Banner soutěže Věk pro nás není překážkou

Výtvarná soutěž pro seniory Věk pro nás není překážkou

  • 09.01.2024 - 29.02.2024

Karlovarský kraj vyhlásil v pořadí již 11. ročník výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěž, jejímž mediálním partnerem je Český rozhlas Karlovy Vary,  je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že se může umělecky realizovat. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy (kresba, malba, grafika) a fotografie. Příspěvky do soutěže je možné odevzdávat do 29. února 2024. Pro všechny zúčastněné pak bude uspořádána společná výstava v prostorách krajského úřadu. 

Zimní měsíce bývají již tradičně spojeny s vyhlášením výtvarné soutěže pro seniory, kterou pořádá Karlovarský kraj. Pro tvoření doma se nabízí více času a řada výtvarníků se vrací k tématům, jež posbírali v průběhu roku. Pokud je vám více než 60 let a chtěli byste se také pochlubit se svojí prací, pak neváhejte. Soutěž s názvem „Věk pro nás není překážkou“, jejímž mediálním partnerem je Český rozhlas Karlovy Vary, odstartovala 2. ledna 2024. 

Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že se může umělecky realizovat. Soutěží se tradičně ve třech kategoriích. Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy (kresba, malba, grafika) a fotografie. „Pokaždé, když tuto soutěž vyhlašujeme, žasneme nad tím, jak neuvěřitelně šikovní jsou naši senioři a co všechno jsou schopní vytvořit. Lehkost, s jakou ovládají nejrůznější výtvarné techniky, by jim záviděl leckdo mladší. Je vidět, že je soutěž mezi seniory oblíbená a že každoročně přitahuje pozornost i dalších nových soutěžících. Letos je pořádána již pojedenácté,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. 

Příspěvky do soutěže, které nejsou starší dvou let, je možné odevzdávat do 29. února 2024. Stejně jako u předchozích ročníků platí i letos pravidlo, že každý soutěžící může přihlásit pouze jednu práci. Tu lze osobně doručit po telefonické domluvě do kanceláře Veroniky Svobodové, telefon: +420 702 160 352, nebo ji poslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Veronika Svobodová, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Nezapomeňte k dílu připojit štítek s vašimi kontaktními údaji. Je potřeba, aby na něm bylo uvedeno jméno autora, adresa, telefon a věk.   

O výsledcích výtvarné soutěže bude rozhodovat odborná porota, která z každé kategorie vybere tři vítězná díla. Zástupci mediálního partnera zároveň vyberou jednu práci, jež získá speciální cenu Českého rozhlasu Karlovy Vary. Výsledky soutěže uveřejníme začátkem dubna na webu a sociálních sítích Karlovarského kraje a najdete je také v měsíčníku Krajské listy. Výtvory všech soutěžících budou následně po celý duben k vidění na společné výstavě v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje.

 

Kontakt:
Mgr. Veronika Svobodová, oddělení komunikace a marketingu, odbor kancelář hejtmana a vnějších vztahů, Krajský úřad Karlovarského kraje, tel.: +420 354 222 237, mobil: +420 702 160 352, e-mail: veronika [emailtecka] svobodovaatkr-karlovarsky [emailtecka] cz (veronika[dot]svobodova[at]kr-karlovarsky[dot]cz).