foto

Univerzita Karlova v Karlových Varech

Od akademického roku 2017/2018 bude možno v Karlových Varech studovat na Univerzitě Karlově. Její 3. lékařská fakulta rozšířila studium žádaného oboru Fyzioterapie právě do Karlových Varů. 

Přihlášky pro nadcházející akademický rok už byly podány, uchazeči si budou moci při přijímacích zkouškách vybrat, zda upřednostňují studium v Karlových Varech nebo v Praze.  

Bližší informace: koordinátor Ing. Jan Klíma, + 420 602 149 770, vvskv@mmkv.cz

 

Výuku zajišťují pedagogové 3. lékařské fakulty, v některých předmětech je doplní významné kapacity z karlovarského regionu. 

Budoucí studenti, kterých může být v prvním roce 25, absolvují přednášky ve školské budově na nábřeží Jana Palacha. Ubytování je možné ve studentském areálu v Drahovicích a stravování v restauraci Luna. Pro studium je ale  nejdůležitější, že karlovarský region nabízí studentům obrovské možnosti praxe. A samozřejmě, i případně dobré pracovní uplatnění po skončení studia. 

Prostory a vybavení pro studium zajišťuje město Karlovy Vary s podporou Karlovarského kraje a dalších partnerů, finance jsou shromažďovány na transparentním účtu č. 7030392/0800 vedeném u České spořitelny.

 

Proč je studium v Karlových Varech zajímavé? Nabízí etablovanou kvalitu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, ale jako bonus zajímavější i výhodnější ubytování a stravování studentů, či třeba blízké sepětí s praxí na světově vyhledávané úrovni.

Vzhledem k počtu studentů i velikosti města nabízí Karlovy Vary komornější kolektiv i atmosféru. Město Karlovy Vary kandiduje na seznam světového dědictví UNESCO, a ačkoliv samozřejmě nabízí moderní služby a prostředí, má také zákoutí, kde dýchají staletí historie. Je zasazené do obrovských rozloh staletých lesů, plných vyhlídek, cest, altánů a zajímavostí. Poskytuje dostatek kulturního vyžití, včetně slavných festivalů  - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Tourfilm, JazzFest, festival světelných instalací a další. Nejinak je tomu i s volnočasovými aktivitami a sportem – nejbližší vodácká loděnice na oblíbené Ohři je od školy vzdálená 6 minut chůze, do lanového parku vede linka MHD nebo lesní cyklotrasa, na krušnohorské lanovky, sjezdovky a bikeparky, k zimním běžeckým stopám či letním biketrailům v čele s Klínovcem je to 30 minut jízdy.

Studentům v Karlových Varech se otevírají možnosti získat krajská nebo soukromá stipendia a další benefity. Město nabízí absolventům prvního ročníku studia v Karlových Varech jako bonus akreditaci na Mezinárodní filmový festival 2018.