foto

Zahájení lázeňské sezóny 2017

Třídenní slavnosti ve dnech 5. – 7. května 2017 opět protnou celé centrum města a zasáhnou i do lázeňských lesů. Další podrobnosti k jednotlivým akcím a podrobný program budeme postupně zveřejňovat.

Původ družiny Karla IV., světelná show s akrobaty, pískové sousoší, ocenění významných osobností, řemeslný jarmark, hudební a divadelní projekce – osvědčené stálice, inovované i zcela nové prvky tvoří program Zahájení lázeňské sezóny 2017 v Karlových Varech. Přinášíme první informace o programu slavností.

Přírodní lanové centrum sv. Linhart zahájí novou sezónu a otevře zbrusu novou trasu „Junior“, která je přístupná od 6 let věku. Mlýnská kolonáda dostane opět dočasnou pískovou sochu, letos inspirovanou mottem „VARY v pohybu“. Společenskou událostí víkendu bude Slavnostní večer s předáváním cen města a čestných občanství v Karlovarském městském divadle. V posledních letech nejnavštěvovanější atrakce slavností v podobě audiovizuální show dostane letos nový rozměr. Show se přesune na podium a audiovizuální prvky doplní akrobaté. Představení Pantokine skupiny Cirque Garuda bude k vidění v několika reprízách v pátek večer na podiu na Mlýnské kolonádě, v sobotu na podiu na třídě TGM.

Sobotnímu programu vévodí tradiční slavnostní žehnání pramenům, kterého se opět ujme apoštolský nuncius Monsignore Giuseppe Leanza. Odpoledne bude ve znamení průvodu družiny Karla IV., večer zazní v Grandhotelu Ambassador Národní dům známé filmové a dětské písničky v podání Jaroslava Uhlíře v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru.

Nedělní část programu bude zaměřena převážně na děti, pro které je připraveno zábavné odpoledne s atrakcemi, soutěžemi, koncerty a ukázkou z připravované novinky Činohry Karlovarského městského divadla, pohádky Konec strašidel ve Svatošských skalách.

V průběhu celého víkendu bude ve Smetanových sadech probíhat řemeslný jarmark, u Grandhotelu Pupp Porcelánové slavnosti. V pátek bude mít premiéru nová hraná prohlídka města „VARY v paruce“, kterou připravuje Infocentrum města ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera. V sobotu nebude chybět tradiční Food Festival s přehlídkou kulinářského umění a soutěží kuchařů a barmanů a během číšníků ve stylu Vrchní, prchni. V neděli je na programu třetí ročník Sinatrovských slavností na Linhartu.

Na mnoha místech se představí regionální tanečníci, hudebníci, divadelníci a další umělci, které doplní známí interpreti, jako např. Petr Bende, Verona, Jakub Děkan nebo Mirai.