JAZZFEST 2019 - Tomáš Kačo & KSO - hlavní festivalový koncert

JAZZFEST 2019 - Tomáš Kačo & KSO - hlavní festivalový koncert

Počátek akce

Středa, 16.10.2019 19:30

Místo

Grandhotel Ambassador Národní dům

TOMÁŠ KAČO & KSO
ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem – hlavní festivalový koncert

TOMÁŠ KAČO: sólové vystoupení se skladbami z klavíristova debutového alba My Home 
Tomáš Kačo – klavír

Předání Ceny barona Schoenecka

JAN KUČERA: Zkrocení zlé ženy, suita z baletu
Karlovarský symfonický orchestr

TOMÁŠ KAČO: Song of Grace
TOMÁŠ KAČO: úprava skladby Pro Elišku Ludwiga van Beethovena
Tomáš Kačo - klavír
Karlovarský symfonický orchestr
Jan Kučera – dirigent

Tomáš Kačo

Výjimečně talentovaný klavírista, začal hrát na klavír v pěti letech. Učil se zcela intuitivně a zákonitosti hry musel pochopit sám. K notám, stupnicím a technice se dostal ve dvanácti letech v hudební škole.  Studoval  na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na pražské AMU.
Absolvoval  světově proslulou bostonskou Berklee College of Music, kterou dokončil již po dvou letech studia v roce 2017 a v Americe zůstal. Díky otevřenému prostředí této školy mohl začít vnímat svůj romský původ jako zajímavou odlišnost a přednost, což se promítlo i do programu jeho recitálu v Carnegie Hall v únoru 2018. V programu s podtitulem Gypsy Soul představil vlastní skladby a úpravy děl Johanna Sebastiana Bacha a Fryderyka Chopina, tedy hudbu, která není ani romská, ani česká, ani klasická, ani jazzová – „každý z posluchačů si z toho může vzít, co chce“. 
Tomáš Kačo odehrál řadu recitálů v zahraničí, dlouhodobě spolupracuje s Idou Kelarovou,  spolupracuje s řadou českých symfonických orchestrů. V loňském roce vydal debutové album My Home, na kterém hostuje též několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci.

Karlovarský symfonický orchestr
Založil jej v roce 1835 Josef Labitzký jako sezónní lázeňské těleso. Dnes je orchestr vynikající umělecké úrovně jedním z nejstarších orchestrů na světě. V posledních deseti letech rozšířil svou dramaturgii o multižánrové koncerty, spoluúčinkoval již v řadě projektů. Na jazzovém festivalu vystupuje pravidelně od roku 2011.

Jan Kučera
Šéfdirigent KSO, klavírista a skladatel Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Spolupracuje s předními českými orchestry, , s nimiž kromě klasického repertoáru natočil či veřejně realizoval přes sto symfonických děl soudobých českých či zahraničních autorů, často v premiéře.
Působí i na operní scéně. Jako skladatel tvoří kompozice symfonické, komorní, písňové i scénickou hudbu.