foto

Začala rekonstrukce Císařských Lázní

V sobotu 14. prosince byla slavnostně zahájena rekonstrukce Císařských lázní, karlovarské národní kulturní památky. Jak uvedla hejtmanka Karlovarského kraje, přestože byl objekt nezrekonstruovaný, přitahoval obrovské množství návštěvníků, během letošního roku jich bylo na dvacet tisíc. Památka bude do června 2023 pro rekonstrukci zavřena, aby se poté mohla otevřít ve plné kráse.

Karlovy Vary plánují vestavět do atria budovy koncertní sál, který ale bude velice variabilní a umožní tak pořádání celé řady dalších akcí.

Část objektu s tzv. císařskou lázní by měla zůstat věnována původnímu účelu celé budovy, tedy léčbě.

Zahájení se zúčastnila též ministryně financí Alena Schillerová, která uvedla, že značnou podporu dastává rekonstrukce i ze státního rozpočtu.

Premiér Andrej Babiš přítomným sdělil, že pro Karlovy Vary považuje za důležité tři termíny: v roce 2021 bude dokončena rekonstrukce bazénu hotelu Thermal, v roce 2023 právě Císařské lázně, a do roku 2026 bude zprovozněna dálnice D6 do Prahy. 

Součástí zahájení rekonstrukce bylo i odhalení makety budoucí jezdecké sochy zakladatele města Karla IV. Soutěž o návrh této sochy uspořádal před dvěma lety Rotary Club Karlovy Vary, zvítězil návrh sochaře a vysokoškooského porfesora Michala Gabriela.