foto

Státní návštěva Vietnamu v Karlových Varech

Karlovy Vary dnes navštívila státní delegace Vietnamu, vedená předsedkyní Národního shromáždění Nguyen Thi Kim Ngan. Vietnamská delegace přijela na třídenní návštěvu České republiky na pozvání předsedy Senátu Parlamentu České republiky Mialan Štěcha. 

Při setkání s představiteli města se předsedkyně zajímala o život vietnamské komunity v Karlových Varech, o karlovarské lázeňství a prameny. Diskuse se dotkla také cestovního ruchu ve městě, a například i s tím související otázkou vízové procedury České republiky. Představitelé města seznámili členy delegace s historii Karlových Varů i třeba s místními tradiční výrobky.

Příjezd delegace k budově magistrátu města provázela poklidná demostrace několika vietnamských aktivistů, kteří na svých transparentech požadovali, aby Národní shromáždění Vietnamu řešilo některé problémy své země. 

Po přivítání představiteli města se delegace přesunula na prohlídku sklárny Moser, dále na slavnostní oběd s představiteli Karlovarského kraje a na závěr návštěvy města se předsedkyně Ngyuen hodlala setkat se zástupci místní vietnamské komunity v jejich kulturním buddhistickém centru. 

 

Fotogalerie