratonu. Brzy bude v Karlových Varech k vidění výstava výtvarných děl školáků z Baden-Badenu, kteří malovali obrazy na téma lázně a UNESCO.

Karlovy Vary a Baden-Baden navázaly úzké vztahy a kontakty již v roce 1990. Oficiálně pak bylo partnerství uzavřeno v listopadu roku 1998. Obě města jsou také spolu s dalšími věhlasnými lázněmi jako Slavná lázeňská města Evropy na Seznamu světového dědictví UNESCO. 

Spolek pro partnerskou spolupráci Baden-Badenu má kolem 280 členů rozvíjí nejrůznější aktivity na podporu partnerství a vzájemných vazeb s pěti partnerskými městy. Vedle Karlových Varů jsou to města Menton, Moncalieri, Jalta a Soči.