JAZZFEST 2019 - Oz Noy ft. Dennis Chambers & Jimmy Haslip - hlavní festivalový koncert

JAZZFEST 2019 - Oz Noy ft. Dennis Chambers & Jimmy Haslip - hlavní festivalový koncert

Počátek akce

Čtvrtek, 17.10.2019 19:30

Místo

Karlovarské městské divadlo

OZ NOY FT. DENNIS CHAMBERS & JIMMY HASLIP
ve spolupráci s Karlovarským městským divadlem - hlavní festivalový koncert

Jazz Dock Orchestra (CZE)
Andy Schofield – 1. as, Petr Kalfus – 2. as, Marcel Bárta – 1. ts, Suzanne Higgins – 2. ts, Jakub Cirkl – bars, Petr Harmáček - tp, Oskar Török - tp, Miroslav Hloucal - tp, Miroslav Nováček – tp, Jan Jirucha - tbn, Štěpán Janoušek - tbn, Richard Šanda - tbn, Tomas Bialko – tbn, Stanislav Mácha – p, Tomáš Baroš – db, Daniel Šoltis - drModerní jazzový big band je domácí formací pražského klubu světového renomé Jazz Dock. Hraje vlastní originální repertoár a skladby světových autorů. Big band vznikl s cílem umožnit znovu zaznít slavným kompozicím jazzové historie, ale zejména pěstovat vlastní, autorský repertoár složený z těch nejlepších kompozic současných českých i zahraničních autorů.

OZ NOY ft. Dennis Chambers & Jimmy Haslip (USA)
Oz Noy – g, Dennis Chambers – dr, Jimmy Haslip - bg
Virtuózní americký kytarista produkující opojnou směs jazzu, funku, rocku, blues a r&b Oz Noy se narodil v Izraeli, kde ve svých čtyřiadvaceti letech patřil k nejuznávanějším studiovým kytaristům v zemi. Od svého příchodu do New Yorku v roce 1996 má obrovský dopad na místní i mezinárodní hudební scénu. Svým jedinečným stylem porušuje všechna pravidla instrumentální kytarové hudby. Koncertoval s mnoha špičkovými hudebníky z oblasti jazzu, rocku i popu. Na kontě má deset alb, aktuální z letošního roku se jmenuje „Booga Looga Loo”.

Dennis Chambers, uvedený v roce 2001 do Síně slávy specializovaného časopisu Modern Drummer, se ve svých osmnácti letech stal členem jedné z nejvýznamnějších funkových kapel Parliament/Funkadelic jednoho z nejvýznamnějších představitelů funku George Clintona. Hrál s nimi až do roku 1985, poté působil ve skupině předního jazzrockového kytaristy Johna Scofielda. Od té doby hrál s většinou nejvýznamnějších jazz-fusionových hudebníků. Posledních patnáct let rovněž spolupracuje s fenomenálním kytaristou Carlosem Santanou, a to nejen ve studiu, ale rovněž na koncertech.

Jimmy Haslip byl zakládajícím bývalým členem jazz fusionové kapely Yellowjackets, v kapele působil od vzniku v roce 1977 až do roku 2012. Byl jedním z prvních uživatelů pětistrunné elektrické basy. Hrál a spolupracoval s mnoha jazzovými i rockovými hudebníky, mezi nimi s kytaristy Tommy Bolinem, Allanem Holdsworthem či Harveyem Mandelem.