Projekt Rok v lese 2 - Karlovy Vary & Hof

13.06.2017

Lázeňské lesy Karlovy Vary, p. o. pokračují v úspěšné česko-bavorské spolupráci. Realizují projekt Rok v lese 2.

Karlovy Vary přijaly pozvání partnerského města Hof a zúčastnily se 585. ročníku kulturně-společenské akce Schlappentag. Tato akce vděčí za svůj vznik husitskému útoku na město Hof. Budoucí pořízení zbraní pro obranu města a prověrka zručnosti v ovládání zbraní dala následně vzniknout nejstarší střelecké a pivní slavnosti na světě.

Náměstek primátora Čestmír Bruštík spolu s ředitelem Lázeňských lesů Karlovy Ing. Evženem Krejčím vedli českou delegaci. V rámci slavnostního průvodu byly Karlovy Vary prezentovány nejen českým a městským praporem, ale i malou pozorností pro přihlížející v podobě lázeňských oplatek a ochutnávek Becherovky. Po slavnostní akci proběhla i jednání s představiteli Města Hof. Neustále rozvíjející se spolupráci mezi regionálními metropolemi by pomohlo i přímé železniční spojení na trati Hof – Aš – Františkovy Lázně – Sokolov – Chodov – Karlovy Vary.

Město Hof se svými ca 45 000 obyvateli představuje významný zdroj potenciálních návštěvníků českého příhraničí. Samotný Hof (cca 1 hodinu cestys autem od Karlových Varů) nabízí řadu atraktivit, např. park Theresienstein (vč. Karlovarské, zoologické a botanické zahrady) či vodní nádrž Untreusee na jihu města s řadou volnočasových atraktivit (vodní sporty, slunění, cyklistika, in-line dráha, lezecká stěna, labyrint, apod.). Hof nabízí velké množství kulturně-společenských akcí, svátků, tradic, festivalů vč. možností nákupů či ochutnání místních kulinářských specialit.

V červnu proběhl v rámci projektu i česko-bavorský monitoring stavu ryb. Plánovány jsou i další akce pro odbornou i laickou veřejnost (vč. zářijové populární soutěže ve vaření Linhartský kotlík). Projekt je spolufinancován prostřednictvím programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020 (Dispozičního fondu Euregia Egrensis).

 

Eva Najsrová
Projektová manažerka