Soutěž Stavby Karlovarského kraje vstupuje do 18. ročníku

06.02.2018

V rámci Dnů a stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2018, které budou probíhat ve dnech 7. a 8. června, se uskuteční tradiční soutěž o nejlepší stavby a projekty v Karlovarském kraji.

Zájemci o účast v soutěži mohou přihlašovat nejen stavby, které byly zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let, tedy od 1. 1. 2015 do 20. 4. 2018, ale také projekty staveb, architektonické a urbanistické studie připravované k realizaci během uplynulých pěti let, konkrétně od 1. 1. 2013 do 20. 4. 2018. Přihlašovatelem stavby může být investor, architekt, projektant, zhotovitel nebo její majitel.

Stavby bude hodnotit jak odborná porota, tak i široká veřejnost prostřednictvím internetu. Od 16. května budou stavby a projekty umístěny na webové adrese http://www.stavbykarlovarska.cz/, kde bude do uzávěrky soutěže, 8. června 16:00 hodin, probíhat veřejné hlasování. Na stejném webu bude možné rovněž hlasovat pro zachráněné památky Karlovarska.

Během uplynulých sedmnácti ročníků se v soutěži prezentovalo již 469 staveb včetně projektů. Snahou je, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámila s tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které se připravují.

Záštitu nad akcí, kterou každoročně pořádá Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek.

Informace k soutěži včetně přihlášky a podmínek soutěže na http://www.stavbykarlovarska.cz/