ocenění plavčíka KV Areny

Primátorka města ocenila plavčíka KV Areny za záchranu lidského života

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová ocenila Rudolfa Borise Mohlberga za záchranu tonoucího muže. „Oceňuji pohotovou reakci pana Mohlberga, to jak bleskově vyhodnotil situaci a zejména nasazení, se kterým zvládl tonoucího muže vyzvednout ze dna bazénu a úspěšně provést resuscitaci. To si zaslouží velké poděkování a obdiv,“ uvedla na adresu plavčíka KV Areny během osobního setkání. Rudolf Boris Mohlberg je plavčíkem Bazénového centra KV Areny deset let a záchrana tonoucí osoby pro něj byla první takovou zkušeností.

K události došlo v neděli 16. července odpoledne ve vnitřním bazénu KV Areny. Záchranná služba, která na místo dorazila zhruba za šest minut, již muže přebírala při vědomí.

Muže se sluchovým a zrakovým hendikepem postihla uprostřed bazénu nevolnost, v jejímž důsledku se začal topit a velmi rychle klesl na dno bazénu. Klíčovou roli sehrály záběry podvodní kamery a také systém dohledu, který KV Arena zavedla. „Naši plavčíci pracují ve dvojicích, přičemž jeden vždy sleduje dění v bazénu ze břehu a druhý analyzuje záběry monitorovacích kamer, včetně jedné podvodní kamery, kterou jsme pořídili v roce 2019. Na tomto případu jsme si potvrdili, že takový systém je efektivní. Zároveň jsme se rozhodli po této zkušenosti pořídit další podvodní kameru, abychom získali ještě větší přehled o dění pod hladinou. Hledáme i technické řešení pro instalaci podvodní kamery pro venkovní bazén,“ uvedl jednatel KV Areny Roman Rokůsek.