Čtvrti sobě

 

Vítejte u ankety na téma Čtvrti sobě! - Co byste změnili ve Vaší čtvrti. Z této ankety by mělo vzejít 15 menších projektů v 15 částech města, které budou stát do 350 tisíc korun a které bude možné realizovat poměrně rychle. Anketa má uzávěrku 15. února.

Město Karlovy Vary letos poprvé spouští program Čtvrti sobě!. V rozpočtu města je vyčleněno 5 250 000 korun na vylepšení 15 městských částí (abecedně):

1.    Bohatice 
2.    Čankov
3.    Cihelny
4.    Doubí
5.    Drahovice
6.    Dvory
7.    Hůrky
8.    Tuhnice
9.    Olšová Vrata
10.    Počerny
11.    Rosnice
12.    Rybáře
13.    Sedlec
14.    Stará Role
15.    Tašovice

Pro každou z těchto částí města je vyčleněno 350 000 korun na projekty, které vzejdou ze zjišťovací ankety. Ano, není to částka závratná, a určitě se za ní nedá postavit parkovací dům, nová škola nebo nové byty. Takové projekty by nejspíš ani nebylo možné realizovat během roku 2022, už jenom připravit na ně projekt, území řízení a stavební povolení trvá obvykle několik let. Na druhou stranu je to částka, kterou se dá v každé čtvrti něco zlepšit, vylepšit nějaké veřejné prostranství, doplnit dětské hrací prvky, přeměnit zanedbané zákoutí na parčík. To jsou samozřejmě jen příklady. Je možné, že v anketě zazní úplně jiné nápady. V únorových Karlovarských Radničních listech vyšel formulář na tyto nápady, a je dostupný také zde, níže. Je možné do něj napsat i více nápadů, třeba i z různých čtvrtí.

Při rozhodování, co z nápadů uskutečnit, bude brána v potaz proveditelnost (jsme schopni to za uvedenou částku během roku udělat?), udržitelnost (jsou náklady na údržbu nebo provoz takového nápadu rozumné?), prospěšnost (bude to sloužit mnoha lidem ve čtvrti?), přínosnost (změnilo to život ve čtvrti k lepšímu?). V našem městě jsou některé čtvrti, kde jsou aktivní občanská sdružení místních. Předpokládá se, že budou schopná navrhnout nápady, které budou rezonovat s přáním více lidí. To je určitě žádoucí! 

Je možné, že někde vznikne jeden větší záměr, a z jiné čtvrti naopak vzejde několik menších, které se společně vejdou do vyhlášeného limitu. To je naprosto v pořádku a přirozené. Letos je to poprvé, co město takový program spouští. Bude to především hledání možného. Záměrem je najít záměry užitečné, využívající vyčleněné prostředky pro dobrou věc.

Anketa Čtvrti sobě byla ukončena!

Za tuto stránku je zodpovědný/á: Jan Kopál

Poslední aktualizace: 16.2.2022

Chybí vám něco na této stránce? Napište nám