Mladší žákyně ZŠ Konečná

ZŠ Konečná slavila triumf na Poháru rozhlasu

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová dnes přijala mimořádnou návštěvu - tým mladších žákyň ZŠ Konečná pod vedením paní učitelky Renaty Klapuchové, který získal v republikovém finále letošního Poháru rozhlasu suverénní zlato. Něco podobného se školám v kraji už dlouho nepovedlo, jde tedy o historický úspěch nejen ZŠ Konečná, ale i karlovarské atletiky.

Tým ve složení Ema Trávníková, Michaela Koněvalíková, Veronika Málková, Kristýna Straková, Pavlína Pilousová, Klára Linhartová, Evelyn Špaková a Lucie Konyová přesvedčivě vyhrál už krajské kolo, ze kterého díky množství dosažených bodů postoupil do republikového finále. V něm pak získal první místo v kategorii mladších žákyň se ziskem 6879 bodů před druhou ZŠ Olomouc - Heyrovského (6693 bodů) a třetí ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, Neratovice (6375 bodů).

Primátorka poděkovala mladým sportovkyním za skvělou reprezentaci školy i města a učitelce Renatě Klapuchové a ředitelce školy Radce Hodačové za podporu sportu na škole.