Malování velikonočních perníčků

Senioři malovali velikonoční perníčky

Malování velikonočních perníčků zpestřilo včerejší odpoledne klientkám a klientům Městského zařízení sociálních služeb Karlovy Vary. S dekorováním vajíček a zajíčků jim pomáhali žáci Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary, Střediska praktického vyučování Grandhotelu Pupp a zapojila se rovněž primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová. 

„Smyslem celé akce bylo zpříjemnit den našim seniorům, vtáhnout je do tvůrčích aktivit a popovídat si. To je myslím pro seniory moc důležité, dát jim najevo svůj zájem. Skvěle zafungovalo spojení dvou generací, kdy senioři byli pomyslně v roli žáků a studenti v roli učitelů a rádců,“ popisuje atmosféru primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. 

Studenti se postarali rovněž o pohoštění v podobě sladkého pečiva a také míchaných drinků. Nebyla to první aktivita vzájemné spolupráce a propojení Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary s Městským zařízením sociálních služeb. Podobnou akci se zdobením perníčků a také kadeřnickými službami studentek tohoto oboru školy uspořádaly obě organizace před loňskými Vánocemi. „Jsem za toto propojení ráda a děkuji všem, kdo se na organizaci těchto akcí podílejí. Je to maličkost, která ale dělá našim seniorům velkou radost,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.