Děti v Thermalu

Festival Oty Hofmana nadchl i karlovarské školáky

Na jeden den se v pondělí do Karlových Varů přestěhoval oblíbený Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. Tradiční akce, která se už pětapadesát let koná v Ostrově, tak opustila brány tohoto města a nabídla filmový zážitek dětem z karlovarských škol.

Nabídku na rozšíření festivalu do Karlových Varů jsme samozřejmě přivítali a pomohli jsme se zajištěním promítacího sálu v hotelu Thermal. Pak už zbývalo jen do festivalového kina nasměrovat naše školáky, kteří se skvěle bavili,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Karlovarské děti viděly dva filmy. Ty mladší pohádku Největší dar a ti starší snímek Děti Nagana. A právě během promítání tohoto filmu bylo slyšet fandění a skandování, které podle pořadatelů částečně připomínalo atmosféru během legendárního hokejového turnaje, zapsaného zlatým písmem do české hokejové historie.

Musím poděkovat pořadatelům Festivalu Oty Hofmana za ochotu rozšířit tuto akci do našeho města a samozřejmě všem, kdo se podíleli na bezproblémovém průběhu celého promítacího dne. Tedy hlavně učitelům, pedagogickým pracovníkům a personálu hotelu Thermal,“ dodala primátorka Karlových Varů, která chce nabídnout pořadatelům festivalu spolupráci i v příštím roce. 

Podle pořadatelů vidělo v Karlových Varech pohádku Největší dar 960 a snímek Děti Nagana 800 školáků.