Most ve Dvorech je po rekonstrukci opět průjezdný

15.12.2017

Most přes Chodovský potok v ulici Kpt. Jaroše ve Dvorech je po kompletní rekonstrukci opět otevřen a plně průjezdný. Do běžného režimu bez přestupů a dle běžného jízdního řádu se také vrátil provoz na lince MHD č. 1.

 

Dopravní omezení v této části města trvalo od 21. srpna letošního roku. V období dopravních špiček komplikovalo dopravu ve městě, zejména v okolí mostů v Tuhnicích a Doubí. Za tyto komplikace se omlouváme a motoristům děkujeme za respekt k nezbytnému omezení provozu ve čtvrti Dvory.

 

Původní most v blízkosti ZŠ 1. máje byl úplně odstraněn a nahrazen novým širším mostem s chodníky po obou stranách. Nová stavba tak přebírá funkci přilehlé lávky pro pěší, která bude uzavřena a v příštích týdnech demontována. V jarních měsících ještě proběhnou sadové úpravy okolí mostu a bude dokončeno vodorovné dopravní značení. Přilehlý přechod pro chodce byl vybaven novým osvětlením. Pohyb chodců v této frekventované lokalitě v blízkosti mateřské a základní školy bude díky novému mostu a úpravě přechodu bezpečnější.