Podzim s lázeňskými lesy

Podzim s lázeňskými lesy

Místo
Areál Sv. Linhart

Užijte si rodinné odpoledne s lázeňskými lesy a dalšími nejen městskými organizacemi. 
V sobotu 25. září bude na Svatém Linhartu připravena lesní pedagogika pro děti, ukázka lesní techniky nebo krmení zvěře v oboře. Dospělí a starší děti si vyzkouší bezpečnou střelbu na asfaltové holuby z laserové brokovnice. Zájemci si pod vedením zkušených aranžérek vyrobí podzimní dekorace, v prodeji bude vřídelní vodou pokameněný sortiment . Nahlédnout můžete do hasičského auta, seznámíte se s vojenskou technikou i s prací koně v lese.
Návštěvníci uvidí nejen lesnické, ale i hasičské a vojenské vozy. Malí účastníci tak dostanou šanci si ve velkých autech posedět a zblízka je obhlédnout. Připravena bude také ukázka tradičního způsobu přibližování dříví s koněm. Studenti Střední lesnické školy Žlutice připraví dětem úkoly, které nejen zabaví, ale také naučí znalostem přírody. Nebude chybět sokolník a trubači s loveckými rohy. Zkušené zahradnice z lázeňských parků naaranžují spolu se zájemci květinovou výzdobu z materiálu, který nabízí podzimní příroda.
Nedílnou součástí práce lesníků je také lov zvěře. Aby byl pro zvěř co nejvíce šetrný, je pro každého myslivce povinností střelbu procvičovat. Na Linhartu si přesnou mušku vyzkouší i návštěvníci, kteří nejsou držiteli zbrojního průkazu. Laserová střelnice umožňuje autentickou střelbu na loveckém kole z brokovnice, která ovšem místo broků „trefuje“ asfaltové holuby laserovým paprskem.
Oblíbeným zážitkem je i vstup do obor s ukázkou krmení zvěře. Zájemci se tak dostanou do blízkého kontaktu se zvířaty, který při běžné návštěvě nemají.
Bohatý program doplní hudební vystoupení a dobré jídlo
Mlsné jazyky uspokojí speciality ze zvěřiny – zvěřinový guláš a hamburgery. Atmosféru zpříjemní hudba kapel B&W a Duo Aura. O pohodu účastníků se zaměstnanci lázeňských lesů a parků a SPLZaK postarají do 16. hodiny.
Na místo konání dovezou návštěvníky mimořádně zřízené linky autobusů Dopravního podniku Karlovy Vary.

VSTUP JE ZDARMA