výstraha

Poučte své děti o nebezpečnosti látky

Policie ČR eviduje v Karlovarském kraji případ předávkování želé bonbóny s látkou HHC. 

Poučte své děti o nebezpečnosti látky HHC!!! 

Police ČR v eviduje v Karlovarském kraji případ, kdy bylo několik žáků základní školy v Karlových Varech intoxikováno neznámou látkou. Následným šetřením bylo zjištěno, že se žáci předávkovali želé bonbóny s obsahem látky HHC. Věc je v současné době ve fázi prověřování a zabývají se jí policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře. 

 

Co je HHC?

 

HHC je přírodním kanabinoidem vyskytujícím se v konopí jako jedna z mnoha látek (včetně psychoaktivního THC, které je zakázanou látkou). Látka může být návyková, ale dosud nebyla zařazena na seznam zakázaných, tedy je v České republice legální. Účinky HHC jsou velmi podobné, jako účinky THC - změna zrakového a sluchového vnímání, euforie, relaxační a povzbuzující účinky. Produkty s obsahem HHC se na trhu se vyskytují v různých formách např. jako cukrovinky v podobě gumových bonbónů. Prodávají se nejen v konopných automatech, ale také ve večerkách či online na e-shopech, tudíž si je může koupit kdokoliv jakéhokoliv věku.  Je však třeba upozornit, že kvůli své vysoké potenci může HHC mít i silnější nežádoucí účinky a může být zvláště nebezpečný, pokud se použije nevhodně nebo v nadměrném množství.

 

I přesto, že je tato látka v České republice dosud legální, doporučujeme rodičům, aby své děti poučili o nebezpečnosti této látky.

Přečtěte si také upozornění Karlovarské krajské nemocnice.