Logo soutěže

Náměstek primátorky dnes zahájil 27. ročník Karlovarského skřivánka

Náměstek primátorky Karlových Varů pro oblast školství Martin Dušek dnes přivítal v Karlových Varech účastníky celostátního finále 27. ročníku soutěže Karlovarský skřivánek. 

Vyhlašovateli této dětské soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“ jsou Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, ve které se také soutěž odehrává, Mezinárodní pěvecké centrum Antonína Dvořáka a Obecně prospěšná společnost Forte. Soutěž je určena pro děti a mládež ve věku 6 – 15 let ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol apod.

Do letošního finále se probojovalo na dvě stě účastníků. Dnes bude soutěžit 78 nejmenších, žáků prvních stupňů základních škol. Zítra, v úterý, se utká 76 žáků druhých stupňů, kteří mohou jednu ze dvou písní zpívat s mikrofonem. Ve středu soutěž uzavře 37 žáků druhého stupně v klasickém zpěvu a 15 duet. Dua jsou v letošním ročníku novinkou. 

Soutěž má tři kola, ze školních kol postupují ti nejlepší do krajských kol (karlovarské se konalo 20. února) a jejich vítězové pak do celostátního finále. Za dobu trvání soutěže se jí zúčastnilo přes 16 tisíc mladých zpěváků a zpěvaček, na 3 tisíce z nich postoupilo do finále a předvedli své umění v Karlových Varech.